Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

iPhone Xs και iPhone Xs Max: Επίσημη παρουσίαση


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
999 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#676   sotzyg

sotzyg

    iPH Member

  • 266 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:iphone 12 pro max

Δημοσίευση 25/09/2018 - 12:08

Με έχουν ενημερώσει και εμένα από το Πλαίσιο ότι την Παρασκευή το πρωί να πάω να παραλάβω το iphone xs max 256 silver



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#677   Gianniskaz

Gianniskaz

    iPH Enthousiast

  • 575 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Gianniskaz

Δημοσίευση 25/09/2018 - 12:09

Μερικές ερωτήσεις για τους γνώστες. Έχω πολύ καλό φίλο με επιχείρηση ο οποίος μπορεί να μου αγοράσει κάποιο iPhone με τιμολόγιο.

1. Θα έχω μόνο έναν χρόνο εγγύηση έτσι;

2. Ωστόσο αν αγοράσω applecare+ θα είμαι καλυμμένος για 3 χρόνια;

3. Το Applecare+ καλύπτει και θραύση οθόνης ακόμα και αν βρίσκομαι Ελλάδα ή Κύπρο παραδείγματος χάρη; (Είχε ρωτήσει και κάποιος ακόμα πιο πάνω, και νόμιζα πως ισχύει, αλλά κανείς δεν επιβεβαίωσε.)

 

Ευχαριστώ.



#678   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 25/09/2018 - 13:33

Πλέον με τις τελευταίες αλλαγές του ΦΕΚ τα τιμολόγια δε καλύπτονται απο τη 2ετία.

 

Για το AppleCare+ θα πρέπει να κάνεις την αγορά απο Apple Store να σε καλύψουν τα εξουσιοδοτημένα εδώ.

 

Σε περίπτωση θραύση οθόνης, απλά έχεις μειωμένη τιμή στην αντ/σταση της σε σχέση με αυτούς που δεν έχουν Apple Care+.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#679   spetreli64

spetreli64

    iPH Member

  • 345 μηνύματα
  • Twitter:@Spetrelis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 25/09/2018 - 13:44

Με ενημερωσαν και εμένα από το Πλαίσιο τωρα ότι την Παρασκευή το πρωί να πάω να παραλάβω Χs max 256 silver μαζι με το κουπονι παραλαβεις που μου εστειλαν! Happy happy 9:01 θα ειμαι μεσα!



#680   fdlap

fdlap

    iPH Contributor

  • 996 μηνύματα

Δημοσίευση 25/09/2018 - 13:57

δώσε πόνο λέμε!!!!!

https://www.gsmarena...-news-33437.php



#681   spetreli64

spetreli64

    iPH Member

  • 345 μηνύματα
  • Twitter:@Spetrelis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 25/09/2018 - 14:37

Βλέπω τελικά ότι το silver πουλάει πολύ σε σχέση με τα υπόλοιπα χρώματα. Εγώ πριν είχα οκτώ plus gold και ήτανε σα σκατούλι το χρώμα και είπα να μη ξανά μπλέξω με τέτοια χρώματα. Το Space gray έρχεται λίγο πιο σκοτεινό όποτε μάλλον γι`αυτο βλέπω να φεύγει πιο πολύ το silver!

#682   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 25/09/2018 - 14:41

Ρεκόρ καταγράφουν οι πωλήσεις των νέων iPhone Χs στην ελληνική αγορά.

 

Μέσα σε τρεις ημέρες έχουν προ-παραγγελθεί 10.000 συσκευές iPhone Χs και iPhone Xs Max, ενώ μόνο την περασμένη Παρασκευή είχαν διατεθεί πάνω από 4.500 iPhones, εκ των οποίων το 65% ήταν το μοντέλο iPhone Xs Max, αξίας από 1.300 έως 1.600 ευρώ. Συνολικά, εκτιμάται ότι μέχρι και τη Δευτέρα οι Έλληνες διέθεσαν πάνω από 15 εκατ. ευρώ για αγορές iPhone Xs.

 

Σύμφωνα με καλά ενημερωμένες πηγές, το 65% των νέων παραγγελιών αφορά το μοντέλο iPhone Xs Max.

 

 

Συνολικά μέχρι και χθες, οι Έλληνες καταναλωτές υπολογίζεται ότι διέθεσαν, προκαταβολικά, περίπου 15 εκατ. ευρώ, προκειμένου να παραλάβουν, από την ερχόμενη Παρασκευή, ένα iPhone Xs ή Xs Max. Η προπαραγγελία των συσκευών iPhone στην Ελλάδα προϋποθέτει τη δέσμευση του ποσού αγοράς της συσκευής, η οποία γίνεται σε ποσοστό 99% μέσω πιστωτικής κάρτας. Αυτό συμβαίνει αφενός επειδή είναι πιο βολικό, αφετέρου επειδή ο καταναλωτής αισθάνεται μεγαλύτερη ασφάλεια όσον αφορά τη διενεργούμενη συναλλαγή, ειδικά στην περίπτωση που δεν πάει κάτι καλά.

 
Στελέχη επιχειρήσεων λιανικής χθες αναφέρονταν σε αυξημένη ζήτηση κατά 30% σε σχέση με το προηγούμενο iPhone X, που είχε παρουσιαστεί πέρυσι.


Behind the Scenes...

#683   lezas

lezas

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad mini 3

Δημοσίευση 25/09/2018 - 14:47

Ήταν που δεν θα το αγόραζε κανεις...

#684   lezas

lezas

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad mini 3

Δημοσίευση 25/09/2018 - 14:47

Ήταν που δεν θα το αγόραζε κανεις...

#685   kouroupelos

kouroupelos

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 25/09/2018 - 14:50

Ρεκόρ καταγράφουν οι πωλήσεις των νέων iPhone Χs στην ελληνική αγορά.

 

Μέσα σε τρεις ημέρες έχουν προ-παραγγελθεί 10.000 συσκευές iPhone Χs και iPhone Xs Max, ενώ μόνο την περασμένη Παρασκευή είχαν διατεθεί πάνω από 4.500 iPhones, εκ των οποίων το 65% ήταν το μοντέλο iPhone Xs Max, αξίας από 1.300 έως 1.600 ευρώ. Συνολικά, εκτιμάται ότι μέχρι και τη Δευτέρα οι Έλληνες διέθεσαν πάνω από 15 εκατ. ευρώ για αγορές iPhone Xs.

 

Σύμφωνα με καλά ενημερωμένες πηγές, το 65% των νέων παραγγελιών αφορά το μοντέλο iPhone Xs Max.

 

 

Συνολικά μέχρι και χθες, οι Έλληνες καταναλωτές υπολογίζεται ότι διέθεσαν, προκαταβολικά, περίπου 15 εκατ. ευρώ, προκειμένου να παραλάβουν, από την ερχόμενη Παρασκευή, ένα iPhone Xs ή Xs Max. Η προπαραγγελία των συσκευών iPhone στην Ελλάδα προϋποθέτει τη δέσμευση του ποσού αγοράς της συσκευής, η οποία γίνεται σε ποσοστό 99% μέσω πιστωτικής κάρτας. Αυτό συμβαίνει αφενός επειδή είναι πιο βολικό, αφετέρου επειδή ο καταναλωτής αισθάνεται μεγαλύτερη ασφάλεια όσον αφορά τη διενεργούμενη συναλλαγή, ειδικά στην περίπτωση που δεν πάει κάτι καλά.

 
Στελέχη επιχειρήσεων λιανικής χθες αναφέρονταν σε αυξημένη ζήτηση κατά 30% σε σχέση με το προηγούμενο iPhone X, που είχε παρουσιαστεί πέρυσι.

Μπααα... Πιο πολυ για διαφιμηστικο τρικ ακουγεται, δεδομενου κιολας οτι παγκωσμιως ειχε τις λιγοτερες πωλησεις απο καθε αλλη παρουσιαση. Ουτε καν sold out δεν εγινε.



#686   johnythedirector

johnythedirector

    iPH Addict

  • 640 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/09/2018 - 15:00

Διαφημιστικο τρικ δεν ειναι, και δεν λενε ψεματα. 10.000 ατομα στα 10.000.000... ε ναι νομιζω εχουνε χρηματα για να τα αγορασουν και τα δακρυα της αδερφης της Miley Cyrus αν θελουνε.
Τωρα σε παγκοσμιο επιπεδο ειναι νωρις να κρινουμε για το τι εχει συμβει. Υπομονη καποιες βδομαδες και θα ειμαστε σε θεση να κρινουμε.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#687   FlushRoyal

FlushRoyal

    iPH User

  • 116 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 25/09/2018 - 15:26

Το xr το βλέπω να μένει στα συρτάρια για ξεσκόνισμα...  
Κατά τη γνώμη μου, κακή τακτική να βγάλει πρώτα τα xs στην αγορά.
Το timing είναι καλό για τα xs, αλλά να είχαν βγάλει το xr τουλάχιστον ένα μήνα νωρίτερα.
Ας πήγαιναν και λίγο νωρίτερα το event μια φορά δεν θα χαλούσε ο κόσμος...
 



#688   MethAvrio

MethAvrio

    iPH Addict

  • 792 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/09/2018 - 15:33

Ρεκόρ απολύσεων, όχι πωλήσεων!



#689   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 25/09/2018 - 16:44

Σου είπαν ότι θα το παραλάβεις Παρασκευή; Εμένα μου είπαν ότι θα με ξανακαλέσουν την Πέμπτη να μου πουν για Παρασκευή ή Δευτέρα. Κι εμένα είναι η πρώτη φορά που θα το πάρω την πρώτη μέρα και κάνω και μετάβαση από samsung οπότε κάνω σα μικρό παιδί. χαχα

Ναι, μου είπαν ότι είναι κρατημένο στο όνομά μου και να πάω όποια ώρα θέλω την Παρασκευή να το παραλάβω! Καλορίζικο, με το καλό να παραλάβεις!

#690   hlias77

hlias77

    iPH Enthousiast

  • 540 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/09/2018 - 16:49

Εννοείτε ότι είναι τρικ,από την στιγμή που μιλάει για προκαταβολική διάθεση 15 εκατομυρίων ευρώ.ποιος ζήτησε προκαταβολή;ούτε το πλαίσιο ούτε Istorm ούτε public.οποτε πως οι Έλληνες διέθεσαν τόσα χρήματα;

Τελευταία επεξεργασία από: hlias77, 25/09/2018 - 16:50


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες