Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

Apple Watch και τρέξιμο


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
83 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 08/12/2017 - 16:59

s7G9A5o.jpg

 

 

Περιμένοντας το AW3 τις επόμενες μέρες και με σκοπό να αξιοποιηθεί -όπως του αρμόζει- σε τρέξιμο, είπα να ανοίξω το Topic για πληροφορίες τόσο για τις εφαρμογές, όσο και για τα διάφορα αξεσουάρ.

 

Απο το λίγο ψάξιμο που έχω κάνει έχω καταλήξει στα MapMyRun, Runtastic Pro, Runkeeper, Strava, JogRunSprint. Έσεις ποιές εφαρμογές εμπιστεύεστε ή/και σας έχουν βολέψει περισσότερο;


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 20/12/2017 - 00:05

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/12/2017 - 17:06

Νίκο χωρίς να έχω στόχους είμαι σε ελεύθερο δηλαδή καθημερινά όσο κάνω έχω το μαμά και μου λέει που βρίσκομαι συνεχώς ανά χιλιόμετρο .Το NIKE το είχα βάλει δεν το έβαλα τώρα στο νέο τηλέφωνο να δω τι διαφορές θα έχω σε σχέση με το μαμά θα το κάνω τις επόμενες ημέρες  . ;-)


                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#3   christoss78

christoss78

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 08/12/2017 - 17:59

Στο iphone είχα το endomondo και ημουν ευχαριστημένος τώρα στο ρολόι δεν το έχω κατεβάσει ακόμη θα δοκιμάσω πρώτα το εγκαταστημενο

#4   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 08/12/2017 - 23:14

Νίκο χωρίς να έχω στόχους είμαι σε ελεύθερο δηλαδή καθημερινά όσο κάνω έχω το μαμά και μου λέει που βρίσκομαι συνεχώς ανά χιλιόμετρο .Το NIKE το είχα βάλει δεν το έβαλα τώρα στο νέο τηλέφωνο να δω τι διαφορές θα έχω σε σχέση με το μαμά θα το κάνω τις επόμενες ημέρες  . ;-)

Λες για το Apple Workout ε?

 

Και γι' αυτό διαβάζω πολύ καλά σχόλια. Αναμένω εντυπώσεις απο της Nike.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 08/12/2017 - 23:14

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#5   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/12/2017 - 23:49

Λες για το Apple Workout ε?

 

Και γι' αυτό διαβάζω πολύ καλά σχόλια. Αναμένω εντυπώσεις απο της Nike.

Είναι πολύ καλό έχεις έναν στην προπόνηση ανά χιλιόμετρο ή όπως αλλιώς θες εσύ να σου λέει χρόνους που τρέχεις το έβαλα στην προπόνηση σήμερα και μαζί με τα airpods νομίζω είναι must have . Γιατί ακούς μουσική τέλεια έχεις επαφή με τον χώρο και αυτό σημαντικό όταν τρέχεις έξω και επίσης ακούς και πεντακάθαρα τι σου λέει στο χρόνο ανά χιλιόμετρο οπότε αν κάνεις interval πχ μπορείς να ανεβάζεις ή να κατεβάζεις την ένταση σου . ;-)


                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#6   KSaraf

KSaraf

    iPH newbie

  • 48 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/12/2017 - 00:00

s7G9A5o.jpg

 

 

Περιμένοντας το AW3 τις επόμενες μέρες και με σκοπό να αξιοποιηθεί -όπως του αρμόζει- σε τρέξιμο, είπα να ανοίξω το Topic για πληροφορίες τόσο για τις εφαρμογές, όσο και για τα διάφορα αξεσουάρ.
 
Απο το λίγο ψάξιμο που έχω κάνει έχω καταλήξεις στα MapMyRun, Runtastic Pro, Runkeeper, Strava, JogRunSprint. Έσεις ποιές εφαρμογές εμπιστεύεστε ή/και σας έχουν βολέψει περισσότερο;

Φιλε καλησπερα. Ειμαι κατοχος του aw2 εδω και ενα χρονο, συστηματικος δρομεας και πρωην κατοχος garmin. Το app που με εχει βόλεψει περισσοτερο είναι το ismoothrun. Παραμετροποιείται πληρως, φτιαχνεις τις προπονησεις οπως θες, κανει export σε ολες τις πλατφορμες, ειναι standalone, τρεχεις χωρις το τηλεφωνο δηλαδη και γενικα προσεγγιζει το garmin σαν χρηση. Δεν ειναι free αλλα κανει πολλα περισσοτερα απο ολα τα αλλα.

#7   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 09/12/2017 - 01:04

Είναι πολύ καλό έχεις έναν στην προπόνηση ανά χιλιόμετρο ή όπως αλλιώς θες εσύ να σου λέει χρόνους που τρέχεις το έβαλα στην προπόνηση σήμερα και μαζί με τα airpods νομίζω είναι must have . Γιατί ακούς μουσική τέλεια έχεις επαφή με τον χώρο και αυτό σημαντικό όταν τρέχεις έξω και επίσης ακούς και πεντακάθαρα τι σου λέει στο χρόνο ανά χιλιόμετρο οπότε αν κάνεις interval πχ μπορείς να ανεβάζεις ή να κατεβάζεις την ένταση σου . ;-)

Το κλασικό μωρέ σχεδόν με όλα. Έτσι είναι π.χ. και της Runtastic που χρησιμοποιώ πιο πολύ με το τηλ.

 

Απλά στο Watch δε διαβάζω και τα καλύτερα.

 

Φιλε καλησπερα. Ειμαι κατοχος του aw2 εδω και ενα χρονο, συστηματικος δρομεας και πρωην κατοχος garmin. Το app που με εχει βόλεψει περισσοτερο είναι το ismoothrun. Παραμετροποιείται πληρως, φτιαχνεις τις προπονησεις οπως θες, κανει export σε ολες τις πλατφορμες, ειναι standalone, τρεχεις χωρις το τηλεφωνο δηλαδη και γενικα προσεγγιζει το garmin σαν χρηση. Δεν ειναι free αλλα κανει πολλα περισσοτερα απο ολα τα αλλα.

Thnx για τις πληροφορίες. Το έχω χρόνια το iSmoothRun και ξέχασα τελείως να το προσθέσω..

 

Θα είναι απο τα πρώτα που θα τεσταριστεί.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#8   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 16/12/2017 - 12:28

Η εφαρμογή της Nike που δούλεψα είναι αρκετά καλή αλλά προτιμώ την μαμά γιατί έχει ενσωματωμένη την μουσική οπότε αν θέλω να αλλάξω τραγούδι θα πρέπει να πατήσω κουμπί να επιλέγω μουσική και να αλλάξω τραγούδι ή να χαμηλώσω ή να δυναμώσω την μουσική γιατί μετά από μερικά δεύτερα ξανά μπαίνει της Nike δεν μένει στο παρασκήνιο .


                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#9   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 17/12/2017 - 11:44

Τελικά έβαλα χθές να δοκιμάσω για λίγο Runtastic Pro (που είχα λιώσει στο τηλ) και iSmoothRun.

 

Το 1ο λοιπόν στο ρολόι δε μου άφησε και τις καλύτερες εντυπώσεις.

 

Αντιθέτως το iSmooth είναι αρκετά πιο εύχρηστο και όπως λέει και η ονομασία του, Smooth.

 

Με βλέπω να καταλήγω σε αυτό αν και θα τσεκάρω και τα υπόλοιπα για σιγουριά.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#10   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 17/12/2017 - 11:47

Τελικά έβαλα χθές να δοκιμάσω για λίγο Runtastic Pro (που είχα λιώσει στο τηλ) και iSmoothRun.

 

Το 1ο λοιπόν στο ρολόι δε μου άφησε και τις καλύτερες εντυπώσεις.

 

Αντιθέτως το iSmooth είναι αρκετά πιο εύχρηστο και όπως λέει και η ονομασία του, Smooth.

 

Με βλέπω να καταλήγω σε αυτό αν και θα τσεκάρω και τα υπόλοιπα για σιγουριά.

Νίκο έχεις δει αν μπορείς να ανεβάζεις ένταση στην μουσική ενώ τρέχεις χωρίς κανένα πρόβλημα και να αλλάζεις τραγούδι? Στο χιλιόμετρο ή σε λεπτά που ορίζεις σου λέει τον χρόνο που έχεις κάνει για να μπορείς να ανεβάζεις ή να κατεβάζεις ρυθμό ? Αυτό το κάνει το Nike και είναι πολύ καλό γιατί με πιέζει σαν να έχω έναν προπονητή από πάνω μου .;-)


                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#11   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 17/12/2017 - 12:11

Έχει κλασικά και αυτό να σε ενημερώνει για τη πρόοδο.

 

Τώρα για τη μουσική δε το τσέκαρα η αλήθεια είναι. Είχα πάνω μου μόνο το AW.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#12   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2.263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 19/12/2017 - 12:29

Χρησιμοποιώ τις τελευταίες ημέρες το iSmoothRun. Πραγματικά πολύ καλό απλά θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει η δυνατότητα να βάλεις στο ρολόι και άλλου είδους προπονήσεις όπως CrossFit, μυική προπόνηση, συνδυαστική κτλ όπως κάνει και η OEM επιλογή της apple.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#13   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 19/12/2017 - 13:27

Μπορείς απλά να φτιάξεις απο το τηλ. Custom.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#14   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2.263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 19/12/2017 - 21:17

Μετά από ένα απλό τρεξιματάκι, στην ίδια απόσταση παρατηρώ μια διαφορά στις θερμίδες της ΟΕΜ εφαρμογής και αυτής της iSmoothRun. Στις φωτογραφίες φαίνονται οι διάφορες. Ποια μετράει καλύτερα δεν ξέρω.
6806f9cd863de33cbfde931a6fa84792.jpg
a67e36fdf5960134329d87def922646e.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Τελευταία επεξεργασία από: tsitadim, 19/12/2017 - 21:18


#15   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 20/12/2017 - 14:25

Κάθε εφαρμογή είναι διαφορετική στις μετρήσεις της.

 

Το Workouts πάντως που έρχεται προεγκατεστημένο, θεωρώ πως είναι ένα κλικ πιο ακριβές σε σχέση με τα υπόλοιπα.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες