Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iCloud και συγχρονισμός βιβλιοθήκης


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   takispapathe

takispapathe

    iPH User

  • 175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 15/10/2017 - 05:50

Έχω ένα 6s και μετά το downgrade σε 10.3.3 και setup ως νέο η βιβλιοθήκη κατέβηκε και συνεχίζει να κατεβαίνει...3500 φωτό και 1000 βίντεο ποσό καιρό θέλουν να συγχρονιστούν και να κατέβουν οι πλήρεις αναλύσεις γιατί περιμένω καμμία βδομάδα και ακόμη ανησυχώ για τις livephoto που κάποιες βγάζουν ένα θαυμαστικό κάτω δεξιά και δεν βλέπω να έρχονται ακόμα ...
Από wifi ..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 15/10/2017 - 07:16

Φίλε μου και εγώ είχα 24αρα γραμμή και IMac του 2008 με 1Τ δίσκο συγχρόνιζε 14.000 φωτό και βίντεο 8GB (τα κατέβαζα σε πλήρη ανάλυση στον υπολογιστή) για μιαμιση εβδομάδα συνεχώς , ρίχνοντας την ταχύτητα απελπιστικά. (Βλέποντας όμως τα παιδιά βίντεο , streaming κα.)
Πίστεψα ότι έχω θέμα με τον υπολογιστή.
Έψαξα λίγο στο Ίντερνετ και στα φόρουμ της apple είχαν και άλλοι παρόμοιο πρόβλημα θεωρώντας ότι κάποια αρχεία του υπολογιστή κατέβαζαν τρέλα mb και έτρωγαν όλο το Ίντερνετ.
Αποτέλεσμα μετά από συνεχή παράπονα των παιδιών μου , επικοινωνία με τον πάροχο , apple service και πολύ ψάξιμο στο Ίντερνετ , έβαλα μια εφαρμογή στο IMac που μπορεί να μπλοκάρει διεργασίες μέσω Ίντερνετ και δεν συγχρονισα ποτέ. Είχα μόνο στο iCloud όλες τις φωτό και τις έβλεπα από παντού (iPad , iPhone σε μικρογραφίες όχι πλήρη ανάλυση και φορτώθηκαν σε 1,5 μέρα ) αλλά όχι από το IMac. Αν ήθελα να τις δω στο IMac έμπαινα μέσω browser στο iCloud. Η εφαρμογή φωτογραφίες δεν τις είχε. Μικρό το κακό το συνηθίζεις.

Μετά από 2 χρόνια έβαλα 50αρα γραμμή Ίντερνετ και ssd δίσκο στο IMac άφησα ελεύθερες τις διεργασίες και όλα τελείωσαν σε 3 ημέρες.

Ανάσταση !!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: petervgr, 15/10/2017 - 07:19


#3   takispapathe

takispapathe

    iPH User

  • 175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 15/10/2017 - 07:27

Φίλε μου και εγώ είχα 24αρα γραμμή και IMac του 2008 με 1Τ δίσκο συγχρόνιζε 14.000 φωτό και βίντεο 8GB (τα κατέβαζα σε πλήρη ανάλυση στον υπολογιστή) για μιαμιση εβδομάδα συνεχώς , ρίχνοντας την ταχύτητα απελπιστικά. (Βλέποντας όμως τα παιδιά βίντεο , streaming κα.)
Πίστεψα ότι έχω θέμα με τον υπολογιστή.
Έψαξα λίγο στο Ίντερνετ και στα φόρουμ της apple είχαν και άλλοι παρόμοιο πρόβλημα θεωρώντας ότι κάποια αρχεία του υπολογιστή κατέβαζαν τρέλα mb και έτρωγαν όλο το Ίντερνετ.
Αποτέλεσμα μετά από συνεχή παράπονα των παιδιών μου , επικοινωνία με τον πάροχο , apple service και πολύ ψάξιμο στο Ίντερνετ , έβαλα μια εφαρμογή στο IMac που μπορεί να μπλοκάρει διεργασίες μέσω Ίντερνετ και δεν συγχρονισα ποτέ. Είχα μόνο στο iCloud όλες τις φωτό και τις έβλεπα από παντού (iPad , iPhone σε μικρογραφίες όχι πλήρη ανάλυση και φορτώθηκαν σε 1,5 μέρα ) αλλά όχι από το IMac. Αν ήθελα να τις δω στο IMac έμπαινα μέσω browser στο iCloud. Η εφαρμογή φωτογραφίες δεν τις είχε. Μικρό το κακό το συνηθίζεις.

Μετά από 2 χρόνια έβαλα 50αρα γραμμή Ίντερνετ και ssd δίσκο στο IMac άφησα ελεύθερες τις διεργασίες και όλα τελείωσαν σε 3 ημέρες.

Ανάσταση !!


Sent from my iPhone using Tapatalk

τελικα μετά από αποσύνδεση στο iCloud διαγραφή των φωτό και βίντεο στο κινητό πλήρης και επανασύνδεση όλα ρυθμίστηκαν και οι φωτό απλές και live καθώς και τα βίντεο συγχρονίστηκαν γρήγορα ..το μόνο πρόβλημα είναι στο άλμπουμ αλλά όχι στην βιβλιοθήκη η τυχαία σειρά στις φωτό αλλά λίγο το κακό αφού στην βιβλιοθήκη - στιγμές είναι με σειρά ..ευχαριστώ πάντως θα το έχω στα υπόψη μου σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου καλημέρα


Sent from my iPhone using Tapatalk




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες