Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 1 ψήφοι

iPhone X ghost touch


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
15 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   gregthom13

gregthom13

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/07/2018 - 11:33

Καλημέρα

Όπως λέει και ο τίτλος αντιμετωπίζω το πρόβλημα του ghost touch , το Κινητο το αγόρασα από deal365 τον Δεκέμβριο , στην αρχή δεν είχα κανένα πρόβλημα με τον καιρό όμως και νομίζω ότι μετά από ένα update , εμφανίστηκε το πρόβλημα το οποίο πλέον έχει κάνει το Κινητο unusable

Έχει κάποιος άλλος το πρόβλημα ; Στο φορουμ της Apple υπάρχει σχετικό θέμα αλλά δεν έχω δει κάποια επίσημη ενημέρωση από την εταιρία

Σορρυ εάν είναι λάθος ο τομέας , πρώτη φορά δημιουργώ θέμα

Τελευταία επεξεργασία από: gregthom13, 29/07/2018 - 11:34


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/07/2018 - 11:41

Πήγαινε το αύριο στους επισήμους. Θα γίνει αντικατάσταση συσκευής. Μην το καθυστερείς καθώς η εγγύηση από το deals365 είναι για ένα έτος και όχι για δυο. Επέλεξε document.

#3   gregthom13

gregthom13

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/07/2018 - 11:44

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση

Θα τους πάρω τηλέφωνο την Δευτέρα να δω πως θα γίνει γιατί βρίσκομαι Θεσσαλονίκη και από ότι βλέπω στο σάιτ του αυτοί είναι Αθήνα

#4   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/07/2018 - 11:49

Μακριά από istorm ευχή και κατάρα σου δίνω. Στο 8αρη μου έβγαζαν ότι εγώ είχα πρόβλημα και δεν μπορούσαν να το αναπαράγουν. Βγάλε ένα βίντεο με μια άλλη συσκευή αναπαράγοντας το πρόβλημα. Στείλε το βίντεο στη document μέσω messenger. Θα σου απαντήσουν άμεσα. Θα το αμπαλάρεις καλά και θα το στείλεις με acs και με τις οδηγίες που θα σου δώσουν. Εγώ το έστειλα Τετάρτη από Θεσσαλονίκη. Πέμπτη το είχαν στα χέρια τους, Παρασκευή εγκρίθηκε η αντικατάσταση, Σάββατο το είχα στα χέρια μου.

#5   gregthom13

gregthom13

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/07/2018 - 12:07

Ευχαριστώ πολύ , θα επικοινωνήσω αύριο και θα ενημέρωσω σχετικά

Με προβληματίζει που όταν το πήρα για 2-3 μήνες δούλευε άψογα και ξανφικα τέτοιο πρόβλημα

#6   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/07/2018 - 12:14

Ευχαριστώ πολύ , θα επικοινωνήσω αύριο και θα ενημέρωσω σχετικά
Με προβληματίζει που όταν το πήρα για 2-3 μήνες δούλευε άψογα και ξανφικα τέτοιο πρόβλημα


Έτυχε. Μη μασάς λογικά δεν θα ξανα έχεις πρόβλημα.

#7   leandrosml

leandrosml

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Twitter:@leandrosml73
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 30/08/2018 - 13:50

Τις τελευταίες 3 βδομάδες έχει αρχίσει και το δικό μου Χ να παρουσιάζει το ghost touch. Στο ξεκάρφωτο δυστυχώς. το πρόβλημα παρουσιάζεται μάλλον στη πάνω μεριά της οθόνης και εμφανίζεται συνήθως μέσα από εφαρμογές messenger, viber, skype, safari αλλά και στη εφαρμογή της κάμερας. στις εφαρμογές αυτές όταν κάνω scroll down μετά από λίγο και χωρίς να αγγίξω την οθόνη πάει μόνης της στη αρχή της συζήτησης.  Στην εφαρμογή της καμερας ενεργοποιούνται μόνα τους το φλας και το live photo. Για αυτό και είπα οτι το πρόβλημα είναι μάλλον στη κορυφή. Μετά από hard reset ηρεμεί για λίγες ώρες αλλά επανεμφανίζεται. Δεν έχω κάνει ακόμα επαναφορά εργοστασιακών γιατί είναι χρονοβόρα και δεν έχω βρει ακόμα το χρόνο αλλά θα το κάνω και αυτό έχοντας διαβάσει βέβαια ότι ούτε αυτό βοηθάει. Το κινητό είναι από Infoquest και είμαι τώρα σε επικοινωνία με τον τοπικό μεταπωλητή από όπου το πήρα για να δούμε τη πορεία που θα ακολουθήσω. Κρίμα πάντως γιατί ήμουν απόλυτα ευχαριστημένος με το τηλέφωνο και από ότι έχω ψάξει το φαινόμενο αυτό είναι σχετικά συχνό. Δε περίμενα τέτοια εξέλιξη αν και τα τελευταία χρόνια η apple δε σταματάει να με εκπλήσσει αρνητικά. Η εγγύηση είναι μέχρι τον Ιανουάριο του 2019 οπότε ελπίζω ότι θα βρω άκρη. Ίδωμεν!!!



#8   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 30/08/2018 - 17:14

Η εγγύηση σου είναι 2ετής καταρχάς.

 

Κατά δεύτερον μη το κρατάς. Θα το στείλεις πίσω στην Info να σου κάνουν αντ/σταση.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#9   leandrosml

leandrosml

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Twitter:@leandrosml73
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 31/08/2018 - 23:30

Η εγγύηση σου είναι 2ετής καταρχάς.

Κατά δεύτερον μη το κρατάς. Θα το στείλεις πίσω στην Info να σου κάνουν αντ/σταση.

Αυτό με τη διετή εγγύηση ακόμα δεν έχω καταλάβει πως πιστοποιείται. Όταν βάζω το serial number στο site της apple μου βγάζει οτι λήγει Ιανουάριο του 2019. Δηλαδή 1 χρόνο από τη μέρα αγοράς.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#10   christoss78

christoss78

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 01/09/2018 - 08:47

Αυτό με τη διετή εγγύηση ακόμα δεν έχω καταλάβει πως πιστοποιείται. Όταν βάζω το serial number στο site της apple μου βγάζει οτι λήγει Ιανουάριο του 2019. Δηλαδή 1 χρόνο από τη μέρα αγοράς.
Sent from my iPhone using Tapatalk


Καλημερα φιλε, το πας στα εξουσιοδοτημένα με την απόδειξη αγοράς οπωσδήποτε και αυτοί μετά επικοινωνούν με την Apple ζητώντας το δεύτερο χρόνο εγγυήσης ( Βάσει κανονισμού ευρωπαϊκής ένωσης ) παίρνουν έγκριση και μετά είσαι OK τυπικό είναι το θέμα

#11   leandrosml

leandrosml

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Twitter:@leandrosml73
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 01/09/2018 - 09:18

Καλημερα φιλε, το πας στα εξουσιοδοτημένα με την απόδειξη αγοράς οπωσδήποτε και αυτοί μετά επικοινωνούν με την Apple ζητώντας το δεύτερο χρόνο εγγυήσης ( Βάσει κανονισμού ευρωπαϊκής ένωσης ) παίρνουν έγκριση και μετά είσαι OK τυπικό είναι το θέμα

Σε ευχαριστώ πολύ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#12   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 01/09/2018 - 10:00

Αυτό με τη διετή εγγύηση ακόμα δεν έχω καταλάβει πως πιστοποιείται. Όταν βάζω το serial number στο site της apple μου βγάζει οτι λήγει Ιανουάριο του 2019. Δηλαδή 1 χρόνο από τη μέρα αγοράς.
Sent from my iPhone using Tapatalk


Ο 2ος χρόνος της εγγύησης είναι υποχρέωση και ευθύνη του πωλητή να σε καλύψει.

Υπάρχει νόμος.

Η Apple απλά αναφέρεται στον 1 χρόνο που δίνει.

Συνεπώς όταν βρεθείς στο 2ο χρόνο απευθύνεσαι πρώτα εκεί που έκανες την αγορά.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#13   leandrosml

leandrosml

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Twitter:@leandrosml73
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 02/09/2018 - 21:37

Πόσες μερες άραγε χρειάζεται η αντικατάσταση από την Infoquest? Κανεις με ανάλογη εμπειρία?


Sent from my iPad using Tapatalk

#14   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 02/09/2018 - 22:01

7-8 μέρες.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#15   leandrosml

leandrosml

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Twitter:@leandrosml73
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 11/09/2018 - 21:31

Το τηλέφωνο εχει σταλεί μέσω της quest για αντικατάσταση. Θα ενημερώσω για την εξέλιξη.


Sent from my iPad using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες