Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Σπασμένη οθόνη σε Apple Watch series 2


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   notisjm

notisjm

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • GameCenter:Καμπουρογαμόσαυρος

Δημοσίευση 08/11/2017 - 15:36

Καλησπέρα σε όλους

Δυστυχώς κατάφερα και έσπασα την οθόνη στο apple watch μου (series 2, Nike +, 42mm) στις καλοκαιρινές μου διακοπές (ενώ έκανα μπάνιο!!!) και αφού αποφάσισα να ασχοληθώ μαζί του αυτόν τον καιρό, δεν βρίσκω κανέναν να μου το επισκευάζει.

 

Έχω απευθυνθεί ήδη σε 4 καταστήματα με επισκευές iphone αλλά τζίφος.

 

Μίλησα μάλιστα τόσο με το istorm όσο και με την info quest και πήρα την ίδια απάντηση : Δεν παρέχονται μεμονωμένα ανταλλακτικά για αλλαγή οθόνης σε apple watch από τον κατασκευαστή, αλλά γίνεται αντικατάσταση όλης της συσκευής. Το συνολικό κόστος (μαζί με διαχειριστικά κόστη και ΦΠΑ) είναι 327,60 €.

 

Όπως καταλαβαίνεται επ ουδενί δεν αξίζει να το φτιάξεις αφού καινούργιο το βρίσκω στα 350€ !!!

 

Υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει κάτι που να βοηθηθεί στην όλη κατάσταση?

 

Επισυνάπτω και φωτογραφίες.

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Συνημμένα αρχεία



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   CX73

CX73

    iPH User

  • 151 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 08/11/2017 - 16:27

Σωστά σε ενημέρωσαν για το κόστος. Δυστυχώς στην Ελλάδα δεν υπάρχει κάποιος που να βάλει χερι.

Θα ήθελα να σε ρωτήσω, εάν με σπασμένη οθόνη το ρολόι λειτουργεί?

Κοίταξε εάν υπάρχει χρόνος να μπεις στο πρόγραμμα Apple care +, εάν έχεις κάποιον γνωστο στην Αγγλια, καντο μέσω Αγγλίας. Μπορείς να αντικαταστήσεις εως και 2 φορες το ρολόι από σπάσιμο



#3   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 08/11/2017 - 19:01

Κρίμα φίλε μου! Γενικά είναι δύσκολη η επισκευή, χρονοβόρα και τα ανταλλακτικά από Κίνα είναι "λαχείο". Κάποτε είχα υπομονή να ασχοληθώ (και ίσως να το κάνω για το δικό μου) αλλά το κόστος και ο χρόνος δυστυχώς είναι απαιτητικά με αποτέλεσμα να μην θέλει - ή να μην αξίζει ΄κανείς να ασχοληθεί. 

Γιατί δεν ρίχνεις μια ματιά πρώτα στα μεταχειρισμένα μήπως βρεις καμία καλή ευκαιρία.



#4   notisjm

notisjm

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • GameCenter:Καμπουρογαμόσαυρος

Δημοσίευση 09/11/2017 - 13:00

Σωστά σε ενημέρωσαν για το κόστος. Δυστυχώς στην Ελλάδα δεν υπάρχει κάποιος που να βάλει χερι.

Θα ήθελα να σε ρωτήσω, εάν με σπασμένη οθόνη το ρολόι λειτουργεί?

Κοίταξε εάν υπάρχει χρόνος να μπεις στο πρόγραμμα Apple care +, εάν έχεις κάποιον γνωστο στην Αγγλια, καντο μέσω Αγγλίας. Μπορείς να αντικαταστήσεις εως και 2 φορες το ρολόι από σπάσιμο

 

 

Κρίμα φίλε μου! Γενικά είναι δύσκολη η επισκευή, χρονοβόρα και τα ανταλλακτικά από Κίνα είναι "λαχείο". Κάποτε είχα υπομονή να ασχοληθώ (και ίσως να το κάνω για το δικό μου) αλλά το κόστος και ο χρόνος δυστυχώς είναι απαιτητικά με αποτέλεσμα να μην θέλει - ή να μην αξίζει ΄κανείς να ασχοληθεί. 

Γιατί δεν ρίχνεις μια ματιά πρώτα στα μεταχειρισμένα μήπως βρεις καμία καλή ευκαιρία.

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας παιδιά. 

 

Θα κοιτάξω με το apple care+ αν κάνω δουλειά καθώς το ρολόι δουλεύει και με σπασμένη την οθόνη. Έχω και κάτι άκρες στην Αγγλία οπότε και από εκεί θα δω.

 

Όσον αφορά το μεταχειρισμένο, έχω κοιτάξει αλλά δεν βρίσκω κάτι καθώς για να δεις για μεταχειρισμένο πρέπει να είναι τουλάχιστον στα μισά λεφτά για να αξίζει και όχι για να γλυτώσεις 50€ με 100€ και να σου βγει και φόλα...

 

Αν έχω πάντως κάτι νεώτερο, θα σας ενημερώσω και θα σας πω.






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες