Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Θέματα σε Iphone X


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
7 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   trifon1

trifon1

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 16/09/2018 - 17:27

Καλησπέρα,

 

κάτοχος Iphone X από τα Χριστούγεννα περίπου. Είναι το πρώτο μου iphone.

Σε γενικές γραμμές ευχαριστημένος, κάποια θέματα (phantom usage, ακουστικό, απουσία ήχου κλήσης χωρίς να είναι στο αθόρυβο) διορθώθηκαν με επόμενα Updates και Hard resets.
Τις τελευταίες 2 μέρες όμως μου τα χει βγάλει όλα τα παραπάνω μαζεμένα σε συνδυασμό με πτώση της μέγιστης χωρητικότητας από 98% σε 95% σε 1 μέρα!

Πάντα το φορτίζω με το που πέσει στο 20% και το βγάζω με το που φορτίσει πλήρως. (Μόνο προχθές το έβγαλα στο 97% επειδή έπρεπε να φύγω)

Από εκείνη τη μέρα και μετά εμφανίστηκε πάλι το Phantom usage, με παίρνουν τηλέφωνο και δεν ακούω τίποτα παρά μόνο αν το βάλω στο speaker και ενώ το κινητό δεν είναι σε αθόρυβη λειτουργία ή στο μην ενοχλείτε, δεν χτυπάει. Σε κάθε περίπτωση διορθωνόταν η κατάσταση με Hard reset αλλά μ' έχει κουράσει.

Έλεγα να περιμένω για το ios 12 λίγες μέρες, αλλά σκέφτομαι να το εγκαταστήσω με το που θα βγει αύριο μπας και στρώσει, στήνοντας το κινητό απ την αρχή.
Άλλο έργο το icloud που πήγα να κατεβάσω τις φωτογραφίες στο Pc και κατεβάζει ένα μέρος και μετά κολλάει. Στην τελική τα κατάφερα μέσω icloud.com επιλέγοντας με ctrl+alt ότι ήθελα γιατί δεν έχει επιλογή να τις τσεκάρεις όλες και να τις κατεβάσεις!!!

Κατά τα άλλα είναι αγορασμένο με τιμολόγιο από Γερμανό κι απ΄ότι έχω ακούσει δίνουν 1 χρόνο εγγύηση σ' αυτές τις περιπτώσεις.

Σε περίπτωση που δεν στρώσει με το καινούριο ios, τι θα με συμβουλεύατε να κάνω;

Να απευθυνθώ στον Γερμανό η σε κάποια από τα επίσημα service απευθείας και αν ναι σε ποιο;

 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/09/2018 - 17:29

Document να πας να στο ελέγξουν. Όχι Γερμανό και τα λοιπά είναι κρίμα για το τηλέφωνο σιυ

#3   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 16/09/2018 - 17:42

Καλησπέρα,

 

κάτοχος Iphone X από τα Χριστούγεννα περίπου. Είναι το πρώτο μου iphone.

Σε γενικές γραμμές ευχαριστημένος, κάποια θέματα (phantom usage, ακουστικό, απουσία ήχου κλήσης χωρίς να είναι στο αθόρυβο) διορθώθηκαν με επόμενα Updates και Hard resets.
Τις τελευταίες 2 μέρες όμως μου τα χει βγάλει όλα τα παραπάνω μαζεμένα σε συνδυασμό με πτώση της μέγιστης χωρητικότητας από 98% σε 95% σε 1 μέρα!

Πάντα το φορτίζω με το που πέσει στο 20% και το βγάζω με το που φορτίσει πλήρως. (Μόνο προχθές το έβγαλα στο 97% επειδή έπρεπε να φύγω)

Από εκείνη τη μέρα και μετά εμφανίστηκε πάλι το Phantom usage, με παίρνουν τηλέφωνο και δεν ακούω τίποτα παρά μόνο αν το βάλω στο speaker και ενώ το κινητό δεν είναι σε αθόρυβη λειτουργία ή στο μην ενοχλείτε, δεν χτυπάει. Σε κάθε περίπτωση διορθωνόταν η κατάσταση με Hard reset αλλά μ' έχει κουράσει.

Έλεγα να περιμένω για το ios 12 λίγες μέρες, αλλά σκέφτομαι να το εγκαταστήσω με το που θα βγει αύριο μπας και στρώσει, στήνοντας το κινητό απ την αρχή.
Άλλο έργο το icloud που πήγα να κατεβάσω τις φωτογραφίες στο Pc και κατεβάζει ένα μέρος και μετά κολλάει. Στην τελική τα κατάφερα μέσω icloud.com επιλέγοντας με ctrl+alt ότι ήθελα γιατί δεν έχει επιλογή να τις τσεκάρεις όλες και να τις κατεβάσεις!!!

Κατά τα άλλα είναι αγορασμένο με τιμολόγιο από Γερμανό κι απ΄ότι έχω ακούσει δίνουν 1 χρόνο εγγύηση σ' αυτές τις περιπτώσεις.

Σε περίπτωση που δεν στρώσει με το καινούριο ios, τι θα με συμβουλεύατε να κάνω;

Να απευθυνθώ στον Γερμανό η σε κάποια από τα επίσημα service απευθείας και αν ναι σε ποιο;

Η διαφορά απο το Beta Battery Health δε λέει κάτι.

 

Καλό για αρχή θα ήταν να κάνεις Restore & Set Up As New.

 

Περίμενε αύριο που έρχεται το iOS 12 επίσημα.

 

Αν δεν αλλάξει κάτι στα υπόλοιπα προβλήματα που έχεις πας σε κάποιο απο τα εξουσιοδοτημένα.

 

Το τιμολόγιο εξαιρείται πλέον της 2ετίας με τις τελευταίες αλλαγές του νόμου. Δεν έχει να κάνει με τον Γερμανό.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#4   Badass

Badass

    iPH Contributor

  • 1.126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 16/09/2018 - 17:55

Χα εδω και καποιες μερες ειχα drain και βλεπω ξαφνικα 92% απο 98% που ηταν. Γενικα εχει μεγαλη καταναλωση. Εβγαλα και μεσσεντζερ αλλα παραμενει. Περιμενω την 12 να κανω καθαρη εγκατασταση να δουμε.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#5   trifon1

trifon1

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 16/09/2018 - 18:04

Η διαφορά απο το Beta Battery Health δε λέει κάτι.

 

Καλό για αρχή θα ήταν να κάνεις Restore & Set Up As New.

 

Περίμενε αύριο που έρχεται το iOS 12 επίσημα.

 

Αν δεν αλλάξει κάτι στα υπόλοιπα προβλήματα που έχεις πας σε κάποιο απο τα εξουσιοδοτημένα.

 

Το τιμολόγιο εξαιρείται πλέον της 2ετίας με τις τελευταίες αλλαγές του νόμου. Δεν έχει να κάνει με τον Γερμανό.

Ευχαριστώ για την απάντηση. Δεν αναφερόμουν συγκεκριμένα στον Γερμανό. Γενικά για τιμολόγια είμαι ενήμερος για το 1 έτος εγγύησης. Κάπου όμως διάβασα ότι αν το τιμολόγιο είναι κομμένο σε ατομική επιχείρηση, ίσως μπορείς να πάρεις την εγγύηση και για το 2ο έτος. 
Κατά τα άλλα Θεσσαλονίκη υπάρχει εξουσιοδοτημένο service αξιόπιστο;



#6   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/09/2018 - 18:10

Ευχαριστώ για την απάντηση. Δεν αναφερόμουν συγκεκριμένα στον Γερμανό. Γενικά για τιμολόγια είμαι ενήμερος για το 1 έτος εγγύησης. Κάπου όμως διάβασα ότι αν το τιμολόγιο είναι κομμένο σε ατομική επιχείρηση, ίσως μπορείς να πάρεις την εγγύηση και για το 2ο έτος. 
Κατά τα άλλα Θεσσαλονίκη υπάρχει εξουσιοδοτημένο service αξιόπιστο;


Λοιπόν. Θα σε δείξω αυτό το νήμα. http://www.iphonehel...i/#entry1958856

#7   trifon1

trifon1

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 16/09/2018 - 18:19

Λοιπόν. Θα σε δείξω αυτό το νήμα. http://www.iphonehel...i/#entry1958856

Σωραίος, ευχαριστώ για την ενημέρωση.



#8   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 16/09/2018 - 22:50

Ευχαριστώ για την απάντηση. Δεν αναφερόμουν συγκεκριμένα στον Γερμανό. Γενικά για τιμολόγια είμαι ενήμερος για το 1 έτος εγγύησης. Κάπου όμως διάβασα ότι αν το τιμολόγιο είναι κομμένο σε ατομική επιχείρηση, ίσως μπορείς να πάρεις την εγγύηση και για το 2ο έτος. 
Κατά τα άλλα Θεσσαλονίκη υπάρχει εξουσιοδοτημένο service αξιόπιστο;


Δε μπορείς.

Κάνε ένα τηλ. σε Document ή InfoQuest να τους του στείλεις.

Αυτά φυσικά αν δεν αλλάξει κάτι με το Restore.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες