Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αγορά iPhone 7 ή iPhone 8 ?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
9 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   akis1964

akis1964

    iPH Enthousiast

  • 366 μηνύματα
  • Twitter:@akis1964
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:Lefteris4691

Δημοσίευση 04/06/2018 - 18:26

Καλησπέρα παιδια,

Τον επόμενο μήνα σκέφτομαι να φύγω από το αγαπημένο μου μέγεθος iPhone SE (κατοχος και iPhone 5 και iPhone 5s) για πολύ καιρό και να πάω στο iPhone 7 ή στο iPhone 8 η διάφορα τους στα σκρουτζομαγαζα είναι γύρω στα 125 ευρώ το ένα με το άλλο.

Δεν ασχολούμαι με φωτο ή να ακούω μουσική ή να παίζω παιχνίδια περισσότερο με το Twitter και κάποιες καθημερινές εφαρμογές Weather, WinBank κλπ.

και φυσικά σαν τηλέφωνο.

Θα ήθελα την γνώμη σας ποιο από τα δυο και αν έχετε να προτείνεται και κάποιο μαγαζί από το Skroutz που έχετε αγοράσει.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/06/2018 - 18:27

8αρη. Απαλλαγμένο πλήρως από το throttling. 2 κλικ πιο γρήγορο από το 7αρη και 45 κλικ πιο γρήγορο από το 6αρη

Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 04/06/2018 - 18:28


#3   akis1964

akis1964

    iPH Enthousiast

  • 366 μηνύματα
  • Twitter:@akis1964
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:Lefteris4691

Δημοσίευση 04/06/2018 - 18:35

8αρη. Απαλλαγμένο πλήρως από το throttling. 2 κλικ πιο γρήγορο από το 7αρη και 45 κλικ πιο γρήγορο από το 6αρη

Άρα από ότι κατάλαβα αξίζει η διαφορά των 125 ευρώ ευχαριστώ φίλε :)



#4   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/06/2018 - 18:38

Άρα από ότι κατάλαβα αξίζει η διαφορά των 125 ευρώ ευχαριστώ φίλε :)


Για μένα συγκρινοντας το με το 7αρη της σιστερ ναι αξίζει. Και μόνο που δεν θα έχεις το πρόβλημα με τις πεσμένες αποδόσεις ελεω μπαταριας ναι τα αξίζει τα 125 ευρώ. Πάρε όμως μια καλή θήκη. Το πίσω τζαμι εάν σπάσει κοστίζει 400-450 ευρώ δυστυχώς.

Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 04/06/2018 - 18:38


#5   akis1964

akis1964

    iPH Enthousiast

  • 366 μηνύματα
  • Twitter:@akis1964
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:Lefteris4691

Δημοσίευση 04/06/2018 - 18:41

Για μένα συγκρινοντας το με το 7αρη της σιστερ ναι αξίζει. Και μόνο που δεν θα έχεις το πρόβλημα με τις πεσμένες αποδόσεις ελεω μπαταριας ναι τα αξίζει τα 125 ευρώ. Πάρε όμως μια καλή θήκη. Το πίσω τζαμι εάν σπάσει κοστίζει 400-450 ευρώ δυστυχώς.

Φίλε μου σε όλα τα iPhone που έχω πάρει από την πρώτη μέρα βάζω screen protection και θήκες μόνο της OTTERBOX που την εμπιστεύομαι πολύ σαν εταιρεία.



#6   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/06/2018 - 18:45

Φίλε μου σε όλα τα iPhone που έχω πάρει από την πρώτη μέρα βάζω screen protection και θήκες μόνο της OTTERBOX που την εμπιστεύομαι πολύ σαν εταιρεία.


Δεν θα έχεις θέμα. Screen protector θα σου πρότεινα klearlook hd(Amazon) thanotech e2e και θήκη και αυτή είναι καλή που λες και griffin summit, rhino shield playproof/solidsuit , και speck εμπιστεύομαι πολύ. Να κοιτάξεις μια θήκη που να εκτείνεται μερικά χιλιοστά πιο πάνω από την οθόνη όποτε θα σου το προστατέψουν όχι μόνο το πίσω τζαμι που είναι πανάκριβη η αλλαγή αλλά και την οθόνη σου σε συνδυασμό πάντα με tempered glass

#7   Evaggelostzi

Evaggelostzi

    iPH newbie

  • 37 μηνύματα
  • Twitter:@euaggelos6
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR

Δημοσίευση 04/06/2018 - 18:56

Καλησπερα παιδια  ;) μετα απο ενα μεγαλο διαστημα με ανδροιντ συσκευες ειχα και εγω το αναλογο διλλημα, στις plus εκδοσεις μεταξυ 7 και 8.

Πηρα το 8αρι τελικα οπου και παραλαμβανω αυριο μαζι με θηκη και γυαλι μπροστα  ^_^.



#8   akis1964

akis1964

    iPH Enthousiast

  • 366 μηνύματα
  • Twitter:@akis1964
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:Lefteris4691

Δημοσίευση 04/06/2018 - 18:56

Δεν θα έχεις θέμα. Screen protector θα σου πρότεινα klearlook hd(Amazon) thanotech e2e και θήκη και αυτή είναι καλή που λες και griffin summit, rhino shield playproof/solidsuit , και speck εμπιστεύομαι πολύ. Να κοιτάξεις μια θήκη που να εκτείνεται μερικά χιλιοστά πιο πάνω από την οθόνη όποτε θα σου το προστατέψουν όχι μόνο το πίσω τζαμι που είναι πανάκριβη η αλλαγή αλλά και την οθόνη σου σε συνδυασμό πάντα με tempered glass

Θα τις κοιτάξω και αυτές που μου πρότεινες και πάλι σε ευχαριστώ πολύ :)

Όσο για το tempered glass δεν έχω βάλει ποτέ τέτοιου είδους γιατί φοβάμαι ότι αν θελεις να το βγάλεις κάποια στιγμή θα δημιουργήσει πρόβλημα στην οθόνη οπότε μέχρι τώρα αγοράζω ακριβά screen protection αλλά όχι tempered glass.

Ήδη έκανα copy-paste μήνυμά σου στα note για να τα ψάξω :)



#9   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/06/2018 - 19:07

Θα τις κοιτάξω και αυτές που μου πρότεινες και πάλι σε ευχαριστώ πολύ :)
Όσο για το tempered glass δεν έχω βάλει ποτέ τέτοιου είδους γιατί φοβάμαι ότι αν θελεις να το βγάλεις κάποια στιγμή θα δημιουργήσει πρόβλημα στην οθόνη οπότε μέχρι τώρα αγοράζω ακριβά screen protection αλλά όχι tempered glass.
Ήδη έκανα copy-paste μήνυμά σου στα note για να τα ψάξω :)


Δεν δημιουργούν πρόβλημα στην οθόνη. Ένα σκασμό άτομα τα βάζουμε μη φοβάσαι. Εγώ πχ δεν έμεινα ικανοποιημένος από το belkin μου ξεκόλλησε. Το έβαλα στο istorm 25 ευρώ, λες η Apple που το προτείνει να μην ξέρει?(βέβαια ακούγεται πως το εν λόγω το αναβάθμισαν και δεν ξεκολλάει)

Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 04/06/2018 - 19:09


#10   Asyka

Asyka

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/06/2018 - 15:54

Γεια σας 






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες