Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Shoopadoo


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   wolfmandim

wolfmandim

    iPH Member

  • 303 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 16/10/2017 - 11:30

Τελευταία μου έρχονται συνέχεια μηνύματα από το Shoopadoo. Aν κάποιος αντιμετώπισε το ίδιο πρόβλημα, μπορεί να με καθοδηγήσει πως μπορώ να τα αποκλείσω και να τα ξεφορτωθώ μια και καλή;



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/10/2017 - 11:53

δοκιμασε να στειλεις πισω STOP μπας και σταματησει αλλιως παρε τον παροχο σου και πες τι ακριβως συμβαινει. Μπορεις να ζητησεις να σου μπλοκαρουν τα πενταψηφια η τελοσπαντων πες τους να βρουν λυση.Τις χρεωσεις σου τις εχεις τσεκαρει?



#3   hlias77

hlias77

    iPH Enthousiast

  • 540 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/10/2017 - 13:34

Καταρχήν μάθε αν σε χρέωσαν. Πριν τρεις μήνες ξεκίνησε να αυξάνεται ο λογαριασμός της γυναίκας μου.(10€ παραπάνω από το συγκεκριμένο της πάγιο)εχουμε εταιρικό πακέτο.δεν έδωσα σημασία λέω κάπου θα μίλησε παραπάνω,λίγο μπορεί ξεπέρασε το ντερνετ κτλ.οι επόμενοι 2 μήνες ήρθαν ακόμα ποιο φουσκωμένοι!λεω κάτι δεν πάει καλά.αφου ρωτάω την ίδια και με διαβεβαιώνει ότι δεν έχει υπερβεί τους χρόνους της,αρχίζω και ψάχνω στον αναλυτικό λογαριασμό.μην στα πολυλογώ,μετά από πολύ ψάξιμο μου διαπίστωσα-ενημερώθηκα ότι είχε πατήσει κάποιο pop up παραθυράκι το οποίο ρωτούσε μάλλον για το αν είναι πάνω από 18 ετών.με το που το πάτησε άρχισε η κωλοεταιρεια DIMICO EUROPE να της στέλνει μηνύματα με χρέωση περίπου 3 ευρώ το ένα.
Και πάνω σε αυτά τα μηνύματα αυξάνονται όλα:τέλος κινητής ΦΠΑ κα.
Πηρα την wind τους τα έψαλα,έβαλα φραγή στο συγκεκριμένο 5ψηφιο και γενικά σε όλα τα 5ψηφια.μετα πηρα την συγκεκριμένη εταιρεία και τους είπα να μου πιστωσουν αμμεσα τον λογαριασμό μου στην wind,πράγμα το οποίο έκαναν τον ίδιο κιόλας μήνα.απλα σκέψου πόσοι δεν έκαναν αυτό που έκανα εγω,και τι λεφτά έχει βγάλει η συγκεκριμένη εταιρεία,μαζί της και η wind γιατί και αυτήν εισπράττει από την όλη υπόθεση.
Διάβασε και επι τούτου αναλυτικότερα.
http://www.newsbeast...ifia-sta-kinita

#4   wolfmandim

wolfmandim

    iPH Member

  • 303 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 25/10/2017 - 19:48

Καταρχήν μάθε αν σε χρέωσαν. Πριν τρεις μήνες ξεκίνησε να αυξάνεται ο λογαριασμός της γυναίκας μου.(10€ παραπάνω από το συγκεκριμένο της πάγιο)εχουμε εταιρικό πακέτο.δεν έδωσα σημασία λέω κάπου θα μίλησε παραπάνω,λίγο μπορεί ξεπέρασε το ντερνετ κτλ.οι επόμενοι 2 μήνες ήρθαν ακόμα ποιο φουσκωμένοι!λεω κάτι δεν πάει καλά.αφου ρωτάω την ίδια και με διαβεβαιώνει ότι δεν έχει υπερβεί τους χρόνους της,αρχίζω και ψάχνω στον αναλυτικό λογαριασμό.μην στα πολυλογώ,μετά από πολύ ψάξιμο μου διαπίστωσα-ενημερώθηκα ότι είχε πατήσει κάποιο pop up παραθυράκι το οποίο ρωτούσε μάλλον για το αν είναι πάνω από 18 ετών.με το που το πάτησε άρχισε η κωλοεταιρεια DIMICO EUROPE να της στέλνει μηνύματα με χρέωση περίπου 3 ευρώ το ένα.
Και πάνω σε αυτά τα μηνύματα αυξάνονται όλα:τέλος κινητής ΦΠΑ κα.
Πηρα την wind τους τα έψαλα,έβαλα φραγή στο συγκεκριμένο 5ψηφιο και γενικά σε όλα τα 5ψηφια.μετα πηρα την συγκεκριμένη εταιρεία και τους είπα να μου πιστωσουν αμμεσα τον λογαριασμό μου στην wind,πράγμα το οποίο έκαναν τον ίδιο κιόλας μήνα.απλα σκέψου πόσοι δεν έκαναν αυτό που έκανα εγω,και τι λεφτά έχει βγάλει η συγκεκριμένη εταιρεία,μαζί της και η wind γιατί και αυτήν εισπράττει από την όλη υπόθεση.
Διάβασε και επι τούτου αναλυτικότερα.
http://www.newsbeast...ifia-sta-kinita

Κάτι αντίστοιχο βρήκα κι εγώ στο λογαριασμό μου (12 SMS για ΥΠΠ τρίτων, 20Ε). Πήρα την Cosmote κι έκανα φραγή! Ελπίζω να μη τα ξαναδώ! Τσάμπα κερατιάτικα...



#5   thatshotlak

thatshotlak

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/08/2018 - 21:59

Φιλε, μου συμβαινει ακριβως το ιδιο και μενα μου τα στελνει το shopadoo και πραγματικα δεν σταματαει να σπαμμαρει κ να τρωει τα ευρω... Σκεφτομαι να κανω φραγη πενταψηφιων... ΕΣΥ ΠΩΣ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΣ;




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες