Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

iPhone Xs και iPhone Xs Max: Επίσημη παρουσίαση


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
999 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#901   marga

marga

    iPH newbie

  • 53 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 28/09/2018 - 14:22

Δηλαδή για να βάλει κάποιος το iPlus πρέπει να αγοράσει τη συσκευη κατευθειαν από το iStorm ? Αν η συσκευή αγοραστεί απο άλλη αλυσίδα δεν γίνεται ?


Οχι


Sent from my iPad using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#902   sotzyg

sotzyg

    iPH Member

  • 266 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:iphone 12 pro max

Δημοσίευση 28/09/2018 - 17:58

Υπάρχει ήδη κάποιος κάτοχος Xs, να μας πει για το περιβόητο σήμα του wifi συγκριτικά με άλλη συσκευη;

Σε ένα γρήγορο έλεγχο που έκανα το σήμα του WiFi συγκριτικά iPhone xs max και iPhone 7 Plus διαπίστωσα σχεδόν ίδιο σήμα με ελαφρά καλύτερο το Xs max.
Ακόμα δεν έχω διαπιστώσει να ξεσυνδέεται απο το WiFi και να συνδέεται πάλι.
Δεν έχω τελειώσει το σεταρισμα και δεν έχω βάλει κάρτα sim για να διαπιστώσω και σύγκριση στο σήμα 4G.
Για αρχή πάμε καλά!

Τελευταία επεξεργασία από: sotzyg, 28/09/2018 - 18:00


#903   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.407 μηνύματα

Δημοσίευση 28/09/2018 - 18:35

Στο νήμα με τις εντυπώσεις λένε τα αντίθετα κάποιοι για το σήμα... Τι ισχύει τελικά;


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

#904   FlushRoyal

FlushRoyal

    iPH User

  • 116 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 28/09/2018 - 18:47

Σε ένα γρήγορο έλεγχο που έκανα το σήμα του WiFi συγκριτικά iPhone xs max και iPhone 7 Plus διαπίστωσα σχεδόν ίδιο σήμα με ελαφρά καλύτερο το Xs max.
Ακόμα δεν έχω διαπιστώσει να ξεσυνδέεται απο το WiFi και να συνδέεται πάλι.
Δεν έχω τελειώσει το σεταρισμα και δεν έχω βάλει κάρτα sim για να διαπιστώσω και σύγκριση στο σήμα 4G.
Για αρχή πάμε καλά!


Ευχαριστώ φίλε για ν ενημέρωση και καλορίζικο!Να το χαρείς!

Στο νήμα με τις εντυπώσεις λένε τα αντίθετα κάποιοι για το σήμα... Τι ισχύει τελικά;
Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk


Πιστεύω πως ορισμένοι μπορεί ήδη να μην είχαν καλό σημα και απλώς να μην το είχαν παρατηρήσει.
Άλλωστε το πρόβλημα που λέγεται μέρες τώρα έχει να κάνει αποκλειστικά με το σήμα του wifi καθώς κάποιες συσκευές βρέθηκαν να συγχρονίζονται σε χαμηλοτερα Ghz. Ίσως με την 12.1 να λυθεί αυτό, μένει να το δούμε..

#905   JohnSerres

JohnSerres

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 28/09/2018 - 18:50

Οπως ειπα χθες τσιμπησα ενα iPhone X. Θελετε να με πειτε παραξενο.. Ξενερωτο.. Κι εγω δεν ξερω τι αλλο! Μεχρι στιγμης δεν εχω καταλαβει ΤΡΟΜΕΡΕΣ διαφορες σε σχεση με το iPhone 7 Plus που ειχα. Απο ταχυτητα μια χαρα, οπως μια χαρα πηγαινε και το 7 Plus. Ηχος ωραιος, οπως μια χαρα stereo ηταν και στο 7 Plus. Οθονη που περιμενα μεγαλη διαφορα, its ok... Ας πουμε καπως πιο ζωντανη οχι ομως οπως θα περιμενα απο μια oled οθονη! Ισως περιμενα να δω κατι "κορεσμενο" οπως οι amoled των Samsung ομως ειναι αρκετα χαλαρη η φαση! Δεν το λεω ως κακο, αλλα καλο... Ομως και παλι σε σχεση με το 7 Plus....εχμ... αναβαθμισμενη σιγουρα, εντος οριων ομως! Καμερα δεν δοκιμασα ακομη να πω την αληθεια μου αν και ημουν ηδη πολυ ευχαριστημενος απο αυτο που ειχα... Face ID προς το παρων το εχω απενεργοποιημενο αρα δεν εχω και αποψη σε σχεση με το touch id του 7 Plus. Τελος το κρατημα στο χερι σιγουρα πολυ πιο ευχρηστο... Ομως και παλι δεν το λειτουργεις με ενα χερι ανετα! Δυνατη συσκευη εννοειται... Ομως ως εμπειρια χρησης δεν βλεπω κατι σημαντικο σε σχεση με το προηγουμενο κινητο μου!

 

ΥΣ: Μαλλον φταιει η ιδια θηκη Spigen που εβαλα και το backup που ειχα κρατησει, με αποτελεσμα να βλεπω ξανα τα ιδια πραγματα εντος κι εκτος! Χαχα... Προφανως ισως υπερβαλλω και λιγο προς χαρην συζητησης, ομως σιγουρα οι προσδοκιες μου ηταν λιγο μεγαλυτερες! Βεβαια θα μου πεις, τι να κανει ρε φιλος? Καφε? Δεν ξερω ειναι η αληθεια... Απλως σας λεω πως αισθανομαι!  :P


Τελευταία επεξεργασία από: JohnSerres, 28/09/2018 - 18:51


#906   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 28/09/2018 - 19:13

Οπως ειπα χθες τσιμπησα ενα iPhone X. Θελετε να με πειτε παραξενο.. Ξενερωτο.. Κι εγω δεν ξερω τι αλλο! Μεχρι στιγμης δεν εχω καταλαβει ΤΡΟΜΕΡΕΣ διαφορες σε σχεση με το iPhone 7 Plus που ειχα. Απο ταχυτητα μια χαρα, οπως μια χαρα πηγαινε και το 7 Plus. Ηχος ωραιος, οπως μια χαρα stereo ηταν και στο 7 Plus. Οθονη που περιμενα μεγαλη διαφορα, its ok... Ας πουμε καπως πιο ζωντανη οχι ομως οπως θα περιμενα απο μια oled οθονη! Ισως περιμενα να δω κατι "κορεσμενο" οπως οι amoled των Samsung ομως ειναι αρκετα χαλαρη η φαση! Δεν το λεω ως κακο, αλλα καλο... Ομως και παλι σε σχεση με το 7 Plus....εχμ... αναβαθμισμενη σιγουρα, εντος οριων ομως! Καμερα δεν δοκιμασα ακομη να πω την αληθεια μου αν και ημουν ηδη πολυ ευχαριστημενος απο αυτο που ειχα... Face ID προς το παρων το εχω απενεργοποιημενο αρα δεν εχω και αποψη σε σχεση με το touch id του 7 Plus. Τελος το κρατημα στο χερι σιγουρα πολυ πιο ευχρηστο... Ομως και παλι δεν το λειτουργεις με ενα χερι ανετα! Δυνατη συσκευη εννοειται... Ομως ως εμπειρια χρησης δεν βλεπω κατι σημαντικο σε σχεση με το προηγουμενο κινητο μου!

 

ΥΣ: Μαλλον φταιει η ιδια θηκη Spigen που εβαλα και το backup που ειχα κρατησει, με αποτελεσμα να βλεπω ξανα τα ιδια πραγματα εντος κι εκτος! Χαχα... Προφανως ισως υπερβαλλω και λιγο προς χαρην συζητησης, ομως σιγουρα οι προσδοκιες μου ηταν λιγο μεγαλυτερες! Βεβαια θα μου πεις, τι να κανει ρε φιλος? Καφε? Δεν ξερω ειναι η αληθεια... Απλως σας λεω πως αισθανομαι!  :P

Μα αυτά  που αναφέρεις είναι και η πραγματικότητα ,αποψη μου 

δεν υπάρχουν διαφορες ουσιαστικές  (οι μάλλον ελάχιστες ) που στους περισσότερους χρηστες δεν γίνονται και αντιληπτές ...από iphone 7plus και πάνω όσων αφορα το software .

όσα και βίντεο να δεις συγκριτικά στο youtube προσωπικά αυτό διαπιστώνει κανεις

Δυστυχως φτάσαμε ταβάνι τεχνολογικά (όσων αφορα την κινητή τηλεφωνία) 

Βεβαια ταβάνι φτάσαμε και στις τιμές 

Eγω ακόμη στο 7plus είμαι και καλα κρατώ ακόμη 

Μεχρι το 7plus ,αν θυμάμαι καλα πρέπει να έχω αλλάξει όλα τα κινητά από και 3g έως 7plus (μεσα και το 5C και SE)

Πλεον δεν τους κάνω την χαρη ,οχι γιατί δεν μπορώ οικονομικά ,αλλα βαρέθηκα την ψιλό κοροιδια από μεριας τους.....λες και θα συγκινηθούν  :P

Θα αρκεστώ στο apple watch 4 για φέτος που θεωρώ ότι εκεί κάτι έδωσε ......


Τελευταία επεξεργασία από: canecorso, 28/09/2018 - 19:14

  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#907   bill_2

bill_2

    iPH Enthousiast

  • 408 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 28/09/2018 - 19:16

Το έχω από το μεσημέρι iPhone Xs max .. μεγάλωσε το X !!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#908   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1.574 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 28/09/2018 - 20:25

Οσο το ειδα στον Κωτσοβολο το Μαξ, οκ ειναι εντυπωσιακη η οθονη, και εχει τεραστια διαφορα με ενα Plus. Οσοι ειναι τις μεγαλης οθονης και κινητου θα το ευχαριστηθούν πολυ!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#909   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.407 μηνύματα

Δημοσίευση 28/09/2018 - 20:53

Μα αυτά που αναφέρεις είναι και η πραγματικότητα ,αποψη μου
δεν υπάρχουν διαφορες ουσιαστικές (οι μάλλον ελάχιστες ) που στους περισσότερους χρηστες δεν γίνονται και αντιληπτές ...από iphone 7plus και πάνω όσων αφορα το software .
όσα και βίντεο να δεις συγκριτικά στο youtube προσωπικά αυτό διαπιστώνει κανεις
Δυστυχως φτάσαμε ταβάνι τεχνολογικά (όσων αφορα την κινητή τηλεφωνία)
Βεβαια ταβάνι φτάσαμε και στις τιμές
Eγω ακόμη στο 7plus είμαι και καλα κρατώ ακόμη
Μεχρι το 7plus ,αν θυμάμαι καλα πρέπει να έχω αλλάξει όλα τα κινητά από και 3g έως 7plus (μεσα και το 5C και SE)
Πλεον δεν τους κάνω την χαρη ,οχι γιατί δεν μπορώ οικονομικά ,αλλα βαρέθηκα την ψιλό κοροιδια από μεριας τους.....λες και θα συγκινηθούν :P
Θα αρκεστώ στο apple watch 4 για φέτος που θεωρώ ότι εκεί κάτι έδωσε ......


Καλύτερα έτσι να μπορεί ο κόσμος να χαίρετε περισσότερο χρόνο τη συσκευή του και όχι να την αλλάζει κάθε χρόνο (άποψη μου).
Συγκλονιστικές διάφορες θα πρέπει να πας πολύ πίσω για να δεις.. Ίσως στο 5. Γιατί και εγώ με 6s+ δεν είδα το κάτι παραπάνω ούτε στο 7, ούτε στο 8. Το x δεν με βόλευε σαν συσκευή καταρχήν. Πλέον θα παω για το xs max όπου με βλέπω να μένω για τα επόμενα 4-5 χρόνια όπως πάει το θέμα και ευχαριστημένος θα είμαι


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

#910   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 28/09/2018 - 21:26

Λοιπόν παιδιά παρέλαβα κι εγώ το Xs Max. Το WiFi ειναι κολλημένο στο φουλ. κανένα πρόβλημα . Μην ακούτε βλακείες. Έκανα και ενα reset στο network settings καλού κακού. Κανένα πρόβλημα ακόμα και σε δύσκολα σημεία.

Το μμέγεθος δε , είναι ιδεώδες. Το ίδιο ακριβώς με τα iphone plus.

Τις επόμενες ημέρες θα δώ και περισσότερα και θα ενημερώσω



#911   DJACID

DJACID

    iPH Enthousiast

  • 419 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/09/2018 - 21:28

Καλησπέρα σε όλους παρέλαβα κι εγώ σήμερα το Xs Max και έχω μείνει έκπληκτος με την οθόνη. Βέβαια έκανα μετάβαση από 6S. Να ρωτήσω κάτι; Γιατί όλοι λέτε ότι το iplus κοστίζει 59€ όταν το site του istorm αναφέρει ότι κοστίζει 79;

#912   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 28/09/2018 - 21:30

Εγώ έκανα στον ξηρογιαννοπουλο 45 ευρώ .


Sent from my iPhone using Tapatalk

#913   DJACID

DJACID

    iPH Enthousiast

  • 419 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/09/2018 - 21:34

Για το XS Max; Επίσης πρέπει το τιμολόγιο και η ασφάλεια να είναι αν το ίδιο ονομα;

#914   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 28/09/2018 - 21:39

Ναι για το max .


Sent from my iPhone using Tapatalk

#915   hlias77

hlias77

    iPH Enthousiast

  • 540 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2018 - 21:43

Καλησπέρα σε όλους παρέλαβα κι εγώ σήμερα το Xs Max και έχω μείνει έκπληκτος με την οθόνη. Βέβαια έκανα μετάβαση από 6S. Να ρωτήσω κάτι; Γιατί όλοι λέτε ότι το iplus κοστίζει 59€ όταν το site του istorm αναφέρει ότι κοστίζει 79;

Τόσο θα είναι μέχρι την Δευτέρα.τους το είπα και εγώ,ότι στο σάιτ είναι 79,μην γίνει καμία στραβή και δεν με καλύψετε επειδή πλήρωσα 59.και μου είπαν ότι θα αλλάξει από Δευτέρα η τιμή και θα είναι 79.
Αυτό που κατάλαβα είναι ότι είναι ακριβώς η ίδια ασφάλεια με την του Ξηρογ.απλα επέλεξα από istorm γιατί αν ερθει η κακιά στιγμή,να απευθυνθώ κατευθείαν σε αυτούς.

Τελευταία επεξεργασία από: hlias77, 28/09/2018 - 21:43


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 8

0 μέλη, 8 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες