Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 7 ή iPhone 8 ?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
5 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Stergios12345

Stergios12345

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/07/2018 - 22:02

Καλησπέρα στην παρέα, νέο μέλος εδώ και εγγράφηκα για να μου δώσετε τα φώτα σας.

Σκοπεύω να προχωρήσω σε αγορά iPhone και θα ήθελα να μου προτείνετε αν πρέπει να πάω σε 7 ή 8 .

Να σημειώσω  πως λόγω γνωστού, έχω την δυνατότητα αγοράς iPhone 7 στα 470 euro περίπου και iPhone 8 στα 580 euro

 

Επίσης θέλω να ρωτήσω τι παίζει με την εγγύηση (αυτό με καίει κυρίως) πέραν του 1 χρόνου (αυτός λέει 1 ενώ το ξέρω οτι είναι 2 ) μπορώ να αγοράσω επέκταση εγγύησης με κάποιο τρόπο ίσως από κάποιο iStorm κτλπ ? Γιατί ρώτησα και είπανε οτι το Apple Care για τηλέφωνα κτλπ δεν υπάρχει Ελλάδα, μόνο Αμερική και αν θέλεις εξτρα εγγύηση μόνο απο εμάς αγορά ( πράγμα που δεν πρόκειται γιατί η τιμή σε αυτούς είναι πολύ μεγαλύτερη) 

 

Επίσης αξίζει να περιμένω  μέχρι Σεπτέμβρη-Οκτώμβρη για αγορά τηλεφώνου όπου ανακοινώνονται νέα iPhone ; Η αλήθεια είναι οτι δεν ενδιαφέρομαι και πολύ να πάρω την τελευταία λέξη της τεχνολογίας γιατί τα τελευταία χρόνια η Apple έχει failάρει λίγο με το iPhone X και τα Macbook (εκτός του τώρα 2018 που ανακοινώθηκε). Η νέα "οικονομική συσκευή" που φημολογείται δεν θα πέσει κάτω απο $600 επομένως είμαι σε δίλημμα

 

Ευχαριστώ ! 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 30/07/2018 - 22:45

Αν θες τώρα κινητό πάρε Iphone 8.



#3   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/07/2018 - 22:56

8αρη. Θα είσαι απαλλαγμένος από το πρόβλημα με τις μπαταρίες.

#4   aliask

aliask

    iPH Addict

  • 705 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/07/2018 - 22:56

Δεν καταλαβαινω τι εννοείς με το έχει «failάρει» λίγο...

Πάντως αν έχεις δυνατότητα με δεδομένη την όχι και τόσο μεγάλη διαφορά στο κόστος να προχωρήσεις στην αγορά του 8

#5   Stergios12345

Stergios12345

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/07/2018 - 06:26

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις σας. 

 

Όσον αφορά για την εγγύηση ξέρει κανείς αν υπάρχει πρόγραμμα επέκτασης εγγύησης απο κάποιο authorized μαγαζί Apple ή κάτι παρόμοιο ? 



#6   ronaldo98

ronaldo98

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/07/2018 - 18:05

και εγω ενδιαφερομαι αλλα για τις plus εκδοσεις για μεταχειρισμενα ποσο εκτιματε οι αξια τους?






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες