Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Προβλημα με rmbp


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
7 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 13/10/2017 - 22:07

Καλησπερα, 

 

Την τελευταια εβδομαδα μου εχει κολλησει (φριζαρει) 3 φορες ο μακ και εχω αναγκαστει να τον κλεισω με το κουμπακι "on". Δεν εχω εγκαταστησει καποια εφαρμογη, οποτε δεν εχει αλλαξει κατι. Ετρεξα το etrecheck και δεν βρηκε καποιο προβλημα. Μπορω να κανω κατι αλλο για να δω τι συμβαινει; Ειναι mid 2014 με Yosemite.

 

Ευχαριστω!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   CryptoCSM01

CryptoCSM01

    iPH Enthousiast

  • 516 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/10/2017 - 22:59

Καλησπερα, 

 

Την τελευταια εβδομαδα μου εχει κολλησει (φριζαρει) 3 φορες ο μακ και εχω αναγκαστει να τον κλεισω με το κουμπακι "on". Δεν εχω εγκαταστησει καποια εφαρμογη, οποτε δεν εχει αλλαξει κατι. Ετρεξα το etrecheck και δεν βρηκε καποιο προβλημα. Μπορω να κανω κατι αλλο για να δω τι συμβαινει; Ειναι mid 2014 με Yosemite.

 

Ευχαριστω!

Τρέξε το διαγνωστικό.



#3   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 13/10/2017 - 23:05

Το κανω σε λιγο και ποσταρω. Σε ευχαριστω :)

#4   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 14/10/2017 - 00:17

Το ετρεξα και εβγαλε "no issues found". Επισης, ακουω πολυ συχνα τον ανεμιστηρα ακομα και οταν ειμαι στο fb ας πουμε. Υπαρχει καποιο αλλο διαγνωστικο πριν το παω για ελεγχο;



#5   CryptoCSM01

CryptoCSM01

    iPH Enthousiast

  • 516 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/10/2017 - 07:01

Το ετρεξα και εβγαλε "no issues found". Επισης, ακουω πολυ συχνα τον ανεμιστηρα ακομα και οταν ειμαι στο fb ας πουμε. Υπαρχει καποιο αλλο διαγνωστικο πριν το παω για ελεγχο;

Αν ακούς πάρα πολύ έντονα τον ανεμιστήρα, πιθανότατα ήρθε η ώρα για service ώστε να γίνει ένας καθαρισμός και αλλαγή θερμοαγώγιμης πάστας.


Τελευταία επεξεργασία από: CryptoCSM01, 14/10/2017 - 07:01


#6   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 14/10/2017 - 11:14

Αν ακούς πάρα πολύ έντονα τον ανεμιστήρα, πιθανότατα ήρθε η ώρα για service ώστε να γίνει ένας καθαρισμός και αλλαγή θερμοαγώγιμης πάστας.


Μηπως ξέρεις που να απευθυνθώ; Να μιλήσω με την εξυπηρέτηση πελατών της Apple καλυτερα;

#7   CryptoCSM01

CryptoCSM01

    iPH Enthousiast

  • 516 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/10/2017 - 11:36

Μηπως ξέρεις που να απευθυνθώ; Να μιλήσω με την εξυπηρέτηση πελατών της Apple καλυτερα;

Κάνε μια έρευνα αγοράς πριν το δώσεις. Τα εξουσιοδοτημένα της Apple είναι ΟΚ συνήθως αλλά πολλές φορές δεν ξέρουν τι ζητάνε.

Δεν χάνεις τίποτα να ρωτήσεις και σε μη εξουσιοδοτημένα. Είναι καθαρά το τι θα αποφασίσεις εσύ, αλλά ψάξτο καλά πριν.

:excl: Αν αποφασίσεις να το δώσεις σε μη εξουσιοδοτημένο να διαβάσεις τις κριτικές και να πάρεις γνώμες και από άλλους.



#8   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 14/10/2017 - 12:00

Κάνε μια έρευνα αγοράς πριν το δώσεις. Τα εξουσιοδοτημένα της Apple είναι ΟΚ συνήθως αλλά πολλές φορές δεν ξέρουν τι ζητάνε.
Δεν χάνεις τίποτα να ρωτήσεις και σε μη εξουσιοδοτημένα. Είναι καθαρά το τι θα αποφασίσεις εσύ, αλλά ψάξτο καλά πριν.
:excl: Αν αποφασίσεις να το δώσεις σε μη εξουσιοδοτημένο να διαβάσεις τις κριτικές και να πάρεις γνώμες και από άλλους.


Οκ. Σε ευχαριστω πολύ :)




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες