Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

iOS 12


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4362 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1396   iAkis

iAkis

    iPH User

  • 178 μηνύματα
  • Twitter:@Akispapazoglou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 23/09/2018 - 10:43

Αν υπογράφεται η τελευταία 11.x ακόμα ίσως να κανείς downgrade?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Εκανα Downgade αλλά το πρόβλημα παραμένει! Το τηλέφωνο είναι ξεκλείδωτο 100%, ξεκλειδωμένο από ΕΕ (Αγγλία) με απόδειξη αφού τους τηλεφώνησα! Εβαλα καινούργια SIM από Cosmote, δοκίμασα και μια SIM από wind, όλες το ίδιο πρόβλημα-SIM Not Valid!

Ελεος :(


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 23/09/2018 - 12:23


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1397   iAkis

iAkis

    iPH User

  • 178 μηνύματα
  • Twitter:@Akispapazoglou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 23/09/2018 - 10:48

μηπως έχεις σε δεύτερη συσκευή το ίδιο Apple ID?δοκιμασες με άλλο ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Οι μόνες συσκευές που χρησιμοποιώ το ίδιο ID είναι στο MacMini και το iPad μου! Δεν είχα πρόβλημα στο περελθον!



#1398   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/09/2018 - 10:51

iAkis άνοιξε case. Μπες στο google από το κινητό αναζήτησε apple chat online και θα βάλεις χώρα την Αμερική και όχι Ελλάδα διότι θα σε οδηγήσει στους επισήμους της Ελλάδας και δεν το θες επι του παρόντος. Θα σου ανοίξει μια φόρμα, θα σου ζητήσει το imei και θα μιλήσεις στα αγγλικά με κάποιον από την apple. Θα του στείλεις φωτογραφία την απόδειξη και θα σε κατευθύνει αυτός.

#1399   mariosnt

mariosnt

    iPH Contributor

  • 922 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/09/2018 - 10:56

Λυπαμαι που θα σε στεναχωρησω αλλα αυτο δεν εχει σχεση με τις εκδοσεις του ιος, αλλα με τον τροπο που φορτιζεις την συσκευη σου.
Και εμενα το 8 μηνων 8αρι μου δειχνει 94%.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Ποτέ δε με ένοιαζε πως θα το φορτίσω ή πόσο θα αντέξει η μπαταρία. Ακόμα κ τώρα μου βγάζει 9 ώρες χρήσεις το 8αρακι... απλά με την 11.0.3 δεν το είχα αυτό κ τώρα που το είδα ξαφνιάστηκα. 8 μήνες εσυ..10 μήνες εγώ..2% διαφορά..μια χαρά είμαι τότε!😋

#1400   guskoz

guskoz

    iPH Enthousiast

  • 547 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 23/09/2018 - 11:00

Όχι απαραίτητα. Γνώμη μου; Όσοι δεν είστε ικανοποιημένοι από μπαταρία επιστρέψτε στην 11.4.1 . Δοκιμάστε την 5,6 μέρες τώρα που μπορείτε και υπογράφεται ακόμα. Αν σας κάνει μένετε στην 11.4.1 . Εάν δε σας κάνει πάτε στην 12. Αυτό μπορείτε να το κάνετε ακόμα και αν βγει η 12.1, πάλι θα υπάρχει χρόνος αφού η 12 θα συνεχίσει να υπογράφεται. Το να επιστρέψετε στην 11.4.1 μετά από κάποιες μέρες θα είναι αδύνατο.


Πώς μπορούμε να γυρίσουμε στην 11.4.1; Υπάρχει λινκ να την κατεβάσουμε; Μετά μέσω iTunes;

#1401   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/09/2018 - 11:04

Πώς μπορούμε να γυρίσουμε στην 11.4.1; Υπάρχει λινκ να την κατεβάσουμε; Μετά μέσω iTunes;


Αναζήτησε στο google ipsw και 11.4.1 (είτε global είτε gsm είναι το ίδιο ακριβώς) και μετά μπαίνεις σε dfu και shift και επαναφορά σε windows ή alt και επαναφορά σε mac.

Σημείωση σημαντική. Φωτογραφίες δεν θα μπορέσετε να πάρετε αν έχετε κρατήσει στο iOS 12 με back up πηγαίνοντας σε προηγούμενη έκδοση. Εγώ κρατάω στο iCloud. Άνοιξα απλά τους διακόπτες και τις πήρα πίσω.

#1402   iAkis

iAkis

    iPH User

  • 178 μηνύματα
  • Twitter:@Akispapazoglou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 23/09/2018 - 11:04

iAkis άνοιξε case. Μπες στο google από το κινητό αναζήτησε apple chat online και θα βάλεις χώρα την Αμερική και όχι Ελλάδα διότι θα σε οδηγήσει στους επισήμους της Ελλάδας και δεν το θες επι του παρόντος. Θα σου ανοίξει μια φόρμα, θα σου ζητήσει το imei και θα μιλήσεις στα αγγλικά με κάποιον από την apple. Θα του στείλεις φωτογραφία την απόδειξη και θα σε κατευθύνει αυτός.

Το έκανα! Μίλησα με εκπρόσωπο της Apple USA και μετά από συζήτηση μεγάλη μου είπε να αντικαταστήσω την SIM  μήπως ήταν αυτό το πρόβλημα! Το έκανα (αλλαξα SIM) χωρίς αποτέλεσμα! Τους το είπα και είπαν ότι δεν μπορούν να κάνουν κάτι άλλό, εκτός ότι μου πρότειναν να το πάω στο κοντινότερο Apple Store της περιοχής μου! Τους εξήγησα είμαι από Ελλάδα και δεν έχουμε Apple Store  :blush: !

 

Παραθέτω ένα αρχείο από την συνομιλία μας!

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: iAkis, 23/09/2018 - 11:11


#1403   IIIuvatar1981

IIIuvatar1981

    iPH Contributor

  • 1.202 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/09/2018 - 11:17

Στο iPad Air που έχω παρατήρησα μια μείωση της τάξης του 3-5% κατά τη διάρκεια της νύχτας. Φαίνεται η κατανάλωση να είναι ελαφρώς μεγαλύτερη από την 11.4.1 αλλά πιθανότατα με μερικές επανεκκινήσεις ή με την επερχόμενη 12.1 να στρώσει όπως προαναφέρθηκε.



#1404   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 23/09/2018 - 11:22

1. Εμένα το iphone 8 (με υγεία 93%) από το βράδυ ως το πρωί έμεινε στο 100%. Η αναβάθμιση έγινε OTA. Αυτά την πρώτη μέρα. Προχθές έκανα restore from back up και όπως είναι λογικό για να κατεβάσει και συγχρονίσει 35GB την ρημάζει την μπαταρία. Οπότε όσοι είστε με set up as new δώστε κάποιες μέρες μέχρι να συγχρονισθεί το κινητό καθώς συνεχώς το στήνετε. 

2. Υπάρχει κάπου στο ibooks το manual του iOS 12?

3. Κάποιο πλήρη οδηγό στα ελληνικά το πως δουλεύουν τα shortcuts έχουμε (Συντομέυσεις);



#1405   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/09/2018 - 11:35

Το έκανα! Μίλησα με εκπρόσωπο της Apple USA και μετά από συζήτηση μεγάλη μου είπε να αντικαταστήσω την SIM  μήπως ήταν αυτό το πρόβλημα! Το έκανα (αλλαξα SIM) χωρίς αποτέλεσμα! Τους το είπα και είπαν ότι δεν μπορούν να κάνουν κάτι άλλό, εκτός ότι μου πρότειναν να το πάω στο κοντινότερο Apple Store της περιοχής μου! Τους εξήγησα είμαι από Ελλάδα και δεν έχουμε Apple Store  :blush: !
 
Παραθέτω ένα αρχείο από την συνομιλία μας!



Στείλε το στη document θα σε εξυπηρετήσουν άμεσα. Άνοιξε συνομιλία στο messenger γράψε document γράψε τους τους apple case number και παρέθεσε φωτογραφία από τη συνομιλία τους που σου γράφουν να το πας σε πλησιέστερο κατάστημα. Λογικά δεν θα έχεις θέμα.

#1406   iAkis

iAkis

    iPH User

  • 178 μηνύματα
  • Twitter:@Akispapazoglou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 23/09/2018 - 12:06

Στείλε το στη document θα σε εξυπηρετήσουν άμεσα. Άνοιξε συνομιλία στο messenger γράψε document γράψε τους τους apple case number και παρέθεσε φωτογραφία από τη συνομιλία τους που σου γράφουν να το πας σε πλησιέστερο κατάστημα. Λογικά δεν θα έχεις θέμα.

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!

 

Ο senior advisor της Apple μου ε'ιπε ότι μπορέι να υπάρχει πρόβλημα στο λογισμικό και να το πάω σε συνεργάτη της Apple στην Αθήνα!

Συνημμένα αρχεία



#1407   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/09/2018 - 12:18

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!

Ο senior advisor της Apple μου ε'ιπε ότι μπορέι να υπάρχει πρόβλημα στο λογισμικό και να το πάω σε συνεργάτη της Apple στην Αθήνα!


Μπες στο messenger. Αναζήτησε document. Γράψε όλο το πρόβλημα. Γράψε ότι άνοιξες και case number δώσε τον αριθμό. Λογικά είναι ο τελευταίος σου αριθμοσ Από το mail που σου ήρθε και στείλε το screenshot από την συνομιλία σας. Καλή αλλαγή μαντεύω!

Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 23/09/2018 - 12:19


#1408   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 23/09/2018 - 12:23

Καλησπέρα, προσπαθώ να κάνω update στη 12 κ μέσω OTA, κ μέσω iTunes κ δεν μου κανει με κανέναν απο τους δυο τρόπους
Μέσω ΟΤΑ μου βγάζει οτι δεν μπορεί να παρει έγκριση, κ μέσω iTunes , οτι η διαδικασία απέτυχε . Εννοηται οτι το εχω δοκιμάσει 5 με 6 φορές , κ εχω κανει update το iTunes. Εχει κανείς καμία γνώμη τι άλλο μπορώ να κάνω ; Ξέχασα να σας πω οτι εχω 6s κ εχω την
11.4.1 έκδοση.

Restore θα κάνεις.

 

Ποσό απογοητευμένος πρέπει να είμαι που το 10 μηνών τηλέφωνο μου γράφει 92% capacity μπαταρίας;
Έφυγα από το iOS 11 και άρχισαν τα προβλήματα.

Το (Beta) Health δε λέει κάτι.

 

Εκανα Downgade αλλά το πρόβλημα παραμένει! Το τηλέφωνο είναι ξεκλείδωτο 100%, ξεκλειδωμένο από ΕΕ (Αγγλία) με απόδειξη αφού τους τηλεφώνησα! Εβαλα καινούργια SIM από Cosmote, δοκίμασα και μια SIM από wind, όλες το ίδιο πρόβλημα-SIM Not Valid!

Ελεος :(

Καταρχάς σου αφαίρεσα το Screenshot, φαίνοταν το ΙΜΕΙ.

 

Κατά 2ον πλέον, πιθανόν να μιλάμε για HW.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1409   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 23/09/2018 - 12:45

Κλαιω με αυτους που πηγαινοερχονται απο iOS 11 σε iOS 12 και τουμπαλιν και βγαζουν συμπερασμα για τη μπαταρια σε λιγοτερο απο μια μερα χρησης.

Το iOS 12 ειναι μακραν καλυτερο απο το τραγικο iOS 11. Αυτο ειναι το μονο σιγουρο!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1410   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 23/09/2018 - 12:59

Κλαιω με αυτους που πηγαινοερχονται απο iOS 11 σε iOS 12 και τουμπαλιν και βγαζουν συμπερασμα για τη μπαταρια σε λιγοτερο απο μια μερα χρησης.

Το iOS 12 ειναι μακραν καλυτερο απο το τραγικο iOS 11. Αυτο ειναι το μονο σιγουρο!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αν εισαι απο αυτους που δεν αντιμετωπισαν διαφορα καταναλωσης να θεωρεις τον εαυτο σου ευτυχη.
Δεν ειναι οτι δεν εχω τιποτα καλυτερο να κανω, αλλα για μενα η καλυτερη αυτονομια ειναι σημαντικοτερη απο το να ανοιγουν οι εφαρμογες ενα κλασμα του δευτερολεπτου ταχυτερα.
Περασα το 12 και σε 2 ipad οπου μεν υπαρχει ελαφρα αυξημενη καταναλωση αλλα οχι κατι τραγικο.
Στο 8 ομως επεστρεψα στην 11.4.1 οπου ηδη η διαφορα ειναι αισθητη.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 13

0 μέλη, 13 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες