Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

ΟΤΕ Vdsl προβληματα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
10 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   syllas

syllas

    iPH Addict

  • 653 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:syllas77

Δημοσίευση 13/01/2018 - 13:12

καλημερα σε ολους ...στις 29/12 και επειτα απο πολλα χρονια επιτελους ενεργοποιηθηκε καμπινα στα 700μ απο το σπιτι μου...αλλα δυστυχως ακομα και σε κατι τοσο απλο υπαρχει προβλημα!!!

και σας παραθετω το προβλημα να μου πειτε την γνμη σας..

στο σπιτι που μενω εχω 2 τηλ συνδεσεις....κανω ταυτοχρονα αιτηση και για τις 2 για vdsl μετα απο 4 περιπου μερες ενεργοποιειτε η μια απο τις 2...

η δευτερη γραμμη ακομα και τωρα δεν ειναι ενεργοποιημενη γιατι ακουσων ακουσων δειχνει να ειναι συνδεδεμενη σε αλλο κουτι του ΟΤΕ που βρισκεται οχι στα 700μ αλλα στα 2χλμ μακρια απο το σπιτι μου...μιλησα με τον ΟΤΕ και τους φανηκε περιεργο και σε αυτους αφου στον ιδιο χωρο υπαρχει ηδη γραμμη και παιρνει απο το κουτι που ειναι στα 700μ

σε αυτη την περιπτωση μου ειπαν οτι μπορουν να μου αλλαξουν το κουτι απο το οποιο παιρνω την γραμμη...

ειναι εφικτο αυτο η θα πρεπει να δηλωνω βλαβες συνεχεια μεχρι να αλλαχθει?

την βοηθεια σας και τις γνωσεις σας παιδια..



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   syllas

syllas

    iPH Addict

  • 653 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:syllas77

Δημοσίευση 13/01/2018 - 23:35

Κάποιος παιδιά...?

#3   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 14/01/2018 - 02:04

καλημερα σε ολους ...στις 29/12 και επειτα απο πολλα χρονια επιτελους ενεργοποιηθηκε καμπινα στα 700μ απο το σπιτι μου...αλλα δυστυχως ακομα και σε κατι τοσο απλο υπαρχει προβλημα!!!
και σας παραθετω το προβλημα να μου πειτε την γνμη σας..
στο σπιτι που μενω εχω 2 τηλ συνδεσεις....κανω ταυτοχρονα αιτηση και για τις 2 για vdsl μετα απο 4 περιπου μερες ενεργοποιειτε η μια απο τις 2...
η δευτερη γραμμη ακομα και τωρα δεν ειναι ενεργοποιημενη γιατι ακουσων ακουσων δειχνει να ειναι συνδεδεμενη σε αλλο κουτι του ΟΤΕ που βρισκεται οχι στα 700μ αλλα στα 2χλμ μακρια απο το σπιτι μου...μιλησα με τον ΟΤΕ και τους φανηκε περιεργο και σε αυτους αφου στον ιδιο χωρο υπαρχει ηδη γραμμη και παιρνει απο το κουτι που ειναι στα 700μ
σε αυτη την περιπτωση μου ειπαν οτι μπορουν να μου αλλαξουν το κουτι απο το οποιο παιρνω την γραμμη...
ειναι εφικτο αυτο η θα πρεπει να δηλωνω βλαβες συνεχεια μεχρι να αλλαχθει?
την βοηθεια σας και τις γνωσεις σας παιδια..

Αφού θα σου αλλάξουν το κουτί δεν θα πας στο ίδιο με το άλλο? Άρα θα είσαι μια χαρά και θα μπορείς να έχεις και στο άλλο vdsl εκτός κι αν δεν κατάλαβα κάτι σωστά εγώ.

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#4   syllas

syllas

    iPH Addict

  • 653 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:syllas77

Δημοσίευση 14/01/2018 - 12:09

Αφού θα σου αλλάξουν το κουτί δεν θα πας στο ίδιο με το άλλο? Άρα θα είσαι μια χαρά και θα μπορείς να έχεις και στο άλλο vdsl εκτός κι αν δεν κατάλαβα κάτι σωστά εγώ.

θα το κοιταξουν μου ειπαν απο το εμπορικο τμημα,που απ'οτι καταλαβα δεν γνωριζουν και καλα..

το ερωτημα μου ειναι το εξης,γινεται να μου αλλαξουν κουτι?



#5   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/01/2018 - 13:58

θα το κοιταξουν μου ειπαν απο το εμπορικο τμημα,που απ'οτι καταλαβα δεν γνωριζουν και καλα..
το ερωτημα μου ειναι το εξης,γινεται να μου αλλαξουν κουτι?

Νομίζω πως δεν γίνεται να αλλάξεις κουτί. Δες μήπως στα επόμενα σχέδια είναι να βάλουν καμπίνα. Πόσο απέχεις και τι ταχύτητα πιάνεις;

#6   syllas

syllas

    iPH Addict

  • 653 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:syllas77

Δημοσίευση 14/01/2018 - 14:08

Νομίζω πως δεν γίνεται να αλλάξεις κουτί. Δες μήπως στα επόμενα σχέδια είναι να βάλουν καμπίνα. Πόσο απέχεις και τι ταχύτητα πιάνεις;

απο το ενα κουτι απεχω 700μ που ειναι κουμπωμενη η μια συνδεση απο το ιδιο σπιτι παντα ενω για τον δευτερο αριθμο η αποστση ειναι 2χλμ!!

πως γινεται στο ιδιο σπιτι με δυο γραμμες να ειναι διαφορετικα καφαο??



#7   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 14/01/2018 - 20:48

απο το ενα κουτι απεχω 700μ που ειναι κουμπωμενη η μια συνδεση απο το ιδιο σπιτι παντα ενω για τον δευτερο αριθμο η αποστση ειναι 2χλμ!!

πως γινεται στο ιδιο σπιτι με δυο γραμμες να ειναι διαφορετικα καφαο??

Γίνεται αν ήταν φουλ και πήρανε από το άλλο γραμμή για να σε εξυπηρετήσουν.


                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#8   syllas

syllas

    iPH Addict

  • 653 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:syllas77

Δημοσίευση 14/01/2018 - 21:53

Και ας πούμε ότι είναι έτσι,μπορούν αν θέλουν να μου το φέρουν στο πιο κοντινό αν έχει θέσεις?

#9   myst

myst

    iPH newbie

  • 37 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/01/2018 - 22:14

Το πιο πιθανόν είναι η δεύτερη γραμμή να είναι λάθος δηλωμένη στα πληροφοριακά συστήματά τους
Δηλαδή να παίρνει από το ίδιο κουτί (box ή εισαγωγή) με την άλλη γραμμή απλά αυτοί να βλέπουν αλλά στοιχεία στο σύστημα.
Αν έρθουν να το δούνε θα το διορθώσουν
Να σε αλλάξουν σε άλλο καφαο δεν γίνεται , γιατί από τα καφαο ξεκινάνε υπόγεια καλώδια που φτάνουν στα box ή στις εισαγωγες. Όπως δεν γίνεται στον ίδιο χώρο/οίκημα να παίρνουν από διαφορετικό καφαο


Sent from my iPhone using Tapatalk

#10   syllas

syllas

    iPH Addict

  • 653 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:syllas77

Δημοσίευση 14/01/2018 - 23:10

Να

Το πιο πιθανόν είναι η δεύτερη γραμμή να είναι λάθος δηλωμένη στα πληροφοριακά συστήματά τους
Δηλαδή να παίρνει από το ίδιο κουτί (box ή εισαγωγή) με την άλλη γραμμή απλά αυτοί να βλέπουν αλλά στοιχεία στο σύστημα.
Αν έρθουν να το δούνε θα το διορθώσουν
Να σε αλλάξουν σε άλλο καφαο δεν γίνεται , γιατί από τα καφαο ξεκινάνε υπόγεια καλώδια που φτάνουν στα box ή στις εισαγωγες. Όπως δεν γίνεται στον ίδιο χώρο/οίκημα να παίρνουν από διαφορετικό καφαο
Sent from my iPhone using Tapatalk

Στην περιοχή τα καλώδια είναι εναέρια και όχι υπόγεια...
Εαν παίζει κάποιο ρόλο αυτό

#11   myst

myst

    iPH newbie

  • 37 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/01/2018 - 00:19

Όλα τα καλώδια ξεκινάνε από το καφαο υπόγεια και είτε φτάνουν έτσι μέσα στην είσοδο μιας πολυκατοικίας, είτε φτάνουν πάλι υπόγεια σε κάποιο κουτί του ΟΤΕ σε μια γειτονιά και από εκεί μοιράζεται είτε εναέρια είτε καρφωτό από τοίχου στα διπλανά σπιτια


Sent from my iPhone using Tapatalk




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες