Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 4 ψήφοι

[Οδηγός] Electra: JailBreak iOS 11.0 - 11.4.1


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1421 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1051   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 15/07/2018 - 21:42

για καποιον αρχαριο,ο οδηγος του πρωτου ποστ δεν ειναι κατατοπιστικος

Το JB στη τωρινή του κατάσταση δεν είναι για αρχάριους.

 

Ναι Νίκο το έχω το xen html. Αυτό κάνει το πρόβλημα ;

Νομίζω πως ναι.

 

Κάνε δοκιμές και τσέκαρε το.

 

Θέλω να περάσω την 11.4 beta 3 και σε ένα ipad Air 2 αλλά μου βγάζει σφάλμα 3194, σφάλμα 17. Μάλλον δεν έχω καθαρό host. Που μπορώ να το βρω και πως το αλλάζω σε mac.

 

Εχω κατεβάσει από εδώ https://www.theiphon...64-bit_Touch_ID αυτή την έκδοση: iPad_64bit_TouchID_11.4_15F5061d_Restore. Είναι η σωστή πιστεύω!!

 

Ευχαριστώ!!

σε ένα 7plus έχω συνέχεια 3194 ενώ τα hots είναι οκ τι άλλο παίζει ?

Υπογράφεται μόνο για τα 7S 8 και X.

 

 

Βαρεθηκα ... Γυρναω πισω στην 11.4.1

Απαξ και καταφερεις να το ολοκληρωσεις φοβασαι να μην κανει επανεκινηση. Ετσι και κανει επανεκινηση μπορει να χρειαστει και 50 φορες για να ξαναγινει.

Στην 11.4 ΒΕΤΑ3 ειναι πολυ προβληματικο.Δεν ξερω τι παιζει με την 11.3.1 αλλα εδω απλα ειναι ενα χαλι.

Απορω που σχολιαστηκε ως το πιο σταθερο των τελευταιων 2 ετων. Δεν θελω καν να ξερω πως ηταν τα προηγουμενα...

Το κεφαλακι μου λυπαμαι μονο που εφαγα το πολυτιμο ΣΚ μου για αυτη την @@ριά...

Το έγραψα απο τη 1η στιγμή. Ως προς τη διαδικασία με το VFS Exploit, είναι το χειρότερο Tool των τελευταίων χρόνων.

 

Ίσως δε θα έπρεπε να 'χε δοθεί καν.

 

Το multi_path (ΜP) όμως που χρειάζεται Dev Account αλλά ευτυχώς υπάρχει στο TweakBox, δεν έχει κανένα θέμα.

 

Όλα γίνονται με τη 1η προσπάθεια. Σε αυτό δε φταίει το Electra αλλά η φύση του Exploit.

 

Απο 'κει και πέρα το πως λειτουργεί μετά η συσκευή ως προς τη συμπεριφορά και λειτουργικότητα, ναι είναι απο τα πιο σταθερά εργαλεία.

 

Μηδέν κολλήματα, μηδέν κρασαρίσματα. Το JB καλώς ή κακώς δεν είναι για όλους..


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1052   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 15/07/2018 - 22:17

Στο X με vfs στην δεύτερη προσπάθεια πιάνει δεν με έχει κουράσει καθόλου .

#1053   donasp

donasp

    iPH Enthousiast

  • 592 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:donasp

Δημοσίευση 15/07/2018 - 22:29

Εγώ πάντως που το έχω κάνει σε iphone X  λειτουργεί άψογα!! Το τηλέφωνο είναι γρήγορο, κανένα απολύτως κόλλημα και η μπαταρία άψογη. Νομίζω ότι είναι πραγματικά το καλύτερο jb που είχα μέχρι τώρα. Το δύσκολο φυσικά σε αυτό το tool είναι να μην κλείσει το τηλέφωνο και πρέπει να ξανατρέξεις το Electra. Πιστεύω να δώσουν καμία αναβάθμιση ώστε να ολοκληρώνεται πιο γρήγορα η διαδικασία.

 

Κρίμα που δεν γίνετε για iPad. Αν και το έχω με jb στην 11.1.2 θα ήθελα πολύ να το πάω στην 11.4 b3 γιατί μου φαίνεται πολύ πιο σταθερό.



#1054   nikap4

nikap4

    iPH Contributor

  • 1.582 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 15/07/2018 - 22:35

Στο X με vfs στην δεύτερη προσπάθεια πιάνει δεν με έχει κουράσει καθόλου .

δε γράφεις και ένα Τζόκερ !!! 



#1055   alundra24

alundra24

    iPH User

  • 142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 15/07/2018 - 22:45

Διέγραψα Νίκο το html αλλά πάλι τα ίδια κάνει.Το παρατήρησα καταλαθος και δεν μπορώ να καταλάβω πιο ήταν το τελευταίο tweak που πέρασα πριν να τι κάνει. Τι κάνω τώρα;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1056   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 15/07/2018 - 22:47

δε γράφεις και ένα Τζόκερ !!!

Μπαααα εκεί δεν τα πάω και τόσο καλά


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#1057   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.454 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 15/07/2018 - 23:15

Έχω προσπαθήσει με πόσα διαφορετικά ipsw και δεν μπορώ με τίποτα να περάσω τη beta 3..iPhone 7 global βάζω όπου έχω επιλογή.

#1058   stifler

stifler

    iPH Addict

  • 772 μηνύματα
  • Twitter:@stiflerakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:MrJail

Δημοσίευση 15/07/2018 - 23:31

Το JB στη τωρινή του κατάσταση δεν είναι για αρχάριους.

Νομίζω πως ναι.

Κάνε δοκιμές και τσέκαρε το.

Υπογράφεται μόνο για τα 7S 8 και X.


Το έγραψα απο τη 1η στιγμή. Ως προς τη διαδικασία με το VFS Exploit, είναι το χειρότερο Tool των τελευταίων χρόνων.

Ίσως δε θα έπρεπε να 'χε δοθεί καν.

Το multi_path (ΜP) όμως που χρειάζεται Dev Account αλλά ευτυχώς υπάρχει στο TweakBox, δεν έχει κανένα θέμα.

Όλα γίνονται με τη 1η προσπάθεια. Σε αυτό δε φταίει το Electra αλλά η φύση του Exploit.

Απο 'κει και πέρα το πως λειτουργεί μετά η συσκευή ως προς τη συμπεριφορά και λειτουργικότητα, ναι είναι απο τα πιο σταθερά εργαλεία.

Μηδέν κολλήματα, μηδέν κρασαρίσματα. Το JB καλώς ή κακώς δεν είναι για όλους..


Το θέμα ρε Νίκο όμως είναι ότι δοκίμασα και με αυτό από το tweak box και έκανε τα ίδια . Βασικά μου έδινε error exploit !
Δεν νομίζω ότι κάνω κάτι λάθος . Αν και έχω να ασχοληθώ από το τελευταίο untethered δεν πιστεύω ότι είμαι χαζός . Το έχεις δει εσυ να δουλεύει σωστά σε 11.4 beta 3 και ήταν οκ ;
Όταν πιάσει και δουλέψει όντως είναι απροβλημάτιστο . Άπαξ και κάνει επανεκκίνηση όμως είναι ευκολότερο να μαντέψεις τα επόμενα δέκα τζόκερ παρά να πετύχει το rejailbreak .
Επίσης χωρίς να θέλω να υποτιμήσω την προσπάθεια που κάνετε τόσα χρόνια ο οδηγός είναι μη επαρκής . Δεν απευθύνεστε μόνο σε «έμπειρους» !
Παρολαυτα δοκιμάζοντας ακόμα και ξένους οδηγούς πάλι τα ίδια θέματα είχα .
Δεν θα έπρεπε να υπάρχει ένας αναλυτικός οδηγός μόνο για την 11.4 ; Δεν βγαίνει άκρη έτσι ... edit στο edit και χάσαμε την μπάλα ...
Δεν είναι κανείς υποχρεωμένος να φτιάξει κάτι τέτοιο αλλά θα βοηθούσε παρά πολύ .

Γυρνάς λοιπόν σε 11.4 Β3 , setup as new κτλ .
Απενεργοποιείς την εύρεση , μπαίνεις σε airplane mode , Siri σβηστή , WiFi ανοιχτό , ξεκλείδωμα με κωδικό εκτός .
Συνδέεις στο λαπτοπ (δοκίμασα και παράθυρα και Μακ) ανοίγεις impactor , καις το ELECTRA vfs edition και βάζεις τους κωδικούς σου .
Όλα καλά ως εδώ ...
Ανοίγεις τώρα το ELECTRA αφού έχεις κάνει trust την εφαρμογή από τις ρυθμίσεις . Το τρέχεις , @@
κάνει απλά επανεκκίνηση στο 1/3
Μετα ίσως από δεκάδες προσπάθειες πιάνει και βγάζει και cydia με την μια. Ξανά επανεκκίνηση ξανά enable jailbreak και παίζουν όλα ρολόι
Κανείς το λάθος να κανείς επανεκκίνηση .
ΔΕΝ ξανά πιάνει το enable jailbreak τον θεό να χεις μπάρμπα .
Είτε σε airplane mode είτε σε helicopter mode, ανοιχτά η κλειστά WiFi , εύρεση ανοιχτή η κλειστή απλά δεν ξαναπιάνει .
Και ρωτάω ... τι από τα παραπάνω είναι λάθος ή ποια είναι ακριβώς η ρημάδα διαδικασία ;;
Όλο το ΣΚ κάνω restores ...

#1059   pasxalis

pasxalis

    iPH newbie

  • 30 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/07/2018 - 23:54

Καλησπερα σε ολους!Απο την βιασυνη μου εκανα πριν λιγο μια μεγαλη γκαφα και θελω τα φωτα σας!

Ενω δεν ειμαι αρχαριος στην διαδικασια του jb δεν προσεξα οτι  ενω ημουν μια χαρα στην 9.3.3 θελησα

 να μεταβω στην 11.4 διχως να γνωριζω οτι δεν μπορω να κανω την διαδικασια στο 6s που διαθετω!

Δεν θα μπορεσω να κανω jb στο 6s?

 

Ευχαριστω εκ των πρωτερων!



#1060   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 15/07/2018 - 23:54

Έχω προσπαθήσει με πόσα διαφορετικά ipsw και δεν μπορώ με τίποτα να περάσω τη beta 3..iPhone 7 global βάζω όπου έχω επιλογή.

Δεν υπογράφεται για το 7.

 

Το θέμα ρε Νίκο όμως είναι ότι δοκίμασα και με αυτό από το tweak box και έκανε τα ίδια . Βασικά μου έδινε error exploit !
Δεν νομίζω ότι κάνω κάτι λάθος . Αν και έχω να ασχοληθώ από το τελευταίο untethered δεν πιστεύω ότι είμαι χαζός . Το έχεις δει εσυ να δουλεύει σωστά σε 11.4 beta 3 και ήταν οκ ;
Όταν πιάσει και δουλέψει όντως είναι απροβλημάτιστο . Άπαξ και κάνει επανεκκίνηση όμως είναι ευκολότερο να μαντέψεις τα επόμενα δέκα τζόκερ παρά να πετύχει το rejailbreak .
Επίσης χωρίς να θέλω να υποτιμήσω την προσπάθεια που κάνετε τόσα χρόνια ο οδηγός είναι μη επαρκής . Δεν απευθύνεστε μόνο σε «έμπειρους» !
Παρολαυτα δοκιμάζοντας ακόμα και ξένους οδηγούς πάλι τα ίδια θέματα είχα .
Δεν θα έπρεπε να υπάρχει ένας αναλυτικός οδηγός μόνο για την 11.4 ; Δεν βγαίνει άκρη έτσι ... edit στο edit και χάσαμε την μπάλα ...
Δεν είναι κανείς υποχρεωμένος να φτιάξει κάτι τέτοιο αλλά θα βοηθούσε παρά πολύ .

Γυρνάς λοιπόν σε 11.4 Β3 , setup as new κτλ .
Απενεργοποιείς την εύρεση , μπαίνεις σε airplane mode , Siri σβηστή , WiFi ανοιχτό , ξεκλείδωμα με κωδικό εκτός .
Συνδέεις στο λαπτοπ (δοκίμασα και παράθυρα και Μακ) ανοίγεις impactor , καις το ELECTRA vfs edition και βάζεις τους κωδικούς σου .
Όλα καλά ως εδώ ...
Ανοίγεις τώρα το ELECTRA αφού έχεις κάνει trust την εφαρμογή από τις ρυθμίσεις . Το τρέχεις , @@
κάνει απλά επανεκκίνηση στο 1/3
Μετα ίσως από δεκάδες προσπάθειες πιάνει και βγάζει και cydia με την μια. Ξανά επανεκκίνηση ξανά enable jailbreak και παίζουν όλα ρολόι
Κανείς το λάθος να κανείς επανεκκίνηση .
ΔΕΝ ξανά πιάνει το enable jailbreak τον θεό να χεις μπάρμπα .
Είτε σε airplane mode είτε σε helicopter mode, ανοιχτά η κλειστά WiFi , εύρεση ανοιχτή η κλειστή απλά δεν ξαναπιάνει .
Και ρωτάω ... τι από τα παραπάνω είναι λάθος ή ποια είναι ακριβώς η ρημάδα διαδικασία ;;
Όλο το ΣΚ κάνω restores ...

Το θέμα σου ξαναλέω είναι το Exploit που χρησιμοποιείται για τη Beta 3 της 11.4 που αυτό είναι αποκλειστικά το VFS.

 

Και αυτό ναι, έχει δυστυχώς τα κολλήματα του μιας και είναι ουσιαστικά ημιτελές.

 

Τα βήματα πάλι για το JB είναι συγκεκριμένα. Δεν υπάρχει κάτι επιλέον να κάνεις για να γραφτεί στο 1o Post..

 

H Siri πάλι για τη διαδικασία δε παίζει κανένα ρόλο. Και όπως ήδη έχεις δει, δεν αναφέρεται πουθενά στον οδηγό.

 

Όποιος γράφει για τη Siri στο Electra, απλά έχει άγνοια.

 

Το Conclusion τώρα συγκεκριμένα για τη 3η Beta.. Δε θα έπρεπε να 'χε δοθεί. Ξεκάθαρα.

 

Απλά το σκεπτικό είναι "απο το να μην έχεις καθόλου, κάτσε και παιδέψου και στο τέλος θα τα καταφέρεις".


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1061   decadence

decadence

    iPH newbie

  • 61 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 15/07/2018 - 23:59

Οι περισσοτεροι ετσι ειναι φιλε μου, το JB απλα δεν ειναι 100% ετοιμο ακομα (Ουτε καν 60% θα ελεγα). Αμα εχεις μερακι και ξερεις και δυο πραγματακια παραπανω καθεσαι παιδευεσαι και τη γουσταρεις τη φαση. Εγω προσωπικα εφτασα στα ορια των γνωσεων μου, δοκιμασα και οτι βρηκα δεξια και αριστερα, αλλα τα tweaks δε δουλευουνε με τιποτα. Οποτε το αφηνω ως εχει και περιμενω update λογικα.



#1062   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 16/07/2018 - 00:02

Καλησπερα σε ολους!Απο την βιασυνη μου εκανα πριν λιγο μια μεγαλη γκαφα και θελω τα φωτα σας!

Ενω δεν ειμαι αρχαριος στην διαδικασια του jb δεν προσεξα οτι  ενω ημουν μια χαρα στην 9.3.3 θελησα

 να μεταβω στην 11.4 διχως να γνωριζω οτι δεν μπορω να κανω την διαδικασια στο 6s που διαθετω!

Δεν θα μπορεσω να κανω jb στο 6s?

 

Ευχαριστω εκ των πρωτερων!

Πλέον δε μπορείς να κάνεις τίποτα.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1063   remal

remal

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/07/2018 - 01:50

H Siri πάλι για τη διαδικασία δε παίζει κανένα ρόλο. Και όπως ήδη έχεις δει, δεν αναφέρεται πουθενά στον οδηγό.

Όποιος γράφει για τη Siri στο Electra, απλά έχει άγνοια.


Νικο δεν το βγαλαμε τυχαια απο το μυαλο μας.

Συνημμένα αρχεία



#1064   stifler

stifler

    iPH Addict

  • 772 μηνύματα
  • Twitter:@stiflerakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:MrJail

Δημοσίευση 16/07/2018 - 07:24

Δεν υπογράφεται για το 7.

Το θέμα σου ξαναλέω είναι το Exploit που χρησιμοποιείται για τη Beta 3 της 11.4 που αυτό είναι αποκλειστικά το VFS.

Και αυτό ναι, έχει δυστυχώς τα κολλήματα του μιας και είναι ουσιαστικά ημιτελές.

Τα βήματα πάλι για το JB είναι συγκεκριμένα. Δεν υπάρχει κάτι επιλέον να κάνεις για να γραφτεί στο 1o Post..

H Siri πάλι για τη διαδικασία δε παίζει κανένα ρόλο. Και όπως ήδη έχεις δει, δεν αναφέρεται πουθενά στον οδηγό.

Όποιος γράφει για τη Siri στο Electra, απλά έχει άγνοια.

Το Conclusion τώρα συγκεκριμένα για τη 3η Beta.. Δε θα έπρεπε να 'χε δοθεί. Ξεκάθαρα.

Απλά το σκεπτικό είναι "απο το να μην έχεις καθόλου, κάτσε και παιδέψου και στο τέλος θα τα καταφέρεις".


Το θέμα μου είναι Νίκο να πάω στην 11.4 beta 3 και να περιμένω μήπως φτιάξουν το vfs ή πιστεύεις πως θα είναι πάντα προβληματικό μιας και είναι exploit issue ?

#1065   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 16/07/2018 - 07:35

δοκίμασε να πας στην 11.4 b3 με vfs δεν χάνεις κάτι .



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες