Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 1 ψήφοι

Προβλημα iPad 2018 6th gen wifi


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
15 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 08/09/2018 - 11:11

Καλημερα παιδια,

Λοιπον το προβλημα εχει ως εξης.Οταν ειναι σβηστη η οθονη και παταω το home button να αναψει αυτη δεν αποκρινεται οσες φορες και να το πατησω.Πρεπει να πατησω το power button για να αναψει,κι αυτο πολλες φορες δεν δουλευει επισης.Οταν ειναι ανοιχτο και το δουλευω τοτε και τα δυο κουμπια λειτουργουν φυσιολογικα.

Εχει τυχει σε καποιον;Εχω κανει και force restart και επαναφορα καθαρου λογισμικου μεσω itunes αλλα δεν αλλαξε κατι.

Ευχαριστω πολυ εκ των προταιρων!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/09/2018 - 11:24

Να το πας σε document δίχως να το πειράξεις άλλο ή να τους το στείλεις σε βίντεο στο messenger αναπαράγοντας το προβλημα

Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 08/09/2018 - 11:24


#3   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 08/09/2018 - 11:32

Να το πας σε document δίχως να το πειράξεις άλλο ή να τους το στείλεις σε βίντεο στο messenger αναπαράγοντας το προβλημα

Θεσσαλονικη μόνο iStorm έχουμε δυστυχώς .
Γιατί να μην το πειραξω άλλο ;;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: tselpemts, 08/09/2018 - 11:32


#4   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/09/2018 - 11:40

Θεσσαλονικη μόνο iStorm έχουμε δυστυχώς .
Γιατί να μην το πειραξω άλλο ;;
Sent from my iPhone using Tapatalk

Μακριά από istorm. Και εγώ Θεσσαλονίκη μένω. Θα πάρεις το κινητό σου. Θα ξεκινάς να γράφεις σε βίντεο και να αναπαράγεις το πρόβλημα. Μόλις ολοκληρωθεί θα το στείλεις σε μήνυμα στη document. Στο messenger. Θα σου απαντήσουν αμέσως. Θα σε καθοδηγήσουν θα σε πουν να το σβήσεις από το iCloud και να τους το στειλεις. Εάν έχει hardware πρόβλημα θα γίνει αντικατάσταση.

Γιατί όχι istorm? Θυμάσαι το πρόβλημα που προέκυψε με τα 8αρια; Το πήγα 2 φορές στην istorm πήρα το κινητό μέσα στις δακτυλιές και μου απαντούσαν πως εγώ είχα εν τελεί το πρόβλημα. Μάταια είχα απογοητεύει. Ώσπου μια μέρα, κατέγραψα το πρόβλημα με το iPad και το έστειλα στη document ανοίγοντας συνομιλία στο messenger με το imei μου απάντησαν πως ο καθένας θα έβλεπε πρόβλημα στη συσκευή και να το στείλω άμεσα. Τετάρτη το στειλα. Πέμπτη πήρε έγκριση για αντικατάσταση, Παρασκευή μου το έστειλαν πίσω καινούργιο με άλλο imei χαρακτηρίζοντας το πως εχει πολλαπλές βλάβες, Σάββατο είχα στα χέρια μου το νέο. Θα μιλήσεις μαζί τους και θα το στειλεις με acs.




Εάν αγαπάς λίγο τον εαυτό σου και την υπομονή σου μην το στειλεις istorm. Καλύτερα 3 μέρες να ζοριστεις παρά να πας στο istorm και να αναρωτιέσαι αν κανεις κάτι λάθος εσυ.

Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 08/09/2018 - 11:46


#5   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 08/09/2018 - 12:10

Μακριά από istorm. Και εγώ Θεσσαλονίκη μένω. Θα πάρεις το κινητό σου. Θα ξεκινάς να γράφεις σε βίντεο και να αναπαράγεις το πρόβλημα. Μόλις ολοκληρωθεί θα το στείλεις σε μήνυμα στη document. Στο messenger. Θα σου απαντήσουν αμέσως. Θα σε καθοδηγήσουν θα σε πουν να το σβήσεις από το iCloud και να τους το στειλεις. Εάν έχει hardware πρόβλημα θα γίνει αντικατάσταση.

Γιατί όχι istorm? Θυμάσαι το πρόβλημα που προέκυψε με τα 8αρια; Το πήγα 2 φορές στην istorm πήρα το κινητό μέσα στις δακτυλιές και μου απαντούσαν πως εγώ είχα εν τελεί το πρόβλημα. Μάταια είχα απογοητεύει. Ώσπου μια μέρα, κατέγραψα το πρόβλημα με το iPad και το έστειλα στη document ανοίγοντας συνομιλία στο messenger με το imei μου απάντησαν πως ο καθένας θα έβλεπε πρόβλημα στη συσκευή και να το στείλω άμεσα. Τετάρτη το στειλα. Πέμπτη πήρε έγκριση για αντικατάσταση, Παρασκευή μου το έστειλαν πίσω καινούργιο με άλλο imei χαρακτηρίζοντας το πως εχει πολλαπλές βλάβες, Σάββατο είχα στα χέρια μου το νέο. Θα μιλήσεις μαζί τους και θα το στειλεις με acs.




Εάν αγαπάς λίγο τον εαυτό σου και την υπομονή σου μην το στειλεις istorm. Καλύτερα 3 μέρες να ζοριστεις παρά να πας στο istorm και να αναρωτιέσαι αν κανεις κάτι λάθος εσυ.

Ευχαριστω Μπιλη μίλησα μαζί τους και το στέλνω τώρα κιόλας ώστε Δευτέρα να είναι εκεί.Ευχαρισω πολύ !!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#6   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/09/2018 - 12:15

Ευχαριστω Μπιλη μίλησα μαζί τους και το στέλνω τώρα κιόλας ώστε Δευτέρα να είναι εκεί.Ευχαρισω πολύ !!!
Sent from my iPhone using Tapatalk

Τίποτα φίλε μου. Γρήγοροι είναι να ξέρεις.

#7   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 09/09/2018 - 09:18

Τίποτα φίλε μου. Γρήγοροι είναι να ξέρεις.

Καλημερα Μπιλη,
Η αντικατάσταση συσκευής γίνεται τόσο γρήγορα;;Δεν τις στέλνουν από το εξωτερικό ;;Επειδή είπες ότι μέσα σε 2-3 μέρες σε εξυπηρέτησαν.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#8   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/09/2018 - 09:28

Καλημερα Μπιλη,
Η αντικατάσταση συσκευής γίνεται τόσο γρήγορα;;Δεν τις στέλνουν από το εξωτερικό ;;Επειδή είπες ότι μέσα σε 2-3 μέρες σε εξυπηρέτησαν.
Sent from my iPhone using Tapatalk


Δεν πάει εξωτερικό. Καλημερα! Το τρέχουν διαγνωστικά και μόλις πάρουν το οκ από την Apple για αντικατάσταση την επόμενη μέρα, μετά τι 16:00 παραλαμβάνουν τη νέα συσκευή και στην αποστέλλουν. Τουλάχιστον έτσι έγινε με το 8αρη μου

#9   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 09/09/2018 - 09:43

Δεν πάει εξωτερικό. Καλημερα! Το τρέχουν διαγνωστικά και μόλις πάρουν το οκ από την Apple για αντικατάσταση την επόμενη μέρα, μετά τι 16:00 παραλαμβάνουν τη νέα συσκευή και στην αποστέλλουν. Τουλάχιστον έτσι έγινε με το 8αρη μου

Για να γίνεται τόσο γρήγορα πάει να πει ότι έχουν απόθεμα ανακτασκευασμενων συσκευών εδώ Ελλάδα...Ίσως έτυχε με το 8 που είχαν θέμα στην πλακέτα.Με το iPad λογικά δεν θα γίνεται έτσι..Θα τους καλέσω αύριο να με ενημερώσουν.Θενξ!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#10   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/09/2018 - 09:45

Για να γίνεται τόσο γρήγορα πάει να πει ότι έχουν απόθεμα ανακτασκευασμενων συσκευών εδώ Ελλάδα...Ίσως έτυχε με το 8 που είχαν θέμα στην πλακέτα.Με το iPad λογικά δεν θα γίνεται έτσι..Θα τους καλέσω αύριο να με ενημερώσουν.Θενξ!
Sent from my iPhone using Tapatalk



Χθες το έστειλες;

#11   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 09/09/2018 - 09:51

Χθες το έστειλες;

Ναι Δευτέρα παραλαμβάνουν αυτοί.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#12   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/09/2018 - 09:53

Εντάξει. Νομίζω Τρίτη θα σου απαντήσουν. Ήθελες και istorm :P μια εβδομάδα να απαντήσουν και βάλε. Και φυσικά η απάντηση τους μόνιμη. - Εμείς δεν βλέπουμε κάποιο πρόβλημα στη συσκευή σας.



Υγ: Έχεις πάρει και το μολύβι;

#13   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 09/09/2018 - 10:25

Εντάξει. Νομίζω Τρίτη θα σου απαντήσουν. Ήθελες και istorm :P μια εβδομάδα να απαντήσουν και βάλε. Και φυσικά η απάντηση τους μόνιμη. - Εμείς δεν βλέπουμε κάποιο πρόβλημα στη συσκευή σας.



Υγ: Έχεις πάρει και το μολύβι;

iStorm αν το πήγαινα θα το έδειχνα το πρόβλημα εγώ ο ίδιος στο service τους.Δεν γίνεται να έλεγαν κάτι διαφορετικό.Οπως και να χει τώρα έφυγε Αθήνα κι ελπίζω σε καλά νέα.
Μολύβι δεν πήρα δεν μου χρειάζεται σε κάτι αφού το iPad το χρησιμοποιώ καθαρά για ψυχαγωγικούς σκοπούς.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#14   prophil

prophil

    iPH Contributor

  • 1.193 μηνύματα
  • Twitter:@prophil
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 09/09/2018 - 21:13

Καλημερα παιδια,

Λοιπον το προβλημα εχει ως εξης.Οταν ειναι σβηστη η οθονη και παταω το home button να αναψει αυτη δεν αποκρινεται οσες φορες και να το πατησω.Πρεπει να πατησω το power button για να αναψει,κι αυτο πολλες φορες δεν δουλευει επισης.Οταν ειναι ανοιχτο και το δουλευω τοτε και τα δυο κουμπια λειτουργουν φυσιολογικα.

Εχει τυχει σε καποιον;Εχω κανει και force restart και επαναφορα καθαρου λογισμικου μεσω itunes αλλα δεν αλλαξε κατι.

Ευχαριστω πολυ εκ των προταιρων!

Καλησπέρα παιδιά,

και εγώ σήμερα πρώτη φορά αντιμετώπισα παρόμοιο πρόβλημα με ipad 2018 6th gen. Δεν ανταποκρίνονταν ούτε το home buttom ούτε το power bottom. Πατούσα συνεχεία μια το ένα και μια το άλλο κουμπί αλλά τίποτα. Αναγκάστηκα και του έβαλα φορτιστή το ξαναδοκίμασα πατώντας μια το ένα και μια το άλλο κουμπί και φάνηκε ότι έτσι ξεκόλλησε. Είναι η πρωτη φορά που μου το έκανε αυτό σήμερα το πρωί. Δεν ξέρω αν είχε φάει κάποιο σκάλωμα της στιγμής ή αν υπάρχει  γενικότερο πρόβλημα. Θα πρέπει να το παρακολουθήσω.



#15   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 09/09/2018 - 21:21

Καλησπέρα παιδιά,
και εγώ σήμερα πρώτη φορά αντιμετώπισα παρόμοιο πρόβλημα με ipad 2018 6th gen. Δεν ανταποκρίνονταν ούτε το home buttom ούτε το power bottom. Πατούσα συνεχεία μια το ένα και μια το άλλο κουμπί αλλά τίποτα. Αναγκάστηκα και του έβαλα φορτιστή το ξαναδοκίμασα πατώντας μια το ένα και μια το άλλο κουμπί και φάνηκε ότι έτσι ξεκόλλησε. Είναι η πρωτη φορά που μου το έκανε αυτό σήμερα το πρωί. Δεν ξέρω αν είχε φάει κάποιο σκάλωμα της στιγμής ή αν υπάρχει γενικότερο πρόβλημα. Θα πρέπει να το παρακολουθήσω.

Δυο μέρες συνεχόμενες μου το έκανε και το πρόβλημα γινόταν ολο και συχνότερο.Το έκανα και καθαρό install την 11.4.1 και δεν άλλαξε κάτι..Το έστειλα document και αύριο μεθαύριο περιμένω το πόρισμα...Μια φορά στο έκανε;;Για βάλτο στην αναμονή και πατα εναλλάξ τα δυο πλήκτρα 5-6 φορές να δεις αν στο ξανακάνει...Εμένα πάντως το έκανε συνεχώς...Μέχρι και βίντεο τράβηξα και τους το έστειλα...Αν θες δώσε μου email να στο περάσω να το δεις.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες