Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

Kuo: Η Apple αναπτύσσει νέο, high-end, μοντέλο ακουστικών over-ear


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 26/02/2018 - 13:18

Η Apple αναμένεται να διαθέσει νέο, high-end, μοντέλο ακουστικών over-ear σύμφωνα με πρόσφατη αναφορά του Ming-Chi Kuo της KGI:

 

Apple to have own-brand, high-end over-ear headphones with all-new design; to be as convenient as AirPods with better sound quality; shipments to begin 4Q18F at earliest; Primax & SZS will be the key suppliers & will benefit from high ASPs.

 

We believe that after AirPods and HomePod, Apple’s next addition will be high-end over-ear headphones, making its acoustic accessory lineup more complete. Existing suppliers Primax and SZS will be Apple’s partners on this new product. Primax will receive assembly orders on its familiarity with the acoustic business, and SZS is likely to use MIM technology advantages as leverage to become the exclusive or main MIM part supplier. The new headphones will be priced higher than AirPods and should help boost the business momentum of Primax as the assembly provider.

 

Οι αποστολές των νέων over-ear ακουστικών αναμένονται το 4 τρίμηνο του 2018.

 

Η αναφορά του Kuo ακολουθεί πρόσφατη αναφορά του Bloomberg σύμφωνα με την οποία η Apple αναπτύσσει το διάδοχο των ασύρματων ακουστικών AirPods με υποστήριξη της λειτουργίας "Hey Siri" και αναβαθμισμένο wireless chip.


Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   ChrisDs

ChrisDs

    iPH Contributor

  • 941 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 26/02/2018 - 13:35

Θα γελάσει και το παρδαλό κατσίκι. Αναμενόμενη κίνηση αλλά το συγκεκριμένο τμήμα της αγοράς έχει κορυφαία μοντέλα και στα λεφτά που θα ζητάει η Apple έχεις καλύτερες επιλογές. Ειδικά αν δεν θα εχουν ANC καλό θα έχει χάσει το ματς πριν καν μπει στον αγωνιστικό.

Τα Beats τα πάνε για σκότωμα αργά και σταθερά ή μου φαίνεται?



#3   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 26/02/2018 - 15:39

Θα γελάσει και το παρδαλό κατσίκι. Αναμενόμενη κίνηση αλλά το συγκεκριμένο τμήμα της αγοράς έχει κορυφαία μοντέλα και στα λεφτά που θα ζητάει η Apple έχεις καλύτερες επιλογές. Ειδικά αν δεν θα εχουν ANC καλό θα έχει χάσει το ματς πριν καν μπει στον αγωνιστικό.

Τα Beats τα πάνε για σκότωμα αργά και σταθερά ή μου φαίνεται?

Κατσε να το δουμε πρωτε ρε κρις... Περιμενε ... Ουτε χαρακτηρηστικα ξερουμε ακομη ουτε τιμη, ουτε καν αν θα εχει ANC ...Γιατι βιαζεσαι ?? Και μαλιστα με υφος λες και μιλας για facts ( " στα λεφτά που θα ζητάει η Apple έχεις καλύτερες επιλογές" ??? ). Εκτος και εαν εχεις facts και δεν τα μοιραζεσαι ...



#4   ChrisDs

ChrisDs

    iPH Contributor

  • 941 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 26/02/2018 - 16:23

Κάνω προβλέψεις απλά, μην μου "πανικοβάλεσαι"!  :)  Με βάση το παρελθόν και καλό ήχο δεν θα έχουν συγκριτικά με τον ανταγωνισμό και θα είναι στα 250-400 ευρώ. Εκτός και αν τα βγάλει απλά για να βγάλει και είναι stripped από χαρακτηριστικά με χαμηλότερη τιμή.  Αλλά αν τα Airpods τα τιμολόγησε στα 200 τότε over ear χαλαρά θα ανήκουν στο bracket 250-400 ευρώ. 

 

To να βγάλει over ear χωρίς ANC και ακριβά άκυρη τελείως κίνηση οπότε δύσκολο να μην βάλει τετοιο χαρακτηριστικό. Τα Beats πάντως στο συγκεκριμένο θέμα είναι πίσω από τον ανταγωνισμό οπότε μην περιμένουμε θαυματα από την Apple. 

 

Εμένα η απορία μου δεν είναι πάντως τόσο αν θα βγάλει η Apple ή όχι αλλά τι θα γίνει με τα Beats? Θα τα εξαφανίσει? Θα τα μετατρέψει σε low cost alternative? Θα βάζει τα δικά της σε άλλα price points όπως έκανε και με το Airpods και θα κρατήσει και τα Beats?



#5   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 26/02/2018 - 17:23

Κάνω προβλέψεις απλά, μην μου "πανικοβάλεσαι"!  :)  Με βάση το παρελθόν και καλό ήχο δεν θα έχουν συγκριτικά με τον ανταγωνισμό και θα είναι στα 250-400 ευρώ. Εκτός και αν τα βγάλει απλά για να βγάλει και είναι stripped από χαρακτηριστικά με χαμηλότερη τιμή.  Αλλά αν τα Airpods τα τιμολόγησε στα 200 τότε over ear χαλαρά θα ανήκουν στο bracket 250-400 ευρώ. 

 

To να βγάλει over ear χωρίς ANC και ακριβά άκυρη τελείως κίνηση οπότε δύσκολο να μην βάλει τετοιο χαρακτηριστικό. Τα Beats πάντως στο συγκεκριμένο θέμα είναι πίσω από τον ανταγωνισμό οπότε μην περιμένουμε θαυματα από την Apple. 

 

Εμένα η απορία μου δεν είναι πάντως τόσο αν θα βγάλει η Apple ή όχι αλλά τι θα γίνει με τα Beats? Θα τα εξαφανίσει? Θα τα μετατρέψει σε low cost alternative? Θα βάζει τα δικά της σε άλλα price points όπως έκανε και με το Airpods και θα κρατήσει και τα Beats?

Βρε δεν πανικοβαλομαι ... Απλα πηγα να επαληθευσω το συμπερασμα σου ( " στα λεφτά που θα ζητάει η Apple έχεις καλύτερες επιλογές") και πηρα κατι 'undefined var' στα 'λεφτα που ζηταει η Apple' και στα χαρακτηρηστικα και στα spec ... Και ελεγα μηπως ξερεις τι να βαλω για αυτα... Και επειδη εχω και ενα παρδαλο κατσικι ειπα να επαληθευσω και την προβλεψη σου οτι θα γελασει αλλα παλι δεν ηξερα τι να του δειξω... 

 

Εγω παλι βρισκω την προσεγγιση της Apple σε οτιδηποτε audio πολυ πραγματιστικη (εξαιρεση, τα beats), χωρις audiophile γελοιοτητες. Η πιστοτητα ειναι ενα θεμα. Το beats brand κινειται εντελως αντιθετα με την πιστοτητα και ειτε παραγκωνιζεται ειτε μιλαμε για ενα αλλο product line  ειναι καλο σημαδι. Τιμολογιακα περιμενω να κινηθει σαν Apple αν και το προσφατο παρελθον (Homepod) ηταν εκπληξη ...


Τελευταία επεξεργασία από: ntnskrds, 26/02/2018 - 17:28


#6   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 28/02/2018 - 20:20

Και εννοείται ακουστικά με Bluetooth 5

#7   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 07/04/2018 - 19:40

Concept από την CURVED/labs, για τα φημολογούμενα high-end over-ear headphones της Apple:

 

 

 

 

“The design is geared to the look of the HomePod. The earcups are framed by the same textile mix as Apple’s smart speaker. The fact that the temples resemble current Beats models is no coincidence: after all, the Apple subsidiary has years of experience in the field of over-ears.

 

We also think, that Apple would probably take over the Siri interface from the HomePod – with the waveform known from the speaker, which always lights up when the device processes a voice command. As almost a standard for a premium headphones in 2018, the (Over)EarPod has built-in microphones with which it can also be used as a headset. In addition, they detect external noises, which the integrated chipset calculates out and thus enables noise-canceling.”




CURVEDlabs-OverEarPods-aka-Apples-first-




CURVEDlabs-OverEarPods-aka-Apples-first-




CURVEDlabs-OverEarPods-aka-Apples-first-




CURVEDlabs-OverEarPods-aka-Apples-first-




CURVEDlabs-OverEarPods-aka-Apples-first-

 


Behind the Scenes...




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες