Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Iphone 3GS - Λαθος Update


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
50 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   joker25

joker25

    iPH Member

  • 267 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/02/2010 - 12:47

Ρίξε μια ματιά ...
lmazer, on 09 February 2010 - 09:42 AM, said: Μου έχει στείλειοδηγίες ο φίλος DINFUN, απλά δεν μπορ[ω να το βάλω σε λειτουργεία dfu, με έχει παιδέψει πάρα πολύ! Λοιπόν παίδες μετά από πολύ προσπάθεια και ψάξιμο βρήκα τη λύση στο πρόβλημα μου Έχουμε και λέμε λοιπόν Καταρχήν δεν μπορούσα με τίποτα να το βάλω σε dfu mode. Tι κάνω λοιπόν? Η συσκευή είναι σε restore mode με το φόντο itunes και το usb icon. Ανοίγω το itunes και μου λέει οτι η συσκευή είναι σε restore mode, do you want to restore your phone? Πατάω restore και μετα από λίγα λεπτά μου βγάζει error 1604 που σημαίνει πρόβλημα με τη θύρα usb, πάω control panel,system,hardware, device manager,και βλεπω το iphone mobile me κίτρινο ερωτιματικό.Κάνω update driver,ok και μου το εγκαταστά,μετά πηγαίνω itunes, restore, restore and update kαι voila!!!

παρακολουθωντας το video με το snowbrz διαπιστωσα πως στο σημειο που κανει restore στο itunes για να περασει την snowbrz 3.1.3 firmware.ipsw αυτος εχει περασμενη την 3.1.2 jailbreak κ περναει την jailbreak 3.1.3snowbrz...ριξε μια ματια στην στιγμη που συνδεει το iphone στο Η/Υ στο software λεει 3.1.2 κ οχι οπως εμανα 3.1.3!!κανω λαθος που πιστευω οτι δεν γινεται?ευχαριστω

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/02/2010 - 13:15

το δοκιμασες και δεν τα καταφερες γιατι ο φιλος παραπανω αναφερει.. πως μετα το error 1604.. με την παραπανω διαδικασια τα καταφερε.. επισης αναφερεται πως το snowbreeze 1.5 ειναι για 3gs που φερουν την παλια bootrom.. δεν χανεις τιποτα να δοκιμασεις.. :)

#48   joker25

joker25

    iPH Member

  • 267 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/02/2010 - 13:55

το δοκιμασες και δεν τα καταφερες γιατι ο φιλος παραπανω αναφερει.. πως μετα το error 1604.. με την παραπανω διαδικασια τα καταφερε.. επισης αναφερεται πως το snowbreeze 1.5 ειναι για 3gs που φερουν την παλια bootrom.. δεν χανεις τιποτα να δοκιμασεις.. :)

ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες αλλα ειμαι λιγο καινουριοσ σ'αυτα κ δεν τα πιανω γρηγορα..
1)δηλαδη υην στιγμη που του βγαζει το error 1604 κανει μετα την διαδικασια με την θυρα ξανακανει restore το κινητο με την snowbrz 3.1.3 firmware.ipsw που εχει δημιουργησει ή μολις του βγαλει το μηνυμα παει απευθειας για την θυρα κ απλως ανοιγει το itunes χωρις restore?
2)οταν δημιουργω την 3.1.3 firmware.ipsw μεσα απο το snowbrz σε καποιο σημειο μου δινει 3 επιλογεσ για να τσεκαρω:α)Activate iphone
β)make ipsw NOR-only
γ)Add snowbrz iphone app

Root partision size
εχει μια μπαρα που μου δινει επιλογη στα 750ΜΒ..
Ποιο απο τ α,β,γ επιλεγω κ ποσο ρυθμιζω την μπαρα;750 ή 1000..σορυ αλλα ειμαι λιγο ασχετοσ

#49   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/02/2010 - 14:01

Λογικά την α) εφόσον έχεις το firmware τω για την μπάρα μην την πειραζεις.. Δεν το έχω δοκιμάσει από εμπειρίες άλλων σου απαντώ..

#50   joker25

joker25

    iPH Member

  • 267 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/02/2010 - 16:08

Λογικά την α) εφόσον έχεις το firmware τω για την μπάρα μην την πειραζεις.. Δεν το έχω δοκιμάσει από εμπειρίες άλλων σου απαντώ..

κ οσο αφορα την 1) ερωτηση μηπως γνωριζεισ?

#51   joker25

joker25

    iPH Member

  • 267 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/02/2010 - 18:42

δεν γινεται τελικα τιποτα!!!απλως τωρα καθομαστε κ περιμενουμε το jailbreak για την3.1.3 ελπιζοντας οτι ο geohot θα κανει παλι το θαυμα του..προσπαθησα με καθε δυνατο τροπο που υπαρχει,κονταψα να καψω το iphone μου αλλα δυστυχως τιποτα..κουραγιο παιδια!ευχαριστω ολους οσους με βοηθησαν να πραγματοποιησω αυτες τις δοκιμες μηπως κ βρω λυση..ευχαριστω παιδια!!συνεχιστε ετσι να βοηθατε κ εμας που σιγα σιγα αρχιζουμε να σκαμπαζουμε κατι




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες