Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

βρηκα ενα iwatch τι το κανω ?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
17 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   maxan

maxan

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/06/2018 - 20:53

βασικά καλησπέρα σας

 

Για την ακρίβεια βρήκε ο ανιψιός μου ένα στην παραλία στην Χίο και μου το στείλανε Χανιά, μπας και βγάλω άκρη γιατί έγραφε κάτι νορβηγικά και δεν μπορούσαν να καταλάβουν τι παίζει και τους έσβησε και από μπαταρία ....Τεσπα στην αναζήτηση για φορτιστή πήγα σε ένα κατάστημα Γερμανός εδώ και μου το φόρτισε το παιδί αλλά μου είπε ότι δεν γίνεται να βρούμε ποιανού είναι γιατί είναι κλειδωμένα μεσώ icloud, μόνο αν θέλω να το αγοράσει αυτός για ανταλακτικα εναντι 120 ευρώ....

 

Ερώτηση υπάρχει περίπτωση να βρούμε τον ιδιοκτήτη με κάποιο τρόπο(οχι να παω νορβηγια να τους ρωταω εναν ενα ) :huh:??  120 ευρω να του το δωσω ειναι λιγα ? πολλα ? ξεκλειδωνει μπας και το κρατησει ο γαμπρος μου ??

 

το μοντελο ειναι iwatch series 2 42mm απο οτι γραφει απο κατω 

 

ευχαριστω για το χρονο σας 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/06/2018 - 20:56

Δεν ξεκλειδώνει με τίποτα. Είναι σε δεσμό όλες οι idevices με το iCloud, Νομίζω περιγράφω επακριβώς τον όρο. Τώρα τι ανταλλακτικά θα το κάνει ο άλλος δεν έχω ιδέα καθώς θα χαλάσει τη στεγανοποίηση και μάλλον για τα σκουπίδια εν τελει το βλέπω να το πετάει,

#3   maxan

maxan

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/06/2018 - 21:02

ευχαριστω

 

οποτε να τα παρουμε τα 120 να παρει κανενα δωρο στον ανιψιο...του φεξε του μικρου ...


Τελευταία επεξεργασία από: maxan, 13/06/2018 - 21:05


#4   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/06/2018 - 21:04

οποτε να τα παρουμε τα 120 να παρει κανενα δωρο στον ανιψιο...του εφεξε του μικρου ...


Νομίζω για να βρείτε τον Βέλγο είναι λίγο δύσκολο. Δεν είναι και κινητό να υπάρχει η κάρτα σιμ μέσα.

#5   Justaguy

Justaguy

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 13/06/2018 - 21:25

Δωσε χρονο μεχρι να ενεργοποιησουν την λειτουργια απωλειας και να ειναι συνεχεια ανοιχτο.



#6   Justaguy

Justaguy

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 13/06/2018 - 21:27

Δωσε χρονο μεχρι να ενεργοποιησουν την λειτουργια απωλειας και να ειναι συνεχεια ανοιχτο.

Εαν τον ενδιαφερει θα δει πως ειναι εν/ποιημενο και θα εμφανιστει καρτελακι με τηλεφωνο επικοινωνιας και τα σχετικα...



#7   peros550

peros550

    iPH Addict

  • 716 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/06/2018 - 21:47

 

Δωσε χρονο μεχρι να ενεργοποιησουν την λειτουργια απωλειας και να ειναι συνεχεια ανοιχτο.

Εαν τον ενδιαφερει θα δει πως ειναι εν/ποιημενο και θα εμφανιστει καρτελακι με τηλεφωνο επικοινωνιας και τα σχετικα...

 

φιλε μου αυτό που λες πως μπορεί να γινει? μεσω ποιας σύνδεσης?



#8   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 14/06/2018 - 08:54

https://uploads.tapa...b484b84d28.heic δες αν έχει ενεργοποιημενο το ιατρικό ID κρατάς πατημένο το πλαϊνό κουμπί. Και σου βγάζει επιλογή. Αν το έχει θα σου βγάλει στοιχεία του ιδιοκτήτη

#9   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 14/06/2018 - 13:53

Μπορείς φυσικά να επικοινωνήσεις και με Apple Support να δεις και από εκεί εαν μπορούν να σε κατευθύνουν ώστε να βρεθεί ο ιδιοκτήτης. Ανεξάρτητα πάντως από αυτό το περιστατικό, καλό θα είναι να βάζουμε τον εαυτό μας στη θέση αυτού που το έχει χάσει (είτε πρόκειται για τηλέφωνο είτε για οποιοδήποτε άλλο προσωπικό αντικείμενο) και με βάση αυτό το πολύ άσχημο συναίσθημα της απώλειας, να ενεργούμε και εμείς όπως θα θέλαμε να ενεργήσει κάποιος άλλος για εμάς.



#10   Justaguy

Justaguy

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 15/06/2018 - 16:47

φιλε μου αυτό που λες πως μπορεί να γινει? μεσω ποιας σύνδεσης?

Μεσω του iCloud γινεται και ειναι στις λειτουργιες του find my iPhone. Ειτε μεσα απο το κινητο του μπορει να το κανει η απο οποιονδηποτε υπολογιστη.



#11   kostas4

kostas4

    iPH Addict

  • 622 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 16/06/2018 - 02:25

Μπορείς φυσικά να επικοινωνήσεις και με Apple Support να δεις και από εκεί εαν μπορούν να σε κατευθύνουν ώστε να βρεθεί ο ιδιοκτήτης. Ανεξάρτητα πάντως από αυτό το περιστατικό, καλό θα είναι να βάζουμε τον εαυτό μας στη θέση αυτού που το έχει χάσει (είτε πρόκειται για τηλέφωνο είτε για οποιοδήποτε άλλο προσωπικό αντικείμενο) και με βάση αυτό το πολύ άσχημο συναίσθημα της απώλειας, να ενεργούμε και εμείς όπως θα θέλαμε να ενεργήσει κάποιος άλλος για εμάς.

Έτσι είναι φίλε μου,μια χαρά τα 'πες,μπράβο



#12   Giovanni10

Giovanni10

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 24/06/2018 - 14:28

Κατι αναλογο συνεβη και σε μενα,συγγενεις (σχετικα μεγαλος σε ηλικια) ταξιτζης στη νεα υορκη ηρθε και μου εφερε 3 iphone ξεχασμενα στο ταξι.Μου ειπε οτι εχει βρει πολλα τα οποια τα εχει παραδωσει στην αστυνομια ειτε τα αναζητησαν οι ιδιοκτητες καλοντας στην συσκευη πριν την κλειδωσουν.Αυτα τα 3 που μου εφερε μου ειπε πως δεν τα αναζητησε κανεις για καιρο κ αυτος δεν τα πηγε στις αρχες κ ετσι του εμειναν (ο ανθρωπος δεν εχει επαφη με τετοια κινητα,εχει ενα παλιο μονο για κλησεις) και ετσι βρεθηκαν στα χερια μου.Κλειδωμενα σε icloud. τι κανω; οι ιδιοκτητες βρισκονται σε αλλη ηπειρο.

Να σημειωσω οτι δεν ρωταω για να τα κρατησω για προσωπικη μου χρηση,δεν εχω αναγκη ενα ξεχασμενο σχετικα παλιο iphone εχω το δικο μου και ειμαι οκ.Απλα ρωταω τι μπορει να γινει κ αν ειναι στα χερια μου αχρηστες οι συσκευες.


Τελευταία επεξεργασία από: Giovanni10, 24/06/2018 - 14:31


#13   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/06/2018 - 14:43

Τα iPhone δεν ξεκλειδώνουν το Cook να έχεις για θείο. Είναι τουβλινα. Για ανακύκλωση πάνε. Είναι μη λειτουργικά μη ενεργοποιησιμα τώρα τι θα τα κάνεις? Κανεις δεν ξέρει τι να σου πει

Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 24/06/2018 - 14:45


#14   Giovanni10

Giovanni10

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 24/06/2018 - 14:50

Τα iPhone δεν ξεκλειδώνουν το Cook να έχεις για θείο. Είναι τουβλινα. Για ανακύκλωση πάνε. Είναι μη λειτουργικά μη ενεργοποιησιμα τώρα τι θα τα κάνεις? Κανεις δεν ξέρει τι να σου πει

εφοσον δεν μπορω να βρω ιδιοκτητες ετσι οπως ηρθαν στα χερια μου..τι να κανω.θα τα παω για ανταλλακτικα.κριμα γι αυτους που τα εχασαν



#15   michkal91

michkal91

    iPH Elite Poster

  • 2.335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Michkal91

Δημοσίευση 24/06/2018 - 18:05

Τα μέιλ τους τα έχεις. Μπορείς να τους στείλεις μειλ και ίσως θέλουν να αναλάβουν τα έξοδα αποστολής. Φίλος στην Αμερική έχασε 5 κάρτες μνήμης σε ένα παρκο. Έγραψε ανακοίνωση στο γκρουπ του πάρκου στο fb και αυτός που τις βρήκε του τις έστειλε.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες