Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

προβλημα με κλησεις σε iPhone X


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
15 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   tgiannak

tgiannak

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tgiannak

Δημοσίευση 15/09/2018 - 11:24

Γεια σας, εχω το Χ εδω και καποιους μηνες (5) και αντιμετωπιζω το εξης προβλημα απο την αρχη που βγηκε απο το κουτι..(βεβαια το καταλαβα καποιες μερες πιο μετα) οταν μιλαω με καποιον δεν μπορει να με καταλαβει τι λεω και μου λεει δεν σε καταλαβαινω...αλλαξα και sim, αλλαξα και παροχο για καποιες μερες και μου το κανει παλι..βεβαια καποιες μερες μιλαω και κανονικα χωρις να παρουσιαζει το προβλημα!!

 

το εστειλα σε infoquest και μου το εστειλαν πισω λεγοντας οτι στα διαγνωστικα βγαινουν ολα τελεια!

 

ποια ειναι η αποψη σας;;;


Τελευταία επεξεργασία από: tgiannak, 15/09/2018 - 11:26


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/09/2018 - 11:55

Μπες στο Skroutz


Έλεγξε το iPhone 8 /iPhone 8plus / iPhone X

Στα σχόλια θα παρατηρήσεις πως όλοι περιγράφουν αυτό που λες. Λίγο αν περιστρέψεις το κινητό σου από το επίπεδο που βρίσκονται τα χείλη , ο συνομιλητής παραπονιέται πως δεν μας ακούει. Πιθανολογώ πως αυτό σχετίζεται με την τσιμούχα και την αδιαβροχοποίηση. Το ίδιο έχω και εγώ με το 8αρη μου. Μην στεναχωριέσαι είναι απολύτως «φυσιολογικό» και υπάρχει και θέμα στο Apple discussion.

Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 15/09/2018 - 11:57


#3   dimprio

dimprio

    iPH User

  • 178 μηνύματα

Δημοσίευση 15/09/2018 - 12:02

Μπες στο Skroutz


Έλεγξε το iPhone 8 /iPhone 8plus / iPhone X

Στα σχόλια θα παρατηρήσεις πως όλοι περιγράφουν αυτό που λες. Λίγο αν περιστρέψεις το κινητό σου από το επίπεδο που βρίσκονται τα χείλη , ο συνομιλητής παραπονιέται πως δεν μας ακούει. Πιθανολογώ πως αυτό σχετίζεται με την τσιμούχα και την αδιαβροχοποίηση. Το ίδιο έχω και εγώ με το 8αρη μου. Μην στεναχωριέσαι είναι απολύτως «φυσιολογικό» και υπάρχει και θέμα στο Apple discussion.

Με συγχωρείς ,αλλά το θεωρείς φυσιολογικο; το ίδιο θέμα είχα με το 7 plus . Το έστειλα πίσω στην εγγύηση και μου λέγανε ότι και του παιδιού ,ότι πέρασε τα τεστ όλα. Το πρόβλημα όπως λες και συ παγκόσμιο και το έχει αναγνωρίσει η apple . Ίσως όχι ακόμα στο Χ. Αλλά μην λέμε ότι είναι φυσιολογικό η προβληματική και βασική λειτουργία ενός κινητού . Το πρόβλημα είναι στην πλακέτα πάνω. Δεν φταίει καμιά αδιαβροχοποιηση,αλλιώς θα το είχαν όλα τα Χ.

Εντέλει το πούλησα και ησύχασα. Τώρα περιμένουμε το XS

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

#4   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 15/09/2018 - 12:02

Γεια σας, εχω το Χ εδω και καποιους μηνες (5) και αντιμετωπιζω το εξης προβλημα απο την αρχη που βγηκε απο το κουτι..(βεβαια το καταλαβα καποιες μερες πιο μετα) οταν μιλαω με καποιον δεν μπορει να με καταλαβει τι λεω και μου λεει δεν σε καταλαβαινω...αλλαξα και sim, αλλαξα και παροχο για καποιες μερες και μου το κανει παλι..βεβαια καποιες μερες μιλαω και κανονικα χωρις να παρουσιαζει το προβλημα!!

 

το εστειλα σε infoquest και μου το εστειλαν πισω λεγοντας οτι στα διαγνωστικα βγαινουν ολα τελεια!

 

ποια ειναι η αποψη σας;;;

Ποιό iOS η συσκευή?

 

Για αρχή, αν είσαι με Cosmote και έχεις εν/ποιημένο το WiFi Calling, απεν/ποίησε το και τσέκαρε ξανά.

 

Επίσης με απεν/ποιημένο τον διακόπτη των δεδομένων.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#5   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/09/2018 - 12:41

Με συγχωρείς ,αλλά το θεωρείς φυσιολογικο; το ίδιο θέμα είχα με το 7 plus . Το έστειλα πίσω στην εγγύηση και μου λέγανε ότι και του παιδιού ,ότι πέρασε τα τεστ όλα. Το πρόβλημα όπως λες και συ παγκόσμιο και το έχει αναγνωρίσει η apple . Ίσως όχι ακόμα στο Χ. Αλλά μην λέμε ότι είναι φυσιολογικό η προβληματική και βασική λειτουργία ενός κινητού . Το πρόβλημα είναι στην πλακέτα πάνω. Δεν φταίει καμιά αδιαβροχοποιηση,αλλιώς θα το είχαν όλα τα Χ.

Εντέλει το πούλησα και ησύχασα. Τώρα περιμένουμε το XS

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

δεν εγραψε φυσιολογικο αλλα..."φυσιολογικο"



#6   christoss78

christoss78

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 15/09/2018 - 12:42

Μπες στο Skroutz
Έλεγξε το iPhone 8 /iPhone 8plus / iPhone X
Στα σχόλια θα παρατηρήσεις πως όλοι περιγράφουν αυτό που λες. Λίγο αν περιστρέψεις το κινητό σου από το επίπεδο που βρίσκονται τα χείλη , ο συνομιλητής παραπονιέται πως δεν μας ακούει. Πιθανολογώ πως αυτό σχετίζεται με την τσιμούχα και την αδιαβροχοποίηση. Το ίδιο έχω και εγώ με το 8αρη μου. Μην στεναχωριέσαι είναι απολύτως «φυσιολογικό» και υπάρχει και θέμα στο Apple discussion.


Με προβληματισες φιλε,και πανω που αποφασισα να το παρω,εχει χοντρο προβλημα σε ολα τα 8αρια;
Να μην προχωρισω λες;

#7   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/09/2018 - 12:45

Με προβληματισες φιλε,και πανω που αποφασισα να το παρω,εχει χοντρο προβλημα σε ολα τα 8αρια;
Να μην προχωρισω λες;


Δεν ξέρω μπορεί και να έχει επιλυθεί στο τελευταίο iOS. Εγώ δηλώνω απόλυτα ικανοποιημένος και πάλι αν είχα τα λεφτά πάλι το οχτάρι θα αγόραζα δεν είναι στο τόσο τραγικό σημείο περιγράφεται

#8   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/09/2018 - 12:47

Με συγχωρείς ,αλλά το θεωρείς φυσιολογικο; το ίδιο θέμα είχα με το 7 plus . Το έστειλα πίσω στην εγγύηση και μου λέγανε ότι και του παιδιού ,ότι πέρασε τα τεστ όλα. Το πρόβλημα όπως λες και συ παγκόσμιο και το έχει αναγνωρίσει η apple . Ίσως όχι ακόμα στο Χ. Αλλά μην λέμε ότι είναι φυσιολογικό η προβληματική και βασική λειτουργία ενός κινητού . Το πρόβλημα είναι στην πλακέτα πάνω. Δεν φταίει καμιά αδιαβροχοποιηση,αλλιώς θα το είχαν όλα τα Χ.
Εντέλει το πούλησα και ησύχασα. Τώρα περιμένουμε το XS
Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν θεωρώ ότι είναι πρόβλημα στην πλακέτα. Παρατηρώντας θα δεις ότι εμφανίζεται και στα εφτάρια και στα οχτάρια και στο χ.

Ποια είναι λοιπόν η διαφορά του 5S, στο 6 στο 6S που ενώ δεν είχαμε αυτήν την προσθήκη το μικρόφωνο ωστόσο ακουγόταν πολύ καλά δίχως να παραπονιεται ο συνομιλητής? Δεν μπορώ να δεχθώ ότι σε όλα αυτά τα τηλέφωνα έφταιγε η πλακέτα

Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 15/09/2018 - 12:48


#9   tgiannak

tgiannak

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tgiannak

Δημοσίευση 17/09/2018 - 10:10

Ποιό iOS η συσκευή?

 

Για αρχή, αν είσαι με Cosmote και έχεις εν/ποιημένο το WiFi Calling, απεν/ποίησε το και τσέκαρε ξανά.

 

Επίσης με απεν/ποιημένο τον διακόπτη των δεδομένων.

 

καταρχας σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας..

εχει το τελευταιο πριν το 12 νικο..και περιμενω να περασω το 12 για να δω αν θα αλλαξει κατι..εχω vodafone οποτε οχι wifi calling...



#10   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 17/09/2018 - 10:36

Οκ. Περίμενε σήμερα να κάνεις το Restore και μην επαναφέρεις Backup για αρχή.

 

Αν δεν αλλάξει κάτι και καταλήξεις να πας σε κάποιο απο τα εξουσιοδοτημένα, Document π.χ. θα ανοίξεις πρώτα Case στο Support.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#11   tgiannak

tgiannak

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tgiannak

Δημοσίευση 17/09/2018 - 10:43

Οκ. Περίμενε σήμερα να κάνεις το Restore και μην επαναφέρεις Backup για αρχή.

 

Αν δεν αλλάξει κάτι και καταλήξεις να πας σε κάποιο απο τα εξουσιοδοτημένα, Document π.χ. θα ανοίξεις πρώτα Case στο Support.

οκ νικο...εννοεις case θα ανοιξω στο site της document πριν το στειλω? γιατι μπερδευτηκα!



#12   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 17/09/2018 - 10:44

Στο ελληνικό Support της Apple εδώ.

 

00800 4414 5417


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#13   tgiannak

tgiannak

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tgiannak

Δημοσίευση 17/09/2018 - 10:45

Στο ελληνικό Support της Apple εδώ.

 

00800 4414 5417

ευχαριστω B)



#14   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/09/2018 - 10:56

ευχαριστω B)

Στο ελληνικό Support της Apple εδώ.
 
00800 4414 5417


Το ελληνικό support υποστηρίζει σύννεφο, mac ,iMac και iPad και ΟΧΙ iPhone!

#15   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 17/09/2018 - 10:57

Μη (συνεχίζεις) να γράφεις πράγματα που δεν ισχύουν.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες