Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

Θήκες iPhone Χ/XS


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1990 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#781   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 01/02/2018 - 01:00

Σε οτι αφορα το iCarez ποιο απο ολα; full coverage glass, tempered glass ή 3D full coverage....μπερδεμα....

Τώρα είδα πως η 3D φτάνει μέχρι τις άκρες, θα έχει άραγε θέμα με το bumper της Thanotech?
Μάλλον 2,5 D για σιγουριά βλέπω να παραγγέλνω.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#782   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 01/02/2018 - 01:12

Οριακά με 3D.

 

Έχε και το Tethys υπόψην σου πάντως.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#783   kostakiss

kostakiss

    iPH Elite Poster

  • 1.910 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 01/02/2018 - 01:25

να σημειωσω παντως τρομερη αποκριση απο orzly(amazon) για ενα απο τα 2 τζαμακια που γεμισαν αερα για αγνωστο λογο(σε φιλου) και μου εστειλαν καινουργια συσκευασια ελλαδα,ενω η αρχικη παραγγελια ηταν για αγγλια.



#784   adinamos

adinamos

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/02/2018 - 07:58

Μερικά σχόλια για το support της dbrand.

Τους εστειλα mail ότι το Red Dragon εμφάνιζε μια κόκκινη εντονη γραμμη (όπως φαίνεται και στη φωτογραφία που ανέβασα).

Μου είπαν αν θέλω να μου στείλουν αντικατάσταση, αρκεί να επιβαρυνθώ τα μεταφορικά.

Παρακάλεσα αν γίνεται να μου στείλουν το black dragon έναντι του red, μιας και βλέπω σε καποια σημεία εκτος από κοκκινο να γίνεται και ροζ!

Εννοείται το δέχτηκαν και περιμένω μεθαύριο να μου έρθουν τα νεα skins.

Πολύ θετική εμπειρία από το support τους.


Παιδιά επιβεβαιώνω και εγω ότι το red dragon δεν ειναι τοσο εντυπωσιακό από κοντά όσο απο τις φώτος.
Ευτυχώς που δέχτηκαν να το αλλάξουν με μαύρο, ελπίζω να είναι καλύτερο.

#785   adinamos

adinamos

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/02/2018 - 07:59

Σε οτι αφορα το iCarez ποιο απο ολα; full coverage glass, tempered glass ή 3D full coverage....μπερδεμα....


Το 3D icarez πού το βρήκατε; Αν θυμάμαι καλά οταν ειχα τσεκάρει άμαζον δεν έστελνε ελλάδα.

#786   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 01/02/2018 - 09:26

Το 3D icarez πού το βρήκατε; Αν θυμάμαι καλά οταν ειχα τσεκάρει άμαζον δεν έστελνε ελλάδα.

Μένω εξωτερικό φίλε μου, αλλά από όσο είδα υπάρχει και σε eBay.

#787   sofiawinny

sofiawinny

    iPH Enthousiast

  • 447 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 01/02/2018 - 09:47

Το 3D icarez πού το βρήκατε; Αν θυμάμαι καλά οταν ειχα τσεκάρει άμαζον δεν έστελνε ελλάδα.

Έκανα παραγγελία από Amazon icarez, στέλνουν κανονικότατα, αρκεί να είσαι τυχερός και να μην κολλήσει τελωνείο όπως η δίκη μου παραγγελία που κόλλησε 2 εβδομάδες. Και είχα πληρώσει και παραπάνω την DHL για γρήγορη αποστολή.
Εχθές ξεκόλλησε από τελωνείο, ελπίζω μέχρι την Παρασκευή να την έχω.

#788   adinamos

adinamos

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/02/2018 - 10:41

Ευχαριστώ. Έχει δοκιμάσει κανείς το icarez 3D με UAG θήκη αν το lip σηκώνει το γυαλί;

#789   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 01/02/2018 - 10:50

Νέες παραλαβές.

Η Ryokosy ειναι κατά 99% ίδια με την Apple Silicon σαν εξωτερικό υλικό, με διαφορά ότι μέσα δεν εχει το soft υλικό. (Να περιμένετε το αναλυτικό review του Νίκου για παραπάνω)

Η Rhinoshield σταθερή αξία, ελαφρώς πιο δύσκολο το να τη βάλεις και να τη βγάλεις σε σύγκριση με τις προηγούμενες για 8-7Plus.

Ευχαριστώ @adinamos & @nsxbass

2a9c8394b7f91a45c96a99e9c3e50ee5.jpg

Σε αναμονή Monarch Crimson τωρα.
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#790   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/02/2018 - 11:27

Με θηκες που εχουν καποιο παχος,χωρις αυτο να ειναι απολυτο, καλυτερα να προτιμαμε 2.5D iCarez η οποιαδηποτε αλλη μαρκα. Συνηθως οι περισσοτερες θηκες εχουν συμβατοτητα αλλα επειδη εδω δεν εχουμε τη δυνατοτητα να στελνουμε πισω προιοντα και να παιρνουμε αλλα καλυτερα να να μην ρισκαρουμε. Τα 2.5D γυαλια εχουν λιγο πιο αποτομο και τραχυ κοψιμο περιμετρικα αλλα με τις θηκες φορεμενες δεν υφισταται αυτη η αισθηση.
Τωρα για την iCarez. Στελνει κανονικα Ελλαδα εδω και 20 μερες και το 2.5D γυαλι με οδηγο τοποθετησης για οσους δυσκολευονται να το τοποθετησουν. Ειναι λιγο ακριβοτερο και ενα τι μεγαλυτερο απο το 2.5D χωρις τον οδηγο.
Το συγκεκριμενο τζαμι το εχω κοντα στον 1.5 μηνα πανω στο τηλ και μπορω να πω οτι αξιζει σαν αγορα

#791   xsiv74

xsiv74

    iPH Addict

  • 658 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 01/02/2018 - 11:54

Καλησπέρα. Καμία καλή βάση αυτοκινήτου (όχι για αεραγωγούς όμως) για iphone X έχει κανείς; Πήρα την Belkin και έπεσα σε παρτίδα με πρόβλημα..Η πρώτη σπασμένη και οι άλλες δύο ραγισμένες μέσα στα κουτιά τους...Ευτυχώς το plaisio άλλαξε αμέσως τις πρώτες 2 και την τρίτη την ανοίξαμε εκεί..Π



#792   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/02/2018 - 12:32

Εχτές το βράδυ φεύγει από το κομοδινο το iPhone X σε μια απόπειρα να το πιάσω στον ύπνο μου και σκάει με την οθόνη κάτω.
Δεν χρειάζεται να πάω ότι όλες μου οι αισθήσεις ξαφνικά ζωντάνεψαν στο 200%.πιάνω αμέσως το τηλέφωνο και αισθάνομαι ένα κρατς κρουτς.

Πάει λέω το σπάσαμε.

Μετά το πιάνω και βλέπω ότι ήταν θριματισμενο όλο το τζάμι μπροστά.
Σηκωνομαι πάω στο φως και ευτυχώς ήταν το τζάμι της Thanotech που για ακόμη μια φορά με έβγαλε ασπροπρόσωπο.Δεν είχε κανένα σημάδι πουθενά ευτυχώς.

Το αφαιρώ και βάζω το iCarez. Να πω εδώ ότι το έβαλα σε ένα λεπτό όπως όλα. Δεν ξέρω γιατί λέγονται διαφορα για οδηγούς και άλλα και θέλει 45 λεπτά για να μπει και άλλα πολλά. Ίσως επειδή έχω βάλει πάρα πολλά δεν ξέρω. Για μένα παίζει ρόλο το καθάρισμα. Έχω δύο δικά μου πανάκια και κρατάω ένα στο ένα χέρι και ένα στο άλλο.
Δεν ξέρω γιατί αλλά δεν με αφήνει να ανεβάσω φωτογραφίες συνεχώς λέει this upload failed. Θα τις ανεβάσω στο Dropbox και θα σας τις ανεβάσω εδώ να τις δείτε.

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#793   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/02/2018 - 12:49

Εδώ και το λινκ για τις φωτογραφίες . 


                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#794   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/02/2018 - 13:09

Εχτές το βράδυ φεύγει από το κομοδινο το iPhone X σε μια απόπειρα να το πιάσω στον ύπνο μου και σκάει με την οθόνη κάτω.
Δεν χρειάζεται να πάω ότι όλες μου οι αισθήσεις ξαφνικά ζωντάνεψαν στο 200%.πιάνω αμέσως το τηλέφωνο και αισθάνομαι ένα κρατς κρουτς.

Πάει λέω το σπάσαμε.

Μετά το πιάνω και βλέπω ότι ήταν θριματισμενο όλο το τζάμι μπροστά.
Σηκωνομαι πάω στο φως και ευτυχώς ήταν το τζάμι της Thanotech που για ακόμη μια φορά με έβγαλε ασπροπρόσωπο.Δεν είχε κανένα σημάδι πουθενά ευτυχώς.

Το αφαιρώ και βάζω το iCarez. Να πω εδώ ότι το έβαλα σε ένα λεπτό όπως όλα. Δεν ξέρω γιατί λέγονται διαφορα για οδηγούς και άλλα και θέλει 45 λεπτά για να μπει και άλλα πολλά. Ίσως επειδή έχω βάλει πάρα πολλά δεν ξέρω. Για μένα παίζει ρόλο το καθάρισμα. Έχω δύο δικά μου πανάκια και κρατάω ένα στο ένα χέρι και ένα στο άλλο.
Δεν ξέρω γιατί αλλά δεν με αφήνει να ανεβάσω φωτογραφίες συνεχώς λέει this upload failed. Θα τις ανεβάσω στο Dropbox και θα σας τις ανεβάσω εδώ να τις δείτε.

Αυτα κανουν τα μεγαλα φεγγαρια, αλλη φορα θα σε δενουμε Κωστα :P. Αν και τωρα εχεις και δευτερο γυαλι backup οποτε εισαι μπαμ.

 

ΥΓ Παω στοιχημα οτι δεν το ηξερες οτι εχει 2 γυαλια μεσα η συσκευασια



#795   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/02/2018 - 13:18

Αυτα κανουν τα μεγαλα φεγγαρια, αλλη φορα θα σε δενουμε Κωστα :P. Αν και τωρα εχεις και δευτερο γυαλι backup οποτε εισαι μπαμ.

 

ΥΓ Παω στοιχημα οτι δεν το ηξερες οτι εχει 2 γυαλια μεσα η συσκευασια

Η αλήθεια όταν μου τα είχες προτείνει πριν μήνες ναι αλλά χτες πάνω και στην ταραχή μου όχι ούτε καν ;-) . Αλλά τα είδα και τα δύο και είπα οκ εδώ είμαστε αν δεν κουμπώσει σωστά το πρώτο έχουμε και δεύτερο ;-).


                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 8

0 μέλη, 8 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες