Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ασύρματα ακουστικά vs AirPods


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
75 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   zEr0c0oL

zEr0c0oL

    iPH Enthousiast

  • 389 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:valexo83

Δημοσίευση 09/07/2018 - 08:38

+1 ΚΑΙ από εμένα.

Λόγω δουλειάς μιλάω πολύ στο τηλέφωνο και ενώ οδηγάω κτλ. 

Το σκεφτόμουν πολύ καιρό, είχα πάρει κάτι κινεζιές με 20-30€ (ποιότητα ήχου κλήσης γτπ, μόνο για να ακούς ράδιο μια χαρά), τα earpods με το καλώδιο με ενοχλούσαν πολύ, μπλέκονταν το καλώδιο στο χειρόφρενο, στην τσάντα κτλ..

Είχα τρελαθεί.

Τα πήρα 135€ πριν 1ο μέρες.. η καλύτερη αγορά apple που έχω κάνει! Καλύτερη και από το Χ φαντάσου...



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.903 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 09/07/2018 - 08:50

Για καποιο περιεργο λογο, ψιλο αγνοουσα την υπαρξη της. Με την εννοια οτι εδδω και 2 χρονια δεν ειχα κατσει να διαβασω και να ασχοληθω γιατι πιστευα δεν τα θελω.

 

Πηραμε στην εταιρια bluetooth ακουστικα για το αμαξι και επειδη εγω ειμαι ο αιφονακιας αρχισα να τα ψαχνω πιο πολυ τα airpods. Στο σκρουτζ δεν διαβασα ουτε μια ασχημη κριτικη και δεν ειναι δυνατον; 

 

Σε κανα μηνα πιστευω τα πηρα κ εγω! Συνδεοονται και με το garmin ρολοι μου, οποτε θα εχω την μουσικη και στο τρεξιμο. 


Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#18   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.857 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 10/07/2018 - 17:52

Παρέλαβα σήμερα και μπορώ να πω ότι είμαι ενθουσιασμένος! 

- Άριστη εφαρμογή στο αυτί, δεν καταλαβαίνεις ότι το φοράς

- Τα gestures καθώς και το pause/play όταν τα βγάζεις και τα βάζεις στο αυτί απλά μαγικά!

- Ο ήχος πολύ καλός αν και δεν τα έχω "δουλέψει" ακόμα σε εξωτερικό χώρο

Πιστεύω αν είχα πάρει κάτι άλλο σε αυτά τα λεφτά (132€) θα το είχα μετανιώσει! 

Ερωτήσεις

- Τι κάνει ακριβώς το "Αυτόματη ανίχνευση αυτιού"?

- Τι γίνεται με το ιδρώτα κατά το τρέξιμο και με το νερό στην παραλία? δεν εννοώ βέβαια να κάνεις βουτιά με τα ακουστικά αλλά με το λίγο νερό που μπορεί να έχουν τα αυτιά. 



#19   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/07/2018 - 18:51

To Automatic Detection ουσιαστικά εν/ποιεί τον εσωτερικό αισθητήρα.

 

Θα έχει αυτόματα Pause π.χ. στη μουσική όταν το βγάζεις.

 

Αντίστροφα η μουσική ξεκινάει ξανά όταν το τοποθετήσεις ξανά.

 

Με τον ιδρώτα θεωρητικά δε θα έχεις ιδιαίτερο θέμα.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#20   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.903 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 10/07/2018 - 22:15

Φανταζομαι με το ρολοι της garmin συνδεονται. Που εχει κ εκεινο επιλογη να ακους μουσικη απο το ρολοι. 


Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#21   mihalis

mihalis

    iPH Addict

  • 681 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 17/08/2018 - 20:38

Καλησπέρα, το χειμώνα σκέφτομαι να κάνω αναβάθμιση στα wireless ακουστικά που έχω (Spigen R12E) τα οποία είναι αρκετά καλά για τα λεφτά τους.

Αλλά έχω 3 θέματα. 

1)Η διάρκεια μπαταρίας η οποία είναι 4 ώρες και όταν σε ειδοποιεί πως τελειώνει η μπαταρία μέσα σε 5 λεπτά έχει κλείσει

2) Δεν ακούγομαι πολύ καλά στις κλήσεις. Ειδικά όταν είμαι έξω και έχει λίγο αέρα.

3)Είναι λίγο "βαριά" και τα νιώθεις στο αυτί με αποτέλεσμα μερικές φορές να με κουράζουν. 

 

Είμαι ανάμεσα σε 2 ακουστικά. Στα Airpods και στα Oneplus Bullet wireless. Αν τα airpods δεν είχαν φτάσει σε τόσο προσιτή τιμή (<130€) δεν θα το σκεφτόμουν καν μιας και στα 199€ είναι αρκετά χρήματα για μένα.

Επίσης τα earpods είναι από τα ακουστικά που κάθονται τέλεια στο αυτί μου.

Ας πάμε τώρα για τα ακουστικά που με ενδιαφέρουν.

Το θετικό που έχουν και τα 2 ακουστικά είναι η μπαταρία. Τα airpods χάρις στη θήκη που φορτίζουν, οπότε δύσκολα θα με άφηνε η μπαταρία και τα oneplus λόγω της ταχείας φόρτισης.

Τα airpods επίσης είναι εντελώς ασύρματα (βέβαια θα ήθελα να αγοράσω ένα καλώδιο που τα ενώνει για το γυμναστήριο) και σίγουρα έχουν πολύ καλή συμβατότητα με το iPhone.

Τα Oneplus είναι αρκετά πιο οικονομικά και μου αρέσει αυτό το feature που έχουν με τους μαγνήτες (όταν τα αφήνεις κρεμασμένα στο λαιμό σου κολλάνε μεταξύ τους και κάνει αυτόματα Pause η μουσική) αλλά δεν ξέρω αν λειτουργεί και στο iPhone.

Με ενδιαφέρει κυρίως για μουσική και έπειτα για τις κλήσεις, σε αυτό τον τομέα δεν ξέρω όμως πόσο καλά είναι και τα 2 ακουστικά.

Επίσης επειδή τυχαίνει και έχω 2 iPhones (ένα προσωπικό και ένα εταιρικό) να φανταστώ ότι και τα airpods αλλά και τα bullets συνδέονται ταυτόχρονα και με τα 2 iPhones. Τα spigen συνδέονται και με βολεύει αυτό γιατί δεν χάνω κάποια κλήση όταν τα έχω στην τσάντα και είμαι στον δρόμο.

Συνοψίζοντας, με ενδιαφέρει να είναι ελαφριά ακουστικά με καλή απόδοση ήχου για μουσική αλλά και καλό μικρόφωνο για τις κλήσεις. Να συνεργάζονται ταυτόχρονα και με τα 2 iphone μου (5s και 6s Plus) και να είναι κατάλληλα για γυμναστήριο,ποδήλατο,τρέξιμο.

 

Συγνώμη για το μεγάλο Post αλλά ήθελα να πω όσο περισσότερα μπορώ για τη χρήση που τα θέλω ώστε να με βοηθήσετε όσο το δυνατόν καλύτερα ποια ακουστικά να αγοράσω.


Τελευταία επεξεργασία από: mihalis, 17/08/2018 - 20:42


#22   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 17/08/2018 - 21:16

Απο τη στιγμή που είσαι με iPh, τα AirPods είναι μόνοδρομος.

 

Τόσο για τη χρηστικότητα/Gestures και πόσο καλά λειτουργούν με iDevices, αλλά και για τη τιμή που τα βρίσκεις τώρα.

 

Εφόσον οι συσκευές σου είναι με το ίδιο iD, θα συνδέονται αυτόματα.

 

Για τη ποιότητα ήχου, ένα κλικ πιο πάνω απο τα Earpods.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#23   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 18/08/2018 - 02:48

Απο τη στιγμή που είσαι με iPh, τα AirPods είναι μόνοδρομος.

Τόσο για τη χρηστικότητα/Gestures και πόσο καλά λειτουργούν με iDevices, αλλά και για τη τιμή που τα βρίσκεις τώρα.

Εφόσον οι συσκευές σου είναι με το ίδιο iD, θα συνδέονται αυτόματα.

Για τη ποιότητα ήχου, ένα κλικ πιο πάνω απο τα Earpods.

Ρε συ Νίκο να ρωτήσω κάτι, έχω τη θήκη, μέσα σε θήκη σιλικόνης. Την έβγαλα σήμερα να την καθαρίσω γιατί είχε μαυρίσει και αφαίρεσα τη θήκη μετά τα ακουστικά προληπτικά. Όπως την σκούπισα λίγο αυτήν των ακουστικών για ν την ξανά βάλω μέσα, έχει τις κλασικές γρατσουνιές που μαζεύει ο φορτιστής όπως τον πετάμε από εδώ κ από εκεί. Πως στο καλό μέσα σε μια σφιχτή θήκη να γίνεται αυτό;;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#24   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 18/08/2018 - 11:36

Πιθανόν απο τη σκόνη που μαζεύει μέσα?

 

Πέτα τη θήκη της θήκης ρε να ηρεμήσεις..


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#25   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 18/08/2018 - 12:28

Πιθανόν απο τη σκόνη που μαζεύει μέσα?

Πέτα τη θήκη της θήκης ρε να ηρεμήσεις..

Λες;; Μπορεί αλλά είναι πολύ σφιχτή η εφαρμογή της για να μπει σκόνη μέσα. Έχω διαβάσει και σε ξένα φόρουμ ότι γενικώς γρατσουνιεται εύκολα η θήκη τους.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Τελευταία επεξεργασία από: giolnts, 18/08/2018 - 12:28


#26   soki7

soki7

    iPH Contributor

  • 1.539 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:sokhetfield

Δημοσίευση 18/08/2018 - 12:43

Καλησπέρα, το χειμώνα σκέφτομαι να κάνω αναβάθμιση στα wireless ακουστικά που έχω (Spigen R12E) τα οποία είναι αρκετά καλά για τα λεφτά τους.

Αλλά έχω 3 θέματα. 

1)Η διάρκεια μπαταρίας η οποία είναι 4 ώρες και όταν σε ειδοποιεί πως τελειώνει η μπαταρία μέσα σε 5 λεπτά έχει κλείσει

2) Δεν ακούγομαι πολύ καλά στις κλήσεις. Ειδικά όταν είμαι έξω και έχει λίγο αέρα.

3)Είναι λίγο "βαριά" και τα νιώθεις στο αυτί με αποτέλεσμα μερικές φορές να με κουράζουν. 

 

Είμαι ανάμεσα σε 2 ακουστικά. Στα Airpods και στα Oneplus Bullet wireless. Αν τα airpods δεν είχαν φτάσει σε τόσο προσιτή τιμή (<130€) δεν θα το σκεφτόμουν καν μιας και στα 199€ είναι αρκετά χρήματα για μένα.

Επίσης τα earpods είναι από τα ακουστικά που κάθονται τέλεια στο αυτί μου.

Ας πάμε τώρα για τα ακουστικά που με ενδιαφέρουν.

Το θετικό που έχουν και τα 2 ακουστικά είναι η μπαταρία. Τα airpods χάρις στη θήκη που φορτίζουν, οπότε δύσκολα θα με άφηνε η μπαταρία και τα oneplus λόγω της ταχείας φόρτισης.

Τα airpods επίσης είναι εντελώς ασύρματα (βέβαια θα ήθελα να αγοράσω ένα καλώδιο που τα ενώνει για το γυμναστήριο) και σίγουρα έχουν πολύ καλή συμβατότητα με το iPhone.

Τα Oneplus είναι αρκετά πιο οικονομικά και μου αρέσει αυτό το feature που έχουν με τους μαγνήτες (όταν τα αφήνεις κρεμασμένα στο λαιμό σου κολλάνε μεταξύ τους και κάνει αυτόματα Pause η μουσική) αλλά δεν ξέρω αν λειτουργεί και στο iPhone.

Με ενδιαφέρει κυρίως για μουσική και έπειτα για τις κλήσεις, σε αυτό τον τομέα δεν ξέρω όμως πόσο καλά είναι και τα 2 ακουστικά.

Επίσης επειδή τυχαίνει και έχω 2 iPhones (ένα προσωπικό και ένα εταιρικό) να φανταστώ ότι και τα airpods αλλά και τα bullets συνδέονται ταυτόχρονα και με τα 2 iPhones. Τα spigen συνδέονται και με βολεύει αυτό γιατί δεν χάνω κάποια κλήση όταν τα έχω στην τσάντα και είμαι στον δρόμο.

Συνοψίζοντας, με ενδιαφέρει να είναι ελαφριά ακουστικά με καλή απόδοση ήχου για μουσική αλλά και καλό μικρόφωνο για τις κλήσεις. Να συνεργάζονται ταυτόχρονα και με τα 2 iphone μου (5s και 6s Plus) και να είναι κατάλληλα για γυμναστήριο,ποδήλατο,τρέξιμο.

 

Συγνώμη για το μεγάλο Post αλλά ήθελα να πω όσο περισσότερα μπορώ για τη χρήση που τα θέλω ώστε να με βοηθήσετε όσο το δυνατόν καλύτερα ποια ακουστικά να αγοράσω.

 Εγώ είχα τα airpods και τα πούλησα λόγω του οτι δεν κάθονταν καλά στα αυτιά. Έψαξα λίγο αυτά της oneplus και μου άρεσαν είναι και σε καλή τιμή. να σαι καλά φίλε :P 



#27   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 18/08/2018 - 12:55

Λες;; Μπορεί αλλά είναι πολύ σφιχτή η εφαρμογή της για να μπει σκόνη μέσα. Έχω διαβάσει και σε ξένα φόρουμ ότι γενικώς γρατσουνιεται εύκολα η θήκη τους.

Οι γρατζουνιές είναι και αυτές "Feature".

 

Είχα σκεφτεί και 'γω τη λύση της Catalyst αλλά ήταν υπερβολή.

 

Χίλιες φορές γυμνά όπως είναι να τα ευχαριστιέσαι.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#28   mihalis

mihalis

    iPH Addict

  • 681 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 18/08/2018 - 13:10

Εγώ είχα τα airpods και τα πούλησα λόγω του οτι δεν κάθονταν καλά στα αυτιά. Έψαξα λίγο αυτά της oneplus και μου άρεσαν είναι και σε καλή τιμή. να σαι καλά φίλε :P


Εγώ πιστεύω ότι θα μου κάθονται καλά τα AirPods λόγω ότι τα EarPods είναι τα ακουστικα που έχουν καθίσει καλύτερα από οποιοδήποτε στο αυτί μου.
Μάλλον θα πάω προς τα AirPods ελπίζοντας πως θα μείνουν σε αυτή την τιμή για κανα δίμηνο ακόμα.
Τα oneplus πάντως φαίνονται πολύ καλά και αυτά.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#29   mariosnt

mariosnt

    iPH Contributor

  • 922 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/08/2018 - 14:50

AirPods κ εγώ... με φάγατε πια φετος... περιμένω να μου έρθουν...
Νίκο..πήρα κ θήκη..😜

#30   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 18/08/2018 - 14:58

Νίκο..πήρα κ θήκη..

giphy.gif


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες