Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Απενεργοποίηση αυτόματων ενημερώσεων


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   FAY259

FAY259

    iPH User

  • 112 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/03/2018 - 22:09

Καλησπέρα,

ψάχνοντας να δω τί μου τρώει μπαταρία στο 8αρι και κατεβαινε 2-3 μονάδες χωρίς λόγο,είδα ότι στην λίστα apple store και itunes είναι και τα 4 ανοιχτά

 

:μουσικη,εφαρμογες,βιβλια,ενημερωσεις..

 

Κοιτώντας και στο apple store ειδα σημερινη αναβαθμιση του FB χωρίς  ποτέ να δω το κόκκινο κυκλάκι στην εφαρμογή..

 

Πηγαίνοντας και τα 4 στο off,πρεπει να αλλάξω και κάτι άλλο για να σταματήσουν να γίνονται αυτόματα?

 

Θελω στο apple store να μου εμφανίζει σε κοκκινο κυκλο των αριθμό των διαθέσιμων αναβαθμίσεων (υπόψην οτι στις γνωστοποιήσεις,εχω ενεργο μόνο το

 

ΤΑΜΠΕΛΑ ΣΤΟ ΕΙΚΟΝΙΔΙΟ..Η αναβαθμιση με χρηση 3g ειναι κλειστη,ειναι μόνο με wi fi αλλά στη δουλεια σερνεται το ιντερνετ και κατεβαζοντας αυτόματα με wi fi αργα τις εφαρμογες,μου ριχνε τη μπαταρια χωρις να καταλαβαινω πού την τρώει.

 

Επίσης,επειδη ειναι το ιδιο ID με το ipad,αν κλεισω τις ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ θα σταματησει να κατεβαζει και στο ipad ό,τι κατεβαζω στο κινητο?


Τελευταία επεξεργασία από: FAY259, 16/03/2018 - 22:13


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 17/03/2018 - 00:11

Εφόσον κλείσεις το διακόπτη των Updates είσαι οκ και για τις 2 περίπτώσεις (αυτόματη λήψη, iPad).

 

Δες πάντως και απο τις -χιλιοειπωμένες- υπ. συστήματος τι έχεις εν/ποιημένο.

 

Να ξέρεις πάντως πως αν πετάξεις το FB απο το τηλ θα σωθεί μια και καλή.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#3   FAY259

FAY259

    iPH User

  • 112 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/03/2018 - 00:28

Ευχαριστω για ακομα μια φορα Νικο!
Τα δεδομενα οταν τα ανοιγω ειναι 3g οχι 4g,hotspot δεν δημιουργω ποτε,στη στηλη με τα δεδομενα οταν ειναι με wifi ολες οι εφαρμογες στη λιστα ειναι «αχνες»,δεν πατιουνται δλδ παροτι καποιες ειναι στο ΟΝ, οταν ειναι στο 3g ειναι ενεργες σχεδον ολες οι εφαρμογες στη λιστα κατω απο τα ΔΕΔΟΜΕΝΑ..να τις κλεισω ολες;
Βοηθεια wi fi ειναι κλειστη και ICLOUD DRIVE το εκλεισα τωρα και αυτο..τι ειναι δεν ξερω καν αυτο το drive..Συγχρονιζει φωτο;
Γενικα δεν συγχρονιζω με ioud κλπ μεταφερω φωτο χειροκινητα σε αλμπουμ στο pc και δεν εχω icloud ενεργο για μεταφορα δεδομενων φωτο κλπ.Πρεπει να κλεισω κατι αλλο;;
Η εφαρμογη fb μας εχει ζαλισει οντως αλλα αν τη βγαλω δε με βολευει να μπαινω μεσω web εχω συνηθησει την εφαρμογη..
Πρεπει να κλεισω κατι αλλο που τραβαει μπαταρια για αναβαθμισεις,τυχον συγχρονισμους κλπ;

#4   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 17/03/2018 - 01:16

Αν είναι να τα κλείνουμε όλα, τότε απεν/ποίησε το και βαλ'το στο συρτάρι.. :)

 

Τα 2 πιο πάνω απο AppStore που απεν/ποιήσες αρκεί.

 

Το iCloud Drive λειτουργεί και για το μεμονωμένο Backup εφαρμογών όπως π.χ. WhatsApp, Viber.

 

Δε χρειάζεται προφανώς να το κλείσεις.. Επίσης με εν/ποημένα δεδομένα, 3G/4G θα έχεις μια μεγαλύτερη κατανάλωση.

 

Φυσιολογικά όλα.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#5   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/03/2018 - 01:47

Το κινητό είναι ο δούλος σου αν μου επιτρέπεις ή το μέσο όπως εσύ θες πες το και όχι εσύ το μέσο για το κινητό σου. Κλείσε το 3g εάν δεν θες φουλ ταχύτητα, αλλά εάν είναι να τα κλείσεις όλα μπορείς να γυρίσεις και στο 2g. Κάποια στιγμή πρέπει και εσύ και εγώ να απομακρυνθούμε από το ios 7 που ξεμείναμε και δεν υπήρχε icloud και να μάθουμε να το χρησιμοποιήσουμε. 


Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 17/03/2018 - 01:50


#6   FAY259

FAY259

    iPH User

  • 112 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/03/2018 - 10:11

Το icloud ειναι το μονο από τις νέες τεχνολογιες που με μπερδευει..Διατηρηση φωτο και σε iphone και στο icloud,αυτοματη αποθηκευση στο icloud,αγορα επιπλεον χωρου..Δεν ασχοληθηκα ποτε,ουτε συγχρονισμους ουτε τιποτα,τα χω ολα χειροκινητα,ο,τι θελω απο φωτο copy paste στον υπολογιστη και ειμαι οκ..
Αρα απο τα απο πανω κραταω ανοιχτο μονο το cloud drive,οκ..Το 3g δεν το χω συνεχεια γιατι θα μαι ή σπιτι ή δουλεια που υπαρχει wifi..οταν ειμαι εκτος εννοειται οτι ειναι στο 3g..
Για το viber που φτανει ενα γιγα σχεδον,υπαρχει τροπος να το διαγραψω κ να το ξανακατεβασω και να το βρω οπως ηταν;με διατηρημενες τις συνομιλιες και πακετα αυτοκολλητων;

#7   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 17/03/2018 - 12:57

Το iCloud γενικότερα ως προς τη δομή του, είναι πολύ απλοποιημένο.

 

Διακόπτες κλείνεις/ανοίγεις ουσιαστικά.

 

Όσο για το Viber, μπορείς να κτρατήσεις πρώτα Backup των συνομιλιών στο iCloud, το αφαιρείς απο τη συσκευή και το περνάς ξανά.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες