Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Απορία, αποθήκευση φωτογραφιων


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   dimpup

dimpup

    iPH User

  • 191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 06/10/2017 - 13:25

Παιδια καλησπέρα,

Παρατηρησα εδω και λιγες μερες οτι καθε φορα που παιρνω μια καινουργια φωτογραφια η ακομα και οταν ανοιγω το φωτο αλμπουμ κανει αμεσα ενημερωση, προφανως στο icloud. To κακο ειναι οτι το κανει ακομα και οταν ειμαι με δεδομενα και οχι μονο wifi, παρολο που εχω απενεργοποιησει στα δεδομενα τις φωτογραφιες με αποτελεσμα ασκοπη καταναλωση. Δεν ξερω τι αλλαξε παντα τις ιδιες ρυθμισεις ειχα. Καμια ιδεα??Μηπως τελειωσε ο χωρος στο icloud??

Επισης ποια η διαφορα ροη φωτο με βιβλιοθηκη icloud? Εγω θελω απλα να αποθηκευονται στο cloud για να τις μεταφερω μεσω του windows pc μου σε φορητο σκληρο.

Iphone 7, 11.0.2


Sent from my iPad using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   gkas1973

gkas1973

    iPH Member

  • 206 μηνύματα
  • Twitter:@gkas1973
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 06/10/2017 - 13:50

Παιδια καλησπέρα,

Παρατηρησα εδω και λιγες μερες οτι καθε φορα που παιρνω μια καινουργια φωτογραφια η ακομα και οταν ανοιγω το φωτο αλμπουμ κανει αμεσα ενημερωση, προφανως στο icloud. To κακο ειναι οτι το κανει ακομα και οταν ειμαι με δεδομενα και οχι μονο wifi, παρολο που εχω απενεργοποιησει στα δεδομενα τις φωτογραφιες με αποτελεσμα ασκοπη καταναλωση. Δεν ξερω τι αλλαξε παντα τις ιδιες ρυθμισεις ειχα. Καμια ιδεα??Μηπως τελειωσε ο χωρος στο icloud??

Επισης ποια η διαφορα ροη φωτο με βιβλιοθηκη icloud? Εγω θελω απλα να αποθηκευονται στο cloud για να τις μεταφερω μεσω του windows pc μου σε φορητο σκληρο.

Iphone 7, 11.0.2


Sent from my iPad using Tapatalk

Δες στο setting/photos αν είναι ενεργοποιημένο το mobile data



#3   dimpup

dimpup

    iPH User

  • 191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 06/10/2017 - 15:28

Δες στο setting/photos αν είναι ενεργοποιημένο το mobile data


Ευχαριστω αλλα ειναι απενεργοποιημενο. Δεν μπορω να καταλαβω. Βαζω wifi βγαζει ενημερωθηκε κ μολις βαζω δεδομενα κ ανοιγω τις φωτο βγαζει ενημερωση...


Sent from my iPhone 7

#4   Georgetech86

Georgetech86

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Twitter:@Georgiogreece
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/10/2017 - 15:33

Οι φωτογραφίες αποθηκεύονται για 30 ημέρες. Για να αποθηκεύσεις ή να δημιουργήσεις αντίγραφα ασφαλείας των φωτογραφιών σου, πρέπει να τα αποθηκεύσεις από τη ροή φωτογραφιών στη συσκευή σου iOS ή Mac OS X. Ωστόσο, το iCloud Photo Library αποθηκεύει κάθε φωτογραφία και βίντεο που έχεις τραβήξει και κάνει ενημέρωση σε όλες τις συσκευές. Οποιεσδήποτε τροποποιήσεις πραγματοποιείς ενημερώνονται αυτόματα παντού






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες