Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

iPhone Xs και iPhone Xs Max: Επίσημη παρουσίαση


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
999 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#961   evangelos37

evangelos37

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 08/12/2018 - 14:32

εμενα το folio μ αρεσει γιατι καλυπτει ολο το κινητο, δεν δινει στοχο και αν ειναι και ομορφο ειναι οτι πρεπει. ευχαριστω πολυ rromeodim. απο θηκες εχω επιλεξει καποιες οπως

https://thikishop.gr...ni-mayro-20490/

https://thikishop.gr...ini-kafe-20398/

https://www.skroutz....one-XS-Max.html

http://www.shop13.gr...3-p-252322.html

https://www.e-click....s-max-in-brown/

 

και σε δευτερο χρονο θα παραγγειλω απο εξωτερικο και γυαλι και θηκη που δεν θα με νοιαζει ποτε θα ερθουν. απλα τωρα βιαζομαι να τα εχω σε 2-3 μερες, γιαυτο!


Τελευταία επεξεργασία από: evangelos37, 08/12/2018 - 14:33


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#962   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/12/2018 - 14:56

καλα το εχεις σκεφτει, προσεχε στο θεμα θηκη το υλικο στο οποιο παει και κουμπωνει η συσκευη, μιλαω για τις θηκες που θες να παρεις αμεσα, μην με το μπασε βγαλε δημιουργησει καμμια γρατζουνια. Πριν το τοποθετησεις το τηλ τσεκαρε ολη τη περιμετρο και το εσωτερικο με τα δαχτυλα σου προσεχτικα. Αυτα σε γενικες γραμμες



#963   evangelos37

evangelos37

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 08/12/2018 - 15:29

καλα το εχεις σκεφτει, προσεχε στο θεμα θηκη το υλικο στο οποιο παει και κουμπωνει η συσκευη, μιλαω για τις θηκες που θες να παρεις αμεσα, μην με το μπασε βγαλε δημιουργησει καμμια γρατζουνια. Πριν το τοποθετησεις το τηλ τσεκαρε ολη τη περιμετρο και το εσωτερικο με τα δαχτυλα σου προσεχτικα. Αυτα σε γενικες γραμμες

θα ειναι σιλικονι απο μεσα, ναι θα το ελεγξω, ευχαριστω πολυ και παλι



#964   evangelos37

evangelos37

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 08/12/2018 - 16:37

να ρωτησω κατι εντελως ασχετο με θηκες glass κλπ? οταν εκανα μεταφορα πο το 4 στο 6plus την εκανα χειροκινητα. τωρα ομως ειναι μεγαλος ο τηλεφωνικος καταλογος και οι εφραμογες. πως μπορω να το κανω??? i tunes δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε....(αξιοπεριεργο ε)! υπαρχει αλλη εφαρμογη ή απο το i tunes? υπαρχει καποιοσ οδηγος? μπορει να με βοηθησει και να με κατατοπίσει καποιος?



#965   cmak

cmak

    iPH Addict

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 09/12/2018 - 12:45

να ρωτησω κατι εντελως ασχετο με θηκες glass κλπ? οταν εκανα μεταφορα πο το 4 στο 6plus την εκανα χειροκινητα. τωρα ομως ειναι μεγαλος ο τηλεφωνικος καταλογος και οι εφραμογες. πως μπορω να το κανω??? i tunes δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε....(αξιοπεριεργο ε)! υπαρχει αλλη εφαρμογη ή απο το i tunes? υπαρχει καποιοσ οδηγος? μπορει να με βοηθησει και να με κατατοπίσει καποιος?


Καλημέρα, αν τις έχεις σε Gmail account προσθέτεις έναν google account στο iPhone και τις περνάς. Αν πάλι δεν έχεις φτιάχνεις έναν, τις περνάς στο account πρώτα και μετά στο iPhone.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#966   evangelos37

evangelos37

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 09/12/2018 - 13:15

οχι δεν εχω τιποτα εντελως! ευχαριστω πολυ



#967   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/12/2018 - 13:48

φροντισε στο 6s να εχεις ανοιχτους τους διακοπτες στο icloud (Επαφες,Σημειωσεις και οτι αλλο θες να φορτωθει αμεσα στη νεα συσκευη ) και επισης παρε ενα backup στον υπολογιστη σου μεσω itunes αν θες να επανελθουν και τα υπολοιπα και κυριως οι εφαρμογες



#968   emminad1925

emminad1925

    iPH Addict

  • 655 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 09/12/2018 - 18:39

οχι δεν εχω τιποτα εντελως! ευχαριστω πολυ


My Contacts Backup από GLOBILE BILISIM BILGISAYAR HIZMETLERI ILETISIM DANISMANLIK SANAYI TICARET LIMITED SIRKETI iTunes Link




Κανεις αντίγραφο τις στέλνεις στο email σου και από εκεί τις περνάς πολύ απλά και εύκολα..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: emminad1925, 09/12/2018 - 18:40


#969   emminad1925

emminad1925

    iPH Addict

  • 655 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 09/12/2018 - 18:42

να ρωτησω κατι εντελως ασχετο με θηκες glass κλπ? οταν εκανα μεταφορα πο το 4 στο 6plus την εκανα χειροκινητα. τωρα ομως ειναι μεγαλος ο τηλεφωνικος καταλογος και οι εφραμογες. πως μπορω να το κανω??? i tunes δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε....(αξιοπεριεργο ε)! υπαρχει αλλη εφαρμογη ή απο το i tunes? υπαρχει καποιοσ οδηγος? μπορει να με βοηθησει και να με κατατοπίσει καποιος?


Τώρα είδα ότι μιλάς γενικά για μεταφορά..Αν θέλεις να μεταφέρεις και εφαρμογές φωτό σημειώσεις κλπ καλύτερα από το iTunes..είναι πολύ απλό στη χρήση..κατεβάζεις iTunes συνδέεις το κινητό κανεις αντίγραφο ,μετά συνδέεις το νέο κινητό και κανεις επαναφορά από το αντίγραφο και όλα τα δεδομένα σου μεταφέρονται στο καινούριο..ακόμα και το φόντο παραμένει τίδιο!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#970   evangelos37

evangelos37

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 10/12/2018 - 12:51

romeodim συγνωμη αλλα θα θελα να σε ρωτησω κατι....

αυτο το glass που μου προτεινες   https://www.skroutz....-Protector.html

ειναι το ιδιο ακριβως με αυτο  https://www.skroutz....one-XS-Max.html  :huh:? το EZ FIT που λεει το ενα τι σημαινει, ξερεις? το αλλο λεει slim...! ρωταω γιατι η συσκευασια με τον οδηγο και τα δυο τζαμια θα κανει 7-10 μερες να ερθει, ενω το αλλο ειναι ετοιμοπαραδοτο (και το κινητο τεταρτη πεμπτη θα το εχω στα χερια μου)

 

γενικα της spigen βρηκα αυτες    https://www.skroutz.... i phone xs max


Τελευταία επεξεργασία από: evangelos37, 10/12/2018 - 12:54


#971   gousias

gousias

    iPH Contributor

  • 1.027 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/12/2018 - 16:08

Συγκριτικά με το X, το XS αξίζει τα παραπάνω χρήματα;
Έχω το 7 και έχω μπει σε μια σκέψη για το αν αξίζει να το δώσω ανταλλαγή σε κάποιο κατάστημα και διαφορά για τα παραπάνω; Βέβαια να υποθέσω ότι θα το «σκοτώσουν» σε τιμή το 7 τα καταστήματα αυτά; Πάντως το πήρα πριν 1-2 μήνες ανακατασκευασμένο από εξουσιοδοτημένο.

#972   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 10/12/2018 - 17:13

Καλύτερη κάμερα καλύτερος επεξεργαστής σε πρώτη φάση.. Στην πράξη βέβαια δεν θα δεις τρομερές διάφορες εκτός αν κόβει το μάτι σου


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

#973   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 10/12/2018 - 18:00

Συγκριτικά με το X, το XS αξίζει τα παραπάνω χρήματα;
Έχω το 7 και έχω μπει σε μια σκέψη για το αν αξίζει να το δώσω ανταλλαγή σε κάποιο κατάστημα και διαφορά για τα παραπάνω; Βέβαια να υποθέσω ότι θα το «σκοτώσουν» σε τιμή το 7 τα καταστήματα αυτά; Πάντως το πήρα πριν 1-2 μήνες ανακατασκευασμένο από εξουσιοδοτημένο.


Προσωπικά προτιμούσα την πρώτη επιλογή θεωρώ ότι είναι σχεδόν ίδια και τα 200 € παραπάνω δεν αξίζουν.

Ίσως σε κάποιο άλλο μοντέλο μετά από δυο τρία χρόνια


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#974   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 10/12/2018 - 19:49

Εξαρτάται και από το κάθε ποτε αλλάζει κινητό ο φίλος, αν σκοπεύει να το κρατήσει 3+ χρονια εγώ θα πήγαινα στο XS καθαρά για θέμα υποστήριξης (πέραν των υπολοιπων διαφορων).

 

Καλύτερη κάμερα καλύτερος επεξεργαστής σε πρώτη φάση.. Στην πράξη βέβαια δεν θα δεις τρομερές διάφορες εκτός αν κόβει το μάτι σου


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

 

 

Προσωπικά προτιμούσα την πρώτη επιλογή θεωρώ ότι είναι σχεδόν ίδια και τα 200 € παραπάνω δεν αξίζουν.

Ίσως σε κάποιο άλλο μοντέλο μετά από δυο τρία χρόνια


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Εξαρτάται και από το κάθε ποτε αλλάζει κινητό ο φίλος, αν σκοπεύει να το κρατήσει 3+ χρονια εγώ θα πήγαινα στο XS καθαρά για θέμα υποστήριξης (πέραν των υπολοιπων διαφορων).



#975   cmak

cmak

    iPH Addict

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 10/12/2018 - 20:05

Συγκριτικά με το X, το XS αξίζει τα παραπάνω χρήματα;
Έχω το 7 και έχω μπει σε μια σκέψη για το αν αξίζει να το δώσω ανταλλαγή σε κάποιο κατάστημα και διαφορά για τα παραπάνω; Βέβαια να υποθέσω ότι θα το «σκοτώσουν» σε τιμή το 7 τα καταστήματα αυτά; Πάντως το πήρα πριν 1-2 μήνες ανακατασκευασμένο από εξουσιοδοτημένο.


Καλησπέρα φίλε μου. Εννοείται ότι θα στο σκοτώσουν και δεν έχει σημασία αν είναι 3 μηνών ή 3 ημερών. Καλύτερα να προσπαθήσεις να το πουλήσεις μόνος σου. Χ με Xs να είχαμε να λέγαμε διάφορες. Τίποτα ουσιαστικό και -300€ στη τσέπη σου. Μην πέφτεις στο τριπάκι της Apple, εκτός αν ψήνεσαι να δώσεις κάτι παραπάνω και να πας στο Μαξ.


Sent from my iPad using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (2)