Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Τιμη πωλησης iPhone 7 με jailbreak στο 10.1.1


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
7 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Dimitriserp

Dimitriserp

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 18/11/2017 - 19:30

Καλησπερα σε ολα τα μελοι του iphonehellas, ειμαι καινουργιος εδω αλλα παρακολουθω τα νεα της σελιδας απο το 2013. εχω ενα iPhone 7 32GB Matt black με 10.1.1 και jailbreak με extra_recipe, το εχς σεταρει και δουλευει πολυ καλα για jailbroken. το εχω ενα χρονο και εχω να το κανωupdate απο τοτε. εχει 3 χτυπηματα γυρω γυρω και η οθονη κατω αριστερα εχει ενα κιτρινισμα απο υγρασια, το ειχα παει στην αππλε και δεν το καλυπτε η εγγυση. το κινητο το δινω με μια θηκη apple κοκκινη και ολα τα παρελκομενα και αποδειξη αγορας. σκεφτομουν να το βαλω 500Ε απο την μια 560 κανει κουτα αλλα καποιος που ξερει και θελει jailbreak θα τα δωσει αυτα τα λεφτα, θελω την αποψη σας πανω στο θεμα, ευχαριστω για το χρονο σας



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 18/11/2017 - 20:06

Έχει section με αγγελίες το forum δες εκεί να πάρεις μια ιδέα.Μπες και στο insomnia και θα καταλήξεις.Καλη συνέχεια

#3   GRchris

GRchris

    iPH Addict

  • 840 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 18/11/2017 - 21:39

Καλησπερα σε ολα τα μελοι του iphonehellas, ειμαι καινουργιος εδω αλλα παρακολουθω τα νεα της σελιδας απο το 2013. εχω ενα iPhone 7 32GB Matt black με 10.1.1 και jailbreak με extra_recipe, το εχς σεταρει και δουλευει πολυ καλα για jailbroken. το εχω ενα χρονο και εχω να το κανωupdate απο τοτε. εχει 3 χτυπηματα γυρω γυρω και η οθονη κατω αριστερα εχει ενα κιτρινισμα απο υγρασια, το ειχα παει στην αππλε και δεν το καλυπτε η εγγυση. το κινητο το δινω με μια θηκη apple κοκκινη και ολα τα παρελκομενα και αποδειξη αγορας. σκεφτομουν να το βαλω 500Ε απο την μια 560 κανει κουτα αλλα καποιος που ξερει και θελει jailbreak θα τα δωσει αυτα τα λεφτα, θελω την αποψη σας πανω στο θεμα, ευχαριστω για το χρονο σας

560 έχει το καινούριο σε skroutz αυτη την στιγμή. Με 3 χτυπήματα, κιτρίνισμα κλπ κλπ που λές με τίποτε 500. Πολύ υψηλή τιμή...

Για να το δώσεις θα πρέπει να το φτιάξεις το οποίο πιστέυω δεν σε συμφέρει. Διαφορετικά θα το δώσεις σε τιμή χώμα.

Προσωπική άποψη μου.


Τελευταία επεξεργασία από: GRchris, 18/11/2017 - 21:40


#4   Dimitriserp

Dimitriserp

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 19/11/2017 - 11:07

560 έχει το καινούριο σε skroutz αυτη την στιγμή. Με 3 χτυπήματα, κιτρίνισμα κλπ κλπ που λές με τίποτε 500. Πολύ υψηλή τιμή...
Για να το δώσεις θα πρέπει να το φτιάξεις το οποίο πιστέυω δεν σε συμφέρει. Διαφορετικά θα το δώσεις σε τιμή χώμα.
Προσωπική άποψη μου.


Ευχαριστώ για την απάντηση σου, και πράγματι έχεις δίκιο σε αυτό που λες το κινητό θα πούλαγε από 430-470 αλλά εγω σκέφτηκα ότι ένας που θέλει iPhone με Jailbreak τα 500 θα τα δώσει, εκεί πατάω μιας και jailbreak για 7 έχουμε να δούμε από περσυ τέτοια μερα.

#5   GRchris

GRchris

    iPH Addict

  • 840 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 19/11/2017 - 11:20

Άν κάνεις τον κόπο να δείς τιμές σασί του Iphone 7 θα δείς έχει 200άρι χαλαρά. Άν βάλεις μέσακαι το θέμα της οθόνης νομίζω οτι καταλαβαίνεις κάποιος (π.χ εγώ) που θα ήθελα Iphone σε άψογη κατάσταση, η τιμή της συσκευής σου δεν θα σε συνέφερε να την πουλήσεις. Μιλάμε για πιό κάτω των 400 ευρώ.

Το θέμα που τονίζεις jailbreak δεν απασχολεί τον κάθε αγοραστή οπότε μην το συνυπολογίζεις. Jailbreak θα βγεί κάποια στιγμή και σε 11. Δεν είναι λόγος (προσωπικά πάντα) που θα ωθήσει κάποιον να το αγοράσει. Για παράδειγμα, γιατί δεν το κρατάς εσύ; Γιατί θέλεις να πάρεις καινούριο. (το X φαντάζομαι αφού έχεις 7).

Οπότε εσύ θα πάρεις ένα κινητό με Ios 11. Δεν ξέρω αν κατάλαβες την λογική μου, αλλά μετρημένα άτομα θα πέρνανε ένα jailbreak  iphone και με την προυπόθεση καλής κατάστασης της συσκευής.

Εσύ μάλλον δεν το είχες σε θήκη και χτύπησε, οπότε η τιμή πέφτει κατακόρυφα. Μπορεί να κάνω λάθος, αλλά εγώ έτσι το βλέπω.



#6   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 19/11/2017 - 18:34

3 χτυπηματα και χαλασμενη οθονη απο υγρασια....μεχρι 150 σε βλεπω με πολυ αισιοδοξια!

Μακαρι να το δωσεις οσο επιθυμεις αλλα χλωμο μου φαινεται.



#7   Georgemoto

Georgemoto

    iPH User

  • 130 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 24/11/2017 - 22:05

Δίνω 200€

#8   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 28/11/2017 - 17:52

Με όλα τα παραπάνω προβλήματα δεν νομίζω να θέλει κάποιος να το πάρει επειδή έχει ένα jb πάνω του θα προτιμήσει καλύτερα μια συσκευή μη jb χίλιες φορές χωρίς πρόβλημα από την δική σου .Μια μέση τιμή πώλησης με τις ζημιές που αναφέρεις είναι 370 Ευρώ .


                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες