Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

αγορα apple smart watch series 3 lte (cellular) η' απλο


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
18 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   GREATALEXAN

GREATALEXAN

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 22/12/2017 - 13:48

http://www.digitech4...product_id=1533

https://www.ekos.gr/...og_sport_band26

 

 αυτα τα 2 σαιτ μου εκαναν εντυπωση 

ποια η γνωμη σας?

βεβαια περιμενω απαντηση τους για το αν το ρολοι λειτουργει σαν αυτονομο κινητο .....(βγαζει αριθμητικο πληκτρολογιο)

αλλα πειτε μου και εσεις την γνωμη σας

1)θα εχει αυτονομο αριθμητικο πληκτρολογιο ,ωστε να κανεις κλησεις και δεν θα χρειαζετε να κανεις μονο κλησεις στις αρχειοθετημενες επαφες του κινητου σου που εχεις συνδεδημενο μεσω bleuetooth του ?

2)το ρολοι κινητο της 

Apple Watch Series 3 LTE(cellular)για να κανει κλησεις πρεπει να ειναι συνδεδεμενο σε δικτυο wifi?

3)εαν αγοραστει αυτο το ρολοι 

Apple Watch Series 3 LTE(cellular)και δεν λειτουργει σαν ρολοι κινητο λογο οτι αυτα τα ρολογια λειτουργουν σαν κινητα μονο στην χωρα που εχουν σταλει και αγοραστει ....΄πχ γερμανια δεν θα λειτουργει καθολου,η' δεν θα λειτουργει το κινητο LTE(cellular)??σαν ρολοι θα λειτουργει κανονικα?και εαν συνδεετε στο διαδυκτιο μεσω wifi με ποια εταιρεια(τυπου πχ skype-viber) μπορω να κανω κλησεις απο αυτο? 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.557 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 22/12/2017 - 14:22

Τα Cellular (σε αυτό το κομμάτι) δε λειτουργούν (ακόμα) εδώ.

 

Δεν υπάρχει υποστήριξη απο τους παρόχους. Το πότε, άγνωστο.

 

Επίσης μη μπλέκεις με τέτοια Site. Κοίτα Skroutz.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 22/12/2017 - 14:24

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#3   ChrisDs

ChrisDs

    iPH Contributor

  • 941 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 22/12/2017 - 14:31

Αν θες αλουμίνιο ξέχνα το LTE θα δώσεις λεφτά παραπάνω χωρίς να ξέρεις πότε και αν το υποστηρίξουν οι πάροχοι στην Ελλάδα. Τώρα αν θες το stainless steel εκεί αναγκαστικά αγοράζεις με LTE δεν υπάρχει χωρίς στην Series 3. 

Θα συμφωνήσω με τον Νiκο τσέκαρε skroutz και άσε αυτα τα site.



#4   GREATALEXAN

GREATALEXAN

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 22/12/2017 - 14:31

σε ευχαριστω νικο για την απαντηση και την παρενεση να μην μπλεξω

ομως

μεσα απο το Skroutz τους βρηκα ....

αριθμητικο πληκτρολογιο δεν βγαζει το απλο apple smart watch ωστε να κανω τηλεφωνικες κλησεις απο το απλο  apple smart watch μεσω bluetooth kai to i phone 7 plus?



#5   ChrisDs

ChrisDs

    iPH Contributor

  • 941 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 22/12/2017 - 14:47

Και βέβαια βγάζει αριθμητικό πληκτρολόγιο και μπορείς να κάνεις κλήσεις μέσω του κινητού. Αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα το χρησιμοποιήσεις τελικά.



#6   GREATALEXAN

GREATALEXAN

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 22/12/2017 - 14:52

σιγουρα βγαζει αριθμητικο πληκτρολογιο?

θελω να κανω μεσω του αριθμητικου πληκτολογιου του apple smart watch series 3 και οχι να βγαζω το κινητο ωστε να κανω κλησεις(οχι μονο μεσω τον επαφων μου που υπαρχουν στο κινητο)....

αυτο ειναι το θεμα μου και εψαχνα το celular lte 



#7   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.557 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 22/12/2017 - 14:53

σε ευχαριστω νικο για την απαντηση και την παρενεση να μην μπλεξω

ομως

μεσα απο το Skroutz τους βρηκα ....

αριθμητικο πληκτρολογιο δεν βγαζει το απλο apple smart watch ωστε να κανω τηλεφωνικες κλησεις απο το απλο  apple smart watch μεσω bluetooth kai to i phone 7 plus?

Το 1ο Link δε νομίζω να είναι απο Skroutz..

 

Βγάζει πλ/γιο το Watch αλλά καμία σχέση δεν έχει αυτό με τη Cellular έκδοση.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#8   GREATALEXAN

GREATALEXAN

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 22/12/2017 - 14:55

με ποιον τροπο βγαινει το αριθμητικο πληκτρολογιο στο απλο apple watch series 3?

σε ευχαριστω 

ChrisDs

γιατις απαντησεις και τις νουθεσιες σου ....

τις εκτιμω 

γιατι θα δωσω σχεδον 1 μισθο για την αγορα του 

επισης μια ακομα ερωτηση 

το κεραμικο ειναι καλυτερο απο το απλο?



#9   ChrisDs

ChrisDs

    iPH Contributor

  • 941 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 22/12/2017 - 15:07


σιγουρα βγαζει αριθμητικο πληκτρολογιο?

θελω να κανω μεσω του αριθμητικου πληκτολογιου του apple smart watch series 3 και οχι να βγαζω το κινητο ωστε να κανω κλησεις(οχι μονο μεσω τον επαφων μου που υπαρχουν στο κινητο)....

αυτο ειναι το θεμα μου και εψαχνα το celular lte 

 

Kαι βέβαια βγάζει δεν έχει σχέση το LTE. Αλλά το κατά πόσο θα σε βολέψει είναι άλλη ιστορία, έχω Apple Watch γι'αυτό στο λέω. Επίσης ακόμα και να το υποστήριζαν το LTE Ελλάδα η αυτονομία του είναι για γέλια, μια ώρα και κάτι ψιλά κρατάει για κλήσεις και τα συναφή, πάλι μέσω του κινητού το δουλεύεις το 90% και βάλε.

 

 

 

με ποιον τροπο βγαινει το αριθμητικο πληκτρολογιο στο απλο apple watch series 3?

σε ευχαριστω 

ChrisDs

γιατις απαντησεις και τις νουθεσιες σου ....

τις εκτιμω 

γιατι θα δωσω σχεδον 1 μισθο για την αγορα του 

επισης μια ακομα ερωτηση 

το κεραμικο ειναι καλυτερο απο το απλο?

 

Το αριθμητικό βγαίνει όταν πας στην αντίστοιχη εφαρμογή για κλήσεις στο Apple Watch έχει επιλογή για keypad.

 

Κοίταξε με το κεραμικό πας σε άλλη κατηγορία. Για να στα εξηγήσω όσο πιο απλά γίνεται. 

 

Όλα τα Apple Watch series 3 εσωτερικά έχουν τα ίδια ακριβώς πράγματα. Η διαφορά είναι αν έχουν LTE και τα υλικά από τα οποία ειναι κατασκευασμένα.

 

Τα αλουμινένια βγαίνουν σε 2 εκδόσεις, μια με LTE και μια χωρίς.

 

Τα stainless steel και τα κεραμικά βγαίνουν μόνο με LTE. Οι τιμές τους είναι πολύ πιο πάνω από τα αλουμινένια γιατί τα υλικά είναι καλύτερα.

 

Εσύ για να το πω πιο απλά θα πρέπει να σε αποφάσισεις από τι υλικό θέλεις να είναι το Apple Watch σου. Το αν έχει LTE ή όχι σε απασχολεί μόνο αν αποφασίσεις να αγοράσεις αλουμίνιο και καθαρά λόγω τιμής για κανέναν άλλο λόγο. Ακόμα και αν θέλεις να πάρεις πιο ακριβή έκδοση που έχει μόνο LTE, πάλι θα το δουλεύεις μέσω κινητού άσχετα αν στο μέλλον οι πάροχοι Ελλάδα το υποστηρίξουν ή όχι.

Για να επιστρέψω στην ερώτηση σου το κεραμικό έχει καλύτερα υλικά από το απλό αλουμίνιο ναι. Θεωρητικά γρατζουνιέται και πιο δύσκολα. Τα εσωτερικά όπως σου εγραψα και πάνω είναι τα ίδια σε όλα τα series 3.

Για μένα αν θέλεις κάτι πιο "καλό" σαν εμφάνιση θα σου έλεγα να κοιτάξεις, αν μπορείς να βρεις, και προς stainless steel ειδικά το ασημένιο. Και αυτό στο προτείνω γιατί μπορείς να το γυαλίσεις μελλοντικά και να είναι σαν καινούργιο. Κι εγώ αυτό έχω αλλά το original εδώ και 2 χρόνια και είμαι πολύ ευχαριστημένος.


Τελευταία επεξεργασία από: ChrisDs, 22/12/2017 - 15:09


#10   GREATALEXAN

GREATALEXAN

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 22/12/2017 - 15:11

δεν θελω να δοιαφωνησω μαζι σου 

nikosgnr

αλλα εαν προσεξεις στο κατω αριστερο  μερος της κεντρικης   σελιδας του εχει ενα στρογγυλο πορτοκαλι χρωματος που λεει skroytz partener  με 5 ατερακια

βεβαια ρωτησα και τον ChrisDs

για τον τροπο που βγαζει αριθμιτικο πληκτρολογιο κλησεων  ωστε να κανω  κλησεις απο το απλο apple watch series 3με συνδεδεμενο το i phone 7 plus

που εχω  μεσω bluetooth ?(με ενδιαφερει ναμην βγαζω το κινητο απο την τσεπη μου αυτος ειναι ο λογος που θελω να το αγορασω .....)να σκεφτεις εχω αγορασει αλλα 2 τετοιου τυπου ρολογια με ανδροιδ αλλα ειναι ψευτικα εντελως ...βεβαια εκεινα ηταν αυτονομα κινητα ....και δεν συνδεοταν με το κινητο μου .....γι αυτο προσεχω τοσο πολυ με την αgορα κα ιθελω την να το αγορασω τελευταια φορα κατι καλο και να αντεξει καποια χρονια ...αυτος ειναι ο λογος που γυρνω ξανα στην apple....ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΗ ΑΞΙΟΠΙΣΤΗ ΠΟΥ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΣΟΥ ΠΙΑΝΟΥΝ ΤΟΠΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΝΙΩΘΕΙΣ ΝΑ ΕΞΑΠΑΤΑΣΕ. ΣΑΝ ΑΓΟΡΑΣΤΗΣ.....ΣΩΣΤΑ?Η ΚΑΝΩ ΛΑΘΟς?συγνωμμη για τα κεφαλαια απλος ειναι για να τονισω μονο ποσο αληθινη εταιρεια ειναι 

δεν φωναζω ουε ειμαι εκνευρισμενος αντιθετως μαλιστα ειμαι πολυ ευχαριστημενοςπου εχουμε την ιδια φιλοσοφια ...γιατι σε διαβαζω σε ολα σου τα σχεδον τα ποστ

εισαι αξιοπιστη πηγη πληροφορησης ΞΑΓΜΕΝΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ



#11   ChrisDs

ChrisDs

    iPH Contributor

  • 941 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 22/12/2017 - 15:16

Δες το παρακάτω video θα σου λύσει την απορία σου. Υπόψην το βίντεο είναι παλιό δείχνει πως ήταν στο watchOS 2. Τώρα είμαστε στο watchOS 4 και τα νούμερα είναι μεγαλύτερα.

 

 

Για τα υπόλοιπα σου απάντησα στο προηγούμενο post μου. Ότι άλλη απορία έχεις μου λες.


Τελευταία επεξεργασία από: ChrisDs, 22/12/2017 - 15:17


#12   GREATALEXAN

GREATALEXAN

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 22/12/2017 - 15:24

μεσω καποιας εφαρμογης που θα κατεβασω απο το apple store huachipa σωστα καταλαβα?το αναφερει στο 17 δευτερολεπτο


Τελευταία επεξεργασία από: GREATALEXAN, 22/12/2017 - 15:31


#13   ChrisDs

ChrisDs

    iPH Contributor

  • 941 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 22/12/2017 - 15:33

Όχι είναι ενσωματωμένο στο λειτουργικό του Apple Watch δεν χρειάζεται καμία έξτρα εφαρμογή.



#14   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.557 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 22/12/2017 - 15:34

δεν θελω να δοιαφωνησω μαζι σου 

nikosgnr

αλλα εαν προσεξεις στο κατω αριστερο  μερος της κεντρικης   σελιδας του εχει ενα στρογγυλο πορτοκαλι χρωματος που λεει skroytz partener  με 5 ατερακια

βεβαια ρωτησα και τον ChrisDs

για τον τροπο που βγαζει αριθμιτικο πληκτρολογιο κλησεων  ωστε να κανω  κλησεις απο το απλο apple watch series 3με συνδεδεμενο το i phone 7 plus

που εχω  μεσω bluetooth ?(με ενδιαφερει ναμην βγαζω το κινητο απο την τσεπη μου αυτος ειναι ο λογος που θελω να το αγορασω .....)να σκεφτεις εχω αγορασει αλλα 2 τετοιου τυπου ρολογια με ανδροιδ αλλα ειναι ψευτικα εντελως ...βεβαια εκεινα ηταν αυτονομα κινητα ....και δεν συνδεοταν με το κινητο μου .....γι αυτο προσεχω τοσο πολυ με την αgορα κα ιθελω την να το αγορασω τελευταια φορα κατι καλο και να αντεξει καποια χρονια ...αυτος ειναι ο λογος που γυρνω ξανα στην apple....ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΗ ΑΞΙΟΠΙΣΤΗ ΠΟΥ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΣΟΥ ΠΙΑΝΟΥΝ ΤΟΠΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΝΙΩΘΕΙΣ ΝΑ ΕΞΑΠΑΤΑΣΕ. ΣΑΝ ΑΓΟΡΑΣΤΗΣ.....ΣΩΣΤΑ?Η ΚΑΝΩ ΛΑΘΟς?συγνωμμη για τα κεφαλαια απλος ειναι για να τονισω μονο ποσο αληθινη εταιρεια ειναι 

δεν φωναζω ουε ειμαι εκνευρισμενος αντιθετως μαλιστα ειμαι πολυ ευχαριστημενοςπου εχουμε την ιδια φιλοσοφια ...γιατι σε διαβαζω σε ολα σου τα σχεδον τα ποστ

εισαι αξιοπιστη πηγη πληροφορησης ΞΑΓΜΕΝΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ

Όταν πατάς στο Phone App απο το ρολόι σου βγάζει το Keypad να πλ/γήσεις αριθμό.

 

Η Apple να σε εξαπατήσει? Που ακούστηκε αυτό? Αν είναι δυνατόν τέτοια πράγματα..


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#15   ChrisDs

ChrisDs

    iPH Contributor

  • 941 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 22/12/2017 - 15:37

Όταν πατάς στο Phone App απο το ρολόι σου βγάζει το Keypad να πλ/γήσεις αριθμό.

 

Η Apple να σε εξαπατήσει? Που ακούστηκε αυτό? Αν είναι δυνατόν τέτοια πράγματα..

 

καλά τώρα κι εσύ το πας αλλού το θέμα  :lol: 

Γενικά πάντως δεν νομίζω ότι υπάρχει σοβαρό παραπόνο από άποψη λειτουργικότητας και επικοινωνίας μεταξύ των συσκευών, το οικοσύστημα των μηχανημάτων της Apple δουλεύει πολύ καλά. Τουλάχιστον από προσωπική εμπειρία που είμαι χρήστης με όλες τις κατηγορίες μηχανημάτων της Apple είμαι ευχαριστημένος και μου λύνουν και τα χέρια σε αρκετές περιπτώσεις.


Τελευταία επεξεργασία από: ChrisDs, 22/12/2017 - 15:38


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες