Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Γνώμες για αλλαγή iPhone 7 plus


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
5 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   GiannisMaurokouk

GiannisMaurokouk

    iPH User

  • 134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 28/11/2017 - 10:05

Καλημέρα,
Είμαι χρήστης 348 ημέρες(παραξενος;;χαχα) ενός 7plus από γερμανό.το είχα πάρει με επιδότηση και δώρο ένα χρόνο επέκταση εγγύησης και ένα χρόνο ασφάλεια.
Γενικά με έχει βολέψει παρα τα προβληματάκια που παρουσίασε μετά την αναβάθμιση σε 11.1 (αργο,ενεργοβόρο).γενικα το έχω αριστο,κυρίως για να μπορεί να πιάσει μια καλή τιμή σε περίπτωση πώλησης.

Έτσι λοιπόν έλεγα να το πουλάω και κάθε χρόνο να παίρνω το επόμενο με μια μικρή σχετικά διαφορά ώστε να μην μπω στη διαδικασία να μπλέξω πάλι με επιδοτήσεις εταιρίες και τα κοντά 1000ε..γενικα επειδή τον 2ο χρόνο έχει ακόμα μεγαλύτερη απομείωση η αξία..

Φέτος λοιπόν είμαι σε ένα δίλημμα..αξιζει να το δώσω και να πάρω το 8plus και να μου φύγουν περί τα 200-250ευρω η να ψάξω αργότερα (για λόγους ζητησης) ένα iPhone x ελαφρώς μεταχειρισμένο;;

Η αληθεια είναι ότι το Χ λόγο της σχεδίασης είναι πιο καλό για τα γούστα μου και μετά όλα τα άλλα αλλά οι τιμές είναι φαρμάκι.

Γενικά δεν έχω την ανάγκη να το αλλάξω αλλά δε θα ήθελα πχ να δώσω ένα μεγάλο ποσο του χρόνου για αγορά του νέου..

Θα ήθελα τη γνώμη σας για το θέμα,μιας και τα 1200ε του Χ δε τα φτάνω εύκολα..ακομα το σχετικα ιδιο με το δικο μου 8αρι λετε να το αγορασω απλα για να μη δωσω ,μεγαλύτερη διαφορά του χρονου;;αν το Χ ξανά γινει διαθέσιμο λέτε να παίξει στο 1000αρικο στα σκρουτζομαγαζα η εστω και μεταχειρισμένο;;

Τελευταία επεξεργασία από: GiannisMaurokouk, 28/11/2017 - 10:08


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   paparainbow

paparainbow

    iPH Contributor

  • 1.875 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 28/11/2017 - 10:22

πριν το 7 + ποιο ειχες;

legit


#3   GiannisMaurokouk

GiannisMaurokouk

    iPH User

  • 134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 28/11/2017 - 10:24

Είχα το 6,πάλι με επιδότηση και το έδωσα πέρσυ 300ε και έβαλα τα υπόλοιπα τσέπη

#4   paparainbow

paparainbow

    iPH Contributor

  • 1.875 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 28/11/2017 - 16:19

Είχα το 6,πάλι με επιδότηση και το έδωσα πέρσυ 300ε και έβαλα τα υπόλοιπα τσέπη

το gap ειναι μεγαλυτερο απο το 6 στο 7+ σε σχεση με το 7+ σε 8+/10 (σε θεμα επιδοσεων, γιατι σε θεμα εμπειριας το 10 ειναι ενα νεο συμπαν).

προσωπικα θα εκανα αλλαγη του χρονου.

legit


#5   GiannisMaurokouk

GiannisMaurokouk

    iPH User

  • 134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 28/11/2017 - 16:26

το gap ειναι μεγαλυτερο απο το 6 στο 7+ σε σχεση με το 7+ σε 8+/10 (σε θεμα επιδοσεων, γιατι σε θεμα εμπειριας το 10 ειναι ενα νεο συμπαν).

προσωπικα θα εκανα αλλαγη του χρονου.

 

το gap ειναι μεγαλυτερο απο το 6 στο 7+ σε σχεση με το 7+ σε 8+/10 (σε θεμα επιδοσεων, γιατι σε θεμα εμπειριας το 10 ειναι ενα νεο συμπαν).

προσωπικα θα εκανα αλλαγη του χρονου.

Mάλλον θα περιμένω μερικούς μήνες να έχουν σταθεροποιηθεί τα πράγματα,να πάρω το Χ να έχω και μερικά λεφτά επιπλέον!!



#6   katharma30

katharma30

    iPH Member

  • 327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 26/01/2018 - 10:28

Καλημερα για μα μην ανοίγω καινούριο θέμα από 7 plus 32 σε 8 64 θα ήθελα μα γνώμη μια άποψη αν κάποιος το έχει κάνει σαν αλλαγή!!!




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες