Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Η Apple αναπτύσσει iPhone X Plus 6.5 ιντσών και νέο οικονομικό iPhone 6.1 ιντσών με LCD οθόνη


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
168 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 04/01/2018 - 15:03

Έλεος που τα 1400€ είναι καλά για κινητό.

Το πολύ να έφταναν τα 500€. Από εκεί και πάνω είναι εκμετάλλευση του πελάτη , αν σκεφτείτε δε το πραγματικό κόστος παραγωγής μιας συσκευής οι εταιρείες βγάζουν 400% κέρδος.

Είναι η "ιδανική" τιμή. Μέχρι του χρόνου..

 

Απο τη στιγμή που η Apple το αποφάσισε με 1200+, αυτό είναι το σωστό.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   GRchris

GRchris

    iPH Addict

  • 840 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 04/01/2018 - 15:07

Σε καμία περίπτωση δεν είναι λίγα παιδιά γι αυτό πρέπει κανονικά να τιμωρούμε τις εταιρείες αλλά έλα που ορισμένοι αυτό είναι το χόμπι μας εκεί ξοδεύουμε τα λεφτά μας . 

 

Αν βέβαια συνεχιστεί αυτό θα το σταματήσουμε πολλοί ή αντί να αλλάζω πχ κάθε χρόνο να αλλάζω κάθε δύο χρόνια συσκευή . Και βέβαια να πω την αλήθεια μου το σκέφτομαι να μείνω και με το X για δύο χρόνια γιατί είναι υπερβολή σε αυτό το τρυπάκι που μας έχουν βάλει οι κολοσσοί να τσακωνόμαστε εμείς για ποια συσκευή πχ είναι καλύτερη από ποια και όλες οι ναυαρχίδες πάνω κάτω ίδιες είναι λίγο τα χαρακτηριστικά αλλάζουν.Και τσακωνόμαστε λες και παίρνουμε ποσοστά από τους κολοσσούς κατά τα άλλα. 

Κώστα με το συμπάθειο καλά τα λές αλλά...οι πράξεις άλλες είναι. ^_^

Εγώ απο 4s πήγα σε 6s plus και ΑΝ η Apple δεν διορθωθεί (πού το θεωρώ αδύνατο με αυτά που διαβάζω στις ανακοινώσεις της) στο θέμα λειτουργικό ΚΑΙ βγάλει Iphone με σεβαστή μνήμη ram π.χ 6gb θα κάνω το βήμα. Αδιαφορώ πλήρως για Oled και λοιπές ιστορίες διότι η LCD ήταν μιά χαρά. Τί να την κάνεις την εμφάνιση και τα λοιπά καλούδια όταν πάσχεις απο την βάση του λειτουργικού; Απλά για να πληρώνω 1400; Τα δίνω σε άλλα χιλιάδες πράγματα, σιγά τα ωά. Στην αποθήκη τα powertools(professional series) που έχω κοστίζουν 5 φορές παραπάνω απο το Χ.

Το θέμα είναι οτι όταν αγοράζετε ένα κινητό στην τιμή που βγαίνει επιβραβευεται ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ τις πολιτικές της εταιρείας, που όλοι βλέπουμε που κατήντησε. Να μην επεκταθώ, τα γνωρίζουμε.

Γι'αυτό λοιπόν και δεν θα αλλάξει τίποτε και τα πράγματα θα γίνουν χειρότερα. Καλά τα χόμπυ αλλά να έχουν και νόημα και αλλού.

Του χρόνου που θα δείτε τίποτε 1500 + μην αναρωτηθείτε για τον λόγο...θα είναι η "ιδανική" τιμή για τους "ιδανικούς" χρήστες...


Τελευταία επεξεργασία από: GRchris, 04/01/2018 - 15:09


#48   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 04/01/2018 - 16:12

Κώστα με το συμπάθειο καλά τα λές αλλά...οι πράξεις άλλες είναι. ^_^

Εγώ απο 4s πήγα σε 6s plus και ΑΝ η Apple δεν διορθωθεί (πού το θεωρώ αδύνατο με αυτά που διαβάζω στις ανακοινώσεις της) στο θέμα λειτουργικό ΚΑΙ βγάλει Iphone με σεβαστή μνήμη ram π.χ 6gb θα κάνω το βήμα. Αδιαφορώ πλήρως για Oled και λοιπές ιστορίες διότι η LCD ήταν μιά χαρά. Τί να την κάνεις την εμφάνιση και τα λοιπά καλούδια όταν πάσχεις απο την βάση του λειτουργικού; Απλά για να πληρώνω 1400; Τα δίνω σε άλλα χιλιάδες πράγματα, σιγά τα ωά. Στην αποθήκη τα powertools(professional series) που έχω κοστίζουν 5 φορές παραπάνω απο το Χ.

Το θέμα είναι οτι όταν αγοράζετε ένα κινητό στην τιμή που βγαίνει επιβραβευεται ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ τις πολιτικές της εταιρείας, που όλοι βλέπουμε που κατήντησε. Να μην επεκταθώ, τα γνωρίζουμε.

Γι'αυτό λοιπόν και δεν θα αλλάξει τίποτε και τα πράγματα θα γίνουν χειρότερα. Καλά τα χόμπυ αλλά να έχουν και νόημα και αλλού.

Του χρόνου που θα δείτε τίποτε 1500 + μην αναρωτηθείτε για τον λόγο...θα είναι η "ιδανική" τιμή για τους "ιδανικούς" χρήστες...

Δεν θα μπω καν σε σκέψη να το αγοράσω αν έχει τόσα ;-).


                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#49   GRchris

GRchris

    iPH Addict

  • 840 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 04/01/2018 - 16:19

Δεν θα μπω καν σε σκέψη να το αγοράσω αν έχει τόσα ;-).

Δεν θα πώ για σένα, επειδή δεν σε γνωρίζω. Αλλά γνωρίζω άτομα που κάποτε, εποχής IP6+ λέγανε τότε τα ίδια και πήγανε σε 6s+ και μετά IP7+ μετά IP8+ το πουλήσανε σε 1 βδομάδα και ΤΩΡΑ έχουν IPX...

Δές τιμές προοδευτικά του παρελθόντος μέχρι το Χ και ξανασκέψου αυτό που είπες...

Θα σου δώσουν κάτι του χρόνου (αυτά κάνουν στα γραφεία marketing) που θα δώσεις το Χ για να πάς στο Plus έν μια νυκτί...εδώ θα είμαστε με υγεία π.ο.Θ και θα τα λέμε.

Κακά τα ψέματα, το ψυχολογικό που έχει αποκτήσει ο κόσμος ώστε να είναι UP to DATE και σε Hardware αλλά και σε SOFTWARE δεν έχει προηγούμενο.

Έχει εθιστεί ολόκληρος ο πλανήτης! Άν σας πούνε να θυσιάσετε συγκεκριμένα πράγματα ΕΠΕΙΔΗ θα σας πάρουν το smartphone και το Internet δεν θα πιστέψεις πόσοι θα το πράξουν. Τους ακούγεται αδιανόητο. Κάνε ένα πείραμα απλό...

Φύγε κάπου για μερικές ημέρες, ούτε κάν Μήνα θα έλεγα και άφησε το κινητό σπίτι, όπως μην μπείς στο νέτ για το αντίστοιχο διάστημα. Άν τα καταφέρεις τα ξαναλέμε...


Τελευταία επεξεργασία από: GRchris, 04/01/2018 - 16:24


#50   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.407 μηνύματα

Δημοσίευση 04/01/2018 - 19:46

Δηλαδη ικαρε τα 1400 είναι νορμαλ θέλεις να πεις με αυτά που δίνει το x;


1200 έχει.. τα 200 παραπάνω για χώρο το θεωρώ μπαρούφα. Δεν μίλησα συγκεκριμένα για το x που προσωπικά δεν μου λέει τίποτα αλλα για ένα «καλύτερο κινητό». Και φυσικά έχοντας υπόψην ότι κανεις μια επένδυση για κάποια χρόνια.. Τώρα αν θέλει κάποιος να αλλάζει κινητό κάθε χρόνο χωρίς λόγο και ουσία για μένα είναι αρρωστακι ας πρόσεχε τα χόμπι του.. Αμάξι δεν αλλάζει όμως κάθε χρόνο η κάθε νέο μοντέλο γιατί εκεί είναι πολλά τα μπικικίνια και δεν τον παίρνει.. Όποτε το να δώσω 1200 πχ για 4 χρόνια ναι το θεωρώ οκ γιατί είναι ένας κόμπακτ υπολογιστής ας πούμε. Τέλος πάντα υπάρχει κάποιο όριο. Αν μου έλεγες ότι ένα κινητό κοστίζει 2500 μόνο αν ήμουν βλαμμένος θα το αγόραζα


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

#51   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/01/2018 - 20:02

Μάγκες χαλαρώστε. Σε όλα έρχεται βουτιά στην τιμή 200-250 ευρώ. Δεν πήγαν καθόλου καλά οι πωλήσεις και οι περισσότεροι στρέφονται σε 6s/6splus/7/7plus . Είναι 99% σίγουρο πως τα 8/8plus/X θα κατεβούν μέχρι το Φλεβάρη 200-250 ευρώ κάτω από την τωρινή τιμή. Η apple το ξέρει πως οι πωλήσεις πήγαν άσχημα στα νέα μοντέλα. Θέλετε να μου πείτε πως μετά από αυτά τα νέα θα τιμολογήσει τα νέα κινητά με 1400 και 1500 ευρώ? Δεν της φτάνει που πωλήσεις είναι μικρές θέλει να τις συρρικνώσει και άλλο? Νομίζω πως του χρόνου οι τιμές θα είναι φυσιολογικές.



#52   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 04/01/2018 - 20:37

Είναι 99% σίγουρο πως τα 8/8plus/X θα κατεβούν μέχρι το Φλεβάρη 200-250 ευρώ κάτω από την τωρινή τιμή.

735.gif

 

 

Θέλετε να μου πείτε πως μετά από αυτά τα νέα θα τιμολογήσει τα νέα κινητά με 1400 και 1500 ευρώ? Δεν της φτάνει που πωλήσεις είναι μικρές θέλει να τις συρρικνώσει και άλλο? Νομίζω πως του χρόνου οι τιμές θα είναι φυσιολογικές.

Ναι.

 

Οι τιμές αλλάζουν μόνο προς τα πάνω ή μένουν ίδιες.

 

Τα $1200+ (στη βασική έκδοση χωρητικότητας) για τα 6"+ του χρόνου είναι απολύτως αναμενόμενα..


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#53   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/01/2018 - 20:54

 

735.gif

 

 

Ναι.

 

Οι τιμές αλλάζουν μόνο προς τα πάνω ή μένουν ίδιες.

 

Τα $1200+ (στη βασική έκδοση χωρητικότητας) για τα 6"+ του χρόνου είναι απολύτως αναμενόμενα..

 

Θα φανεί!!!! Υπάρχουν ήδη αναφορές σε ξένα links που αναφέρουν πως ίσως μειωθεί η τιμή τους. Θα φανεί.



#54   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/01/2018 - 10:14

Δεν θα πώ για σένα, επειδή δεν σε γνωρίζω. Αλλά γνωρίζω άτομα που κάποτε, εποχής IP6+ λέγανε τότε τα ίδια και πήγανε σε 6s+ και μετά IP7+ μετά IP8+ το πουλήσανε σε 1 βδομάδα και ΤΩΡΑ έχουν IPX...

Δές τιμές προοδευτικά του παρελθόντος μέχρι το Χ και ξανασκέψου αυτό που είπες...

Θα σου δώσουν κάτι του χρόνου (αυτά κάνουν στα γραφεία marketing) που θα δώσεις το Χ για να πάς στο Plus έν μια νυκτί...εδώ θα είμαστε με υγεία π.ο.Θ και θα τα λέμε.

Κακά τα ψέματα, το ψυχολογικό που έχει αποκτήσει ο κόσμος ώστε να είναι UP to DATE και σε Hardware αλλά και σε SOFTWARE δεν έχει προηγούμενο.

Έχει εθιστεί ολόκληρος ο πλανήτης! Άν σας πούνε να θυσιάσετε συγκεκριμένα πράγματα ΕΠΕΙΔΗ θα σας πάρουν το smartphone και το Internet δεν θα πιστέψεις πόσοι θα το πράξουν. Τους ακούγεται αδιανόητο. Κάνε ένα πείραμα απλό...

Φύγε κάπου για μερικές ημέρες, ούτε κάν Μήνα θα έλεγα και άφησε το κινητό σπίτι, όπως μην μπείς στο νέτ για το αντίστοιχο διάστημα. Άν τα καταφέρεις τα ξαναλέμε...

 

Το έχω κάνει για μια εβδομάδα και βρήκα την υγεία μου . Ηρέμησα από όλους και από όλα . 


                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#55   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 15/01/2018 - 13:42

Ρεαλιστικό Concept χωρίς το Home Button.

 


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#56   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/01/2018 - 14:15

Ρεαλιστικό Concept χωρίς το Home Button.

 

 

Και η κάμερα που εξέχει είναι μεγάλη βλακεία θα έπρεπε να βρουν μια μόντα να μην εξέχει ή όχι τόσο πολύ αν και στα δικά μου γούστα δεν θα ήθελα καθόλου να εξέχει όπως είναι στο βίντεο που είναι φλατ.


                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#57   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 23/01/2018 - 16:12

Το iDropnews οπτικοποιεί τις τελευταίες αναφορές και φήμες γύρω από τα χαρακτηριστικά του επερχόμενου iPhone X (2018) ή iPhone XI (;) -  μέσα από μία σειρά καλαίσθητων concept images.

 

Υπενθυμίζουμε πως πρόσφατη αναφορά του αναλυτή Ming-Chi Kuo της KGI Securities θέλει την Apple να αναπτύσσει 3 νέα μοντέλα iPhone για το 2018:

  • iPhone X 5.8 ιντσών (OLED)
  • iPhone X Plus 6.5 ιντσών (OLED)
  • iPhone 6.1 ιντσών (LCD)

Σύμφωνα με τις πληροφορίες του Kuo, και τα 3 μοντέλα του 2018 θα ακολουθήσουν ένα full-screen design στα πρότυπα που έθεσε το iPhone X και θα διαθέτουν TrueDepth camera.


kgi-three-iphones-2018.jpg

 

Το iPhone X (2018) αναμένεται να διατηρήσει την ανάλυση των 1,125×2,436 (458 pixels per inch), ενώ το iPhone X PLus (2018) των 6.5 ιντσών φημολογείται πως θα ανεβάσει τον πήχη στα 480 με 500 PPI (pixels per inch). Το οικονομικότερο μοντέλο του 2018 με την οθόνη LCD των 6.1 ιντσών αναμένεται να διαθέτει πάνελ με 320-330 PPI (pixels per inch) και η πρώτη εκτίμηση για την τιμή διάθεσης στις ΗΠΑ είναι μεταξύ $649 και $749.

iPhone X (2018) concept by iDropNews

Μικρότερο notch και μειωμένα περιμετρικά bezel

 

iPhone-XI-Concept-Images-iDrop-News-71.j


 

Oπίσθια κάμερα που δεν εξέχει


iPhone-XI-Concept-Images-iDrop-News-4-e1

 

Dual-SIM card

 

iPhone-XI-Concept-Images-iDrop-News-6.jp


Dual-Directional Camera & Sensors

 

iPhone-XI-Concept-Images-iDrop-News-8.jp

 
 


Behind the Scenes...

#58   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/01/2018 - 16:14

Γιατί ρε γ@μωτο έχει αυτά τα μαύρα αυτάκια? Είναι πολύ άσχημα ή ας τα καλύψουν με μαύρο bezel ή ας τα αφαιρέσουν πλήρως.



#59   Bill4gr

Bill4gr

    iPH Enthousiast

  • 432 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:bill4gr

Δημοσίευση 23/01/2018 - 16:29

Dual sim σε iPhone ???????

Ιεροσυλία!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#60   eddiedimitris

eddiedimitris

    iPH Enthousiast

  • 490 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 23/01/2018 - 16:33

Dual sim σε iPhone ???????
Ιεροσυλία!
Sent from my iPhone using Tapatalk

Γιατι?Φοβερο θα ήταν...Εμένα μου λείπει πολύ...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες