Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Το σκαντζοχοιράκι


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
17 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   FairytaleDev

FairytaleDev

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 16/12/2017 - 19:12

Καλημέρα σας!

 

Ειμαι νέο μέλος στο φόρουμ και φρέσκια στον προγραμματισμό. Είμαι νηπιαγωγός με λατρεία στα παραμύθια. Μαζί με τον σύζυγο μου που είναι iOS developer δημιουργήσαμε μια εφαρμογή για μικρά παιδιά. Είναι ένα παραμύθι που λέγεται «Το σκαντζοχοιράκι». Θα με ενδιέφερε πολύ η γνώμη όλων εσάς των έμπειρων iOS χρηστών (φυσικά δεν αποκλείω και τους νέους χρήστες).

Το παραμυθάκι μου είναι δωρεάν και μπορείτε να το κατεβάσετε από εδώ http://apple.co/2BlzCvk

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων. Θα χαρώ να λάβω το feedback σας και να τα πούμε!

 

Συνημμένο αρχείο  25299888_1436146263150410_6109837521881974625_o.jpg   94,36KB   97 λήψεις

 

 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/12/2017 - 19:22

Καλη επιτυχια με την εφαρμογη και τα παντα δημοφιλη σκαντζοχοιρακια :rolleyes:



#3   FairytaleDev

FairytaleDev

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 22/12/2017 - 23:11

Καλησπέρα σας!
Εδώ και λίγες μέρες η εφαρμογή μας “Το σκαντζοχοιράκι” είναι συμβατή και με iOS 9 καθώς μας ζητήθηκε από αρκετούς χρήστες.

#4   W3rtY88

W3rtY88

    iPH Elite Poster

  • 2.979 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 23/12/2017 - 16:19

Κατεβάζω και εγώ και ενημερώνω :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

ο γούγλης είναι φίλος μας και τα ξέρει όλα ... Οπότε, ρώτα πρώτα αυτόν και μετά όλους τους άλλους :P


#5   W3rtY88

W3rtY88

    iPH Elite Poster

  • 2.979 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 24/12/2017 - 11:15

μου άρεσε πάρα πολύ. θα περιμένω και επόμενα :) 

ένα σημείο μόνο που δεν μου άρεσε είναι κάπου που λέει ότι ''στέλνει τις ακρίδες στην εντατική", δεν ξέρω μου χτύπησε κάπως άσχημα το ''νοσοκομείο'' , άποψη μου πάντα.

 

Καλές γιορτές και καλά upload ;)


ο γούγλης είναι φίλος μας και τα ξέρει όλα ... Οπότε, ρώτα πρώτα αυτόν και μετά όλους τους άλλους :P


#6   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.086 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 24/12/2017 - 14:50

Μπράβο σας, θα το διαβάσω στο μικρό μου το βράδυ, συνεχίστε την καλή δουλειά, θα αφήσω review.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#7   FairytaleDev

FairytaleDev

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 28/12/2017 - 18:05

μου άρεσε πάρα πολύ. θα περιμένω και επόμενα :)

ένα σημείο μόνο που δεν μου άρεσε είναι κάπου που λέει ότι ''στέλνει τις ακρίδες στην εντατική", δεν ξέρω μου χτύπησε κάπως άσχημα το ''νοσοκομείο'' , άποψη μου πάντα.

 

Καλές γιορτές και καλά upload ;)

Χαίρομαι πολύ που σου άρεσε!!!

Για την σκηνή που περιγράφεις είχα κι εγώ τους ενδοιασμούς μου. Αρχικά η περιπετειούλα αυτή μου βγήκε αβίαστα όταν έγραφα το παραμύθι. Από τα παιδικά μου χρόνια είχα συνδέσει τον σκαντζόχοιρο με μια μαγική ικανότητα να "πετάει" αγκάθια στους θηρευτές του. Εκ των υστέρων όταν ξαναδιάβαζα το σημείο σκεφτόμουν πως από τη μια δεν ήθελα να βάλω μια βίαιη σκηνή στο παραμύθι αλλά από την άλλη μια περιπετειούλα υπάρχει σε όλες τις ιστορίες. Έπειτα στα δικά μου τα μάτια η κρινόμενη με τη λογική  βίαιη αυτή σκηνή, περνάει γρήγορα και ανώδυνα μέσα στο παραμύθι. Την τελική απόφαση για το εαν θα μείνει ή θα φύγει η σκηνή την πήρα συζητώντας με παιδιά νηπιαγωγείου. Ο γιος μου μου είπε πως δεν τρομάζει καθόλου και πως του φαίνεται αστείο και οι μαθητές μου στο νηπιαγωγείο επίσης μου είπαν πως την βρήκαν διασκεδαστική (γελούσαν με τα αγκάθια και την εντατική). Οπότε θεώρησα πως στις ψυχές των παιδιών δεν αποτυπώνεται ως μια βίαιη σκηνή. 

Η αλήθεια βέβαια είναι πως ως ενήλικας έναν δισταγμό ακόμη τον έχω. 'Οταν πάλι προσπαθώ να το διαβάσω με την αθωότητα ενός παιδιού νιώθω πως περνάει το κομμάτι αυτο ως μια "χαριτωμενιά". 

 

Εάν έχεις feedback για την σκηνή από κάποιο παιδάκι θα με ενδιέφερε πολύ!!!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ που μας αφιέρωσες χρόνο!!! 



#8   FairytaleDev

FairytaleDev

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 28/12/2017 - 18:07

Μπράβο σας, θα το διαβάσω στο μικρό μου το βράδυ, συνεχίστε την καλή δουλειά, θα αφήσω review.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Σε ευχαριστούμε πολύ!!!!

Ελπίζω να αρέσει στο παιδάκι σου!!!!!!



#9   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.086 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 28/12/2017 - 19:44

Σε ευχαριστούμε πολύ!!!!
Ελπίζω να αρέσει στο παιδάκι σου!!!!!!


Η αλήθεια είναι ότι του άρεσε (είναι 5!) αλλά ενώ εγώ του διαβάζω ή η μητέρα του τα βράδια , το προτίμησε τα δυο τελευταία (όπως είπε για αλλαγή!) να ακούει μια άλλη φωνή, η οποία προσωπικά μου αρέσει. Σε ένα σημείο μόνο, εκεί που συνεχίζεται η αφήγηση ακούγεται η σελίδα που γυρνάει, αλλά δεν επηρεάζει πουθενά, εννοείται, το γράφω επειδή το πρόσεξα. Η δουλειά είναι πολυ καλή και μπράβο σας! Review θα αφήσω σε λίγο!

#10   GARFITO

GARFITO

    iPH Guru

  • 7.595 μηνύματα
  • Twitter:@vaggelisg77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:garfito2

Δημοσίευση 28/12/2017 - 19:57

το κατεβαζω και το στελνω και σε κανα δυο φιλους, καλη επιτυχια


3gs, 4, 4s, 5, s4, 5s, 6,6+,6s+,6s, se, 7+,7,8+,Χ, XS max, xs  - MacBookAir-Pro iPad 1,2,3,air. mini ipod4,ipod5,iPod nano,apple watch 1,2,3,4,5 ,  AirPods 1,2


#11   W3rtY88

W3rtY88

    iPH Elite Poster

  • 2.979 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 29/12/2017 - 09:33

Χαίρομαι πολύ που σου άρεσε!!!
Για την σκηνή που περιγράφεις είχα κι εγώ τους ενδοιασμούς μου. Αρχικά η περιπετειούλα αυτή μου βγήκε αβίαστα όταν έγραφα το παραμύθι. Από τα παιδικά μου χρόνια είχα συνδέσει τον σκαντζόχοιρο με μια μαγική ικανότητα να "πετάει" αγκάθια στους θηρευτές του. Εκ των υστέρων όταν ξαναδιάβαζα το σημείο σκεφτόμουν πως από τη μια δεν ήθελα να βάλω μια βίαιη σκηνή στο παραμύθι αλλά από την άλλη μια περιπετειούλα υπάρχει σε όλες τις ιστορίες. Έπειτα στα δικά μου τα μάτια η κρινόμενη με τη λογική βίαιη αυτή σκηνή, περνάει γρήγορα και ανώδυνα μέσα στο παραμύθι. Την τελική απόφαση για το εαν θα μείνει ή θα φύγει η σκηνή την πήρα συζητώντας με παιδιά νηπιαγωγείου. Ο γιος μου μου είπε πως δεν τρομάζει καθόλου και πως του φαίνεται αστείο και οι μαθητές μου στο νηπιαγωγείο επίσης μου είπαν πως την βρήκαν διασκεδαστική (γελούσαν με τα αγκάθια και την εντατική). Οπότε θεώρησα πως στις ψυχές των παιδιών δεν αποτυπώνεται ως μια βίαιη σκηνή.
Η αλήθεια βέβαια είναι πως ως ενήλικας έναν δισταγμό ακόμη τον έχω. 'Οταν πάλι προσπαθώ να το διαβάσω με την αθωότητα ενός παιδιού νιώθω πως περνάει το κομμάτι αυτο ως μια "χαριτωμενιά".

Εάν έχεις feedback για την σκηνή από κάποιο παιδάκι θα με ενδιέφερε πολύ!!!
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ που μας αφιέρωσες χρόνο!!!




Δεν χρειάζεται να "απολογείσαι" ξέρω τι εννοείς ... καθαρά εμείς σαν "μεγάλοι" (νιώθω αστεία που το λέω) το διαβάζουμε διαφορετικά από ότι ένα παιδάκι. Δυστυχώς feedback δεν έχω διότι δεν μένω Ελλάδα :P αλλά θα το στείλω το λινκ σε φίλους κα το κατεβάσουν και ότι μάθω θα σου πω.

Καλές γιορτές :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

ο γούγλης είναι φίλος μας και τα ξέρει όλα ... Οπότε, ρώτα πρώτα αυτόν και μετά όλους τους άλλους :P


#12   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.086 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 29/12/2017 - 10:19

Έβαλα και review, ο δικός μου πάντως για το συγκεκριμένο κομμάτι της εντατικής δεν το σχολίασε καν, αν του είχε κάνει αρνητική εντύπωση θα μου έλεγε κάτι, όπως μπορεί να τον στενοχωρήσει κάποιο σημείο ενός παραμυθιού.



#13   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 29/12/2017 - 12:20

Το κατεβασα κ εγω , ειναι πολυ καλο αρεσε στο μικρο που ειναι 5.5 χρονων.
Η κορη μου ειναι 7 κ δεν ενθουσιαστηκε κ πολυ !!
Καλη επιτυχια κ μπραβο για την προσπαθεια !
iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

#14   kifinakis

kifinakis

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/12/2017 - 15:04

Σας ευχαριστούμε πάρα πολύ για την προσφορά σας.

#15   Nikkos78

Nikkos78

    iPH Member

  • 282 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 29/12/2017 - 16:09

ωραίο, το είδαμε με τον ανηψιό. καλή δουλειά.

λίγο προσοχή στην ηχογράφηση, ακούγονται θόρυβοι σελίδες βιβλίου κτλ, να το έχετε στο νου σας στην επόμενη ιστορία ;)



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες