Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

iPhone Xs και iPhone Xs Max: Επίσημη παρουσίαση


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
999 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#976   gousias

gousias

    iPH Contributor

  • 1.027 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/12/2018 - 20:06

Είναι ότι θα κρατηθεί για 1-2 χρόνια και μετά παει σε δικό μου οικογενειακό μέλος. Ωστόσο επειδή και το καθένα έχει και τα gate του όπως και τα πλεονεκτήματα, ποιο αξίζει τελικά; Είναι μια μάλλον όχι και τόσο εύκολη απάντηση;

Άραγε ανταλλαγή σε ποια καταστήματα μπορώ να δω αν κάνουν; Αν κάποιος θέλει ας στείλει pm για να μη ξεφεύγει το θέμα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#977   gousias

gousias

    iPH Contributor

  • 1.027 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/12/2018 - 20:09

Καλησπέρα φίλε μου. Εννοείται ότι θα στο σκοτώσουν και δεν έχει σημασία αν είναι 3 μηνών ή 3 ημερών. Καλύτερα να προσπαθήσεις να το πουλήσεις μόνος σου. Χ με Xs να είχαμε να λέγαμε διάφορες. Τίποτα ουσιαστικό και -300€ στη τσέπη σου. Μην πέφτεις στο τριπάκι της Apple, εκτός αν ψήνεσαι να δώσεις κάτι παραπάνω και να πας στο Μαξ.


Sent from my iPad using Tapatalk


Μπα όχι για max και μεγαλύτερο ούτε λόγος. Θεωρώ ότι δεν είναι τόσο πρακτικό στο ένα χέρι ειδικά, όταν μπορεί να χρειαστεί για γρήγορο χειρισμό κάτι. Ήδη και το κανονικό X είναι λίγο παραπάνω σε διαστάσεις για χειρισμό στο ένα χέρι πάντα μιλώ και για περιπτώσεις όπου έχει χρειαστεί να γίνει κάτι άμεσο (πχ να βγει από τσέπη ενώ στο άλλο χέρι κρατάς πράγματα και θες να γράψεις κάτι γρήγορα κλπ κλπ).

#978   Gi4nnis

Gi4nnis

    iPH User

  • 159 μηνύματα

Δημοσίευση 29/01/2019 - 17:06

Καλησπερα σε ολους!!Εχω το iPhone XS Max και έχω το εξής θέμα!! Κάποιες φορές που μπαίνω στα Mail μου από την εφαρμογή τ κινητού Mail καμία φορά όταν μπαίνω να διαβάσω ένα Mail μ δείχνει μόνο το πάνω πάνω,δε με αφήνει να κάνω σκρολ προς τα κάτω!! Αν πάω πίσω και μπω σε ένα άλλο mail και μετά ξανά γυρίσω στο προηγούμενο δουλεύει κανονικά!! Παρόλο π έκανα την τελευταία αναβάθμιση λογισμικού στο κινητό ακόμα το ίδιο βιολί!! Έχετε ιδέα τι παίζει ;; Ευχαριστω !!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#979   Gi4nnis

Gi4nnis

    iPH User

  • 159 μηνύματα

Δημοσίευση 29/01/2019 - 17:08

Αυτό βέβαια δε το κάνει συνέχεια, αν μπω ας πούμε δέκα φορές τη μέρα στα Mail θα μ το κάνει σε τουλάχιστον 4 Mail που θα μπω να διαβάσω!! Και μου το κάνει σε Mail που μου στέλνεις διαφορά καταστήματα προϊόντων!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#980   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 18/02/2019 - 06:47

Σε πειραζει να διαφωνησω ? Πουλησα το x 800 ε , εβαλα 400 ε = 1200 ε κι πηρα το max , οπως κι κανω καθε χρονο ,
ειμαι επαγγελματιας κι μπορω να διαθεσω αυτο το ποσο για ανανεωση ενος " εργαλειου για την δουλεια μου " .

Οποτε ναι ειμαι αυτο που αποκαλεις " φραγκατος " .


Θέλεις να μας πεις ότι το iPhone X δεν σου έκανε σαν "εργαλείο για την δουλειά σου" και έπρεπε να πάρεις το XS Max.. Εκτός αν χρειάζεσαι πολύ μεγάλη οθόνη για να δείξεις κάτι, που τότε βέβαια θα μπορούσες να πας σε Samsung galaxy note ή κάποιο Sony Xperia Z, αν αληθινά πρόκειται "για την δουλειά σου", οπότε πάλι δεν είσαι πολύ ειλικρινής και πιο πολύ θα έλεγα ότι απλά ήθελες να το πάρεις για προσωπικούς και όχι "επαγγελματικούς" λόγους.
Όσο για τον αυτο-χαρακτηρισμό σου σαν "φραγκάτος", ούτε χρειαζόταν εδώ, ούτε μας ενδιαφέρει (για να μην το πω πιο χοντρά).



Sent from my iPhone using Tapatalk

#981   blackmamba

blackmamba

    iPH Addict

  • 697 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 18/02/2019 - 09:03

Θέλεις να μας πεις ότι το iPhone X δεν σου έκανε σαν "εργαλείο για την δουλειά σου" και έπρεπε να πάρεις το XS Max.. Εκτός αν χρειάζεσαι πολύ μεγάλη οθόνη για να δείξεις κάτι, που τότε βέβαια θα μπορούσες να πας σε Samsung galaxy note ή κάποιο Sony Xperia Z, αν αληθινά πρόκειται "για την δουλειά σου", οπότε πάλι δεν είσαι πολύ ειλικρινής και πιο πολύ θα έλεγα ότι απλά ήθελες να το πάρεις για προσωπικούς και όχι "επαγγελματικούς" λόγους.
Όσο για τον αυτο-χαρακτηρισμό σου σαν "φραγκάτος", ούτε χρειαζόταν εδώ, ούτε μας ενδιαφέρει (για να μην το πω πιο χοντρά).



Sent from my iPhone using Tapatalk

Ρε φίλε, ποιος είσαι εσύ για να κρίνεις τι τηλέφωνο θα πρέπει να έχει ο καθένας; 

 

Πόσο κόμπλεξ πια σ' αυτή τη χώρα; Μαθήματα οικονομίας σε ελεύθερη αγορά;

 

Αλλά τι περιμένεις, σε λαό που ψήφισε για να του σβήσουν τα χρέη και να μην πληρώνει διόδια & ΕΝΦΙΑ, για ποια ελπίδα μιλάμε.

 

Εξ' αρχής το ποστάρισμά σου ήταν επιθετικό, δηλαδή τι ζητάς, να μην αγοράσουν αυτοί που μπορούν iPhone ΜΠΑΣ και ρίξει η Apple τις τιμές και το πάρεις ΕΣΥ φθηνότερα;

 

Μάθετε να σέβεστε επιτέλους τις επιλογές του καθενός & να μην κρίνετε.



#982   Leftflowers

Leftflowers

    iPH Contributor

  • 1.029 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:leftflowers

Δημοσίευση 18/02/2019 - 10:39

Συγγνωμη αλλα δεν θα σου απαντησω βεβαια 



#983   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 18/02/2019 - 17:40

Ρε φίλε, ποιος είσαι εσύ για να κρίνεις τι τηλέφωνο θα πρέπει να έχει ο καθένας; 

 

Πόσο κόμπλεξ πια σ' αυτή τη χώρα; Μαθήματα οικονομίας σε ελεύθερη αγορά;

 

Αλλά τι περιμένεις, σε λαό που ψήφισε για να του σβήσουν τα χρέη και να μην πληρώνει διόδια & ΕΝΦΙΑ, για ποια ελπίδα μιλάμε.

 

Εξ' αρχής το ποστάρισμά σου ήταν επιθετικό, δηλαδή τι ζητάς, να μην αγοράσουν αυτοί που μπορούν iPhone ΜΠΑΣ και ρίξει η Apple τις τιμές και το πάρεις ΕΣΥ φθηνότερα;

 

Μάθετε να σέβεστε επιτέλους τις επιλογές του καθενός & να μην κρίνετε.

Καταρχήν, εσύ ρε φίλε είσαι ο δικηγόρος του άλλου και εμπλεκεσαι στην συζήτηση;   Μάλλον εσύ έχεις κάποιο κόμπλεξ φαίνεται, δεν εξηγείται αλλιώς.

Επίσης, ούτε ξέρεις τι ψήφισα, ούτε με ξέρεις προσωπικά για να μου επιτίθεσαι εσύ έτσι.  Και όχι ότι χρειάζεται να εξηγούμαι σε σένα, αλλά ούτε για να αποφύγω διόδια ψήφισα, ούτε για να αποφύγω ΕΝΦΙΑ.  Αντίθετα όταν όλοι πήγαιναν με το πολιτικό ρεύμα του 2015, είχα καταλάβει πολύ καλά ότι μας κορόϊδευαν στα μούτρα μας, σε αντίθεση με πολλούς άλλους που θεώρησαν "μόδα" να το παίξουν σύγχρονοι "Τσε Γκεβάρα" (καμία σχέση βέβαια) ψηφίζοντας ανάλογα τότε.   Και αν καταλάβαινες λίγο περισσότερα, σχετίζεται και το θέμα αυτό που έγραψα στον Leftflowers, να προσπαθείς δηλαδή με άλλα λόγια να μην είσαι "πρόβατο" και να ακολουθείς ότι σου λένε και ότι σου πασάρουν οι άλλοι, είτε πρόκειται για κόμμα πολιτικό, είτε πρόκειται για εταιρεία που κοιτάει μόνο τα κέρδη της (και καλά κάνουν, αλλά και εμείς πρέπει να κοιτάξουμε το όφελος των καταναλωτών), είτε πρόκειται για ξενοδοχειακή επιχείρηση, κ.ο.κ.  Αν διάβασες, δεν αναφέρομαι μόνο στo iPhone αλλά και σε άλλα θέματα.  Και τέλος, εφόσον εδώ μιλάμε για Apple και iPhone, ναι πιστεύω ότι πρέπει να τους "μποϊκοτάρουμε" και ελαφρώς με κάποιο τρόπο εμείς οι καταναλωτές, γιατί πλέον το προϊόν τους το τιμολογούν υπερβολικά.  Και αν είδες και διάβασες, τους "έτσουξε" ήδη ότι έχουν μειωμένες πωλήσεις Κίνα (ιδίως) αλλά και σε πάρα πολλές άλλες χώρες, οπότε που ξέρεις, μπορεί να το σκεφτούν λίγο και να μειώσουν κάποια στιγμή και αυτοί τις τιμές τους, ακόμη και 100-150 ευρώ μείωση να δούμε είναι προς όφελος των καταναλωτών.  Και κάτι άλλο για να κλείσω, στον Leftflowers απάντησα έτσι, μόνο και μόνο γιατί δεν χρειαζόταν να μας αναφέρει ότι είναι "φραγκάτος" (απαντώντας μου μάλιστα τότε στο δικό μου γενικό post, εγώ δεν είχα γράψει προς εκείνον κάτι προσωπικά), απλά δεν ήταν απαραίτητο, ούτε μας ενδιαφέρει, όπως απάντησα και στον ίδιο.  Και καλό είναι να είμαστε ειλικρινείς και να λέμε ότι απλά "γουστάρουμε" και έχουμε "τρέλα με τα iPhone" και όσο έχουμε μια α' οικονομική δυνατότητα τα αγοράζουμε και ας είναι υπερ-τιμημένα, όχι ότι να ναι.



#984   Leftflowers

Leftflowers

    iPH Contributor

  • 1.029 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:leftflowers

Δημοσίευση 18/02/2019 - 17:57

αν θελεις να με αποκαλεις " φραγκατο " μπορεις , οπως κι αλλα τοσα μελη εδω μεσα , ελπιζω να καταλαβαινεις ομως σε τι forum γραφεις , 

 

αν παντως σε ενδιαφερει εχω το myflowers.gr , με apps σε iphone κι android , οποτε με ενδιαφερει να εχω παντα το τελευταιο των μοντελων κι σε Iphone κι σε Android . 

 

Ελπιζω να σε καλυψα ,  



#985   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 18/02/2019 - 19:02

αν θελεις να με αποκαλεις " φραγκατο " μπορεις , οπως κι αλλα τοσα μελη εδω μεσα , ελπιζω να καταλαβαινεις ομως σε τι forum γραφεις , 

 

αν παντως σε ενδιαφερει εχω το myflowers.gr , με apps σε iphone κι android , οποτε με ενδιαφερει να εχω παντα το τελευταιο των μοντελων κι σε Iphone κι σε Android . 

 

Ελπιζω να σε καλυψα ,  

Δεν σε αποκάλεσα εγώ, εσύ αυτο-αποκαλέστηκες.  :)

Ξέρω σε τι forum γράφω, είμαι και εγώ fan της Apple εδώ και πολλά χρόνια και φυσικά λατρεύω τα προϊόντα τους, αυτό όμως δεν σημαίνει ότι έχω "παροπίδες" και δεν βλέπω το γεγονός ότι οι τιμές τους έχουν ξεφύγει και ότι εδώ και χρόνια υπερ-τιμολογούναι τα προϊόντα τους και ιδιαίτερα τα iPhone.  Και το ίδιο θα έλεγα αν και εγώ ήμουν "φραγκάτος", δεν έχει σχέση.  Το ότι ίσως να είχα "πολλά λεφτά" δεν σημαίνει ότι δεν θα ήταν πάλι κρίμα να δίνω τόσα πολλά χρήματα για κάτι που θα έπρεπε να έχει πολύ χαμηλότερη τιμή, γνώμη μου, και το ίδιο πιστεύω για κάθε τι, όχι μόνο για τα iPhone.  Π.χ. στο post μου ανέφερα και το θέμα των υπερ-τιμολογήσεων των ξενοδόχων και των ενοικιαζόμενων στην Ελλάδα, με αποτέλεσμα να είναι συχνά πολύ πιο ακριβές οι διακοπές στην Ελλάδα σε μια διαμονή που ποιοτικά είναι μέτρια και πολλές φορές κατώτερη από ένα αντίστοιχο (π.χ. 4-star ή 5-star) ξενοδοχείο/κατάλυμα στο εξωτερικό, για Ευρώπη μιλάμε τουλάχιστον.   Και δεν το λέω εγώ, είναι γεγονός, μου το λένε όλο και περισσότεροι φίλοι και γνωστοί που κάνουν πολλά ταξίδια και Ελλάδα και εξωτερικό.  Οπότε, για να καταλλήξουμε, αν δεν κάνουμε κάτι εμείς οι καταναλωτές, ποιος θα κάνει;;  Οι εταιρείες;;   Οι ξενοδόχοι;  κτλ....   Εκείνοι τους ενδιαφέρει το κέρδος τους, εμάς μας ενδιαφέρει να αγοράζουμε σε καλή σχέση τιμής/απόδοσης/ποιότητας.

Τελοσπάντων, ίσως να το παρερμήνευσα και να το πήρα και εγώ λανθασμένα όπως το είπες, οπότε ας το κλείσουμε εδώ.  Δεν επιθυμώ άλλη αντιπαράθεση.  Ελπίζω να έγινα και εγώ κατανοητός.

Ευχαριστώ.



#986   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 18/02/2019 - 21:06

Παιδες παρτε το αλλιως

Κουραζετε

Σε φορουμ με κινητα ειστε....

Οχι γκρινιες για τηλεφωνα....

#987   tasos1

tasos1

    iPH Addict

  • 780 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 10/03/2020 - 15:42

Παιδιά καλησπέρα

 

Σε XS 2 μηνών ios 13.3 χωρίς JB ξαφνικά έχει αρχίσει και ζεσταίνετε όταν έχω την εφαρμογή του Facebook και βλέπω Video

 

Έσβησα την εφαρμογή την έβαλα πάλι και ξανά ζεσταίνεται.

 

Τι λέτε ?



#988   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/03/2020 - 16:42

Να μη ξαναβάλεις την -άθλια- εφαρμογή του FB να γλυτώσει η συσκευή και μετά εσύ.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#989   tasos1

tasos1

    iPH Addict

  • 780 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 11/03/2020 - 07:39

Καλημέρα

Ευχαριστώ πολύ αλλά πριν δεν το έκανε τώρα το κάνει μήπως από καμία τελευταία έκδοση της εφαρμογής τους ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#990   PanosK212

PanosK212

    iPH Member

  • 309 μηνύματα
  • Twitter:@paonskarav
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 11/03/2020 - 09:19

Καλημέρα πολύ πιθανό, ένα hard reset το κινητο το εκανες;; μηπως κ..



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες