Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ερωτήσεις για Apple Watch Series 3


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
305 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   christoss78

christoss78

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 07/12/2017 - 10:05

Είναι καθαρά υποκειμενικό αυτό . Είναι ανάλογα με τι χρήση κάνει ο καθένας πόσο συχνά το φοράει τι δουλειά κάνει κτλ . Αν θες να είσαι σίγουρος του βάζεις ή ένα τζαμάκι ή ένα καπάκι από πάνω που το καλύπτει ολόκληρο και είσαι ήσυχος .;-)


Η αληθεια ειναι οτι δεν θελω να το βαλω σε θηκες και καπακια κτλ
Και για την οθονη που ρωταω ειναι γιατι δεν ξερω πως θα ειναι η οθονη μετα απο καιρο γιατι ειναι το πρωτο μου ρολοι και στα κινητα ειχα παντα ζελατινα-τζαμακι

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 07/12/2017 - 10:10

Η αληθεια ειναι οτι δεν θελω να το βαλω σε θηκες και καπακια κτλ
Και για την οθονη που ρωταω ειναι γιατι δεν ξερω πως θα ειναι η οθονη μετα απο καιρο γιατι ειναι το πρωτο μου ρολοι και στα κινητα ειχα παντα ζελατινα-τζαμακι

 

Εγώ έχω τα πάντα στο ρολόι εκτός απο τζαμάκι το έχω με δακτυλίδι γύρω γύρω να προστατεύω το μέταλλο μην τυχόν σε καμία ακούσια κίνηση το χτυπήσω κάπου και κλαίω μετά αχαχαχα ή του βάζω καπάκι και το συνδυάζω χρωματικά με χρυσό νίκελ  ή μαύρο ανάλογα με το τι μπρασελέ του βάζω διαφορετικά του βάζω μόνο το δακτυλίδι . Να το αφήσεις εντελώς εκτεθειμένο εγώ δεν θα το πρότεινα . Το έχω το δικό μου έτσι πάνω από ένα χρόνο και δεν έχει το παραμικρό σημάδι.


                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#33   christoss78

christoss78

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 07/12/2017 - 10:21

Η αλήθεια είναι ότι προσέχω αρκετά γενικά ε οπότε δε με διαφέρει τίποτα άλλο εκτός από την οθόνη Και την εικόνα που θα έχει μετά από καιρό γρατζουνιες-αφη κτλ

#34   goumasgr

goumasgr

    iPH Member

  • 255 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:goumasgr

Δημοσίευση 07/12/2017 - 12:55

Καλημέρα!

 

Εγώ μετά από 1 χρόνο εμπειρίας με apple watch έχω να πω ότι είναι ένα από τα απαραίτητα μου αξεσουάρ. 

Η χρήση που κάνω είναι:

1. Να βλέπω την ώρα (φοβερό ε;)

2. Να χρησιμοποιώ το runkeeper για την αθλητικη μου δραστηριοτητα.

3. Siri για να φτιάχνω reminders ή να μετατρέπω συνάλλαγμα. 

4. control για όταν ακούω μουσική από macbook ή iphone.

 

Η βασική όμως χρήση του, για την οποία πήρα το ρολόι εξ αρχής είναι η ενασχόληση μου με το τρέξιμο. Να φανταστείς, τις ειδοποιήσεις τις έχω απενεργοποιήσει όλες.

 

Γρατζουνιές έχει ελάχιστες. Σκέψου δεν του φοράω τίποτα από προστατευτικό, έχω το space grey και έχει ελάχιστες γύρω γύρω. Το τζαμάκι κι αυτό ελάχιστες. Έχει όμως.



#35   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 07/12/2017 - 23:40

Ήρθε και εμένα η ώρα για αλλαγή λογικά από βδομάδα θα έχω το nike + series 3

#36   christoss78

christoss78

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 08/12/2017 - 09:03

Ήρθε και εμένα η ώρα για αλλαγή λογικά από βδομάδα θα έχω το nike + series 3


Με το καλο!!

#37   christoss78

christoss78

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 08/12/2017 - 09:05

Η εφαρμογή του messenger στο ρολόι γιατί δεν ανοίγει;
Μόνο δείχνει να φορτώνει συνέχεια!!

#38   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/12/2017 - 09:14

  Αφαίρεσε την από το ρολόι αν σου έχει κολλήσει το πολύ και ξανά εγκατέστησε την .


                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#39   christoss78

christoss78

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 08/12/2017 - 09:21

Όταν πάω να κάνω κλήση από το ρολόι και ψάχνω στις επαφές δε γίνεται φωνητικά αναζήτηση τις επαφης που ψαχνω για πιο γρηγορα μόνο με κυλιση;
Και επίσης όταν πάω να στείλω ένα SMS από το ρολόι θυμάμαι την πρώτη μέρα μου έγραφε την επιλογή και για χειρόγραφο τώρα βγάζει μόνο φωνητικά απο που αλλαζει αυτο Το έψαξα στην εφαρμογή από το ρολόι στα μηνύματα αλλά δεν μπόρεσα να το αλλάξω

#40   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/12/2017 - 09:40

Όταν πάω να κάνω κλήση από το ρολόι και ψάχνω στις επαφές δε γίνεται φωνητικά αναζήτηση τις επαφης που ψαχνω για πιο γρηγορα μόνο με κυλιση;
Και επίσης όταν πάω να στείλω ένα SMS από το ρολόι θυμάμαι την πρώτη μέρα μου έγραφε την επιλογή και για χειρόγραφο τώρα βγάζει μόνο φωνητικά απο που αλλαζει αυτο Το έψαξα στην εφαρμογή από το ρολόι στα μηνύματα αλλά δεν μπόρεσα να το αλλάξω

Στα μηνύματα έχει τρεις επιλογές η καρδούλα είναι για να ζωγραφίσεις εσύ κάτι και να στείλεις αυτό είναι που θες ?


                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#41   dpapae

dpapae

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 08/12/2017 - 09:51

Δώσε του χρόνο να σε μάθει. Τις πρώτες ημέρες, ίσως και εβδομάδα, θα καταναλώνει παραπάνω μπαταρία είτε το ρολόι είτε το iphone. Προσπαθεί να συγχρονιστεί και να σε μάθει. Θυμάμαι τις πρώτες ημέρες υπήρχε τρομερό draining μπαταρίας. 

 

Πήρα το aw3 με το που βγήκε πρώτη ημέρα στην Ελλάδα. Εμπειρία πολύ λίγη με άλλα aw, μονο απο το aw2-nike το αδερφού μου και αυτό πολύ λίγη. 

 

Πλέον μετά από 3 μήνες και όταν φοράω κανονικό ρολόι, μου λείπει το aw! Δεν το περίμενα τελικά να μου γίνει "αναγκαίο" μιας και το αγόρασα με επιφυλάξεις, αλλα δεν το μετάνιωσα λεπτό.

 

Κολύμπι, τρέξιμο, δουλειά, σπίτι, ταξίδια παντού σου λύνει τα χέρια. +λιγότερη κατανάλωση μπαταρίας απο το κινητό μιας και imessage-email-notifications τα τσεκάρω απο το ρολόι.



#42   christoss78

christoss78

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 08/12/2017 - 10:19

Στα μηνύματα έχει τρεις επιλογές η καρδούλα είναι για να ζωγραφίσεις εσύ κάτι και να στείλεις αυτό είναι που θες ?


Υπήρχε και κάπου η επιλογή να ζωγραφίσεις το γράμμα σε ένα πλαίσιο και να το μετατρέψει σε γράμμα επάνω στην οθόνη

#43   christoss78

christoss78

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 08/12/2017 - 10:22

Δώσε του χρόνο να σε μάθει. Τις πρώτες ημέρες, ίσως και εβδομάδα, θα καταναλώνει παραπάνω μπαταρία είτε το ρολόι είτε το iphone. Προσπαθεί να συγχρονιστεί και να σε μάθει. Θυμάμαι τις πρώτες ημέρες υπήρχε τρομερό draining μπαταρίας. 
 
Πήρα το aw3 με το που βγήκε πρώτη ημέρα στην Ελλάδα. Εμπειρία πολύ λίγη με άλλα aw, μονο απο το aw2-nike το αδερφού μου και αυτό πολύ λίγη. 
 
Πλέον μετά από 3 μήνες και όταν φοράω κανονικό ρολόι, μου λείπει το aw! Δεν το περίμενα τελικά να μου γίνει "αναγκαίο" μιας και το αγόρασα με επιφυλάξεις, αλλα δεν το μετάνιωσα λεπτό.
 
Κολύμπι, τρέξιμο, δουλειά, σπίτι, ταξίδια παντού σου λύνει τα χέρια. +λιγότερη κατανάλωση μπαταρίας απο το κινητό μιας και imessage-email-notifications τα τσεκάρω απο το ρολόι.


Ναι φίλε μου έτσι είναι κι εμένα αρχίζει να μου αρέσει πάρα πολύ όσον αφορά την μπαταρία με την πρώτη φόρτιση που το έκανα από προχθές στις 17:00 τώρα πριν 20 λεπτα το εβάλα πάλι να φορτίζει με 3%

#44   PanosK212

PanosK212

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Twitter:@paonskarav
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 08/12/2017 - 15:01

Όταν πάω να κάνω κλήση από το ρολόι και ψάχνω στις επαφές δε γίνεται φωνητικά αναζήτηση τις επαφης που ψαχνω για πιο γρηγορα μόνο με κυλιση;
Και επίσης όταν πάω να στείλω ένα SMS από το ρολόι θυμάμαι την πρώτη μέρα μου έγραφε την επιλογή και για χειρόγραφο τώρα βγάζει μόνο φωνητικά απο που αλλαζει αυτο Το έψαξα στην εφαρμογή από το ρολόι στα μηνύματα αλλά δεν μπόρεσα να το αλλάξω

μεσα στα μηνύματα πρέπει να πατήσεις με 3D touch κ να αλλάξεις την γλωσσα στα Αγγλικά για να σου βγάλει την επιλογή για χειρόγραφο κ να γράψεις με λατινικούς χαρακτήρες βεβαια ή αγγλικά,



#45   geo13pao

geo13pao

    iPH Addict

  • 635 μηνύματα
  • Twitter:@@george_noise
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:geo13pao

Δημοσίευση 08/12/2017 - 15:11

κάτι άσχετο, χτες που φόραγα το ρολοι όλη μερα, παρατήρησα προς το απόγευμα το digital crown είχε γινει κάπως σκληρο στο ρολάρισμα αλλα και στο πατημα, ήρθα σπίτι το έβγαλα και μετά από καμια ώρα έγινε ξανά "μαλακό", έχει παρατηρήσει κανεις κάτι τέτοιο; κάπως τρελό είναι!! 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες