Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

iPhone Xs και iPhone Xs Max: Επίσημη παρουσίαση


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
999 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#466   karanast

karanast

    iPH Enthousiast

  • 436 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 18/09/2018 - 14:15

Καθόλου δεν έχει χαθεί η έννοια του χρήματος....

Γιατί το λες αυτό?

Τα τηλέφωνα της apple της τελευταίας τετραετίας είναι εξαιρετικά και καλύπτουν τις περισσότερες από τις ανάγκες των χρηστών. Και ευτυχώς είναι ακόμα διαθέσιμα. Δυστυχώς όμως εκεί έξω υπάρχουν συνάνθρωποί μας που δεν τους νοιάζει να πληρώσουν ένα εξωφρενικό ποσό, είτε το διαθέτουν είτε όχι, προκειμένου να αποκτήσουν μια συσκευή της οποίας μόνο το 10% των δυνατοτήτων της χρειάζονται. Γι αυτόν το λόγο έχει χαθεί η έννοια του χρήματος.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#467   Lefty79

Lefty79

    iPH Addict

  • 665 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 18/09/2018 - 14:23

Τα τηλέφωνα της apple της τελευταίας τετραετίας είναι εξαιρετικά και καλύπτουν τις περισσότερες από τις ανάγκες των χρηστών. Και ευτυχώς είναι ακόμα διαθέσιμα. Δυστυχώς όμως εκεί έξω υπάρχουν συνάνθρωποί μας που δεν τους νοιάζει να πληρώσουν ένα εξωφρενικό ποσό, είτε το διαθέτουν είτε όχι, προκειμένου να αποκτήσουν μια συσκευή της οποίας μόνο το 10% των δυνατοτήτων της χρειάζονται. Γι αυτόν το λόγο έχει χαθεί η έννοια του χρήματος.

Kανείς δεν μπορεί να πει στον άλλον το πώς θα ξοδέψει τα χρήματα του.

Το ότι τα κινητά της τελευταίας τετραετίας είναι εξαιρετικά δεν λέει κάτι αυτό.

Εγώ ας πούμε όλο το καλοκαίρι δούλευα σαν το σκυλί (γιατί το απαιτεί η δουλειά μου) και η θάλασσα με είδε 2 φορές.

Είμαι κάτοχος του 7 αλλά μπορεί και να θέλω (δεν εχω αποφασίσει ακόμα) να σκάσω τα 1400 για να πάρω το XS, γιατί αυτό θα κάνει καλό στην όποια ψυχολογία μου και στην τελική γιατί έτσι γουσταρω.

Τα λεφτά τα έχω δουλέψει και μάλιστα πολύ σκληρά.Αυτό πίστεψε με δεν σημαίνει οτι έχω χάσει την αξία του χρήματος... Ίσα ίσα...

Για αυτό ας μην λέμε μεγάλες κουβέντες...


Τελευταία επεξεργασία από: Lefty79, 18/09/2018 - 14:24


#468   aelaraole

aelaraole

    iPH Member

  • 206 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/09/2018 - 14:23

Εμείς που μείναμε στο 6 τι κάνουμε είναι η απορία. Πριν από 4 χρόνια δώσαμε 700 ευρώ και πήραμε το κορυφαίο κινητό της αγοράς, αντέξαμε και το κρατήσαμε για 4 χρόνια. Σήμερα είναι μεγάλος ο προβληματισμός που χρειάζεται να δώσουμε 1100 για μια συσκευή που θα την έχουμε το μαξ για 4 χρόνια. Αλλά πάλι...γιατί να πάρω σήμερα το X αφού στην ουσία περίπου 200 ευρώ είναι πιο φτηνό; 



#469   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 18/09/2018 - 14:30

Μετα από την (ανάθεμα την ώρα) μετάβαση για ένα χρόνο στο ανδροιδ έβγαλα από το συρτάρι το 7 plus μέχρι να έρθει το Max. Καλώς σαν ξανά βρίσκω και καλες αγορές σε ολους.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#470   MethAvrio

MethAvrio

    iPH Addict

  • 792 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/09/2018 - 14:41

Μετα από την (ανάθεμα την ώρα) μετάβαση για ένα χρόνο στο ανδροιδ έβγαλα από το συρτάρι το 7 plus μέχρι να έρθει το Max. Καλώς σαν ξανά βρίσκω και καλες αγορές σε ολους.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Έλα μην μας καλοπιάνεις, για να συρταρώθηκε το 7 plus από το android για έναν ολόκληρο χρόνο κάτι σημαίνει.



#471   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 18/09/2018 - 14:52

Έλα μην μας καλοπιάνεις, για να συρταρώθηκε το 7 plus από το android για έναν ολόκληρο χρόνο κάτι σημαίνει.


Έχει και το Android τα καλά του, απλά τα άσχημα του είναι περισσότερα και είναι κατόρθωμα που άντεξα τόσο. Πάλι καλά είχα το iPad από δίπλα.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#472   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 18/09/2018 - 15:22

Ενδιαφερον το συμπερασμα στο βιντεο review του  Verge που παρεθεσες, δεν περιμενα να ειναι τοσο θετικοι στη πιθανοτητα αναβαθμισης απο Χ σε Xs/max, αν και μαλλον φαινεται οτι ο τυπος δοκιμασε σχεδον αποκλειστικα το μεγαλο μοντελο. Ισως οι οποιες μικροδιαφορες αναμεσα στο περσινο και το φετινο μοντελο αν αθροιστουν να κανουν εν τελει μια σεβαστη βελτιωση.



#473   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 18/09/2018 - 15:44

iPhone Xs unboxing από τον δημοφιλή YouTuber Marques Brownlee:

 


Behind the Scenes...

#474   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 18/09/2018 - 16:07

Υ.Γ Εάν θέλετε να χρησιμοποιήσετε κλασικά ακουστικά (3.5mm) με τα νέα σας iPhone Xr ή iPhone Xs / Max υπολογίστε και ακόμη ~$9 καθώς το Lightning to 3.5mm Headphone Jack Adapter που μέχρι πέρυσι αποτελούσε μέρος της συσκευασίας των iPhone, φέτος απουσιάζει.

 

Ελπίζουμε του χρόνου η συσκευασία των νέων μοντέλων iPhone να μην περιέχει μόνο τη συσκευή. Αλλά ποτέ δε ξέρεις...

Σεπτέμβριος 2019. Η Apple αφαιρεί απο τη συσκευασία άλλο ένα σήμα κατατεθέν. Τα EarPods.

 

Minimalism at its best αφού.

 

 

Our new amazing AirPods is the future. These are the best AirPods we have ever created. A revolutionary way listening to your favorite music

 

~ Jony Ive


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#475   MethAvrio

MethAvrio

    iPH Addict

  • 792 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/09/2018 - 16:11

Σχετικά με το ψεύτικο 120hz της οθόνης.

 

https://www.slashgea...event-13545602/


Τελευταία επεξεργασία από: MethAvrio, 18/09/2018 - 16:14


#476   ipacbros

ipacbros

    iPH Contributor

  • 1.139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/09/2018 - 16:28

Landscape mode στο μενού με τα εικονίδια, δεν περιλαμβάνει από ότι βλέπω το max σε σχέση με το plus!!!!

#477   karanast

karanast

    iPH Enthousiast

  • 436 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 18/09/2018 - 17:12

Α

Τελευταία επεξεργασία από: karanast, 18/09/2018 - 17:18


#478   karanast

karanast

    iPH Enthousiast

  • 436 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 18/09/2018 - 17:21

Kανείς δεν μπορεί να πει στον άλλον το πώς θα ξοδέψει τα χρήματα του.
Το ότι τα κινητά της τελευταίας τετραετίας είναι εξαιρετικά δεν λέει κάτι αυτό.
Εγώ ας πούμε όλο το καλοκαίρι δούλευα σαν το σκυλί (γιατί το απαιτεί η δουλειά μου) και η θάλασσα με είδε 2 φορές.
Είμαι κάτοχος του 7 αλλά μπορεί και να θέλω (δεν εχω αποφασίσει ακόμα) να σκάσω τα 1400 για να πάρω το XS, γιατί αυτό θα κάνει καλό στην όποια ψυχολογία μου και στην τελική γιατί έτσι γουσταρω.
Τα λεφτά τα έχω δουλέψει και μάλιστα πολύ σκληρά.Αυτό πίστεψε με δεν σημαίνει οτι έχω χάσει την αξία του χρήματος... Ίσα ίσα...
Για αυτό ας μην λέμε μεγάλες κουβέντες...

Είναι δικαίωμά σου να κάνεις τα λεφτά σου ό,τι θέλεις. Σκέψου όμως: θα ανταλλάξεις τον μόχθο σου ενός ολοκλήρου καλοκαιριού με κάτι το οποίο δεν θα σου προσφέρει ουσιαστικά τίποτα περισσότερο από αυτό που έχεις παρά μόνο άγχος μήπως σου πέσει και σου σπάσει ή μήπως το χάσεις ή σου το κλέψουν. Πίστεψέ με, υπάρχουν αρκετοί καλύτεροι τρόποι για να επενδύσεις τη σήμερον ημέρα ενάμιση χιλιάρικο και να εκτοξευθεί η ψυχολογία σου. Συμπερασματικά, τα λεφτά τα έχεις, ή έννοιά τους σου λείπει...

#479   enwsiths

enwsiths

    iPH User

  • 173 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:enwsiths

Δημοσίευση 18/09/2018 - 19:19

Unboxing by Jonathan
https://youtu.be/Zt5WvoW5Xp0


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#480   Gianniskaz

Gianniskaz

    iPH Enthousiast

  • 575 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Gianniskaz

Δημοσίευση 18/09/2018 - 19:56

Να κάνω μία ερώτηση; Διαβάζω το thread γιατί γενικά είμαι ανάμεσα σε iPhone X και iPhone Xr.
Αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μερικοί είναι τόσο υπέρ του X και τόσο εναντίον του Xr.

Γενικά εμένα μου φαίνεται ότι το καθένα έχει τα θετικά του και τα αρνητικά του. Αλλά γιατί κάποιοι είναι τόσο υπέρ του X; Είναι τίποτα που μου ξεφεύγει;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις όποιες απαντήσεις, και για να μην παρεξηγηθώ η ερώτηση είναι πραγματική απορία.

 

Full Disclosure: Αυτή την στιγμή χρησιμοποιώ ένα 32αρι iPhone 6s το οποίο και θα το μετατρέψω σε επαγγελματικό μιας και το εταιρικό τηλέφωνο είναι ένα Huawei. Επίσης η οθόνη του 6s δεν μου φαίνεται κακή όπως επίσης και το κινητό δεν μου φαίνεται αργό, το μόνο θέμα που έχω είναι η μπαταρία, η οποία νομίζω χρειάζεται και αλλαγή.


Τελευταία επεξεργασία από: Gianniskaz, 18/09/2018 - 19:58


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες