Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

iOS 12


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4362 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1951   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/10/2018 - 17:52

ios 12 αλλα αφου δε μπορω να κατεβω θα παω στην 12.0.1
διαβαζοντας καμια εικοσαρια σελιδες πισω βρηκα τα ιδια προβληματα και σε αλλους ..
Σ'ευχαριστω πολυ

Κάτω από ένα ποσοστό στη μπαταρία εάν το κλειδώσω το iPhone 8 μου αποσυνδέεται από το wifi. Μόλις το ξεκλειδώσω επανασυνδεεται αυτόματα στο WiFi. Από case που άνοιξα στην Apple μου είπαν πως είναι για εξοικονόμηση μπαταρίας.


Επειδή είσαι αγχωμένος κάτσε να σε πω τι θα κανεις. Ανοίγεις το pc πατάς google Apple chat online και θα σου ζητήσει χώρα. Βάζεις Αμερική και όχι Ελλάδα (εάν βάλεις Ελλάδα θα σε παραπέμψει στους επίσημους document isystem κτλ που μπορεί να βαριέσαι να πας). Μιλάς στα αγγλικά, και ζητάς να συνομιλήσεις με advisor. Παραθέτεις το πρόβλημα και ζητάς να σου τρέξει το diagnostic απομακρυσμένα. Εκεί θα σου πει ο άνθρωπος τι θα κανεις αν έχει πρόβλημα η συσκευή σου ή αν οχι(που πιστεύω δεν θα έχεις θέμα)

Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 10/10/2018 - 17:52


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1952   leon00

leon00

    iPH Enthousiast

  • 504 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 10/10/2018 - 18:43

Κάτω από ένα ποσοστό στη μπαταρία εάν το κλειδώσω το iPhone 8 μου αποσυνδέεται από το wifi. Μόλις το ξεκλειδώσω επανασυνδεεται αυτόματα στο WiFi. Από case που άνοιξα στην Apple μου είπαν πως είναι για εξοικονόμηση μπαταρίας.


Επειδή είσαι αγχωμένος κάτσε να σε πω τι θα κανεις. Ανοίγεις το pc πατάς google Apple chat online και θα σου ζητήσει χώρα. Βάζεις Αμερική και όχι Ελλάδα (εάν βάλεις Ελλάδα θα σε παραπέμψει στους επίσημους document isystem κτλ που μπορεί να βαριέσαι να πας). Μιλάς στα αγγλικά, και ζητάς να συνομιλήσεις με advisor. Παραθέτεις το πρόβλημα και ζητάς να σου τρέξει το diagnostic απομακρυσμένα. Εκεί θα σου πει ο άνθρωπος τι θα κανεις αν έχει πρόβλημα η συσκευή σου ή αν οχι(που πιστεύω δεν θα έχεις θέμα)

Σε ευχαριστω για την απαντηση

βεβαια σε μενα το εκανε κατα τη διαρκεια της χρησης wifi (με ανοιχτη οθονη) και με πεταγε στο 3g

πηγαινα μετα στις ρυθμισεις και μετα απο 5-10 δευτερα ξαναμπαινε ...



#1953   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/10/2018 - 18:55

Σε ευχαριστω για την απαντηση
βεβαια σε μενα το εκανε κατα τη διαρκεια της χρησης wifi (με ανοιχτη οθονη) και με πεταγε στο 3g
πηγαινα μετα στις ρυθμισεις και μετα απο 5-10 δευτερα ξαναμπαινε ...


Έλεγξε το WiFi σε πόσα hz εκπέμπει.

#1954   orotava

orotava

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 10/10/2018 - 19:14

Βατερλό η 12 ... τρελές διάφορες με την 11.4.1 στη μπαταρια ... τόσο αδιανόητες που σιγουρα μιλάμε για malfaction

#1955   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/10/2018 - 19:20

Βατερλό η 12 ... τρελές διάφορες με την 11.4.1 στη μπαταρια ... τόσο αδιανόητες που σιγουρα μιλάμε για malfaction


Και η 12.0.1? Είδα αρκετή διαφορά σε ένα βίντεο. https://youtu.be/Vsi1kW7XLag

Δώσε τα φώτα σου.

#1956   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.407 μηνύματα

Δημοσίευση 10/10/2018 - 19:27

Κανένα update δεν διορθώνει καταναλώσεις... Ουδέποτε έχει συμβεί ουδέποτε θα γίνει. Άλλωστε σε κάθε ένα, υπάρχει ένα καρο κατεβατό τι φτιάχνει. Είδε ποτέ κανεις να αναφέρεται σε μπαταρία;


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

#1957   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/10/2018 - 19:37

Κανένα update δεν διορθώνει καταναλώσεις... Ουδέποτε έχει συμβεί ουδέποτε θα γίνει. Άλλωστε σε κάθε ένα, υπάρχει ένα καρο κατεβατό τι φτιάχνει. Είδε ποτέ κανεις να αναφέρεται σε μπαταρία;
Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk


Ποτέ δεν το αναφέρουν αυτό. Θα σου θυμίσω μόνο πως η 11.4.1 έλυσε το battery drain του iOS 11.3 . Εάν το αναζητήσεις στο google θα δεις ότι υπάρχουν αρκετές αναφορες(και εγώ χθες το έμαθα)

#1958   christoss78

christoss78

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 10/10/2018 - 19:37

Καλησπέρα,εχει η γυναικα μου iphone 6s στο οποιο εχει μόνιμα ανοιχτό το 4G και το wifi,εχω προσέξει οτι οταν μπαίνουμε στο σπίτι δεν γυρίζει απο το 4G στο wifi του σπιτιού αυτόματα και μένει στο 4G και αλλάζει μονο αν κλείσω το wifi και το ξαναανοίξω
Γνωρίζετε γιατι το κάνει αυτο ;

#1959   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.407 μηνύματα

Δημοσίευση 10/10/2018 - 20:03

Ποτέ δεν το αναφέρουν αυτό. Θα σου θυμίσω μόνο πως η 11.4.1 έλυσε το battery drain του iOS 11.3 . Εάν το αναζητήσεις στο google θα δεις ότι υπάρχουν αρκετές αναφορες(και εγώ χθες το έμαθα)


Και γιατί τότε να μην το αναφέρουν αφού είναι προτέρημα; Να σου πω την αλήθεια δεν το πιστεύω αυτό.. Είναι γενικά πως κάθονται τα updates σε κάθε συσκευή, η ακόμη και ψυχολογικό του χρήστη.. Ξέρω γω ... ;


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

#1960   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 10/10/2018 - 20:49

Ειναι και πως θα σου κατσει ισως...υγεια μπαταριας 98% (δεν παιζω παιχνιδια), 12.0.1. Μπορει να μην φαινεται τιποτα σπουδαιο ο χρονος οθονης, αλλα εχω 79% μπαταρια αυτη τη στιγμη.

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: Dkoukou, 10/10/2018 - 20:51


#1961   leon00

leon00

    iPH Enthousiast

  • 504 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 10/10/2018 - 20:56

Καλησπέρα,εχει η γυναικα μου iphone 6s στο οποιο εχει μόνιμα ανοιχτό το 4G και το wifi,εχω προσέξει οτι οταν μπαίνουμε στο σπίτι δεν γυρίζει απο το 4G στο wifi του σπιτιού αυτόματα και μένει στο 4G και αλλάζει μονο αν κλείσω το wifi και το ξαναανοίξω
Γνωρίζετε γιατι το κάνει αυτο ;

με ποια εκδοση ios ειναι το κινητο?



#1962   christoss78

christoss78

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 10/10/2018 - 21:06

με ποια εκδοση ios ειναι το κινητο?


Στην 12.0.1 αλλα νομιζω και στην 12 το εκανε πιο πριν οχι!!

#1963   leon00

leon00

    iPH Enthousiast

  • 504 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 10/10/2018 - 21:17

Στην 12.0.1 αλλα νομιζω και στην 12 το εκανε πιο πριν οχι!!

πρεπει ναχουμε αρκετοι αυτο το προβλημα

εμενα μου εκανε αποσυνδεση και κατα τη διαρκεια που εχει συνδεθει με wifi



#1964   alabis

alabis

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 10/10/2018 - 21:21

Κανένα update δεν διορθώνει καταναλώσεις... Ουδέποτε έχει συμβεί ουδέποτε θα γίνει. Άλλωστε σε κάθε ένα, υπάρχει ένα καρο κατεβατό τι φτιάχνει. Είδε ποτέ κανεις να αναφέρεται σε μπαταρία;


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk


Και βεβαια διορθωνονται οπως και πολλες φορες γινονται πατατες, ασχετως αν δεν αναφερονται ποτε για ευνοητους λογους, χρονια τωρα


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1965   christoss78

christoss78

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 10/10/2018 - 21:28

πρεπει ναχουμε αρκετοι αυτο το προβλημα
εμενα μου εκανε αποσυνδεση και κατα τη διαρκεια που εχει συνδεθει με wifi



Σε μενα παντως με iphone 8 δεν το κανει.
Εσυ φιλε 6s εχεις;το κανει και σε σενα;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 12

0 μέλη, 12 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες