Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πρόβλημα με Viber


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
8 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   panikas87

panikas87

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/10/2017 - 22:51

Χαιρετώ το forum. Θα ήθελα τη βοήθεια σας, αν γνωρίζει κάποιος να μου απαντήσει.

Μέχρι πριν λίγες μέρες είχα ένα phone 4. Αρχικά είχα κατεβάσει στο iphone4 τo viber με τον αριθμό μου (αριθμός Α) τον οποίο χρησιμοποιούσα όταν ήμουν στο εξωτερικό. Μετά από κάποιο καιρό έβαλα στη συσκευή τον κανονικό αριθμό μου (αριθμός Β). Το viber λειτουργούσε μια χαρά με τον πρώτο αριθμό παρόλο που είχα μέσα τη sim του αριθμού Β. Είχα κάνει κ backup στο icloud το viber. Όλα ok ως εδώ!  Ήρθε η στιγμή και πήρα το iphone 8 plus το οποίο χρησιμοποιώ με τον αριθμό Β. Κάνω restore από το backup του icloud, περνάνε τα πάντα κανονικά. Το viber με τον αριθμό Α περάστηκε κανονικά, μου ζήτησε επιβεβαίωση με sms (είχα βάλει τη sim του αριθμού Α σε άλλη συσκευή ώστε να λάβω τον κωδικό) όλα κομπλέ! Στη συνέχεια κάνω update το viber και κόλλησε στην αρχική του σελίδα και από τότε δεν ξανάνοιξε.

Γνωρίζετε τι μπορώ να κάνω για να επαναφέρω το viber με τις συνομιλίες που είχα?

Μήπως παίζει ρόλο που έχω sim με διαφορετικό αριθμό και γι αυτό δεν ανοίγει? Όμως εφόσον βάζω κανονικά των κωδικό δεν θα έπρεπε να έχω πρόβλημα, σωστά?

P.s. Δεν έχω itunes backup.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/10/2017 - 23:04

Οπως το καταλαβαινω, θα διεγραφα το viber θα το ξανακατεβαζα κομπλε με το update πια και θα περναγα το backup παλι...και ο Θεος βοηθος.



#3   panikas87

panikas87

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/10/2017 - 23:07

Οπως το καταλαβαινω, θα διεγραφα το viber θα το ξανακατεβαζα κομπλε με το update πια και θα περναγα το backup παλι...και ο Θεος βοηθος.

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Μπορώ να περάσω το backup μόνο για το viber (και αν ναι, με ποιο τρόπο ) ή θα πρέπει να κάνω επαναφορά εργοστασιακών κ να ξανακάνω restore από την αρχή?



#4   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/10/2017 - 00:07

ξεχωριστα το backup για το viber οχι εκτος και αν εχεις κρατησει αντιγραφο στο icloud η το εχεις αποθηκευσει σε μειλ (ολα αυτα μεσα απο τις ρυθμισεις του viber). Θα κανεις restore και επαναφορα backup και ας ελπισουμε να μην χαθουν λογω διαφορετικου νουμερου. Alhueia to  viber δεν ανοιγει καν? Δηλ το κλεινεις εντελως και παλι τιποτα?



#5   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 24/10/2017 - 00:22

Εάν είχες κρατήσει backup μέσα από την εφαρμογή του Viber κατά την ενεργοποίηση του ξανά μπορείς να κανείς επαναφορά. Αν πάλι δεν το είχες κάνει τότε νομίζω ότι δεν μπορείς να κανείς κάτι.

#6   panikas87

panikas87

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/10/2017 - 01:01

 Alhueia to  viber δεν ανοιγει καν? Δηλ το κλεινεις εντελως και παλι τιποτα?

Ναι, "κολλάει" στην αρχική οθόνη που λέει ότι γίνεται αναβάθμιση του viber και μένει εκεί. 

 

Δεν έχω κρατήσει backup μέσα από την εφαρμογή του viber και αυτό γιατί ήταν πολύ παλιά η έκδοση του στο 4 και δεν με άφηνε. Μονό το backup μέσα στο icloud έχω.

Και κάτι ψιλοάκυρο - μπορώ να μεταφέρω με κάποιο τρόπο το bacup του icloud μέσα στο itunes?



#7   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/10/2017 - 01:50

Ναι, "κολλάει" στην αρχική οθόνη που λέει ότι γίνεται αναβάθμιση του viber και μένει εκεί. 

 

Δεν έχω κρατήσει backup μέσα από την εφαρμογή του viber και αυτό γιατί ήταν πολύ παλιά η έκδοση του στο 4 και δεν με άφηνε. Μονό το backup μέσα στο icloud έχω.

Και κάτι ψιλοάκυρο - μπορώ να μεταφέρω με κάποιο τρόπο το bacup του icloud μέσα στο itunes?

με 3rd party apps μπορεις να τραβηξεις το backup σε υπολογιστη



#8   panikas87

panikas87

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/10/2017 - 02:44

με 3rd party apps μπορεις να τραβηξεις το backup σε υπολογιστη

Υπάρχει κάποιο που προτείνεις? 



#9   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/10/2017 - 03:16

δεν το εχω κανει αλλα νομιζω και το syncios που ειναι δημοφιλες εδω την κανει αυτη την δουλεια. Για τσεκαρε το






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες