Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

iOS 12


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4362 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2071   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 21/10/2018 - 10:36

Η λογική λέει ναι.

 

Εκτός και αν πάει με τη κυκλοφορία των νέων iPads στις 30/10.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2072   orotava

orotava

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 21/10/2018 - 14:37

Οχι με cosmote δεν υπαρχει

#2073   gymsouda

gymsouda

    iPH Enthousiast

  • 357 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/10/2018 - 14:47

Να ρωτήσω κάτι, για επιβεβαίωση...

Όταν δόθηκε το iOS 12 υπήρξαν αναφορές ότι το NAVIGON δεν λειτουργεί....

Τελικά κ με την κυκλοφορία του iOS 12.0.1 κ μερικές εβδομάδες αργότερα, λειτουργεί ή οχι?

#2074   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 21/10/2018 - 16:04

Το Navigon μας άφησε χρόνους.

 

Κανονικά θα πρέπει να σου λειτουργεί η εφαρμογή.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2075   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 21/10/2018 - 17:37

Αν την έχεις την λειτουργείς.

Εγώ αν και αγοραστή πολλά χρόνια πριν , την πέταξα.

Κάτι λίγες καθημερινές ανάγκες διευθύνσεων τις βρίσκω με το  maps. Λύση ανάγκης αλλά αξιοπρεπής στο 90%.

Σε ταξίδια βάζω το garmin gps που έχω από την μηχανή στο αυτοκίνητο.

Πάει το navigon !!!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#2076   gymsouda

gymsouda

    iPH Enthousiast

  • 357 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/10/2018 - 19:42

Μάλλον έπεσε η πτώχευση του NAVIGON μαζί με το λανσάρισμα του iOS 12 γι αυτό μπερδεύτηκα... Εγώ νόμιζα ότι δεν λειτουργεί στο iOS 12... Κ ρώτησα επειδή είμαι στην 11.3.1 κ σκέφτομαι να παω στο 12...

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

#2077   eddiedimitris

eddiedimitris

    iPH Enthousiast

  • 490 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 21/10/2018 - 20:52

Προσωπικά το bug με το hotspot που θέλει επανεκκίνηση μου έχει σπάσει τα νεύρα.Εχει χρειαστεί δυο φορές σε πελάτη και με περίμεναν να κάνω επανεκκίνηση.Ξεφτυλα το θεωρώ αυτό...

Επίσης η ανακρίβεια του gps είναι πρόβλημα απ το 7 plus θυμάμαι που δε λέει να λυθεί.Βγαινω για τρέξιμο και σύμφωνα με το iPhone πάω σαν κογιότ.

Αν μου τα έβγαζε Android αυτά θα έβριζα και θα το πετούσα στο ντουβάρι αλλά εδώ η Apple γατάκι με έχει κάνει.

#2078   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 21/10/2018 - 20:59

Προσωπικά το bug με το hotspot που θέλει επανεκκίνηση μου έχει σπάσει τα νεύρα.Εχει χρειαστεί δυο φορές σε πελάτη και με περίμεναν να κάνω επανεκκίνηση.Ξεφτυλα το θεωρώ αυτό...

Επίσης η ανακρίβεια του gps είναι πρόβλημα απ το 7 plus θυμάμαι που δε λέει να λυθεί.Βγαινω για τρέξιμο και σύμφωνα με το iPhone πάω σαν κογιότ.

Αν μου τα έβγαζε Android αυτά θα έβριζα και θα το πετούσα στο ντουβάρι αλλά εδώ η Apple γατάκι με έχει κάνει.

Για υψηλη ακριβεια στο GPS πρεπει να εχεις ενεργοποιημενες καποιες υπηρεσιες τοποθεσιας που συνηθως προτεινεται να απενεργοποιουμε για λογους οικονομιας στη μπαταρια.

Διαλεγεις αυτονομια η υψηλη ακριβεια.



#2079   eddiedimitris

eddiedimitris

    iPH Enthousiast

  • 490 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 21/10/2018 - 21:01

Για υψηλη ακριβεια στο GPS πρεπει να εχεις ενεργοποιημενες καποιες υπηρεσιες τοποθεσιας που συνηθως προτεινεται να απενεργοποιουμε για λογους οικονομιας στη μπαταρια.
Διαλεγεις αυτονομια η υψηλη ακριβεια.

Νομιζω όλα οκ τα έχω...Σε ποιες ρυθμίσεις αναφέρεσαι?

#2080   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 21/10/2018 - 21:10

Βαθμονομηση κινησης, δικτυωση Wi-Fi και Bluetooth.

Επισης σου προτεινω τη χρηση του iSmoothRun στις προπονησεις σου, το οποιο διαθετει εξαιρετικο smoothing αλγοριθμο και υψηλο ρυθμο δειγματοληψιας (και ως συνεπεια των παραπανω πολυ καλη ακριβεια στις μετρησεις).



#2081   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 21/10/2018 - 21:25

Μια και ο Νικος πιο πανω αλλα και ο φιλος Dkoukou αναφερθηκατε και στο θεμα της μπαταριας,
θα ηθελα απλα να ανοιξω μια μικρη παρενθεση- ερωτηση για την μπαταρια?

Επειδη δεν τοχω προχειρο μπροστα μου, η φορτιση καλο να γινεται μεταξυ 20- 80/90 % και εννοειτε ποτέ ολο το βραδυ?

Απλα εχω με ενα κολλητο κουβεντα για το θεμα και αυτος μου αρχισε τα περι πληρης αποφορτισης και μετα πληρης φορτισης στο 100% και ειπα να σας ρωτησω?

Μας εφαγε αυτη η «ΥΓΕΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ» και αντε τωρα να βρεις πως θα το φορτισεις ωστε να γλιτωσεις και κατι....
Σορυ για το off topic guys

#2082   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 21/10/2018 - 21:32

Μια και ο Νικος πιο πανω αλλα και ο φιλος Dkoukou αναφερθηκατε και στο θεμα της μπαταριας,
θα ηθελα απλα να ανοιξω μια μικρη παρενθεση- ερωτηση για την μπαταρια?

Επειδη δεν τοχω προχειρο μπροστα μου, η φορτιση καλο να γινεται μεταξυ 20- 80/90 % και εννοειτε ποτέ ολο το βραδυ?

Απλα εχω με ενα κολλητο κουβεντα για το θεμα και αυτος μου αρχισε τα περι πληρης αποφορτισης και μετα πληρης φορτισης στο 100% και ειπα να σας ρωτησω?

Μας εφαγε αυτη η «ΥΓΕΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ» και αντε τωρα να βρεις πως θα το φορτισεις ωστε να γλιτωσεις και κατι....
Σορυ για το off topic guys

 

Χωρις να πολυτρελαινομαι προσωπικα με τη διαδικασια φορτισης, γενικα καλο ειναι οπως ανεφερες να γινεται μεταξυ 20-80/90% χωρις να το αφηνουμε ολονυχτια στο φορτιστη.

Μια φορα το μηνα πληρης αποφορτιση και φορτιση στο 100% επισης θεωρειται ευεργετικο για τα στοιχεια της μπαταριας.

Ωστοσο προσωπικα θεωρω οτι η μεγαλυτερη ζημια στην υγεια της μπαταριας γινεται οταν χρησιμοποιουμε καθημερινα για αρκετη ωρα ιδιαιτερα ενεργοβορα applications (κυριως παιχνιδια) και κατα δευτερο λογο οταν φορτιζουμε παντα με ταχυφορτιστη (για αυτο δεν παιρνω ορκο, αλλα αυτο εχω παρατηρησει μετα απο τοσα χρονια και φορτιζω μονο με το φορτιστη που εχει μεσα το κουτι του iPhone).



#2083   MethAvrio

MethAvrio

    iPH Addict

  • 792 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/10/2018 - 21:54

Τα περισσότερα είναι μύθοι οτι αφορά την μπαταρία. Αποφόρτιση δεν έχω κάνει ποτέ και ούτε το συστήνω, απο το 2016 είμαι στο 87% υγεία και το τηλέφωνο δεν το άφησα ποτέ να πέσεις κάτω από 30%, πήρα και μια μπαταρία θήκη που ήταν κουμπωμένη πάντα στην θύρα και δεν υπήρξε κανένα πρόβλημα. Για της εφαρμογές μου μετατρέπουν το κινητό σε φούρνο, συμφωνώ οτι δεν κάνουν καλό στην μπαταρία ή σε τέτοιες περιπτώσεις καλό είναι το κινητό να φορτίζεται αντί να χρησιμοποιεί την μπαταρία. Επίσης το κινητό το αφήνω πολλές ώρες στην πρίζα.


Τελευταία επεξεργασία από: MethAvrio, 21/10/2018 - 21:56


#2084   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 21/10/2018 - 22:04

Το Battery University μας δινει τα φωτα του

 

"It is best not to fully charge Li-ion. Every reduction in peak voltage of 0.10V/cell is said to double the cycle life. (See How to Prolong Lithium-based Batteries.) This is why EVs only operate the battery between 30 and 80 percent SoC when new. The BMS widens the SoC bandwidth as the battery ages to maintain the desired driving range. Equally important are cool temperatures and moderate charge rates."



#2085   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 21/10/2018 - 22:08

Μάλλον έπεσε η πτώχευση του NAVIGON μαζί με το λανσάρισμα του iOS 12 γι αυτό μπερδεύτηκα... Εγώ νόμιζα ότι δεν λειτουργεί στο iOS 12... Κ ρώτησα επειδή είμαι στην 11.3.1 κ σκέφτομαι να παω στο 12...

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

Η εφαρμογή αποσύρθηκε μέσα Μαίου.

 

Όσοι την έχουν θα πάρουν υποστήριξη μέχρι και το 2020.

 

Μια και ο Νικος πιο πανω αλλα και ο φιλος Dkoukou αναφερθηκατε και στο θεμα της μπαταριας,
θα ηθελα απλα να ανοιξω μια μικρη παρενθεση- ερωτηση για την μπαταρια?

Επειδη δεν τοχω προχειρο μπροστα μου, η φορτιση καλο να γινεται μεταξυ 20- 80/90 % και εννοειτε ποτέ ολο το βραδυ?

Απλα εχω με ενα κολλητο κουβεντα για το θεμα και αυτος μου αρχισε τα περι πληρης αποφορτισης και μετα πληρης φορτισης στο 100% και ειπα να σας ρωτησω?

Μας εφαγε αυτη η «ΥΓΕΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ» και αντε τωρα να βρεις πως θα το φορτισεις ωστε να γλιτωσεις και κατι....
Σορυ για το off topic guys

Καλό είναι να μην το αφήνεις να πέφτει χαμηλά, κάτω απο 10%.

 

Όπως επίσης και όλο το βράδυ πάνω σε μια πρίζα..

 

Η μπαταρία έτσι μένει μόνιμα στο πιο υψηλό της πικ με αποτέλεσμα να αποσταθεροποιείται.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 21/10/2018 - 22:08

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες