Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Χάθηκαν αρχεία


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
21 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2.263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 04/06/2018 - 10:56

Ποιο είναι το μήνυμα που σου βγάζει; Το USB σε τι format είναι;

Βρήκα και αυτή εδώ τη συζήτηση. Ρίξε μια ματιά. Προ ημερών βγήκε η 10.13.5. Μήπως (υποθετικά πάντα) αυτό έγινε μετά από το update;


847ff5c210eecd8fe506575559839292.jpg
Το στικάκι ήταν fat32, καταστράφηκε απ´ ότι φαίνεται. Περαστικά μου. Έφαγε κόλλημα στο άνοιγμα με το προγραμμα. Δεν ανταποκρινόταν για αρκετή ώρα, δεν λειτουργούσε τίποτα και αφαιρώντας το βιαίος όπου ξεκόλλησαν όλα αυτό καταστράφηκε. Απλά.


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   CryptoCSM01

CryptoCSM01

    iPH Enthousiast

  • 516 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/06/2018 - 11:22

847ff5c210eecd8fe506575559839292.jpg
Το στικάκι ήταν fat32, καταστράφηκε απ´ ότι φαίνεται. Περαστικά μου. Έφαγε κόλλημα στο άνοιγμα με το προγραμμα. Δεν ανταποκρινόταν για αρκετή ώρα, δεν λειτουργούσε τίποτα και αφαιρώντας το βιαίος όπου ξεκόλλησαν όλα αυτό καταστράφηκε. Απλά.
 

Ούτε με Force Quit μέσα από το Activity Monitor γινόταν τερματισμός;



#18   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2.263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 04/06/2018 - 11:47

Ούτε με Force Quit μέσα από το Activity Monitor γινόταν τερματισμός;

Δεν άνοιγε το Activity Monitor, δεν κουνιόταν ποντίκι νεκρό - θολό το σύστημα. Και να πω ότι δεν έχει επεξεργαστική ισχύ και RAM, i7 με 16GB RAM.


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

#19   CryptoCSM01

CryptoCSM01

    iPH Enthousiast

  • 516 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/06/2018 - 12:46

Δεν άνοιγε το Activity Monitor, δεν κουνιόταν ποντίκι νεκρό - θολό το σύστημα. Και να πω ότι δεν έχει επεξεργαστική ισχύ και RAM, i7 με 16GB RAM.
 

Η επεξεργαστική ισχύ δεν παίζει κανέναν απολύτως ρόλο. Έτσι όπως το περιγράφεις μου μοιάζει περισσότερο για θέμα του Software.

 

Όταν είχα εγκατεστημένο το High Sierra θυμάμαι ότι αντιμετώπισα αρκετά προβλήματα με τα περιφερειακά. Άλλες φορές έβλεπε τους δίσκους και άλλες όχι. Έκανε unmount στο άσχετο τους δίσκους με το TM, δεν μπορούσα να κάνω erase τα USB sticks... ότι να 'ναι.

 

Γενικά η 10.13 είναι χειρότερη και από beta. Ούτε το Lion τέτοια μαύρα χάλια.  :lol: 



#20   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2.263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 04/06/2018 - 16:01

Η επεξεργαστική ισχύ δεν παίζει κανέναν απολύτως ρόλο. Έτσι όπως το περιγράφεις μου μοιάζει περισσότερο για θέμα του Software.

Όταν είχα εγκατεστημένο το High Sierra θυμάμαι ότι αντιμετώπισα αρκετά προβλήματα με τα περιφερειακά. Άλλες φορές έβλεπε τους δίσκους και άλλες όχι. Έκανε unmount στο άσχετο τους δίσκους με το TM, δεν μπορούσα να κάνω erase τα USB sticks... ότι να 'ναι.

Γενικά η 10.13 είναι χειρότερη και από beta. Ούτε το Lion τέτοια μαύρα χάλια. :lol:

Και τις δυο τις ζημιές τις έπαθα με High Sierra. Τυχαίο; Μάλλον όχι όπως λες.


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

#21   CryptoCSM01

CryptoCSM01

    iPH Enthousiast

  • 516 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/06/2018 - 17:25

Και τις δυο τις ζημιές τις έπαθα με High Sierra. Τυχαίο; Μάλλον όχι όπως λες.
 

Εκτός του ότι μπορεί όντως (μπορεί και όμως όχι) για κάποιον λόγο να οφείλεται στο High Sierra αυτό που έγινε, σε αυτό το άρθρο αναφέρονται ορισμένοι από τους λόγους εμφάνισης του μηνύματος και οι τρόποι επίλυσης. Εσύ τώρα θα μου πεις τη ζημιά την έπαθες. Ε, για τους επόμενους.



#22   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2.263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 06/11/2018 - 16:48

Ρε παιδιά θα τρελαθώ με αυτό το λειτουργικό των Mac. Φυσικά την ξανά έπαθα. Ενάμιση χρόνο πλέον χειριστής MacBook Pro και την ξαναπατάω χάνοντας αρχεία με τον ίδιο τρόπο που έχω περιγράψει και πιο πριν. Προσπαθώ τους NTFS και FAT32 σκληρούς μου να τους μετατρέψω σε κωδικοποίηση MAC και αντιγράφοντας από FAT32 σε journaled encrypted εκτός από το ότι δεν μεταφέρονται αρκετά αρχεία βγάζοντας σφάλματα, μία φορά μου έκανε σε έναν σκληρό τους φακέλους συντομεύσεις. Επίσης κάτι που δεν ήξερα, όταν αντιγράφουμε από έναν σκληρό σε άλλον φάκελο με το ίδιο όνομα, όταν πατάμε αντικατάσταση εννοώντας συγχώνευση όπως στα windows αυτό σβήνει τον αρχικό και βάζει τον καινούριο. Μεγάλη ήταν μιλάμε 80 giga έγιναν 2 με αντικατάσταση. Τί χάλια είναι αυτά.


Sent from my iPad using Tapatalk Pro




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες