Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Επιστροφή σε iOS και...σε iPhone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   avesael

avesael

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/05/2018 - 16:27

Καλησπέρα στους φίλους του forum.
Μετά από περιπλάνηση στους σκοτεινούς δρόμους του Android και του αλλά ντάλα της Παρασκευής το γάλα, με ενημερώσεις σε δήθεν ναυαρχίδες κτλ κτλ, έβλεπα το 6αρακι της γυναίκας μου και ζήλευα τις αναβαθμίσεις του iOS στην ώρα τους, τη σταθερότητα και την ομαλότατη λειτουργία, παρά τα χρόνια του, και συγχρόνως όλα τα ανάποδα που εχεις αν δεν έχεις Nexus ή Pixel, με αναγκαστικά root, ξεκλειδωματα bootloader κτλ, μπας κι έχω ότι όφειλε η ίδια η εταιρία της "ναυαρχίδας" να μου παρείχε.
Η ερώτηση μου ειναι απλή. Ως χρήστης παλαιότερα iphone 4 και 6, πλέον αξίζει να πάω σε 8plus ή στο 7plus; αξίζει η διαφορά χρημάτων; έχοντας διαβάσει πολλά, σε αυτό το forum έχω περισσότερη εμπιστοσύνη.

Υ.Γ. Το οικονομικό, αν αξίζει το 8 plus, δεν είναι προβλημα.

Ευχαριστώ πολύ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   vasileiosm

vasileiosm

    iPH Addict

  • 722 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4 +4G
  • GameCenter:miralas1977

Δημοσίευση 08/05/2018 - 16:44

Αν δεν σε πειράζει η οικονομική διαφορά και μιας και δεν πας από 7plus σε 8 plus, αλλά από Android, τότε για μένα με κλειστά τα μάτια 8 plus...καλορίζικο!!!!

#3   emminad1925

emminad1925

    iPH Addict

  • 655 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 08/05/2018 - 18:03

Να σου πω κι εγώ ως κάτοχος 7plus πως αφού όπως ανέφερες κι εσυ ο ίδιος ότι θέλεις να μεταβεις από συσκευή Android σε iOS,τότε θεωρώ μονόδρομο το 8 plus!Αν ήσουν κατοχος 7plus θα ελεγα πως δεν αξίζει τα χρήματα η αλλαγή,αλλά στο ερώτημα που θέτεις η απάντηση είναι μια..


Sent from my iPhone using Tapatalk

#4   avesael

avesael

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/05/2018 - 19:36

Πρώτα από όλα ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!
Η αλήθεια είναι ότι έχω ψιλοκαταληξει σε 8 plus, απλά διαβάζοντας από δω κι από κει ότι δεν έχουν ουσιαστικές διαφορές, γιατί να δώσεις 150 ευρώ παραπάνω που μπορείς να τα ξοδέψεις σε παρελκόμενα του κινητού πχ.
Anyway κάτι τελευταίο. Το πρόβλημα των 8 - 8 plus με τις ανασηκωμένες οθόνες πιστεύω να έχει λυθεί.

#5   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 08/05/2018 - 20:01

Αν δεν σε ενδιαφέρει να έχεις το τελευταίο μοντέλο πας στο 7plus με κλειστά μάτια .


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: manosvitacar, 08/05/2018 - 20:02


#6   vasileiosm

vasileiosm

    iPH Addict

  • 722 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4 +4G
  • GameCenter:miralas1977

Δημοσίευση 08/05/2018 - 20:10

Με το 8 έχεις καλύτερο επεξεργαστή, καλύτερο software στην κάμερα και όπως και να έχει..το τελευταίο μοντέλο (πλην του x που είναι μια κατηγορία μόνο του).

#7   emminad1925

emminad1925

    iPH Addict

  • 655 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 08/05/2018 - 22:29

Πρώτα από όλα ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!
Η αλήθεια είναι ότι έχω ψιλοκαταληξει σε 8 plus, απλά διαβάζοντας από δω κι από κει ότι δεν έχουν ουσιαστικές διαφορές, γιατί να δώσεις 150 ευρώ παραπάνω που μπορείς να τα ξοδέψεις σε παρελκόμενα του κινητού πχ.
Anyway κάτι τελευταίο. Το πρόβλημα των 8 - 8 plus με τις ανασηκωμένες οθόνες πιστεύω να έχει λυθεί.


Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ πρότεινα το 8 plus επειδή έγραψες ότι είχες ναυαρχίδες ως τώρα αρα με 8plus είσαι στο τελευταίο μοντελο που σημαίνει,μεγαλύτερη μεταπωλητική αξία,αν τυχόν θέλεις να αναβαθμίσεις την συσκευή σου κάποια στιγμή,καλύτερο επεξεργαστη, καλύτερη κάμερα...αν από την άλλη είσαι ένας μέσος χρήστης που θέλεις το κινητό για κλήσεις μηνύματα,σερφάρισμα καμία σελφι και έχεις σκοπό να το κρατήσεις μέχρι να χαλάσει,τότε ναι,να πας στο 7plus!


Sent from my iPhone using Tapatalk




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες