Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iphone 8 plus - πρόβλημα στο μπροστινό ηχείο


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   nikolasgrg

nikolasgrg

    iPH Member

  • 207 μηνύματα
  • Twitter:@@PsNikos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:nikolasgrg

Δημοσίευση 15/05/2018 - 09:27

Καλημέρα σε όλους

 

Έπειτα από ένα ατύχημα που είχα χθες, το μπροστινό ηχείο- ακουστικό ακούγεται σαν να μικροφωνίζει, ενώ το κάτω ηχείο ακούγεται μια χαρά. Συγκεκριμένα, ενώ καθόμουν αμέριμνος στην καφετέρια, έρχεται η σερβιτόρα και μου ρίχνει τον δίσκο ( και ότι είχε πάνω του -_- ), με αποτέλεσμα το iphone που είχα στο τραπέζι να λουστεί στον καφέ. Εννοείται ότι το πήρα αμέσως, το σκούπισα, το έβαλα στο μηχάνημα που στεγνώνει τα χέρια για 5 δεύτερα (το έχω κάνει άπειρες φορές σε προηγούμενα τέτοια ατυχήματα και πάντα έπιανε) και εννοείται ότι όλο το βράδυ το είχα με την οθόνη προς τα κάτω. Το θέμα είναι ότι από τότε, πέρασαν σχεδόν 14 ώρες και ακόμη μικροφωνίζει. Υποτίθεται ότι είναι αδιάβροχο. Με λίγο καφέ, υπάρχει περίπτωση να έγινε ζημιά; Παραπλήσια ατυχήματα με νερά, έχω πάθει και σε iphone 5,5s,6,7 που με εξαίρεση το 7 δεν ήταν αδιάβροχο, πάντα την ίδια αντιμετώπιση είχα και ενώ στην αρχή μικροφώνιζαν, μετά από μια ώρα ακούγονταν καλά. Μερικά ξένα forum, λένε ότι το θέμα λύνεται ακόμη και μετά από 2 μέρες. Είναι δυνατόν;!


Τελευταία επεξεργασία από: nikolasgrg, 15/05/2018 - 09:37


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/05/2018 - 11:19

Αν μικροφωνιζει μπορεί να είναι επειδή είσαι στον ίδιο χώρο και είναι φυσιολογικό και σε μένα το κάνει και στης sister χθες που δοκιμασα. Δοκίμασε με ένα δωμάτιο διαφορά να δεις αν στο κάνει.

#3   nikolasgrg

nikolasgrg

    iPH Member

  • 207 μηνύματα
  • Twitter:@@PsNikos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:nikolasgrg

Δημοσίευση 15/05/2018 - 12:24

Δυστυχώς το κάνει παντού. Για την ακρίβεια, όταν λέω μικροφωνίζει, εννοώ ότι γενικά ακούγεται σαν χαλασμένο ηχείο, σαν να είναι παραμορφωμένος ο ήχος, και όταν το έχω στο αυτί και μιλάω αλλά και όταν παίζει κάποιο τραγούδι. Και το κακό είναι ότι υπάρχει διαφορά στην ποιότητα του ήχου που βγαίνει από το ακουστικό σε σχέση με το κάτω ηχείο, πράγμα που δεν υπήρχε πριν.



#4   remal

remal

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/05/2018 - 13:44

ριχτου λιγο νερακι. Μπορει να κολλησε ζαχαρη :)

#5   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 15/05/2018 - 17:10

Καλημέρα σε όλους
 
Έπειτα από ένα ατύχημα που είχα χθες, το μπροστινό ηχείο- ακουστικό ακούγεται σαν να μικροφωνίζει, ενώ το κάτω ηχείο ακούγεται μια χαρά. Συγκεκριμένα, ενώ καθόμουν αμέριμνος στην καφετέρια, έρχεται η σερβιτόρα και μου ρίχνει τον δίσκο ( και ότι είχε πάνω του -_- ), με αποτέλεσμα το iphone που είχα στο τραπέζι να λουστεί στον καφέ. Εννοείται ότι το πήρα αμέσως, το σκούπισα, το έβαλα στο μηχάνημα που στεγνώνει τα χέρια για 5 δεύτερα (το έχω κάνει άπειρες φορές σε προηγούμενα τέτοια ατυχήματα και πάντα έπιανε) και εννοείται ότι όλο το βράδυ το είχα με την οθόνη προς τα κάτω. Το θέμα είναι ότι από τότε, πέρασαν σχεδόν 14 ώρες και ακόμη μικροφωνίζει. Υποτίθεται ότι είναι αδιάβροχο. Με λίγο καφέ, υπάρχει περίπτωση να έγινε ζημιά; Παραπλήσια ατυχήματα με νερά, έχω πάθει και σε iphone 5,5s,6,7 που με εξαίρεση το 7 δεν ήταν αδιάβροχο, πάντα την ίδια αντιμετώπιση είχα και ενώ στην αρχή μικροφώνιζαν, μετά από μια ώρα ακούγονταν καλά. Μερικά ξένα forum, λένε ότι το θέμα λύνεται ακόμη και μετά από 2 μέρες. Είναι δυνατόν;!


Το τηλ. δεν είναι αδιάβροχο αλλά ανθεκτικό στο νερό (a.k.a. Water Resistant).

Κατά πάσα πιθανότητα έχει γίνει μακακία πάντως. Ασ’το λίγες μέρες και βλέπεις.

Προφανώς μη ρίξεις νερό..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες