Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

[Solved] Μεγάλο Πρόβλημα με DOA και Αντικατάσταση συσκευής iPhone 8 Plus


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
89 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   mrdjgiorgis

mrdjgiorgis

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 15/12/2017 - 00:05

Φιλε για τα σημάδια από την στιγμή που δεν το άνοιξες στο κατάστημα αυτοί θα ισχυριστούν ότι τα έκανες εσυ. Και μιας και είναι μικρά δε θα βγάλεις άκρη. Εγώ προτείνω να εστιάσεις στο πρόβλημα του ακουστικού και της σκόνης στην κάμερα. Αν και όπως είπαν ποιο πάνω το πουλάκι του DOA πέταξε, τώρα κυνηγάς αντικατάσταση


Sent from my iPad using Tapatalk

Εδω μου το βγαλανε και εκτος εγγυησης. Κι ακομη επειδη το παρελαβα απο το service της info και ειδα εξωτερικα κολες δηλ υπηρχε και περιπτωση να το χαν ανοιξει και δε ξερω για πιο λογο, μου ζητησαν και χρηματα για να καθαρισουν τη σκονη. Και περα αυτου στη συνεχεια μου κανανε και χαρη οτι θα προσπαθισουν να μου το κανουν δωρεαν διοτι πληρωσα ειδη 20Ευρω για να τους το στειλω και μου το επεστρεψαν ετσι πισω ξανα.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   paparainbow

paparainbow

    iPH Contributor

  • 1.875 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 15/12/2017 - 13:46

αν ο κωτσος σου αρνηθει το doa, ζητα τους το γραπτως για καθε νομιμη χρηση. εφοσον το γραφουν και στην σελιδα τους (εχε το τυπωμενο μαζι) απαιτησε γραπτως την απαντηση τους. μην φυγεις χωρις το οποιοδηποτε χαρτι απο εκει (ειτε αρνησης, ειτε οτι παρελαβαν).

legit


#33   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.544 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 15/12/2017 - 13:55

Έχουν περάσει οι μέρες πλέον έτσι και αλλιώς για το DOA.

 

Αλλά το να σου δίνει την όποια άρνηση τους γραπτώς είναι η καλύτερη απάντηση/λύση.

 

Βρίσκουν και τα κάνουν.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#34   mrdjgiorgis

mrdjgiorgis

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 15/12/2017 - 22:30

Έχουν περάσει οι μέρες πλέον έτσι και αλλιώς για το DOA.

 

Αλλά το να σου δίνει την όποια άρνηση τους γραπτώς είναι η καλύτερη απάντηση/λύση.

 

Βρίσκουν και τα κάνουν.

Το κακο ειναι οτι τωρα δεν με καλυπτει το DOA απο δικη τους βλακεια. Και η apple στην εξυπηρετιση μου ειπαν οτι μεσα στις 7 μερες καλυπτομουν σιγουρα. Επρεπε να στειλει ο Κωτ... ενα χαρτι στην apple ετσι ωστε να παραχωρησει η apple για οποιοδηποτε λογο την DOA του 7 ημερου. 



#35   GRchris

GRchris

    iPH Addict

  • 840 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 15/12/2017 - 23:25

Το κακο ειναι οτι τωρα δεν με καλυπτει το DOA απο δικη τους βλακεια. Και η apple στην εξυπηρετιση μου ειπαν οτι μεσα στις 7 μερες καλυπτομουν σιγουρα. Επρεπε να στειλει ο Κωτ... ενα χαρτι στην apple ετσι ωστε να παραχωρησει η apple για οποιοδηποτε λογο την DOA του 7 ημερου. 

Φίλε, έχοντας δώσει 1100 και βλέποντας τι συμβαίνει, ειλικρινά χαράς το κουράγιο σου...εγώ μπορεί και να έφτανα σε αυτό το σημείο. Μετά αναρωτιούνται τί φταίει όταν ο κόσμος αρπάζει μπιέλα.

 

Μιλάμε για όνους κυριολεκτικά...να τα βάλουν εκεί που ξέρουν οι αχαρακτήριστοι.

ΠΟΤΕ μην ανοίγετε τέτοιες συσκευές στο σπίτι. ΠΑΝΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥ ΚΑΙ ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΟΥ. Εγώ αυτό κάνω...άν είχες δεί τα σημάδια εκείνη την στιγμή, απλά παράτα το και φύγε. Για την Apple να μην πώ επίσης για την απαράδεκτη συμπεριφορά τους. Έπρεπε να σου δώσουν άλλο και να τελειώσει το ζήτημα εκεί. Διαφορετικά να μην δίνει τα προιόντα της σε τέτοια να πώ τί κ... μάγαζα.

Απαράδεκτοι όλοι τους...να κάθεται τώρα ο καταναλωτής που δίνει ένα κάρο χρήματα να αποδείξει οτι αυτοί σου δώσανε ελλατωματική συσκευή.

Πιάστο αυγό και κούρευτο...λές και δεν έχουμε άλλη δουλειά και θα ασχολούμαστε με αυτούς.


Τελευταία επεξεργασία από: GRchris, 15/12/2017 - 23:28


#36   mrdjgiorgis

mrdjgiorgis

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 15/12/2017 - 23:47

Φίλε, έχοντας δώσει 1100 και βλέποντας τι συμβαίνει, ειλικρινά χαράς το κουράγιο σου...εγώ μπορεί και να έφτανα σε αυτό το σημείο. Μετά αναρωτιούνται τί φταίει όταν ο κόσμος αρπάζει μπιέλα.

 

Μιλάμε για όνους κυριολεκτικά...να τα βάλουν εκεί που ξέρουν οι αχαρακτήριστοι.

ΠΟΤΕ μην ανοίγετε τέτοιες συσκευές στο σπίτι. ΠΑΝΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥ ΚΑΙ ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΟΥ. Εγώ αυτό κάνω...άν είχες δεί τα σημάδια εκείνη την στιγμή, απλά παράτα το και φύγε. Για την Apple να μην πώ επίσης για την απαράδεκτη συμπεριφορά τους. Έπρεπε να σου δώσουν άλλο και να τελειώσει το ζήτημα εκεί. Διαφορετικά να μην δίνει τα προιόντα της σε τέτοια να πώ τί κ... μάγαζα.

Απαράδεκτοι όλοι τους...να κάθεται τώρα ο καταναλωτής που δίνει ένα κάρο χρήματα να αποδείξει οτι αυτοί σου δώσανε ελλατωματική συσκευή.

Πιάστο αυγό και κούρευτο...λές και δεν έχουμε άλλη δουλειά και θα ασχολούμαστε με αυτούς.

Παντως εγω αν ειμουν ετοιμος για τετοια επιθεση σε καταστημα θα επερνα και δυο τρεις φιλους μπρατσομενους απ το γυμναστηριο και ας ερθουν οι ψωφοσεκιουριταδες να σηκωσουν αναστημα!!! :lol:  :D


Τελευταία επεξεργασία από: mrdjgiorgis, 15/12/2017 - 23:48


#37   GRchris

GRchris

    iPH Addict

  • 840 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 16/12/2017 - 00:02

Ε, μα φίλε μου, είναι δυνατόν; Ξέρεις τί κάθονται και σου λένε τώρα κυριολεκτικά; Να αποδείξεις οτι ενώ είσαι με το αυτοκίνητο στον δρόμο και ένας αποφασισμένος να αυτοκτονήσει ή απρόσεχτος πεζός, να πέσει μπροστά στις ρόδες σου. Καλείσαι εσύ να αποδείξεις τώρα οτι δεν τον χτύπησες εσύ αλλά αυτός για τον χ ή ψ λόγο έπεσε μπροστά σου. Δηλαδή πόσο έλεος;

Σε πολλές χώρες η dash cam είναι αποδεικτικό στοιχείο με νόμο, και εδώ ο οδηγός ή ο καταναλώτής είναι έρμαιο της απίστευτης παράλειψης και ηλίθιας νομοθεσίας του κράτους!

Γιατί να μην έχω δικαίωμα να τραβάω βίντεο στο Unboxing και άν βρεθεί το παραμικρό, να το προσκομίζω ώς απόδειξη και να τους πάιρνω τα εσώρουχα.

Δηλαδή άν σου δίνανε ένα πακέτο με κρεμύδια μέσα τί θα γινόταν; Θα προσπαθούσες να αποδείξεις οτι δεν σε εξαπατήσανε; Καταλαβαίνεις τί λέω αυτή την στιγμή έτσι;

Ο καταναλωτής είναι αυτός που τα σκάει χοντρά και στο τέλος δεν υπάρχει κανένα εργαλείο να αποδείξεις την πραγματικότητα.

Το πιό σύνηθες είναι να αγοράσεις μία τέτοια συσκευή και να είναι ελλατωματική απο το εργοστάσιο επειδή ο άνθρωπος είχε να κοιμηθεί 3 24ώρα και δεν πρόσεξε για τους χ,ψ λόγους και όχι μόνο.

Εγώ, ώς αγοραστής τί οφείλω;

Πήρα οθόνη Dell η οποία μετά απο 6 μήνες είχε καμένα πίξελ. Το support ξέρεις τί μου ζήτησε; Μία φωτογραφία με τα πίξελς. Με mail την έστειλα. Ξέρεις τί έγινε;

Την επομένη είχα ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ με μηδενικά έξοδα και ίδιων χαρακτηριστικών, μή σου πώ ακόμη καλύτερη σε ποιότητα!

Αυτή φίλε μου είναι εταιρεία με @@@ που θα την προτιμήσω άλλες τόσες φορές.

Ξέρεις πόσα μπορούσανε να πούνε ώς δικαιολογία; Αμέτρητα...

Δεν το κάνανε...ξηγηθήκανε κομπλέ.


Τελευταία επεξεργασία από: GRchris, 16/12/2017 - 00:04


#38   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.544 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 16/12/2017 - 00:31

Το κακο ειναι οτι τωρα δεν με καλυπτει το DOA απο δικη τους βλακεια. Και η apple στην εξυπηρετιση μου ειπαν οτι μεσα στις 7 μερες καλυπτομουν σιγουρα. Επρεπε να στειλει ο Κωτ... ενα χαρτι στην apple ετσι ωστε να παραχωρησει η apple για οποιοδηποτε λογο την DOA του 7 ημερου. 

Χωρίς καμία δόση κακίας και πάντα φιλικά, έχεις και 'συ μερίδιο ευθύνης που δεν τους κυνήγησες τότε με το DOA.

 

Τα "χαρτιά" και οι διάφορες μακακίες που λενε όλοι για έγκριση απο την Apple, είναι απλώς αστεία.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#39   mrdjgiorgis

mrdjgiorgis

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 17/12/2017 - 23:21

Ε, μα φίλε μου, είναι δυνατόν; Ξέρεις τί κάθονται και σου λένε τώρα κυριολεκτικά; Να αποδείξεις οτι ενώ είσαι με το αυτοκίνητο στον δρόμο και ένας αποφασισμένος να αυτοκτονήσει ή απρόσεχτος πεζός, να πέσει μπροστά στις ρόδες σου. Καλείσαι εσύ να αποδείξεις τώρα οτι δεν τον χτύπησες εσύ αλλά αυτός για τον χ ή ψ λόγο έπεσε μπροστά σου. Δηλαδή πόσο έλεος;

Σε πολλές χώρες η dash cam είναι αποδεικτικό στοιχείο με νόμο, και εδώ ο οδηγός ή ο καταναλώτής είναι έρμαιο της απίστευτης παράλειψης και ηλίθιας νομοθεσίας του κράτους!

Γιατί να μην έχω δικαίωμα να τραβάω βίντεο στο Unboxing και άν βρεθεί το παραμικρό, να το προσκομίζω ώς απόδειξη και να τους πάιρνω τα εσώρουχα.

Δηλαδή άν σου δίνανε ένα πακέτο με κρεμύδια μέσα τί θα γινόταν; Θα προσπαθούσες να αποδείξεις οτι δεν σε εξαπατήσανε; Καταλαβαίνεις τί λέω αυτή την στιγμή έτσι;

Ο καταναλωτής είναι αυτός που τα σκάει χοντρά και στο τέλος δεν υπάρχει κανένα εργαλείο να αποδείξεις την πραγματικότητα.

Το πιό σύνηθες είναι να αγοράσεις μία τέτοια συσκευή και να είναι ελλατωματική απο το εργοστάσιο επειδή ο άνθρωπος είχε να κοιμηθεί 3 24ώρα και δεν πρόσεξε για τους χ,ψ λόγους και όχι μόνο.

Εγώ, ώς αγοραστής τί οφείλω;

Πήρα οθόνη Dell η οποία μετά απο 6 μήνες είχε καμένα πίξελ. Το support ξέρεις τί μου ζήτησε; Μία φωτογραφία με τα πίξελς. Με mail την έστειλα. Ξέρεις τί έγινε;

Την επομένη είχα ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ με μηδενικά έξοδα και ίδιων χαρακτηριστικών, μή σου πώ ακόμη καλύτερη σε ποιότητα!

Αυτή φίλε μου είναι εταιρεία με @@@ που θα την προτιμήσω άλλες τόσες φορές.

Ξέρεις πόσα μπορούσανε να πούνε ώς δικαιολογία; Αμέτρητα...

Δεν το κάνανε...ξηγηθήκανε κομπλέ.

Aστα Χρηστο μπλεξαμε φιλε αλλα ευτυχως κι εγω εχω και φωτο οταν το ανοιξα, μου τις ζητησε η apple πηρα τηλ στο 0080044145417 και εχω αφησει και τη συσκευη στον Κωτ.. με ολο το κουτι και τα παρελκομενα και ας κανουν οτι θελουν εγω τους ειπα οπως μιλησα και με τα κρεντρικα της Apple ή μου δινεται καινουργια ή καποια ανακατασκευασμενη συσκευη ιδια με τη δικη μου αλλα χωρις ηχνος σημαδιωνκαι οτι δηποτε ή αλλιως θα μπλεξουμε με το νομο... Ασε που πηρα στην εξυπηρετιση του Κωτ.. και μου το κλεισε η κυρια απο την εξυπηρετιση πωλητων στα μουτρα επειδη της διαβαζα τι γραφουν για DOA στην σελιδα τους...



#40   mrdjgiorgis

mrdjgiorgis

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 17/12/2017 - 23:25

Χωρίς καμία δόση κακίας και πάντα φιλικά, έχεις και 'συ μερίδιο ευθύνης που δεν τους κυνήγησες τότε με το DOA.

 

Τα "χαρτιά" και οι διάφορες μακακίες που λενε όλοι για έγκριση απο την Apple, είναι απλώς αστεία.

Τι να πω ρε εσυ εμενα μια φορα δεν μου δεχτηκανε τη συσκευη και οφοιλα να την στειλω μονος μου. Αλλα και το ιδιο το service της info ανοιξε τη συσκευη μου την εκανε μες τα μαυρα τα χαλια οπως σας εδειξα και στις φωτο και μου τη στειλανε και με την οθονη αναμενη μολις ξεπακεταρα. Δηλ δεν υπηρχε ουτε ενα ατομο να πατησει το Power Button να απενεργοποιηθει η συσκευη?

Ελεος κλαιω τα λευτα μου πραγματικα γιατι το πηρα και με δανειοδοτηση και μου βγηκε 1100Ευρω. Ασε που εκανα βλακεια επρεπε να κρατουσα το iphone X που πρωτοπηρα αλλα επειδη μου φανηκε μικρη η οθονη το δωσα και πηρα 8+... Ατυχος αστα..



#41   GRchris

GRchris

    iPH Addict

  • 840 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 17/12/2017 - 23:29

Aστα Χρηστο μπλεξαμε φιλε αλλα ευτυχως κι εγω εχω και φωτο οταν το ανοιξα, μου τις ζητησε η apple πηρα τηλ στο 0080044145417 και εχω αφησει και τη συσκευη στον Κωτ.. με ολο το κουτι και τα παρελκομενα και ας κανουν οτι θελουν εγω τους ειπα οπως μιλησα και με τα κρεντρικα της Apple ή μου δινεται καινουργια ή καποια ανακατασκευασμενη συσκευη ιδια με τη δικη μου αλλα χωρις ηχνος σημαδιωνκαι οτι δηποτε ή αλλιως θα μπλεξουμε με το νομο... Ασε που πηρα στην εξυπηρετιση του Κωτ.. και μου το κλεισε η κυρια απο την εξυπηρετιση πωλητων στα μουτρα επειδη της διαβαζα τι γραφουν για DOA στην σελιδα τους...

Καλώς ή κακώς έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα άστα να πάρουν τον δρόμο τους...ότι είχες να πείς τους το είπες άν σκεφτούνε και αυτοί την θέση τους. Ενημέρωσε για ότι και άν συμβεί...

 

ΥΓ: Άλλη φορά άν δεν ανοίγεις συσκευή στο μαγαζί ΒΙΝΤΕΟ να τραβάς όπως το ανοίγεις με την ζελατίνα(τρίποδα, ή κάποιο κοντινό σου πρόσωπο). Έχει μεγαλύτερη ισχύ (πολύ κοντινά να κάνεις παντού) απο όπου στο ζητήσουν και άς μην ασχολείται ο νόμος (όπως εξήγησα).

Τουλάχιστον όταν θα βλέπουν τα χάλια τους realtime, μπορεί να τους πιάσει στο φιλότιμο, καμιά ντροπή.


Τελευταία επεξεργασία από: GRchris, 17/12/2017 - 23:30


#42   mrdjgiorgis

mrdjgiorgis

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 17/12/2017 - 23:35

Καλώς ή κακώς έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα άστα να πάρουν τον δρόμο τους...ότι είχες να πείς τους το είπες άν σκεφτούνε και αυτοί την θέση τους. Ενημέρωσε για ότι και άν συμβεί...

 

ΥΓ: Άλλη φορά άν δεν ανοίγεις συσκευή στο μαγαζί ΒΙΝΤΕΟ να τραβάς όπως το ανοίγεις με την ζελατίνα(τρίποδα, ή κάποιο κοντινό σου πρόσωπο). Έχει μεγαλύτερη ισχύ (πολύ κοντινά να κάνεις παντού) απο όπου στο ζητήσουν και άς μην ασχολείται ο νόμος (όπως εξήγησα).

Τουλάχιστον όταν θα βλέπουν τα χάλια τους realtime, μπορεί να τους πιάσει στο φιλότιμο, καμιά ντροπή.

Ισχυει αλλη φορα με τετοια λαχταρα πραγματικα σε οτιδηποτε βιντεο. Ενας γνωστος μου πριν απο κατι χρονια πηρε ενα Macbook Pro απο Κωτ.. παλι και μολις το ανοιξε ηταν ξεβιδωμενη ολη η πλατη του απο πισω και το πηγε σε ουτε μια ωρα πισω στο καταστημα και τον ελεγαν τα χιλια δυο αλλα τελικα ηταν πολυ τυχερος και εβγαλε ακρη τους το αφησε εκει επιτοπου και στην επομενη επισκευψη στο καταστημα πηγε με τον δικηγορο του και τον δωσανε σε ενα διημερο εντελος καινουργειο του κουτιου. Θελουν και λιγο φοβερα αλλιως δεν γινεται τιποτα.



#43   babooni75

babooni75

    iPH Member

  • 223 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/12/2017 - 23:55

Εύχομαι να λυθεί το πρόβλημα σου σύντομα....μόνο μια ένσταση γιατί τους άφησες την συσκευη εκεί; Εγώ δεν θα την άφηνα μέχρι να βρεθεί λύση στο θέμα.....

#44   mrdjgiorgis

mrdjgiorgis

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 18/12/2017 - 00:01

Προς την Apple:

 

Συνημμένο αρχείο  Στιγμιότυπο 2017-12-17, 11.54.39 μμ.png   260,52KB   52 λήψεις

 

Προς την εταιρεια αγορας Κωτ που δεν βγαζω ακρη:

 

Συνημμένο αρχείο  Στιγμιότυπο 2017-12-17, 11.54.09 μμ.png   349,94KB   52 λήψεις


Τελευταία επεξεργασία από: mrdjgiorgis, 18/12/2017 - 00:02


#45   mrdjgiorgis

mrdjgiorgis

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 18/12/2017 - 00:05

Εύχομαι να λυθεί το πρόβλημα σου σύντομα....μόνο μια ένσταση γιατί τους άφησες την συσκευη εκεί; Εγώ δεν θα την άφηνα μέχρι να βρεθεί λύση στο θέμα.....

Τι να τη κανω πραγματικα? Πλεον δεν τη θελω ή μου δινουν αλλη ή θα ξεκινησω δικαστηκα...



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες