Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

εξωδικο απο vodafone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
7 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   hkyriakos

hkyriakos

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/06/2018 - 14:21

χρωστουσα στην βοδαφονε 250ευρο κατα καιρους με ενοχλουσαν για την εξοφληση του και καθε φορα ζητουσα καποιον διακανονισμο ποτε δεν μου καναν καποιον διακονανισμο σημερα με πειρε τηλ καποιο δικηγορικο γραφειο να μου πει οτι εχει γινει εξωδικο και οτι θα κοινοποιηθει αυριο στα δικαστηρια πηγα τους εβαλα 100  ευρο και σε επικοινωνια που ειχα μαζι τους τους ξανα ζητησα για τα υπολοιπα 150ευρο να γινει καποιος διακανονισμος και παλι μου ειπαν οτι δεν γινετε και οτι αν αυριο δεν καταθεσβ τα υπολοιπα θα γινει το δικαστηριο στο οποιο θα χρεωθω και τα εξοδα μπορει καποιος ναμε βοηθησει τι να κανω αν του εχει τυχη κατι παρομοιο 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   takispapathe

takispapathe

    iPH User

  • 175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 20/06/2018 - 15:01

Μην κανεις τίποτε είναι ψέμματα απλά βάλε κάθε μήνα 2-3 ευρώ στον λογαριασμό τους


Sent from my iPhone using Tapatalk

#3   takispapathe

takispapathe

    iPH User

  • 175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 20/06/2018 - 15:04

Δεν πρόκειται να σου παραδοθεί κανένα εξώδικο Να σε ψαρώνουν θέλουν


Sent from my iPhone using Tapatalk

#4   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 21/06/2018 - 08:33

Καλύτερα να ρωτήσεις κάποιον δικηγόρο.



#5   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 21/06/2018 - 09:27

Ότι σου λέει ο takispapat
Να σε ψαρωσουν θέλουν μόνο τίποτα άλλο. Βαζε κάθε μήνα 5 ευρώ και ας γίνει δικαστήριο. Που δεν υπάρχει περίπτωση...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#6   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1.576 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 21/06/2018 - 17:19

Προτου γινει καταθεση στο δικαστηριο θα πρεπει καποιος να στειλει εξωδικη αναφορα σε σενα. Οι επιστολες που γραφουν επανω ντεμεκ εξωδικο χωρις να κοινοποιουνται απο δικαστικο επιμελητή ειναι απλα αστειες. Στην τελικη και δικαστηριο να σου ερθει, το οποιο θα ειναι μετα απο καιρο, νομιζω αν πας να βαλεις τα λεφτα και κοινοποιησεις την αποδειξη πληρωμης πολυ επλε δεν γινεται. Το τελευταιο με επιφυλαξη. Φυσικα παρε απλα τη συμβουλη του δικηγορου σου

#7   degothia

degothia

    iPH Enthousiast

  • 405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 26/06/2018 - 10:45

Καλησπέρα , επειδή κάποια χρόνια είχα αφήσει ένα υπόλοιπο στην Cosmote , που τελικά δεν φρόντισα να το εξοφλήσω , μου είχαν έρθει πολλές φορές εξώδικα ψεύτικα στο σπίτι, έβαλα μια φίλη δικηγόρο να τους πάρει να τους πει "συνάδελφε ο παιδί δεν έχει δουλεία κτλ , θα προσπαθήσει να βάζει 50 ευρώ το μήνα κτλ". Μου έστειλα άλλες 2 φορές και μετά δν μου ξαναέστειλαν. Φυσικά η επιστολή είναι πατρόν και πάει σε πολλούς , σαν διαφημιστικό έντυπο :P 



#8   akarthis

akarthis

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:akarthis

Δημοσίευση 09/07/2018 - 13:35

Το εξωδικο παραδιδεται σε εσενα. Δε παει σε κανενα δικαστηριο. Απο την εμπειρια μου, οφειλη κατω απο 300 ευρω δεν αξιζει να κινηθει δικασιμος η εκδοση διαταγης πληρωμης. Απλα σε ζαλιζουν για να πας να πληρωσεις.






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες