Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Κλειδωμένο iPad.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   kolopaido19

kolopaido19

    iPH newbie

  • 67 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 07/03/2018 - 22:17

Καλησπέρα σε όλους.έχω το εξής πρόβλημα και θα ήθελα την βοήθειά σας..

Έχω ένα iPad ενός φίλου το οποίο με κάποιο τρόπο το κλείδωσαν τα πιτσιρίκια του και δυστυχώς δεν έχει γραμμένα πουθενά Apple Id και κωδικό

Διάβασα τον οδηγό για τα ξεχασμένα Apple Id και έχω το εξής πρόβλημα.Υπάρχουν κανονικά κουτί,απόδειξη αλλά στην απόδειξη δεν αναγράφεται IMEI.Υπάρχει περίπτωση να το γράψουν σε επανακτύπωση απ τον Κωτσόβολο ή ούτε καν.?



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/03/2018 - 22:19

Apple case ανοίγεις μιλάς μαζί τους και λογικά δεν θα έχεις θέμα. Βάζεις ως διεύθυνση όχι Ελλάδα αλλά Αμερική.

#3   kolopaido19

kolopaido19

    iPH newbie

  • 67 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 07/03/2018 - 22:25

Apple case ανοίγεις μιλάς μαζί τους και λογικά δεν θα έχεις θέμα. Βάζεις ως διεύθυνση όχι Ελλάδα αλλά Αμερική.

Δεν σε καταλαβα για να ειμαι ειλικρινης.Στον οδηγο λεει φωτογραφια της αποδειξης οπου αναγραφεται το IMEI.Σε αυτην που πηρε το παιδι απ τον κωτσοβολο πριν 3 χρονια IMEI δεν εχει.

Το χει βεβαια στο κουτι..Αλλα ξαναλεω ο οδηγος ανεφερε αποδειξη



#4   deltakilo

deltakilo

    iPH Enthousiast

  • 386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 07/03/2018 - 22:58

Δεν σε καταλαβα για να ειμαι ειλικρινης.Στον οδηγο λεει φωτογραφια της αποδειξης οπου αναγραφεται το IMEI.Σε αυτην που πηρε το παιδι απ τον κωτσοβολο πριν 3 χρονια IMEI δεν εχει.
Το χει βεβαια στο κουτι..Αλλα ξαναλεω ο οδηγος ανεφερε αποδειξη


Το καλοκαίρι αγορασα ενα ipad απο Κωτσοβολο και οταν πηγα σπιτι ειδα οτι στην αποδειξη δεν ειχε το serial number. Πηγα πισω και ζητησα επανεκτυπωση οπου και θα αναγραφεται και το sn. Μου ειπαν διαφορα οτι δεν χρειαζεται, οτι μονο για κινητά ειναι απαραιτητο στην απόδειξη κλπ κλπ αλλα επεμεινα για δικους μου λογους και μου το εκαναν. Λογικα δεν θα χεις προβλημα, απλως δεν ξερω αν κρατανε αρχειο τριων χρονων στο συστημα τους. Επισης imei δεν θα βρεις σε ipad, ζητα το sn κι εσύ, ειναι το ιδιο πραγμα.


Sent from my iPad using Tapatalk

#5   kolopaido19

kolopaido19

    iPH newbie

  • 67 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 07/03/2018 - 23:05

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου..Για να δουμε αρχειο 3 χρονων θα εχουν? :)






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες