Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αποζευγοποίηση Apple Watch - iPhone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   JohnSerres

JohnSerres

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 20/07/2018 - 21:03

Guys μια ερωτησουλα... Ετοιμαζομαι τελικα να πουλησω το Apple Watch! Εκανα την αποζευγοποιηση με τον γνωστο τροπο, στο τελος μου εβγαλε ενα μηνυμα στο iphone πως "ισως η αποζευγοποιηση να μην εγινε σωστα μπλα μπλα", ομως ψαχνοντας λιγο στο ιντερνετ τυχαινει σε πολλους αλλα δεν παιζει καποιον ρολο. Τελος παντων, θεωρητικα εγινε η αποζευγοποιηση μιας και αμεσως μετα η οθονη του iPhone μου λεει αν εχω καποιο apple watch να το ζευγοποιησω κλπ. Το θεμα μου τωρα ειναι το εξης... Μπηκα στο iCloud, πηγα στην Ευρεση iPhone, διεγραψα αρχικα το Apple watch (απομακρυνση απο λογαριασμο αν θυμαμαι καλα), ομως οταν μετα πηγαινω στις ρυθμισεις του iCloud, βλεπω το Apple Watch στις συσκευες μου. Παταω αφαιρεση απο τις συσκευες μου, ομως δεν λεει να φυγει με τιποτα. Το εκανα 2-3 φορες και δεν εβγαλα ακρη.... Επειτα ζευγοποιησα ξανα το Apple Watch με το iPhone... Μετα ξαναμπηκα στο iCloud, πηγα παλι στην Ευρεση iPhone και αυτη τη φορα εκανα "σβησιμο Apple Watch"... Να διαγραφουν δηλαδη απομακρυσμενα τα δεδομενα μου κλπ κλπ. Στα καπακια πηγαινω παλι στις ρυθμισεις του iCloud και παλι τα ιδια... Οσο κι αν παλευω να αφαιρεσω το Apple Watch απο τις συσκευες μου δεν φευγει με τιποτα...

 

Ελπιζω να μη σας μπερδεψα εντελως.. Το ολο θεμα μου ειναι, μην εχει καποιο προβλημα αυτος που θα του πουλησω το Apple Watch!

 

ΥΣ: Εαν μπω για παραδειγμα στο Apple ID μου μεσω του https://appleid.apple.com/ , εκει ΔΕΝ φαινεται να υπαρχει το Apple Watch στις συσκευες μου οπως βλεπετε στην φωτογραφια. Μονο στις ρυθμισεις του icloud το βλεπω! 

Συνημμένα αρχεία



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 21/07/2018 - 00:15

Απο τη στιγμή που δε το βλέπεις στο appleid είσαι οκ.

 

Μπορείς και μέσα απο το ρολόι να κάνεις Reset για παν ενδεχόμενο.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#3   JohnSerres

JohnSerres

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 21/07/2018 - 11:10

Ευχαριστω για την απαντηση Νικο. Ας ελπιζω κι εγω οτι ειμαι ΟΚ. Δεν θα πειραξω κατι αλλο, διοτι για να κανω reset απο το Apple Watch θα πρεπει ΠΑΛΙ να το ζευγοποιησω με το iphone μου και παει λεγοντας... Προς το παρων μολις ανοιγω το Apple Watch μου βγαζει το γνωστο να φερω κοντα ενα iPhone για να ζευγοποιηθει!



#4   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 21/07/2018 - 11:18

Δε θα έχεις κανένα θέμα τότε. Μη σκάς.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες