Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

inbox by Google Alternatives


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
5 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 31/01/2018 - 16:53

Μιας και το inbox φαίνεται να μας αποχαιρετά σιγά σιγά  μιας έχουν περάσει ήδη 3 μήνες και update για iPhone X δεν έχει βγει , παρα τα περιοδικά update που βγάζει η ομάδα, θα ήθελα τη γνώμη σας για τον αντικαταστάτη του.

 

Θέλω κάτι που να συμπεριφέρεται στα mail με τον ίδιο ακριβώς τρόπο (μεταφορά τους στο φάκελο που τα στέλνει το inbox αφού πατήσω done).

 

Δυστυχώς μέχρι τώρα είχα το mail.app για τον iCloud λογαριασμό μου και το inbox για το Gmail.

 

Θέλω να συνεχίσω στο ίδιο μοτίβο , μιας και η εφαρμογή mail.app δεν μου φαίνεται ικανή να κάνει όσα θέλω.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/01/2018 - 17:17

Καλησπέρα.

 

Μπορείς να βάλεις ένα Link για την εφαρμογή που αποχαιρετάς; 

 

μεταφορά τους στο φάκελο που τα στέλνει το inbox αφού πατήσω done

Αυτό τι ακριβώς κάνει; 


Τελευταία επεξεργασία από: vrachamis, 31/01/2018 - 17:17

Big things have small beginnings

#3   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 31/01/2018 - 17:23

Καλησπέρα.

 

Μπορείς να βάλεις ένα Link για την εφαρμογή που αποχαιρετάς; 

 

Αυτό τι ακριβώς κάνει; 

Είναι αυτή

 

Ουσιαστικά έχει ένα κουμπί "done" μεσα στο κάθε mail, και μόλις το πατήσεις στέλνει το mail στο φάκελο "important" που έχει δημιουργήσει (στο Gmail φαίνεται σαν important ο φάκελος, στο inbox φαίνεται σαν done).

 

Οπότε ουσιαστικά αυτό που κάνω είναι να πατάω done στα mail που θέλω να κρατήσω και delete σε όσα δεν θέλω.

 

Ο μόνος τρόπος να το κάνω είναι να έχω το Gmail.app στο κινητό για να τα διαβάζω και από τον υπολογιστή από το mail.app του mac να στέλνω τα mail στο φάκελο που θέλω.

 

Αλλά το λες λίγο χρονοβόρο. Ο λόγος που θέλω 2 εφαρμογές είναι για να ξέρω που ήρθε τι, και να μην τα έχω όλα στο mail.app του iPhone.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#4   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/01/2018 - 17:42

Το Spark πάντως αν σε εξυπηρετεί κάνει τα παραπάνω ως εξής: 

 

  • Εμφανίζει τα εισερχόμενα ξεχωριστά για κάθε λογαριασμό (στην ίδια οθόνη) έτσι ώστε να γνωρίζεις που ήρθε τι.
  • Μπορείς όταν ανοίξεις ένα mail για ανάγνωση, με 2 tap να το στείλεις σε όποιο φάκελο θέλεις. (ένα tap για να ενεργοποιηθεί η μεταφορά και άλλο ένα για να επιλέξεις τον επιθυμητό φάκελο). Μπορείς από πριν να έχεις δημιουργήσει στο Gmail, ένα φάκελο "Important"
  • Πριν ανοίξεις το εκάστοτε mail ή και εφόσον το έχεις διαβάσει, μπορείς να εκτελέσεις άμεσα μεταφορά σε φάκελο με ένα swipe πάνω του.
  • Μπορείς να έχεις shortcut για τον φάκελο important, στην πρώτη οθόνη μετά το άνοιγμα της εφαρμογής.

Big things have small beginnings

#5   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 31/01/2018 - 17:58

 

Το Spark πάντως αν σε εξυπηρετεί κάνει τα παραπάνω ως εξής: 

 

  • Εμφανίζει τα εισερχόμενα ξεχωριστά για κάθε λογαριασμό (στην ίδια οθόνη) έτσι ώστε να γνωρίζεις που ήρθε τι.
  • Μπορείς όταν ανοίξεις ένα mail για ανάγνωση, με 2 tap να το στείλεις σε όποιο φάκελο θέλεις. (ένα tap για να ενεργοποιηθεί η μεταφορά και άλλο ένα για να επιλέξεις τον επιθυμητό φάκελο). Μπορείς από πριν να έχεις δημιουργήσει στο Gmail, ένα φάκελο "Important"
  • Πριν ανοίξεις το εκάστοτε mail ή και εφόσον το έχεις διαβάσει, μπορείς να εκτελέσεις άμεσα μεταφορά σε φάκελο με ένα swipe πάνω του.
  • Μπορείς να έχεις shortcut για τον φάκελο important, στην πρώτη οθόνη μετά το άνοιγμα της εφαρμογής.

 

Θα το δοκιμάσω, αν και η αλήθεια είναι ότι οι συνήθειες δύσκολα αλλάζουν :P

 

Ακόμα ελπίζω ότι θα βγάλουν το update τους κάποια στιγμή, αλλά είναι ελαφρώς εκνευριστικό να περιμένεις και να μην υπάρχει ανταπόκριση.

 

Τουλάχιστον το Spark φαίνεται να κάνει αυτό που θέλω (ο φάκελος important υπάρχει ήδη δημιουργημένος, οπότε λογικά θα είναι κομπλέ)


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#6   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/01/2018 - 18:06

Βρίσκοντας το σχετικό, αν από τα εισερχόμενα σου υπάρχουν πάντα κάποια e-mail που έχουν τουλάχιστον ένα σταθερό κριτήριο (αποστολέας, θέμα, λεκτικό περιεχόμενο κτλ) για να θεωρούνται από σένα σημαντικά, τότε μπορεί να γίνει και αυτοματοποιημένα η μεταφορά ανεξάρτητα ποια εφαρμογή χρησιμοποιείς.

 

Ρίξε μια ματιά εδώ και ενδεχομένως να σου φανεί ενδιαφέρον από #4 post και μετά.  :)


Big things have small beginnings




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες