Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Καλωδιο φορτισης lightning


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
5 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Statharas

Statharas

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/03/2018 - 13:13

Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα τη βοήθεια σας! Ήθελα να αγοράσω πριν κάποιες μέρες από skroutz το ΓΝΗΣΙΟ καλώδιο apple σε μια καλύτερη τιμή από τις μεγαλες αλυσιδεσ και μου έβγαλε παρά πολλά μαγαζιά που δείχνανε το γνήσιο φορτιστή σε φωτόγραφια και το πουλούσανε σε πολύ χαμηλή τιμή, καλόπιστος από τις καλές κριτικές του καταστήματος που επέλεξα  εάν και η τιμή ήταν πολύ χαμηλή για να είναι αληθινή αγόρασα δυο καλώδια! Όταν ήρθαν είδα δυο καλώδια σε μια διαφανή ζελατίνα ανοιχτή χωρίς κανένα χαρτί από που είναι ποιος το φτιάξε ένα serial number κάτι είπαμε μούφα αλλά όχι και έτσι! Μετά από εποικινωνια με το κατάστημα μου είπαν ότι είναι και καλά γνήσια της Foxconn εταιρεία που προμηθεύει την apple και θέλω να ρωτήσω τι παίζει γενικά με τα καλώδια και εάν κάποιος μπορεί να μας υποδείξει ένα οδηγό αγοράς! Επισυνάπτω και photo!

Συνημμένα αρχεία



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   giodis

giodis

    iPH Hero

  • 4.468 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/03/2018 - 13:17

Αφελής απορία :

 

Γιατί δε ρώτησες πριν αγοράσεις αυτό το πράγμα ;.  :huh:


vires acquirit eundo


#3   Nikkos78

Nikkos78

    iPH Member

  • 282 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 01/03/2018 - 13:37

αγόρασα ένα της apple από eshop που το είχε σχετικά φτηνό για 3μ καλώδιο, γνήσιο apple αλλά δε θυμάμαι ειλικρινά αν είχε καλύτερη συσκευασία, σε σακουλάκι μέσα πρέπει να ήταν με το πλαστικό περίβλημα που έχουν τα apple καλώδια.



#4   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 01/03/2018 - 14:53

Υπάρχουν bulk (χωρίς συσκευασία) OEM (από τα εργοστάσια που κατασκευάζουν για την Apple) και τα original (με συσκευασία) που πωλούνται από το δίκτυο της Apple.
ΟΕΜ και original είναι ουσιαστικά το ίδιο πράγμα από διαφορετικό δίκτυο διανομής!
Επίσης υπάρχουν και μαϊμούδες που κοπιάρουν είτε τα πρώτα είτε τα δεύτερα...


Τελευταία επεξεργασία από: agnostos13, 01/03/2018 - 14:55


#5   Statharas

Statharas

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/03/2018 - 14:54

Αφελής απορία :

 

Γιατί δε ρώτησες πριν αγοράσεις αυτό το πράγμα ;.  :huh:

Εγραφε original lightning to usb apple cable για να είμαι ακριβής στη περιγραφή και το είχε στο κατάλογο με τον αυθεντικό καλώδιο από το σύνδεσμο που ακολούθησα στο skroutz,  πουθενα δεν ανέφερε ότι υλοποιείται από άλλη εταιρεία και τέλος πάντων τόσα χρόνια ψωνιζω απο skroutz ποτε δεν αγορασα προιον που να έρθει σε ανοιγμενη ζελατινα χωρίς κανένα χαρτί ή συσκευασία να μου το πλασάρουν σαν γνήσιο. ;Aλλο να είσαι αφελής και άλλο όταν κάποιος προσπαθεί να σε παραπλανήσει.



#6   giodis

giodis

    iPH Hero

  • 4.468 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/03/2018 - 14:57

Φίλε μου, αφού το πήρες, πράττεις κατά κρίση. :)


vires acquirit eundo





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες