Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

iOS 12


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4362 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2506   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/11/2018 - 17:17

Και υπάρχουν άλλοι τόσοι που δεν είδαν καμία διαφορά η είδαν και βελτίωση.



Εγώ είμαι οριακά το ίδιο.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2507   techplastic

techplastic

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/11/2018 - 18:07

ΔΕΝ είναι θέμα μπαταρίας. Σας λέει πως μέσα σε μια μέρα, μετά την αναβάθμιση σε ios12 το κινητό άλλαξε συμπεριφορά,

 

Πραγματικά δεν νομίζω πως θα μπορούσα να κάνω καλύτερη περιγραφή στο πρόβλημα που υπάρχει στο θέμα της μπαταρίας και μιλάμε για περίπτωση που η μπαταρία ήταν άψογη (που ακόμα το πιστεύω αυτό αλλά με το update κάτι τρέχει....)

 

parafron4

Η κοπελα μου το 6s το εχει 3 χρονια, μια φορα εχει αλλαξει ολη κ ολη μπαταρια κ αυτο γιατι ηταν στο προγραμμα της apple και την αλλαξε δωρεαν. Φυσικα ειναι κ αυτο με ios12 και η μπαταρια του αψογη.

 

 

Φίλε μου η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική,οπότε θεωρώ λάθος να τις βάζουμε όλες στο ίδιο τσουβάλι,εγώ απλά έγραψα αυτό που αντιμετωπίζω με το κινητό από τη μέρα που μπήκα στην 12.1,είναι τραγικό να βγαίνει ένα update και η συσκευή σου ενώ δεν είχε ποτέ κανένα πρόβλημα αυτονομίας στην μπαταρία να αντέχει πλέον στο 1/3 της ίδιας χρήσης που κάνεις κάθε μέρα.......Εννοείται πώς δεν μου περνά καν η ιδέα πως η μπαταρία μου έχει ξαφνικά πρόβλημα και να μπω στην διαδικασία αντικατάστασης,αν φυσικά έβλεπα εδώ και καιρό πως έχω πρόβλημα και δεν την βγάζω θα το είχα κάνει καιρό τώρα.


Τελευταία επεξεργασία από: techplastic, 15/11/2018 - 18:14


#2508   christos1414

christos1414

    iPH Contributor

  • 1.661 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 15/11/2018 - 20:14

Μην αναρωτιέστε πότε θα κυκλοφορήσει !
Η 12.1.1 bêta 3 developers μόλις βγήκε!


Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk Pro

#2509   gousias

gousias

    iPH Contributor

  • 1.027 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/11/2018 - 20:14

Γνωρίζετε αν και πότε θα βγει η επόμενη έκδοση; 12.1.1;
Πιστεύετε ότι αν γίνεται συνεχώς αναβάθμιση (είτε ΟΤΑ, είτε μέσω iTunes-RESTORE), αυτό θα μπορούσε να επηρεάσει αρνητικά την μπαταρία; Εννοώ ότι λογικά (όπως έχει αναφερθεί πολλάκις κι εδώ), θα πρέπει να κάνει ένα διάστημα προσαρμογής το νέο λειτουργικό (log) και συνεπώς αυτό θα επηρεάζει κάθε φορά την μπαταρία αφού θα αδειάζει πιο σύντομα λόγω αυξημένης χρήσης; Αφήστε δε που με restore θα πρέπει να περνουνται πάλι εφαρμογές, ρυθμίσεις κλπ. Το τελευταίο ίσως να έχει και την άλλη πλευρά τη θετική του αφού ξαναστήνεται (έστω μερικώς) καθαρό από την αρχή το λειτουργικό.

#2510   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 15/11/2018 - 20:27

Ρίμαξε το στα Restore. Τίποτα δε παθαίνει η μπαταρία.

 

Η 12.1.1 έχει δρόμο ακόμα.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2511   harispao

harispao

    iPH User

  • 159 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:racing

Δημοσίευση 15/11/2018 - 21:01

Όλα τα κακά ξεκινάνε και τελειώνουν με την εμμονή-επιμονή της apple να μην αφήνει τον χρήστη μετά το Iphone 3g να γυρίσει στην έκδοση λειτουργικού της επιλογής του...
Για αυτό θέλει ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΟΧΗ πριν την όποια αναβάθμιση γιατί το παράθυρο επιστροφής στην προηγούμενη έκδοση είναι πολύ μικρό και είναι ΜΗ ΑΝΑΣΤΡΕΨΙΜΟ...

#2512   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/11/2018 - 21:10

Όλα τα κακά ξεκινάνε και τελειώνουν με την εμμονή-επιμονή της apple να μην αφήνει τον χρήστη μετά το Iphone 3g να γυρίσει στην έκδοση λειτουργικού της επιλογής του...
Για αυτό θέλει ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΟΧΗ πριν την όποια αναβάθμιση γιατί το παράθυρο επιστροφής στην προηγούμενη έκδοση είναι πολύ μικρό και είναι ΜΗ ΑΝΑΣΤΡΕΨΙΜΟ...

Τώρα ξύνεις πληγές. Έχεις απόλυτο δίκαιο.

#2513   techplastic

techplastic

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/11/2018 - 21:38

Όλα τα κακά ξεκινάνε και τελειώνουν με την εμμονή-επιμονή της apple να μην αφήνει τον χρήστη μετά το Iphone 3g να γυρίσει στην έκδοση λειτουργικού της επιλογής του...
Για αυτό θέλει ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΟΧΗ πριν την όποια αναβάθμιση γιατί το παράθυρο επιστροφής στην προηγούμενη έκδοση είναι πολύ μικρό και είναι ΜΗ ΑΝΑΣΤΡΕΨΙΜΟ...

Έτσι είναι.....και στο παρελθόν υπήρχαν εκδόσεις που ήταν ότι νάνε αλλά πίστευα πως αυτό δεν θα ξαναγινότανε....

Θυμάμαι με το 5s που είχα κάποτε,είχε βγει έκδοση και η μπαταρία πάλι είχε θέματα,μετά βγήκε έκδοση (10.3.3)και το μαζέψανε το πρόβλημα και είπα πως αφού το κινητό δουλεύει πολύ σωστά δεν θα του περάσω ξανά νέο update αφού την δουλειά του την κάνει,μάλιστα όταν το πούλησα σε member τον είχα ενημερώσει να μην προχωρήσει σε new update.

Δυστυχώς όμως  την πάτησα με το 6s που έχω και αντί να περιμένω να διαβάσω σχετικά με την 12.1 και τα προβλήματα που θα μπορούσε να παρουσιάσει εγώ προχώρησα στο update και τώρα γμτ.......άνετα έμενα στην 12.0.1



#2514   GRchris

GRchris

    iPH Addict

  • 840 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 15/11/2018 - 22:30

Μια ερώτηση.
Έχεις κανείς στα υπόψιν του τι συμβαίνει με την αναβάθμιση στο iOS 12 και το σκάσιμο μπαταριών;
Γνωριζει κανείς κάτι;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

#2515   dgeorge4

dgeorge4

    iPH Enthousiast

  • 489 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 15/11/2018 - 22:54

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί, άμα πάμε ρυθμίσεις μπαταρία και επιλέξουμε τις τελευταίες 10 μέρες, ίσως είναι ο μοναδικός τρόπος να συγκρίνουμε τις αποδόσεις μεταξύ συσκευών, έστω μπακάλικα όπως μέχρι το 11. Πχ το γράφημα αυτό είναι από iPhone SE, δυο μέρες φορτίστηκε και δις οπως βλέπετε και γιαυτο τα ποσοστά χρήσης άνω του 100%, σχεδόν στο 150% και από κάτω η αντίστοιχη δραστηριότητα σε ώρες, ανεξαρτήτως πότε το φορτίσαμε
90d8e6192705d178e2a406c2f5b2ca12.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: dgeorge4, 15/11/2018 - 23:02


#2516   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1.576 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 15/11/2018 - 23:12

85e531f425bd374b6e97513dce792e95.jpg
iPhone 7 128GB καινουρια μπαταρια Ιουνιο


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2517   vagelisvl

vagelisvl

    iPH User

  • 114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 16/11/2018 - 07:38

Έτσι είναι.....και στο παρελθόν υπήρχαν εκδόσεις που ήταν ότι νάνε αλλά πίστευα πως αυτό δεν θα ξαναγινότανε....

Θυμάμαι με το 5s που είχα κάποτε,είχε βγει έκδοση και η μπαταρία πάλι είχε θέματα,μετά βγήκε έκδοση (10.3.3)και το μαζέψανε το πρόβλημα και είπα πως αφού το κινητό δουλεύει πολύ σωστά δεν θα του περάσω ξανά νέο update αφού την δουλειά του την κάνει,μάλιστα όταν το πούλησα σε member τον είχα ενημερώσει να μην προχωρήσει σε new update.

Δυστυχώς όμως  την πάτησα με το 6s που έχω και αντί να περιμένω να διαβάσω σχετικά με την 12.1 και τα προβλήματα που θα μπορούσε να παρουσιάσει εγώ προχώρησα στο update και τώρα γμτ.......άνετα έμενα στην 12.0.1

Μπορείς ακόμα αν θές να κατεβάσεις και να περάσεις την 12.0.1 μέσω itunes αν θές.Στο λέω γιατί το έκανα και εγώ προχθές λόγω αισθητής πτώσης της διάρκειας της μπαταρίας! 



#2518   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/11/2018 - 08:39

Μπορείς ακόμα αν θές να κατεβάσεις και να περάσεις την 12.0.1 μέσω itunes αν θές.Στο λέω γιατί το έκανα και εγώ προχθές λόγω αισθητής πτώσης της διάρκειας της μπαταρίας!


Η συσκευή είναι σχεδόν 4 ετών. Η μπαταρία έχει παραδώσει πνεύμα. Ας μεταβεί στους επισήμους να την αλλάξει όσο ισχύει η προσφορά ακόμα. Μετά θα παρατηρησει πως και η μπαταρία θα κρατάει και η απόδοση της συσκευής θα επανέλθει στην ταχύτητα. Τόσα άτομα το λέμε. Δεν μπορεί όλοι να έχουμε άδικο. Εν κατακλείδι αν έχει mac ας τρέξει το coconut ή εάν έχει windows ας τρέξει το αντίστοιχο πρόγραμμμα 3u iTools να δει πόσους κύκλους έχει η μπαταρία του.

#2519   vagelisvl

vagelisvl

    iPH User

  • 114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 16/11/2018 - 08:52

Η συσκευή είναι σχεδόν 4 ετών. Η μπαταρία έχει παραδώσει πνεύμα. Ας μεταβεί στους επισήμους να την αλλάξει όσο ισχύει η προσφορά ακόμα. Μετά θα παρατηρησει πως και η μπαταρία θα κρατάει και η απόδοση της συσκευής θα επανέλθει στην ταχύτητα. Τόσα άτομα το λέμε. Δεν μπορεί όλοι να έχουμε άδικο. Εν κατακλείδι αν έχει mac ας τρέξει το coconut ή εάν έχει windows ας τρέξει το αντίστοιχο πρόγραμμμα 3u iTools να δει πόσους κύκλους έχει η μπαταρία του.

Ναι ρε συ δεν αντιλέγω,απλά του λέω οτι μπορεί να μεταβεί ακόμα στην 12.0.1 αν αυτό ειναι το θέμα του.Η αλήθεια πάντως ειναι οτι και εγω είδα αισθητή διαφορά στην διάρκεια της μπαταρίας σε iph X 6 μηνών με 100% health και την ίδια χρήση!



#2520   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/11/2018 - 09:02

Ναι ρε συ δεν αντιλέγω,απλά του λέω οτι μπορεί να μεταβεί ακόμα στην 12.0.1 αν αυτό ειναι το θέμα του.Η αλήθεια πάντως ειναι οτι και εγω είδα αισθητή διαφορά στην διάρκεια της μπαταρίας σε iph X 6 μηνών με 100% health και την ίδια χρήση!



Άλλο το Χ και άλλη η διάρκεια ζωής του αφού είναι νεότερο μοντέλο και με οικονομικότερο επεξεργαστή στην κατανάλωση μπαταρίας. Έχει αισθητή διαφορά από τα 7 και κάτω. Π.χ. το 6αρη που το έχω φαίνεται ως ρουφήχτρα σε θέμα διαχείρισης ενέργειας σε σχέση με το 8αρη και τα δυο τρέχουν στην ίδια έκδοση.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)