Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

6s σβηνει συνεχεια


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
30 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   gamatos25

gamatos25

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/02/2018 - 16:47

καλησπερα μετα απο χθεσινη αλλαγη στη μπαταρια σβηνει συνεχεια αναβει στο 1 της εκατο και σβηνει μετη προηγουμενη κρατουσε μια ωρα 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 24/02/2018 - 16:49

Η μπαταρία που έβαλες είναι για πέταμα.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#3   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/02/2018 - 16:49

Δες από εκεί που πρότεινα για μπαταρία.

#4   gamatos25

gamatos25

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/02/2018 - 16:51

σε μαγαζι την εβαλα καινουργια υποτιθετε 


Τελευταία επεξεργασία από: gamatos25, 24/02/2018 - 16:51


#5   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 24/02/2018 - 16:53

Το οτι είναι καινούρια, δεν αναιρεί το γεγονός πως είναι για πέταμα.

 

Να πας ξανά να σου βάλουν άλλη.

 

Αν είσαι τυχερός, θα δουλέψει σωστά.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#6   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/02/2018 - 16:53

Δεν αξίζουν εδώ στην Ελλάδα, παθών στο παλιό μου 6αρη. Αγόρασε από ifixit και πάνε σε κάποιον έμπιστο να στην αλλάξει μοροστα στα μάτια σου

#7   gamatos25

gamatos25

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/02/2018 - 16:55

ναι ρε παιδια οκ αν δεν δουλεψει τι γινετε θα πηγαινοερχομε 45 ευρω εδωσα να του ζητησω τα χρηματα πισω 



#8   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/02/2018 - 16:56

Δεν θα τα πάρεις ποτέ πίσω. Θα σου πουν έλα να σου αλλάξουμε δωρεάν καινούργια και αυτή η λύση θα παίξει για κανένα μήνα και μετά ξανά προβληματα.

#9   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 24/02/2018 - 16:58

ναι ρε παιδια οκ αν δεν δουλεψει τι γινετε θα πηγαινοερχομε 45 ευρω εδωσα να του ζητησω τα χρηματα πισω 

Αν και η 2η έχει θέμα προφανώς και ζητάς τα λεφτά σου πίσω.

 

Το ίδιο μπορείς να κάνεις και τώρα βασικά.

 

Ελπίζω μόνο να μην έμπλεξες με iRepair.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#10   gamatos25

gamatos25

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/02/2018 - 16:59

 οχι δεν πηγα i repair


Τελευταία επεξεργασία από: gamatos25, 24/02/2018 - 17:02


#11   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 24/02/2018 - 17:03

Αναφέρομαι στη περίπτωση που πας να σου βάλουν άλλη και βγάλει και αυτή πρόβλημα.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#12   gamatos25

gamatos25

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/02/2018 - 17:06

ok δευτερα θα παω σ αυτους και αναλογα πως θα φερθουν θα ενημερωσω κ το σαιτ ευχαριστω παντως



#13   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 24/02/2018 - 18:27

Αν και η 2η έχει θέμα προφανώς και ζητάς τα λεφτά σου πίσω.

 

Το ίδιο μπορείς να κάνεις και τώρα βασικά.

 

Ελπίζω μόνο να μην έμπλεξες με iRepair.

 

Νίκο επειδή δεν είναι μόνο ένα κατάστημα iRepair καλό είναι να μην τα τσουβαλιάζουμε . Και εξηγούμε που λένε για να μην παρεξηγούμε. 

Πριν δύο ημέρες πήρα τον iMac μου (ετοιμοθάνατο mid 2010) από σκληρό και να του βάλω έναν ssd να αναπτερωθεί και αφού συμφώνησα το κόστος και αφού το έψαξα σε όλο το νησί (Ρόδος)και όλοι οι τεχνικοί εδώ μόλις άκουγαν iMac έκαναν πέρα ή μου έλεγαν ότι δεν έχουν χρόνο και θέλουν δύο εβδομάδες αν είναι δυνατόν για την αλλαγή δίσκου και αφού δεν είχα αλλού να ρωτήσω πριν μπω στην διαδικασία να τον στείλω Αθήνα πήγα εκεί και μου είπαν 3 ημέρες . Είπα οκ . Και την επόμενη ημέρα με πήραν τηλέφωνο το πρωί να πάω να τον πάρω . 

Οπότε είχα και άμεσο service και επίσης ότι είχα το ξανά πέρασαν στον ssd όπως μου είχε πει ο τεχνικός δεν έχασα τίποτα παρόλο που τα είχα πάρει εγώ σε εξωτερικό δίσκο καλού κακού με τόσα που είχα ακούσει και επίσης η οθόνη που είχαν μπει σκόνες εσωτερικά με τα χρόνια τον καθάρισαν και έγινε καινούριος και φυσικά τώρα ο iMac πετάει ;-).

Οπότε εγώ τουλάχιστον όταν ακούω για κάποιον που έχει πρόβλημα στο νησί δεν έχω λόγο να μην πω καλά λόγια γι αυτό το μαγαζί και τα παλικάρια ευγενέστατα .Από τις καλύτερες εμπειρίες που είχα με τεχνικούς σε υπολογιστές .


                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#14   SmartSteli0s

SmartSteli0s

    iPH Enthousiast

  • 406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 24/02/2018 - 19:00

Διαβάζω και αναρωτιέμαι .
Γιατί δεν έκανες χρήση του προγράμματος για αλλαγή μπαταρίας στα 39€ της μαμάς Apple σε κάποιο επίσημο ;
Αν το έχεις ξανανοίξει αν έχεις αλλάξει έστω κ βίδα ορθά κ δεν πηγες .αλλα αν τπτ από τα παραπάνω τότε γιατί δεν πήγες;

#15   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 24/02/2018 - 23:16

Νίκο επειδή δεν είναι μόνο ένα κατάστημα iRepair καλό είναι να μην τα τσουβαλιάζουμε . Και εξηγούμε που λένε για να μην παρεξηγούμε. 

Πριν δύο ημέρες πήρα τον iMac μου (ετοιμοθάνατο mid 2010) από σκληρό και να του βάλω έναν ssd να αναπτερωθεί και αφού συμφώνησα το κόστος και αφού το έψαξα σε όλο το νησί (Ρόδος)και όλοι οι τεχνικοί εδώ μόλις άκουγαν iMac έκαναν πέρα ή μου έλεγαν ότι δεν έχουν χρόνο και θέλουν δύο εβδομάδες αν είναι δυνατόν για την αλλαγή δίσκου και αφού δεν είχα αλλού να ρωτήσω πριν μπω στην διαδικασία να τον στείλω Αθήνα πήγα εκεί και μου είπαν 3 ημέρες . Είπα οκ . Και την επόμενη ημέρα με πήραν τηλέφωνο το πρωί να πάω να τον πάρω . 

Οπότε είχα και άμεσο service και επίσης ότι είχα το ξανά πέρασαν στον ssd όπως μου είχε πει ο τεχνικός δεν έχασα τίποτα παρόλο που τα είχα πάρει εγώ σε εξωτερικό δίσκο καλού κακού με τόσα που είχα ακούσει και επίσης η οθόνη που είχαν μπει σκόνες εσωτερικά με τα χρόνια τον καθάρισαν και έγινε καινούριος και φυσικά τώρα ο iMac πετάει ;-).

Οπότε εγώ τουλάχιστον όταν ακούω για κάποιον που έχει πρόβλημα στο νησί δεν έχω λόγο να μην πω καλά λόγια γι αυτό το μαγαζί και τα παλικάρια ευγενέστατα .Από τις καλύτερες εμπειρίες που είχα με τεχνικούς σε υπολογιστές .

Sorry αλλά η μια δική σου περίπτωση (που οκ SSD άλλαξες, δεν έκανες κάτι τρελό), δεν αρκεί για να αναιρέσει όλα αυτά τα περιστατικά που έχουμε δεί εδώ μέσα τόσα χρόνια.

 

Επίσης πόσο σίγουρος είσαι πως δε λείπει κάτι απο μέσα?


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες