Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 7 ψήφοι

Bluetooth Headphones - Earbuds - In ear Neckbands - True Wireless Earbuds


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
31 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.909 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 19/09/2018 - 18:23

Πέρα από το χρηματικό, αισθητικά δεν μου αρέσουν. Αλλά άμα τα κάνεις δωράκι τα φοράω ευχαρίστως χα χα.


Ναι αλλά σκέψου ποσό όμορφα δένουν με το νέο κινητό!

Πέρα από την πλάκα εμένα με βόλεψαν παντού τελικα!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   ChrisDs

ChrisDs

    iPH Contributor

  • 941 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 28/09/2018 - 18:25

H Sony κυκλοφόρησε τον αντικαταστάτη των 1000XM2, τα WH-1000XM3. Με βάση τα συγκριτικά και τα reviews αποτελεί την καλύτερη υλοποίηση noise cancelling για Over ear headphones και συνεχίζουν την παράδοση των 1000XM2. Η επίσημη τιμή τους είναι 400 ευρώ.

https://www.sony.com...ones/wh-1000xm3


 



#18   GiannisSot

GiannisSot

    iPH Enthousiast

  • 534 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 17/07/2019 - 21:55

Καλησπέρα. Φέρνω στην επιφάνεια αυτό το θέμα. 

Πέρασα ένα μεγάλο διάστημα με τα AirPods (1ης γενιάς) και πλέον επιθυμώ να αποκτήσω κάτι που νομίζω ταιριάζει καλύτερα σε αυτό που ζητάω. 

Για παράδειγμα θέλω να μπορώ να απομονώνομαι αλλά χωρίς να κουβαλάω γιγάντια ακουστικά.

Οπότε κατέληξα να ψάχνω κάποιο μοντέλο τύπου in ear neckband wireless.

Λέω να κινηθώ σε κόστος περίπου 100€.

Υπάρχει η κλασική λύση των Beats X που αν έχω καταλάβει καλά έχει το W1 chip, άρα άμεση συνδεσιμότητα και widget μπαταρίας. Έχουν quick charge και σύμφωνα με τα review παράγουν καλύτερο ήχο από τα AirPods, μόνο και μόνο επειδή είναι in ear και έχουν καταπληκτικό isolation. 

Δεν είναι όμως αδιάβροχα και δεν είναι noise cancelation.

 

Από την άλλη έχω πετύχει 2 μοντέλα μιας εταιρίας που δεν την ήξερα αλλά λένε ότι είναι γνωστή στο χώρο του ήχου. 

Πρόκειται για την RHA. 

Βγάζει το MA390 wireless με 8 ώρες μέγιστη αυτονομία, όσες και τα beats X. Δεν έχουν w1 chip, ούτε bluetooth 5.0 αλλά 4.1 ή 4.2 (δεν είμαι σίγουρος). Είναι όμως αδιάβροχα, είναι μεταλλικά και ίσως έχουν ποιοτικότερο ήχο, χωρίς όμως να μπορώ να αποδείξω το τελευταίο. Δυστυχώς στα ακουστικά πας σχεδόν αποκλειστικά και μόνο με τα όποια review.

Αυτά παίζουν στα 70 ευρώ περίπου.

 

Το αμέσως επόμενο μοντέλο είναι τα MA560 wireless και έχουν 12 ώρες μέγιστη αυτονομία και NFC chip. Το τελευταίο δεν μας αφορά σας iPhone users αλλά σε περίπτωση που κάποιος έχει Android συσκευή με nfc, αυτό είναι ένα καλό συν. Η αυτονομία όμως είναι μεγάλο συν. Στα review λένε ότι δεν έχουν μεγάλη διαφορά σε ποιότητα ήχου από το χαμηλότερο μοντέλο ή έχουν τόση μικρή που δεν είναι εύκολα αντιληπτή. Κοστίζουν περίπου 90-100 ευρώ.

 

Και τα 2 μοντέλα της RHA, δεν έχουν quick charge και θέλει 3-4 ώρες για πλήρη φόρτιση. Αυτό είναι ένα αρνητικό επίσης.

 

Τέλος υπάρχει και πιο φθηνή λύση όπως τα JBL Tune 110BT με κόστος στα 35 ευρώ περίπου αλλά εικάζω ότι δεν συγκρίνονται με τα παραπάνω.

 

 

Θα ήθελα κάποια γνώμη από κάποιον που είναι κάτοχος ή έχει εμπειρία ή γενικά γνωρίζει το συγκεκριμένο είδος ακουστικών. 

 

Με ενδιαφέρει πρωτίστως η ποιότητα ήχου. Ακούω tune-in radio μέχρι και 2 ώρες τη μέρα, spotify από λίγα λεπτά μέχρι 2ωρο και μιλάω τηλεφωνικά 1-2 ώρες επίσης.



#19   panos027

panos027

    iPH Contributor

  • 998 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:PANOYKLAS027

Δημοσίευση 17/07/2019 - 22:17

Καλησπέρα. Φέρνω στην επιφάνεια αυτό το θέμα. 

Πέρασα ένα μεγάλο διάστημα με τα AirPods (1ης γενιάς) και πλέον επιθυμώ να αποκτήσω κάτι που νομίζω ταιριάζει καλύτερα σε αυτό που ζητάω. 

Για παράδειγμα θέλω να μπορώ να απομονώνομαι αλλά χωρίς να κουβαλάω γιγάντια ακουστικά.

Οπότε κατέληξα να ψάχνω κάποιο μοντέλο τύπου in ear neckband wireless.

Λέω να κινηθώ σε κόστος περίπου 100€.

Υπάρχει η κλασική λύση των Beats X που αν έχω καταλάβει καλά έχει το W1 chip, άρα άμεση συνδεσιμότητα και widget μπαταρίας. Έχουν quick charge και σύμφωνα με τα review παράγουν καλύτερο ήχο από τα AirPods, μόνο και μόνο επειδή είναι in ear και έχουν καταπληκτικό isolation. 

Δεν είναι όμως αδιάβροχα και δεν είναι noise cancelation.

 

Από την άλλη έχω πετύχει 2 μοντέλα μιας εταιρίας που δεν την ήξερα αλλά λένε ότι είναι γνωστή στο χώρο του ήχου. 

Πρόκειται για την RHA. 

Βγάζει το MA390 wireless με 8 ώρες μέγιστη αυτονομία, όσες και τα beats X. Δεν έχουν w1 chip, ούτε bluetooth 5.0 αλλά 4.1 ή 4.2 (δεν είμαι σίγουρος). Είναι όμως αδιάβροχα, είναι μεταλλικά και ίσως έχουν ποιοτικότερο ήχο, χωρίς όμως να μπορώ να αποδείξω το τελευταίο. Δυστυχώς στα ακουστικά πας σχεδόν αποκλειστικά και μόνο με τα όποια review.

Αυτά παίζουν στα 70 ευρώ περίπου.

 

Το αμέσως επόμενο μοντέλο είναι τα MA560 wireless και έχουν 12 ώρες μέγιστη αυτονομία και NFC chip. Το τελευταίο δεν μας αφορά σας iPhone users αλλά σε περίπτωση που κάποιος έχει Android συσκευή με nfc, αυτό είναι ένα καλό συν. Η αυτονομία όμως είναι μεγάλο συν. Στα review λένε ότι δεν έχουν μεγάλη διαφορά σε ποιότητα ήχου από το χαμηλότερο μοντέλο ή έχουν τόση μικρή που δεν είναι εύκολα αντιληπτή. Κοστίζουν περίπου 90-100 ευρώ.

 

Και τα 2 μοντέλα της RHA, δεν έχουν quick charge και θέλει 3-4 ώρες για πλήρη φόρτιση. Αυτό είναι ένα αρνητικό επίσης.

 

Τέλος υπάρχει και πιο φθηνή λύση όπως τα JBL Tune 110BT με κόστος στα 35 ευρώ περίπου αλλά εικάζω ότι δεν συγκρίνονται με τα παραπάνω.

 

 

Θα ήθελα κάποια γνώμη από κάποιον που είναι κάτοχος ή έχει εμπειρία ή γενικά γνωρίζει το συγκεκριμένο είδος ακουστικών. 

 

Με ενδιαφέρει πρωτίστως η ποιότητα ήχου. Ακούω tune-in radio μέχρι και 2 ώρες τη μέρα, spotify από λίγα λεπτά μέχρι 2ωρο και μιλάω τηλεφωνικά 1-2 ώρες επίσης.

Καλησπερα...γιατι πολυ απλα δεν περιμενεις τον Σεπτεμβριο να αγορασεις τα νεα air pods που θα εχουν noise cancellation ? 



#20   GiannisSot

GiannisSot

    iPH Enthousiast

  • 534 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 17/07/2019 - 22:37

Καλησπερα...γιατι πολυ απλα δεν περιμενεις τον Σεπτεμβριο να αγορασεις τα νεα air pods που θα εχουν noise cancellation ? 

Γιατί πολύ απλά δεν θα ήθελα να δώσω τόσα και παραπάνω χρήματα αφενός, αφετέρου θέλω ακουστικά που σφηνώνουν στα αυτιά με τα λαστιχάκια σιλικόνης. 



#21   soki7

soki7

    iPH Contributor

  • 1.539 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:sokhetfield

Δημοσίευση 17/08/2019 - 16:03

Καλησπέρα σε όλους. Σκέφτομαι να προχωρήσω στην αγορά ασύρματων headphones και μου αρέσουν τα Marshall major iii. Τα έχει δοκιμάσει κανείς να μου πει την γνώμη του? Ήχος, συνδεσιμότητα κτλπ.

 

Εάν κάποιος έχει να μου προτείνει ακουστικά κοντά στην τιμή των 100 ευρώ θα ήθελα να την ακούσω. Ευχαριστώ.

 

#22   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 17/08/2019 - 18:48

Καλησπέρα σε όλους. Σκέφτομαι να προχωρήσω στην αγορά ασύρματων headphones και μου αρέσουν τα Marshall major iii. Τα έχει δοκιμάσει κανείς να μου πει την γνώμη του? Ήχος, συνδεσιμότητα κτλπ.

Εάν κάποιος έχει να μου προτείνει ακουστικά κοντά στην τιμή των 100 ευρώ θα ήθελα να την ακούσω. Ευχαριστώ.


Θα σου πρότεινα να δεις τα Bose.

https://www.amazon.c.../dp/B01L7PSJFO/

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 17/08/2019 - 18:49

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#23   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1.464 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 17/08/2019 - 20:10

Sennheiser Momentum. Ξεφεύγουν από την τιμή που θέλεις αλλά είναι legendary. 

 

https://www.amazon.es/dp/B07HRHM8F3

 

 

 

Καλησπέρα σε όλους. Σκέφτομαι να προχωρήσω στην αγορά ασύρματων headphones και μου αρέσουν τα Marshall major iii. Τα έχει δοκιμάσει κανείς να μου πει την γνώμη του? Ήχος, συνδεσιμότητα κτλπ.

 

Εάν κάποιος έχει να μου προτείνει ακουστικά κοντά στην τιμή των 100 ευρώ θα ήθελα να την ακούσω. Ευχαριστώ.

 

 



#24   soki7

soki7

    iPH Contributor

  • 1.539 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:sokhetfield

Δημοσίευση 18/08/2019 - 08:41

Θα σου πρότεινα να δεις τα Bose.

https://www.amazon.c.../dp/B01L7PSJFO/

 

 

Sennheiser Momentum. Ξεφεύγουν από την τιμή που θέλεις αλλά είναι legendary. 

 

https://www.amazon.es/dp/B07HRHM8F3

 

 

Ευχαριστώ και τους δυο. Ξέχασα να διευκρινίσω ότι ενδιαφέρομαι για on ear ακουστικά.



#25   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 18/08/2019 - 22:34

Εδώ είσαι.

 

https://www.amazon.c.../dp/B00K690IH0/

 

https://www.amazon.c.../dp/B01MSZSJE9/


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#26   conili

conili

    iPH Enthousiast

  • 503 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 19/08/2019 - 10:00

Ψάξτε τα soundpeats και θα με θυμηθείτε. Φοβερά κάτω από 30 ευρώ και ήδη μου ζητάνε παραγγελίες φίλοι που ήρθα διακοπές Ελλάδα και τα δοκίμασαν. Δεν υπάρχουν απλά


(Από Amazon Αγγλία τα έχω εγώ)

#27   m4rvel89

m4rvel89

    iPH Addict

  • 739 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/08/2019 - 13:47

Καλησπέρα, τι προτείνετε για αγορά ακουστικών bluetooth? Έχουν χαμηλότερη ακτινοβολία σε σχέση με τα ενσύρματα handsfree 3.5mm?



#28   soki7

soki7

    iPH Contributor

  • 1.539 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:sokhetfield

Δημοσίευση 27/08/2019 - 15:59

Πήρα τα AKG. Ευχαριστώ Νίκο!



#29   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 27/08/2019 - 16:07

Άντε ρε.. Με γειά!

Ρίξε μετά εντυπώσεις.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#30   pats

pats

    iPH Contributor

  • 1.566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 28/08/2019 - 06:24

Έχουν χαμηλότερη ακτινοβολία σε σχέση με τα ενσύρματα handsfree 3.5mm?

φυσικά και όχι και είναι απολύτως λογικό

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες