Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

UAG Monarch Series iPhone X Case


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
13 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 15/01/2018 - 13:22

ejCVsH9.png

 

Καλές οι δερμάτινες θήκες, καλές οι στυλάτες λεπτεπίλεπτες που κολακεύουν τις γραμμές του τηλεφώνου μας αλλά κάποιες στιγμές θέλουμε περισσότερη προστασία.

Κάποιες στιγμές οι καταστάσεις απαιτούν μία πιο στιβαρή θήκη που θα μας βγάλει ασπροπρόσωπους από μία πιθανή πτώση.

 

Διάφορες εταιρείες του χώρου υπόσχονται τέτοιου είδους προστασία.

Μέχρι και από δερμάτινες θήκες (βλ. Nomad) είδαμε να υπόσχονται προστασία.

 

Αλλά υπάρχει μία εταιρεία με ιστορία στο χώρο.

Που έχτισε το όνομά της πάνω στις προστατευτικές θήκες.

Μιλάμε για την UAG (Urban Armor Gear).

 

 

Τα λόγια για τη συγκεκριμένη εταιρεία λίγο πολύ περιττά, οπότε ας περάσουμε κατευθείαν στο ψητό.

Η ναυαρχίδα της UAG για το iPhone X είναι η Monarch Series Case:

 

 

Και αφού την ανοίξαμε, ας δούμε περί τίνος πρόκειται:

 

Η UAG αρέσκεται να αναφέρει συχνά το Military standard (810G 516.6) ως σημείο αναφοράς για το πόσο αντέχουν οι θήκες της.

Στη συγκεκριμένη θήκη, η UAG δεν κατάφερε απλά να πιάσει το όριο για το military standard, αλλά το διπλασίασε!

Η Monarch αντέχει τις διπλάσιες καταπονήσεις από αυτές του military standard.

 

Πως το καταφέρνει αυτό?

Η Monarch αποτελείται από συνολικά 5 προστατευτικά στρώματα.

Εσωτερικά το τηλέφωνο αγκαλιάζει ο μαλακός πυρήνας της θήκης.

Εξωτερικά η θήκη αποτελείται από σκληρό πλαστικό, μαλακό κυψελοειδές πλαστικό περιμετρικά για καλύτερο grip στο χέρι καθώς και δέρμα που ολοκληρώνει τις λεπτομέρειες στην συγκεκριμένη έκδοση.

Τέλος, το design της θήκης ολοκληρώνεται με μεταλλικές λεπτομέρειες στις γωνίες.

 

Η θήκη είναι συμβατή τόσο με την ασύρματη φόρτιση όσο και με το Apple Pay.

Επίσης, η UAG είναι τόσο σίγουρη για το προϊόν της που προσφέρει εγγύηση 10 ετών.

 

Στα μεγάλα πλεονεκτήματα της θήκης, ότι αν και πρόκειται για μία θήκη αυτής της κατηγορίας δεν προσθέτει αφύσικα πολύ όγκο στο τηλέφωνο.

Σε καμία περίπτωση δεν είναι ενοχλητικά χοντρή στο χέρι όπως άλλες της κατηγορίας της (και όχι μόνο).

 

splWHoD.jpg

Αν και πρόκειται για μία bulky Θήκη, η UAG δείχνει ότι έχει δώσει βάση στην κάθε εξωτερική λεπτομέρεια δίνοντας την αίσθηση μίας πολύ προσεγμένης θήκης

 

rpcxj2u.jpg

Επαρκέστατο το χείλος για να μην φοβάστε να τοποθετήσετε το τηλέφωνο και με την οθόνη προς τα κάτω

 

zpQPwUk.jpg

Το "Honeycomb Traction Grip" όπως το αποκαλεί η UAG περιμετρικά της συσκευής κάνει εξαιρετική δουλειά στο κράτημα της θήκης στο χέρι

 

da8m7Z5.jpg

Αν και heavy duty θήκη, κανένας συμβιβασμός δεν γίνεται λειτουργικά στο iPhone X

Η πρόσβαση στο κάτω μέρος της οθόνης για να κλείσετε τις εφαρμογές γίνεται χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα

 

Συμπεράσματα:

 

Η θήκες της UAG δεν είναι για όλους.

Τόσο από πλευράς αισθητικής όσο και από πλευράς λειτουργικότητας δεν απευθύνονται στον καθένα.

Παρόλα αυτά, η Monarch κυρίως λόγω του μικρού της όγκου και του προσεγμένου της design ίσως να καταφέρνει να γεφυρώσει λίγο αυτό το χάσμα και να κάνει ένα άνοιγμα στο κοινό που μέχρι πρότινος δεν κοιτούσε σε αυτή την κατηγορία θηκών λόγω του χοντροκομμένου της design.

Προσεγμένα υλικά, καλή ποιότητα κατασκευής, δοκιμασμένη προστασία.

Αν λοιπόν ψάχνετε για μία θήκη που να προστατεύει το κινητό σας χωρίς να το κάνει να μοιάζει με κακό ιαπωνικό knockoff των transformers της δεκαετίας του 80, η Monarch είναι αυτό που ψάχνετε.

 

ΥΓ: Η δική μου ήρθε με απευθείας παραγγελία από το site της UAG λόγω του ότι δεν υπήρχε ακόμα στην Ελλάδα τότε αλλά πλέον μπορείτε να την βρείτε εύκολα στην Ελλάδα χωρίς να ρισκάρετε τα έξοδα τελωνείου (εγώ μάλλον ήμουν τυχερός).

 

vOTW2Bt.jpg



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/01/2018 - 14:13

Παρόλο που έχω δει πολλά review δεν με έχει πείσει η συγκεκριμένη έτσι ώστε να την αγοράσω . Πιστεύω ότι είναι μια θήκη που ή θα την λατρέψεις ή θα την μισήσεις που λένε ;-).

Εγώ ακόμα πάντως δεν έχω επιλέξει ακόμα στρατόπεδο.


                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#3   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 15/01/2018 - 14:18

Στην κατηγορία της είναι πάρα πολύ καλή Κώστα.

 

Ίσως από τις πιο minimal κιόλας σε αυτήν την κατηγορία.

 

Το θέμα είναι το αν σου αρέσει αυτή η κατηγορία



#4   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/01/2018 - 14:21

Στην κατηγορία της είναι πάρα πολύ καλή Κώστα.

 

Ίσως από τις πιο minimal κιόλας σε αυτήν την κατηγορία.

 

Το θέμα είναι το αν σου αρέσει αυτή η κατηγορία

Ναι πολύ πιθανόν να είναι αυτό που λες !Το κακό είναι ότι δεν την έχω δει από κοντά και δεν μπορώ να πω σίγουρα πράγματα γιατί αλλιώς είναι φωτογραφίες και βίντεο και αλλιώς είναι να το βλέπεις εσύ με τα μάτια σου και να την πιάσεις στα χέρια σου .


                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#5   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 15/01/2018 - 14:22

Δεν το συζητάμε Κώστα! Το καλό είναι ότι υπάρχει σε αρκετά μαγαζιά στην Ελλάδα για να τη δεις



#6   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/01/2018 - 14:25

Δεν το συζητάμε Κώστα! Το καλό είναι ότι υπάρχει σε αρκετά μαγαζιά στην Ελλάδα για να τη δεις

Εδώ δεν την έχουν φέρει ακόμα έτσι ώστε να μπορέσω να βγάλω ασφαλή συμπεράσματα .


                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#7   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/01/2018 - 14:55

Νικο καταρχας ευχαριστουμε για την παρουσιαση. Αν θες δες λιγο τη κατω πλευρα της θηκης και κατα ποσο καλη εφαρμογη εχει γιατι ειχα διαβασει οτι ειναι λιγο χαλαρη εκει



#8   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 15/01/2018 - 15:22

Μαλακή λόγω του ότι στο συγκεκριμένο σημείο έχει λιγότερο υλικό λόγω των κοψιμάτων, ναι.

 

Χαλαρή σε καμία περίπτωση Δημήτρη.



#9   adinamos

adinamos

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/01/2018 - 20:24

Τι τζαμάκι φοράς; Ταιριάζει πολύ καλά απ ότι φαίνεται

#10   ChrisDs

ChrisDs

    iPH Contributor

  • 941 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 15/01/2018 - 22:16

Ηρθε και η δική μου σε carbon. Όντως η θήκη δεν προσθέτει ιδιαίτερο όγκο, έχει καλό grip και πολύ καλή ποιότητα κατασκευής. Η κάτω πλευρά της θήκης επιβεβαιώνω και εγώ με την σειρά μου ότι δεν είναι χαλαρή και έχω και την UAG Plyo για να το συγκρίνω. Μαλακή θα μπορούσες να την χαρακτηρίσεις αλλά και πάλι δεν υπάρχει θέμα εφαρμογής κανένα.


Συνημμένο αρχείο  IMG_0154.jpeg   154,71KB   15 λήψεις



#11   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 15/01/2018 - 23:19

Τι τζαμάκι φοράς; Ταιριάζει πολύ καλά απ ότι φαίνεται

Α είναι ένα εξαιρετικό και πάμφηνο!

 

ΤΙΠΟΤΑ! ;)



#12   adinamos

adinamos

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/01/2018 - 00:23

Πανέμορφη η κάρμπον.
Χωρίς καμία προστασία οθόνης. Δε σε ενοχλούν τα hairline scratches προφανώς οπως εμένα ξεκάθαρα!

#13   ChrisDs

ChrisDs

    iPH Contributor

  • 941 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 16/01/2018 - 00:33

Κοίταξε κι εγώ χωρίς προστασία έχω την οθόνη. Στα προηγούμενα δεν είχα βάλει και παρόλο που είχαν κάποιες μικρογρατζουνιές μετά από 2-3 χρόνια, έπρεπε να "παλέψεις" πολύ με φακό και υπό γωνία για να τις δεις.

Στο iPad Pro πάντως έβαλα υποχρεωτικά λόγω του Apple Pencil κι επειδή έχω μείνει ευχαριστημένος είναι ο μόνος λόγος που το σκέφτομαι και για το Χ, άσχετα αν θα βάλω τελικά ή όχι. Διαφορετικά δεν θα το σκεφτόμουν καν.



#14   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 16/01/2018 - 08:36

Είναι η πρώτη φορά ever που το τηλέφωνο είναι γυμνό μπροστά.

 

Αλλά η απόφαση πάρθηκε γιατί δεν μου άρεσε καθόλου το τζάμι στην οθόνη του.

 

Χάνει πολύ στο Χ.

 

Είναι και ασφαλισμένο, οπότε έχω το κεφάλι μου ήσυχο.






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες