Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Μεγαλο δίλημμα!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
9 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 26/02/2018 - 19:17

Εχει βγει πρόγραμμα ανακύκλωσης παλιου κινητου στο βελγιο!! Το IPhone 7 plus μου το παιρνουν στα 520 ευρω και εδω έρχεται το μεγάλο δίλημμα,αξιζει να παω σε iphone 8 plus η iPhone x η να κατσω στα αυγα μου???
Δεν θελω απαντήσεις του στυλ ειναι καλυτερο παρτο,θελω απαντήσεις που θα με βοηθήσουν να αποφασίσω.
Ευχαριστώ για τον χρονο σας!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/02/2018 - 19:19

Πάνε σε Χ μην το σκέφτεσαι. Το ερωτεύτηκα χθες που το είδα. Πολύ ομορφότερο απο το 8αρη. Το δίλημμα είναι νομίζω στο χρωμα

Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 26/02/2018 - 19:19


#3   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 26/02/2018 - 19:21

Πάνε σε Χ μην το σκέφτεσαι. Το ερωτεύτηκα χθες που το είδα. Πολύ ομορφότερο απο το 8αρη. Το δίλημμα είναι νομίζω στο χρωμα


Απο ομορφιά δεν το συζητάμε φιλε μου,το προβλημα μου ειναι θα μου δωσει κατι παραπανω απο θεμα μπαταριας,καμερας κλπα η μονο φρου φρου και αρωματα ειναι

#4   pavlosdr

pavlosdr

    iPH Member

  • 343 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 26/02/2018 - 19:27

Απο ομορφιά δεν το συζητάμε φιλε μου,το προβλημα μου ειναι θα μου δωσει κατι παραπανω απο θεμα μπαταριας,καμερας κλπα η μονο φρου φρου και αρωματα ειναι

Εσύ αποφασίζεις ..τα iphone δεν αλλάζονται εύκολα 

https://www.apple.co...iphone/compare/



#5   kalotina

kalotina

    iPH Enthousiast

  • 447 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 26/02/2018 - 19:31

Νομιζω οτι η οθονη ειναι ολα τα λεφτα .η μπαταρια του Χ κινειται σε λιγο καλυτερα επιπεδα.



#6   jb12

jb12

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 26/02/2018 - 19:31

Αν ο όγκος του κινητού σας δεν σας έχει προβληματήσει ποτέ μένετε στο μοντέλο που έχετε, σε διαφορετική περίπτωση εάν σκέφτεσται συστηματικά το πόσο ογκώδες είναι αυτό που έχετε τότε το X  είναι μονόδρομος για εσάς.



#7   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 26/02/2018 - 19:36

Αν ο όγκος του κινητού σας δεν σας έχει προβληματήσει ποτέ μένετε στο μοντέλο που έχετε, σε διαφορετική περίπτωση εάν σκέφτεσται συστηματικά το πόσο ογκώδες είναι αυτό που έχετε τότε το X  είναι μονόδρομος για εσάς.

Ας τα πουμε στον ενικο καλυτερα,με εκανες να νιωσω 50 χρονών :D
Δεν εχεις αδικο σε αυτο ναι το μεγεθος ειναι ενα θεμα

#8   KonstantinosFotos

KonstantinosFotos

    iPH Enthousiast

  • 399 μηνύματα
  • Twitter:@kostas_fotos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 27/02/2018 - 18:41

Πάμε λίγο στα δεδομένα που υπάρχουν... Στο 8+ σίγουρα θα δεις καλύτερη μπαταρία, η οθόνη είναι η γνωστή και πιο ήρεμη στα μάτια ειδικά στα βίντεο αναλογία. Η κάμερα αν εξαιρέσουμε τις ελάχιστες διάφορες στο ζουμ είναι η ίδια ήχος ο ίδιος. Το touch Id δεν θα σε πρόδωσει ποτέ. ΑΛΛΑ μέγεθος και βάρος ίσως να είναι θέμα.
Τώρα το x έχει αυτή την αίσθηση του νέου που δεν μπορείς εύκολα να αγνοησεις αξιοπρεπέστατη διάρκεια μπαταρίας (όχι 8+). Γενικά στο χέρι και από θέμα βάρους και όγκου με θήκη είναι ιδανικά. Σούπερ οθόνη.
Άρα αν μπορεί κάποιος να θυσιασει το touch Id και να πάει στο Face Id με λιγότερα ποσοστά επιτυχίας καλώς, αν θέλει να θυσιασει λίγο την μπαταρία καλώς, αν θέλει να θυσιασει στην τέλεια μορφή του το παλιό καλό design και την αναλογία οθόνης καλώς. ΑΛΛΑ συγχρόνως κερδίζει το καινούργιο και 100% εξελιξιμο, έχει σούπερ οθόνη αλλά θα ζει με το notch, και θα έχει μια συσκευή που είναι top και σε πιο μικρό μέγεθος πάει στο x.
Για να κλείσω προσωπικά έχω χρησιμοποιήσει πολύ και τα 2 από x πήγα στο 8+ και τώρα μάλλον πίσω στο x. Αυτό που μου λείπει τώρα από το x είναι το μέγεθος και στο μάτι δεν μου κάθονται καθόλου καλά τα bezels νομίζω πως έχω παλιό κινητό. Κατά τα άλλα απολαμβάνω την μπαταρία και ότι είναι μια πάρα πολύ καλή συσκευή και πιο φθηνή.
Ελπίζω να σε βοηθησα


Sent from my iPhone using Tapatalk

#9   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/02/2018 - 21:01

Πάμε λίγο στα δεδομένα που υπάρχουν... Στο 8+ σίγουρα θα δεις καλύτερη μπαταρία, η οθόνη είναι η γνωστή και πιο ήρεμη στα μάτια ειδικά στα βίντεο αναλογία. Η κάμερα αν εξαιρέσουμε τις ελάχιστες διάφορες στο ζουμ είναι η ίδια ήχος ο ίδιος. Το touch Id δεν θα σε πρόδωσει ποτέ. ΑΛΛΑ μέγεθος και βάρος ίσως να είναι θέμα.
Τώρα το x έχει αυτή την αίσθηση του νέου που δεν μπορείς εύκολα να αγνοησεις αξιοπρεπέστατη διάρκεια μπαταρίας (όχι 8+). Γενικά στο χέρι και από θέμα βάρους και όγκου με θήκη είναι ιδανικά. Σούπερ οθόνη.
Άρα αν μπορεί κάποιος να θυσιασει το touch Id και να πάει στο Face Id με λιγότερα ποσοστά επιτυχίας καλώς, αν θέλει να θυσιασει λίγο την μπαταρία καλώς, αν θέλει να θυσιασει στην τέλεια μορφή του το παλιό καλό design και την αναλογία οθόνης καλώς. ΑΛΛΑ συγχρόνως κερδίζει το καινούργιο και 100% εξελιξιμο, έχει σούπερ οθόνη αλλά θα ζει με το notch, και θα έχει μια συσκευή που είναι top και σε πιο μικρό μέγεθος πάει στο x.
Για να κλείσω προσωπικά έχω χρησιμοποιήσει πολύ και τα 2 από x πήγα στο 8+ και τώρα μάλλον πίσω στο x. Αυτό που μου λείπει τώρα από το x είναι το μέγεθος και στο μάτι δεν μου κάθονται καθόλου καλά τα bezels νομίζω πως έχω παλιό κινητό. Κατά τα άλλα απολαμβάνω την μπαταρία και ότι είναι μια πάρα πολύ καλή συσκευή και πιο φθηνή.
Ελπίζω να σε βοηθησα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Σε ευχαριστώ φιλε μου μαλλον θα παω σε x αν ειναι να παω στο 8plus καλυτερα να μείνω σε iphone 7plus.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#10   Badass

Badass

    iPH Contributor

  • 1.126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 28/02/2018 - 00:56

προσωπικά θεωρώ κρίμα από 7   plus σε 8 plus. Μηδαμινές διαφορές στη χρήση. Το x είναι κάτι άλλο με τα θετικά και τα αρνητικά που έχει. Πήγα από 7 plus σε x  η μπαταρία είναι πολύ κοντά αν όχι ισάξια. Το face id κάποιες φορές δυσκολεύει αλλά αυτό πιστεύω πως οφείλεται στην ενεργοποιημένη ρύθμιση της απαίτησης προσοχής. πχ δε κοιτάω ευθεία στο κινητό ή είναι σε γωνία ή πολύ κοντά






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες