Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

Apple Watch και τρέξιμο


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
83 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 08/01/2018 - 15:32

Τελικώς το Workouts της Apple με έχει εκπλήξει πολύ ευχάριστα. Δε το περίμενα η αλήθεια είναι.

 

Μαζί με το iSmoothRun είναι τα 2 που τελικά καταλήγω, αν και είχα βάλει στο μυαλό μου εξ' αρχής αυτό της Runtastic.

 

Που τελικώς αποδείχθηκε χαμηλότερο των προσδοκιών..


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 08/01/2018 - 15:45

Τελικώς το Workouts της Apple με έχει εκπλήξει πολύ ευχάριστα. Δε το περίμενα η αλήθεια είναι.

 

Μαζί με το iSmoothRun είναι τα 2 που τελικά καταλήγω, αν και είχα βάλει στο μυαλό μου εξ' αρχής αυτό της Runtastic.

 

Που τελικώς αποδείχθηκε χαμηλότερο των προσδοκιών..

 

iSmoothRun FTW.. Με διαφορα η καλυτερη εφαρμογη για running στο app store .. Η πρωτη και τελευταια εφαρμογη σε αυτη την κατηγορια που πρεπει να δει κανεις.. 

 

Επιπλεον ετσι στηριζουμε τον Λαμπρο (ο developer του iSmoothRun ειναι Ελληνας ;) ). 



#18   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 08/01/2018 - 17:08

Το τελευταίο μου 'χε διαφύγει τελείως. Ενδιαφέρον πολύ.

 

Είναι τρομερή η εφαρμογή ακόμα και αν δεν έχει κάποιος AW, αλλά iPh.

 

Mαμακία μου δεν είχα ασχοληθεί περισσότερο πρίν. Πλέον όλες οι άλλες πήραν πόδι.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#19   peripolo

peripolo

    iPH Enthousiast

  • 583 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/01/2018 - 20:05

Ποια η διαφορά ανάμεσα στις θερμίδες ενέργειας και στο σύνολο των θερμίδων


Sent from my iPhone using Tapatalk

#20   megaloupaixtou

megaloupaixtou

    iPH Addict

  • 651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/01/2018 - 21:44

Ποια η διαφορά ανάμεσα στις θερμίδες ενέργειας και στο σύνολο των θερμίδων


Sent from my iPhone using Tapatalk

Έχω την εντύπωση ότι οι θερμίδες ενέργειας αφορούν μόνο στις θερμίδες που έκαψες λόγω άσκησης ενώ το σύνολο, σου υπολογίζει και τις θερμίδες που καις σαν οργανισμός (ζωτικά όργανα κλπ)

#21   steved

steved

    iPH Member

  • 225 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 21/03/2018 - 15:23

Παρήγγειλα σήμερα Apple Watch Series 3 GPS, 42mm Space Gray Aluminium Case με Black Sport Band, για να πάω το τρέξιμο στο επόμενο level αν και δεν με τρελαίνει εμφανισιακά.

 

Από εφαρμογές ως τώρα χρησιμοποιούσα το Runkeeper στο κινητό, για ένα διάστημα την εφαρμογή του Mi Band, και τώρα είμαι ανοιχτός σε προτάσεις με βασικό χαρακτηριστικό την ακρίβεια στις μετρήσεις.

 

Το runtastic τραγικό και μόνο από το UI με ξενέρωσε.


Τελευταία επεξεργασία από: steved, 21/03/2018 - 15:25


#22   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 21/03/2018 - 15:26

iSmoothRun και το Workouts της Apple που είναι προεγκατεστημένο.

 

Ειδικά το 2ο είναι εξαιρετικό και δεν το περίμενα.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#23   steved

steved

    iPH Member

  • 225 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 21/03/2018 - 15:32

Τα anker soundbuds slim είναι συμβατά με το ρολόι?



#24   iceage2609

iceage2609

    iPH Addict

  • 873 μηνύματα
  • Twitter:@iceage_2609
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 22/03/2018 - 00:14

Τα anker soundbuds slim είναι συμβατά με το ρολόι?

Εγώ τα αγόρασα πριν απο μια εβδομάδα απο Amazon κ παιζουν κανονικότατα,μεχρι στιγμης με λίγα runs , 4 runs για την ακρίβεια δεν ειχα αποσυνδέσεις,δν είχα προβλήματα ή κολλήματα,ενώ μου συνδεεται αμέσως με το που το ανοίγω.

Με παρατεταμενο πατημα λειτουργει κ η siri στο ρολοι αν κ δεν το χρησιμοποίησα.

Η εφαρμογή στο 4-5χλμ τζοκινγκ που κάνω είναι πολύ καλή,δεν μου εχουν βγει ουτε τα αισθανομαι ασταθη ενω έχουν αρκετα καλο ηχο για τα απλα δικα μου δεδομένα.

Δεν τα αισθανομαι βαριά,το καλώδιο δεν με ενοχλει πισω απο το λαιμο.
Για τα χρήματα που έδωσα μεχρι στιγμής φαίνεται καλή επιλογή.
Σε κανα μηνα πιστευω θα εχω ακομα πιο ολοκληρωμένη αποψη.


Sent from my iPhone 7 using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: iceage2609, 22/03/2018 - 00:17


#25   steved

steved

    iPH Member

  • 225 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 22/03/2018 - 09:12

@iceage2609 εγώ τα χρησιμοποιούσα ήδη στο τρέξιμο εδώ και ένα χρόνο, εξαιρετικά ακουστικά για την τιμή τους, το μόνο κακό είναι ότι τα φόρεσα μέσα από full face και από τον ιδρώτα πήραν υγρασία στο σημείο της μπαταρίας, αλλά και πάλι η anker μου τα αντικατέστησε. Περιμένω πως κ πως το aw3 για να κάνω προπόνηση επιτέλους χωρίς το κινητό.



#26   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/03/2018 - 10:27

@iceage2609 εγώ τα χρησιμοποιούσα ήδη στο τρέξιμο εδώ και ένα χρόνο, εξαιρετικά ακουστικά για την τιμή τους, το μόνο κακό είναι ότι τα φόρεσα μέσα από full face και από τον ιδρώτα πήραν υγρασία στο σημείο της μπαταρίας, αλλά και πάλι η anker μου τα αντικατέστησε. Περιμένω πως κ πως το aw3 για να κάνω προπόνηση επιτέλους χωρίς το κινητό.

Γιατί με το 2 δεν μπορείς να κάνεις προπόνηση χωρίς το κινητό? 


                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#27   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2.263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 22/03/2018 - 16:53

Γιατί με το 2 δεν μπορείς να κάνεις προπόνηση χωρίς το κινητό?

Κανονικά κανείς και με το 2 χωρίς κινητό


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#28   iceage2609

iceage2609

    iPH Addict

  • 873 μηνύματα
  • Twitter:@iceage_2609
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 22/03/2018 - 18:31

@iceage2609 εγώ τα χρησιμοποιούσα ήδη στο τρέξιμο εδώ και ένα χρόνο, εξαιρετικά ακουστικά για την τιμή τους, το μόνο κακό είναι ότι τα φόρεσα μέσα από full face και από τον ιδρώτα πήραν υγρασία στο σημείο της μπαταρίας, αλλά και πάλι η anker μου τα αντικατέστησε. Περιμένω πως κ πως το aw3 για να κάνω προπόνηση επιτέλους χωρίς το κινητό.

Εγω εχω το aw3 απο τον οκτώβριο κ να σου πω παροτι κανω 3-4 runs την εβδομαδα,τωρα αξιωθηκα να παρω τα πιο πάνω wireless κ πραγματικα η αισθηση να τρεχω χωρις τπτ ειναι πολύ ωραία.
Πριν εννοειτε κ πάλι δεν επαιρνα το κινητο απλα κουβαλουσα το ipod nano gen2 με καλώδιο.Δεν ηταν βαρύ κ ισα ισα εφαρμοζει καλα κ ειναι εύκολο αλλα τα ακουστικα βγαινανε κ γενικα ηταν ακομα κατι εξτρα.
Τωρα ακόμα πιο χαλαρα κ το βασικοτερο ουτε καλωδιο κατω ούτε βγαινουνε ουτε κουνιούνται.



Sent from my iPhone 7 using Tapatalk

#29   steved

steved

    iPH Member

  • 225 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 03/04/2018 - 08:06

Μετά από 10 μέρες προπονήσεων κατέληξα στο ότι η native app είναι τόσο καλή που δεν υπάρχει λόγος να κρατάω άλλες εφαρμογές στο κινητό.

Θα ήθελα βέβαια καλύτερο screenshot του χάρτη της προπόνησης με περισσότερες πληροφορίες, αλλά ίσως στο μέλλον και πιο εύχρηστη μουσική.

Γενικά πάντως είναι εντυπωσιακό το πόσο απαραίτητο σου γίνεται το aw μέρα με τη μέρα και εφόσον το χρησιμοποιείς. Σκέφτομαι να πάρω και τα airpods.



#30   iceage2609

iceage2609

    iPH Addict

  • 873 μηνύματα
  • Twitter:@iceage_2609
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 03/04/2018 - 15:00

Μετά από 10 μέρες προπονήσεων κατέληξα στο ότι η native app είναι τόσο καλή που δεν υπάρχει λόγος να κρατάω άλλες εφαρμογές στο κινητό.
Θα ήθελα βέβαια καλύτερο screenshot του χάρτη της προπόνησης με περισσότερες πληροφορίες, αλλά ίσως στο μέλλον και πιο εύχρηστη μουσική.
Γενικά πάντως είναι εντυπωσιακό το πόσο απαραίτητο σου γίνεται το aw μέρα με τη μέρα και εφόσον το χρησιμοποιείς. Σκέφτομαι να πάρω και τα airpods.


Συμφωνω κ εγώ.Η αλήθεια είναι ότι στην αρχή δοκίμασα μερικές εφαρμογές αλλά τελικά λίγο-πολύ κατέληξα να χρησιμοποιώ τις native στα πιο πολλά.

Υπάρχουν ωστόσο και κάποιες third party που τις χρησιμοποιώ, αλλά περισσότερο έχουν να κάνουν με περισσότερες πληροφορίες και γενικότερα με πιο μαζικά στοιχεία κ αναλυτικά που θα ήθελα οσον αφορα το interface κ την εν γενει στατιστική εμφανισή τους όπως λες κι εσύ παραπάνω, παρά με την λειτουργικότητα της εφαρμογής αυτής κάθε αυτής.
Δηλαδή με μικρές αλλαγές στις native θα εσβηνα κ τις υπολοιπες.

Ωστόσο παρατηρείται συχνά και ένα φαινόμενο κατα την γνώμη μου στις third party εφαρμογές όπου από την έλλειψη μιας πιο αναλυτικής παρουσίασης η κάποιων στοιχείων απο τις native,περνάμε ακριβώς στο αντίθετο άκρο, με ένα τεράστιο συρφετό πληροφοριών ο οποίος ούτε απενεργοποιείται ούτε για κάποιον που δεν θέλει μειώνεται, με αποτέλεσμα να κατεβάζω μία εφαρμογή που θα ήθελα με περισσότερα στοιχεία και να καταλήγω με μια για ανάλυση προετοιμασίας για ολυμπιακούς αγώνες.

Η αλήθεια ειναι οτι κ εμένα δεν περίμενα με τπτ να το χρησιμοποιω τόσο πολυ καθημερινά κ οχι μονο για τα Workouts-ασκηση-stand-θερμιδες-Heart Measures,αλλα κ για ευκολοτερες υπενθυμισεις,ειδοποιήσεις,sleep tracking (autosleep),μουσική,εφαρμογες διατροφικού τυπου ( lifesum ) κ άλλα.

Θα μου πει κάποιος πως κ με το κινητό θα τα έκανα κ συμφωνώ, απλά ειναι κατι διαφορετικό κ εύχρηστο κ σιγα σιγα κ εμένα πλασματικά ή όχι μου έχει γινει αρκετα απαραιτητο στην καθημερινοτητα.Με βολεύει με λίγα λόγια όσο υποκειμενικο κ αν είναι αυτό.


Sent from my iPhone 7 using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες